Söyle Rahatla V.2

Bu konuyu okuyanlar

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Numarasını sormayı unuttum. Şimdi boş boş oturuyorum. Elinizde herhangi bir numara varsa bana yollayabilirsiniz. Herhangi birinin...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Hazır vaziyyetde Forumun son halini raporla hadi ASKERRRR

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
Bu forum gerçekten ölmüş, çocuk yaştakiler büyüklerine atar yapıyor ve buna modlar destek veriyor. Galiba onlar da çocuk.
Kimsenin kimseyi desteklediği yok, arkadaşa gerekli uyarı verildi ve mesajı silindi.

İstediğinizi düşünebilirsiniz ben adaletli olduğumu biliyorum.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Kimsenin kimseyi desteklediği yok, arkadaşa gerekli uyarı verildi ve mesajı silindi.

İstediğinizi düşünebilirsiniz ben adaletli olduğumu biliyorum.
Geciken adalet ADALET değildir. Onun mesajı saat kaçtan beri forumda yazılı, benim mesajım ise yazar yazmaz (ki mecburen cevap hakkım doğuyor) hemen siliniyor.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Bu forum gerçekten ölmüş, çocuk yaştakiler büyüklerine atar yapıyor ve buna modlar destek veriyor. Galiba onlar da çocuk.
Yaşlarını tam hatırlamıyorum ama bazı modlar yaş olarak küçük onu biliyorum. Adalet yerine kafalarına göre her mesajıma uyarı atıyorlar. Bir bakmışım 2 haftada 30 uyarı puanına erişmişim, yahu nasıl? Her mesaja uyarı atarsan tabi...
Adam geliyor mesaja ifade bırakılabilirken sadece "??" atıyor, ben raporluyorum onu hem birşey yapmıyorlar sonra yine raporluyorum gereksiz rapor sistemini meşgul ediyorum diye uyarı atıyorlar. Konuya geliyorum kural ihlali görüyorum hem raporluyorum hemde kuralı açıklıyorum gelip anlamsız ileti atarak yine uyarı veriyorlar. Daha çok şey yaşadım ama söylemeye korkuyorum, admin bundan sonraki yanlışımda banlanmam gerektiğini söyledi modlara, bazı modlarda banlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ağzımı açmaya korkar oldum. Sorun adminde değil adminin niyetide kötü değil kurallara uygun hareket ediyor ama biraz modları denetlemesi lazım. Yani her mod öyle değil @EFI Shell @Kayn Gerçekten görevlerinde başarılı moderatörler. Ama aralarından birtanesinin isim vermeyeyim bu güne kadar 1 tana bile teknik bilgi isteyen konuya yazdığını görmedim. Sırf aktif diye görevde. Elbette karışacak değilim, adminin bir bildiği var. Bu mesaj yüzünden banlanadabilirim, ama işte bu banlanma korkusu yüzünden sesimi çıkaramıyorum bunu bilen bir modda bana sürekli gereksiz yere uyarı atıyor. Bu banlanma mevzusu neticesinde sesimi çıkaramıyorum, şuan bu mesajı yazarken bile tereddütteyim. Yazmasam mı vs vs diye 40 kez düşünüyorum. Sonra gelecekler "uyarılara rağmen huzur bozucu tartışma oluşturdu" "adminde bundan sonraki yanlışında kalıcı banlayın demişti zaten" diyerek banlayacaklar beni. Ben hesaba vs üzülmüyorum verdiğim emeğe üzülüyorum. Banlamayın beni, ben burayı en çok önemseyen insanlardanım. Tek isteğim "bazı" modların denetimsizliği ve keyfi hareketleri sonlansın....
Teşekkürler.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Yaşlarını tam hatırlamıyorum ama bazı modlar yaş olarak küçük onu biliyorum. Adalet yerine kafalarına göre her mesajıma uyarı atıyorlar. Bir bakmışım 2 haftada 30 uyarı puanına erişmişim, yahu nasıl? Her mesaja uyarı atarsan tabi...
Adam geliyor mesaja ifade bırakılabilirken sadece "??" atıyor, ben raporluyorum onu hem birşey yapmıyorlar sonra yine raporluyorum gereksiz rapor sistemini meşgul ediyorum diye uyarı atıyorlar. Konuya geliyorum kural ihlali görüyorum hem raporluyorum hemde kuralı açıklıyorum gelip anlamsız ileti atarak yine uyarı veriyorlar. Daha çok şey yaşadım ama söylemeye korkuyorum, admin bundan sonraki yanlışımda banlanmam gerektiğini söyledi modlara, bazı modlarda banlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ağzımı açmaya korkar oldum. Sorun adminde değil adminin niyetide kötü değil kurallara uygun hareket ediyor ama biraz modları denetlemesi lazım. Yani her mod öyle değil @EFI Shell @Kayn Gerçekten görevlerinde başarılı moderatörler. Ama aralarından birtanesinin isim vermeyeyim bu güne kadar 1 tana bile teknik bilgi isteyen konuya yazdığını görmedim. Sırf aktif diye görevde. Elbette karışacak değilim, adminin bir bildiği var. Bu mesaj yüzünden banlanadabilirim, ama işte bu banlanma korkusu yüzünden sesimi çıkaramıyorum bunu bilen bir modda bana sürekli gereksiz yere uyarı atıyor. Bu banlanma mevzusu neticesinde sesimi çıkaramıyorum, şuan bu mesajı yazarken bile tereddütteyim. Yazmasam mı vs vs diye 40 kez düşünüyorum. Sonra gelecekler "uyarılara rağmen huzur bozucu tartışma oluşturdu" "adminde bundan sonraki yanlışında kalıcı banlayın demişti zaten" diyerek banlayacaklar beni. Ben hesaba vs üzülmüyorum verdiğim emeğe üzülüyorum. Banlamayın beni, ben burayı en çok önemseyen insanlardanım. Tek isteğim "bazı" modların denetimsizliği ve keyfi hareketleri sonlansın....
Teşekkürler.
Bahsettiğiniz moderatör kim bilmiyorum ancak herkes moderatör yapılmasa böyle sorunlar olmaz.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Ben yapay zeka'yı biraz olsun beğenmiştim, onu mod olarak görmek isterdim. En azından sözleri incitici değil. :) Bi bakmışız ileride yapay zeka mod olur da minnak modlar bir şeyler öğrenir :p

Yapay zekaya modluğu sordum:

Moderatörlük pozisyonu için belirli bir yaş sınırı yoktur. Bunun yerine, moderatörler, forumdaki katılımcıların saygılı olmalarını ve kurallara uymalarını sağlama gibi diğer görevler için çeşitli niteliklere sahip olmalıdırlar. Bu nitelikler arasında, iyi bir iletişim becerisi, empati, adil bir davranış, teknik uzmanlık ve forumun konusuyla ilgili iyi bir anlayış yer alabilir. İlgili forumun moderatörlük koşullarını okuyarak, başvuru için gerekli kriterleri anlayabilirsiniz.

dedi. :)

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Teşekkürler.
Yanlış olduğunu düşündüğün her şeyi açıkladığın bir konu aç. Kanıtlarıyla birlikte iğneleme olmadan bir konu açarsan bu sorununun çözümü için bir yola girişmiş olursun. Eski Süper Moderatör olarak forumdaki önemin de büyük, açtığın bir konuda yönetimin de dikkatini çekeceğin şüphesiz.

Korkarak bir şey yazmamaya devam edersen şikayet ettiğin yetkililer yine bir gün gelir seni durduk yere yasaklarlar. En azından bir şeylerin düzelmesi için mantığa uygun ve kimseyi iğnelemeyen bir konu açarsan çözüme ulaşılabilir.

Durduk yere yine ceza almaktan korkuyorsan bu tür bir konu açtığında ceza alacağını düşünmüyorum. Ne de olsa yetkilileri şikayet ettiğin bir konuyu elbette yöneticiler okuyacak. Onlar da akla ve mantığa uygun olan yolu tercih edecek. Yine de kendin bilirsin, kendini korkutma çünkü forumu kaybetmezsin. Forum seni kaybeder.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Son olarak seni denedim Gürcistan. Ama yok olmuyor. Elin ülkesinde hayat idame ettiremem ben.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Selamlar arkadaşlar,

Moderasyon ekibiyle alakalı bir eleştiriniz, sorununuz, gördüğünüz bi' hata vs. varsa Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz başlığı altında dile getirebilir veya direkt olarak @Developer ile iletişime geçebilirsiniz.

Ekip içerisinde denetim sağlanmakta olup bir yanlış yapılması durumunda aksiyon alınmaktadır. Burada "'Bazı moderatörler denetimsiz", "x ve y moderatör çok başarılı" gibi ayrıştırmaya sebep olacak söylemlerde bulunmak yerine yukarıdaki önerimi dikkate alabilirsiniz. Kurallar, istisna ve tolerans tanınmaksızın herkes için uygulanmaktadır.​

İyi forumlar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Selamlar arkadaşlar,

Moderasyon ekibiyle alakalı bir eleştiriniz, sorununuz, gördüğünüz bi hata vs. varsa Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz başlığı altında dile getirebilir veya direkt olarak @Developer ile iletişime geçebilirsiniz.

Ekip içerisinde denetim sağlanmakta olup bir yanlış yapılması durumunda aksiyon alınmaktadır. Burada "'Bazı' moderatörler denetimsiz", "x ve y moderatör çok başarılı" gibi ayrıştırmaya sebep olacak söylemlerde bulunmak yerine yukarıdaki önerimi dikkate alabilirsiniz. Kurallar, istisna ve tolerans tanınmaksızın herkes için uygulanmaktadır.​

İyi forumlar.
Kral unuttun, Ben hariç, ben hariç, Zaur Hariç yazıcaktın en sonda ? ? ? ahahshhx seviyom seni

Uyarılarını da seviyom, bi tane daha atarsın.
Ama mesajım kalsın seni sevdiğimi görsünler :D

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Adsız.png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Teşekkürler.

Aslında temel neden ne moderatörler, ne de baş yönetici sevgili kardeşim.

SDN Forum buraya gelen herkesin evi olmuştur, hiçbir forum sitesine benzemez, ayrı bir cazibesi vardır.

Bu forumun baş yönetimi, ben bu foruma kayıt olduğumdan beri 7 kere değişti. 8 yılda 7 admin demek bu. Aralarında görevini layıki ile yapan elbette vardı, ancak dürüst olmak gerekirse isyan ettiğimiz daha çok oldu maalesef. Ben yönetici iken sadece iki tanesi ile çalıştım, ikisinin de sarfetmiş olduğu çabadan razıyım. Ancak bu çabalayan insanları bile yıldıran bir tek kişi var. Ve buranın başına geçen kim olursa olsun hep onun gazabına uğruyor :). Bunun örneklerini maalesef burada vermem etik olmaz, ancak o dönemlerde açtığım konulardan rahatlıkla anlaşılabilecek bir sürü muhabbet var. Daha önce nerede görülmüş koskoca yönetim kadrosunun admin dahil olmak üzere el ele tutuşup hep beraber istifa ettiği? SDN Forum'da bu yaşandı maalesef. O günden beridir de istiktarın henüz sağlanamadığı çok acı bir gerçektir bu forum için. Kadro sürekli yenilendiği için belli bir kural oturtulamıyor. Mesela siyaset bölümünün kurallarının ben gittiğimden beri işlemediğine bizzat şahit oluyorum. Oysa ki onları hazırlayan, düzenleyen insanlar hiç böyle hayal etmemişti. Süs olarak sabitte duruyorlar. Kıyamet kopsa yine uygulanmıyor, denetlenmiyor.

Forumların gelişimi için özellikle Xenforo tabanlı olanlarda eklentiler çok çok önemlidir. Bu eklentilerin ücretsiz olanları da var, ücretli olanları da. Biz yönetimden ayrıldığımızdan beri buraya ne kadar para aktarıldı bilmem ancak bizim zamanımızda sunucu hariç sitenin kendisi için 0TL gibi bir para aktarılmıştı yanlış hatırlamıyorsam :). Ölümüne terk edilmeye çalışılıyor diye yorumluyorum maalesef... Çaba yok çünkü. Merak ediyorum bazen kimse ofiste oturup düşünmüyor mu diye, ancak sadece merakta kalıyor bunlar. Sayın Hakkı Alkan bize defalarca söz verdi burayla ilgileneceği hakkında, ancak bunu somut olarak hiçbir zaman göremedik maalesef. Elbette arka planda ne olup bitiyor bilemem, ancak çaba gösterilmediği düşüncesini bizlere aşılıyorlar. Bu çok kötü bir durum.

Söylenecek çok söz var, yazılacak çizilecek 100 paragraf var. Ancak yazmaya değeceğini pek sanmıyorum. Defalarca yazdık zaten.

SDN Forum benim hala evimdir. İnsan evinde mutlu olmak ister, ancak ne zaman mutlu olmaya çalışssam geçmişte yaşadığım huzursuzlukları görüyorum maalesef.

Saygılarımla.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış olduğunu düşündüğün her şeyi açıkladığın bir konu aç. Kanıtlarıyla birlikte iğneleme olmadan bir konu açarsan bu sorununun çözümü için bir yola girişmiş olursun. Eski Süper Moderatör olarak forumdaki önemin de büyük, açtığın bir konuda yönetimin de dikkatini çekeceğin şüphesiz.

Korkarak bir şey yazmamaya devam edersen şikayet ettiğin yetkililer yine bir gün gelir seni durduk yere yasaklarlar. En azından bir şeylerin düzelmesi için mantığa uygun ve kimseyi iğnelemeyen bir konu açarsan çözüme ulaşılabilir.

Durduk yere yine ceza almaktan korkuyorsan bu tür bir konu açtığında ceza alacağını düşünmüyorum. Ne de olsa yetkilileri şikayet ettiğin bir konuyu elbette yöneticiler okuyacak. Onlar da akla ve mantığa uygun olan yolu tercih edecek. Yine de kendin bilirsin, kendini korkutma çünkü forumu kaybetmezsin. Forum seni kaybeder.
konuyu açıncak kitliolar

Son düzenleme:

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Bu da geçer.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Konuyu yeni baştan oluşturan kişi böyle yazmış: O an söylemek istediklerinizin devamı burada.
Söyle Rahatla 8000 sayfa ve 159.987 yorum ile 13 yıllık ömrünü doldurdu.

:) Dile kolay değil mi?

Ben bu foruma her zaman severek hizmet ettim, bir editör gibi adeta bir admin gibi çalıştım ama aynı zamanda hiç kimseye büyüklük taslamadım, foruma yeni katılanlarla her zaman sıcak temas kurdum ki yabancılık çekmesinler ve forum için daha bir çok şey yaptım, ama ne kadar değer gördüm? Bence hiç. Bu yaşımdan sonra da bunların özellikle de 'en başta ki fake dostumun' beni hatırlayıp yalandan da olsa; biz senin hakkını nasıl öderiz falan gibi bir şey söyleyeceğini hiç sanmıyorum.

Neyse... buralar çoğunlukla 30 yaş altı gençlerin alanı, bizim pek işimiz kalmadı artık :) Benden bu kadar. Kendinize iyi bakın gençler. Son olarak; sevgili gençler, sizlere naçizane tavsiyem; kendi işlerinize odaklanın. Oyalanmamanız gereken yerlerde fazla oyalanmayın.

Yönetimden üyeliğimin sonlandırılmasını rica ediyorum.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,490
Konuyu yeni baştan oluşturan kişi böyle yazmış: O an söylemek istediklerinizin devamı burada.
Söyle Rahatla 8000 sayfa ve 159.987 yorum ile 13 yıllık ömrünü doldurdu.

:) Dile kolay değil mi?

Ben bu foruma her zaman severek hizmet ettim, bir editör gibi adeta bir admin gibi çalıştım ama aynı zamanda hiç kimseye büyüklük taslamadım, foruma yeni katılanlarla her zaman sıcak temas kurdum ki yabancılık çekmesinler ve forum için daha bir çok şey yaptım, ama ne kadar değer gördüm? Bence hiç. Bu yaşımdan sonra da bunların özellikle de 'en başta ki fake dostumun' beni hatırlayıp yalandan da olsa; biz senin hakkını nasıl öderiz falan gibi bir şey söyleyeceğini hiç sanmıyorum.

Neyse... buralar çoğunlukla 30 yaş altı gençlerin alanı, bizim pek işimiz kalmadı artık :) Benden bu kadar. Kendinize iyi bakın gençler. Son olarak; sevgili gençler, sizlere naçizane tavsiyem; kendi işlerinize odaklanın. Oyalanmamanız gereken yerlerde fazla oyalanmayın.

Yönetimden üyeliğimin sonlandırılmasını rica ediyorum.
Gitme be yav. Hesabın dursun en azından abi.