Sound Blaster Cinema 5 Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ahmet535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Monster Tulpar T7 20.1 Laptop kullanıcısıyım. Ses driverlerini güncelleme amacı ile tüm ses driverlerini sildim ve "Sound Blaster Cinema 5" i tekrardan kurduğumda program açılmıyor. Daha doğrusu arattığımda programı bulamıyorum. Simgesi gitmiş durumda.

-İlk önce realtek kurup restart atıldı
-Sonrasında Sounda Blaster Cinema kuruldu ve yine olmadı.

Daha sonra güvenli modda "display driver uninstaller" adlı programla ses driverleri temizlendi ve sıfır şekilde kuruldu yine program çıkmıyor.

Tulpar T7 V20 Sürücü Sayfası
Monsterin sitesinden güncel şekilde indirildi yine olmuyor.

Yardımlarınızı bekliyorum..

anilltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar;

Aynı şekilde Monster Abra A5 V15 kullanıcısıyım, bende de Realtek Audio arayüzünün görünmeme sebebi dolayısıyla Realtek'i sildim ve yeniden yükledim fakat SoundBlaster çalışmamaya başlamıştı. Sound Blaster olmadan da ses gelmiyor makineden bildiğin.

Ben driverları ellemediğim bir tarihe Sistem Geri Yükleme yaparak sorunumu çözdüm. SoundBlaster ve Realtek şu anda eskisi gibi uyumlu çalışıyor.

Ama bu bilgisayarda maalesef hala grafik ekolayzer ayarı falan yapamıyorum. Sadece SoundBlaster aracılığla temiz bir ses almaya çalışıyorum. Size de sistem geri yükleme öneririm, her şeyin eskisi gibi çalıştığı bir tarihe geri yükleme yaparak sorunu çözebilirsiniz. Driver güncelleme için de Aygıt Yöneticisi'nden güncellecek driver'a sağ tıklayıp güncellemeyi denetle kısmından denetleyip güncelleyebilirsiniz.

iyeser35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar,

Yaklaşık 3 ay önce monster bilgisayar satın aldım. Tüm driverlarını verdikleri usb üzerinden kurdum. Aslında her şey sorunsuz ama bu uygulama çalışmadı hiç bir zaman. Bağlı aygıt yok gibi bir hata veriyordu sildim.
Aygıt yöneticisi;

Ses, video ve oyun denetleyicileri
High definition audio aygıtı
Intel(R) ekran için ses
NVIDIA high definition audio
NVIDIA virtual device (wave extensible) (wdm)

Mevcut sürücüler bunlar. Niçin bu kadar çok ses sürücüsü var bir şeyler yanlış mı acaba?

anilltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar,

Yaklaşık 3 ay önce monster bilgisayar satın aldım. Tüm driverlarını verdikleri usb üzerinden kurdum. Aslında her şey sorunsuz ama bu uygulama çalışmadı hiç bir zaman. Bağlı aygıt yok gibi bir hata veriyordu sildim.
Aygıt yöneticisi;

Intel(R) ekran için ses

Mevcut sürücüler bunlar. Niçin bu kadar çok ses sürücüsü var bir şeyler yanlış mı acaba?
Bahsi geçen uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için uyumlu çalıştığı yalnızca 1 tane Realtek versiyonu var sanırım. 22.09.2019 tarihli ses sürücüsü müydü tam tarihini şu an hatırlamıyorum. 2 hafta boyunca kafa yaktım bunun için, sorunsuz da çalıştırıyordum fakat Sound Blaster kullandığımda da Realtek kullanıcı arayüzünden ve özel efektlerinden (Konser Salonu, Yankı, Gelişmiş EQ) mahrum kalıyordum. SoundBlaster’ın sağladığı tek şey yazılımsal olarak az olan sesleri daha da canlandırıp size daha gelişmiş bi ses deneyimi sunması. PUBG ve CS-GO’da biraz biraz işime yarıyordu doğruya doğru. Ama özelliği kapatıp volume’ü yükseltince de bu sese zaten erişebiliyordum. Realtek GUI’sine geri döndüm ben. Hem Realtek GUI hem de SoundBlaster asla uyumlu çalışmadı.

Velhasıl kelam öyle olmadı mı kafayı yedirtecek can sıkacak bir uygulama değil, canınızı sıkmayın. Yükleyip sorunsuz ve uyumlu çalıştırabilen bir arkadaşımız çıkarsa çok mutlu olur çok sevinirim kendim de aynısını yapar teşekkür ederim ama bu olaya en çok kafa yormuş biri olarak internet dünyasında ne kadar forum ne kadar başlık gezdiysem bir türlü çözümüne ulaşamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar,

Aygıt yöneticisi;

Intel(R) ekran için ses

Bu arada senin sorunun cevabı için de şöyle diyeyim:

HDMI bağlantılarında uyumlu bağlantıda ses çıkışını da ekran kartından sağlıyorsun. Bundan dolayı NVIDIA olanlar bununla alakalı. Harici portlardan ses aktarımı için gerektiğinde lazım olabilen şeyler. Her şey olması gerektiği gibi, eksiği fazlası yok bende de öyle için rahat olsun.

iyeser35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bahsi geçen uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için uyumlu çalıştığı yalnızca 1 tane Realtek versiyonu var sanırım. 22.09.2019 tarihli ses sürücüsü müydü tam tarihini şu an hatırlamıyorum. 2 hafta boyunca kafa yaktım bunun için, sorunsuz da çalıştırıyordum fakat Sound Blaster kullandığımda da Realtek kullanıcı arayüzünden ve özel efektlerinden (Konser Salonu, Yankı, Gelişmiş EQ) mahrum kalıyordum. SoundBlaster’ın sağladığı tek şey yazılımsal olarak az olan sesleri daha da canlandırıp size daha gelişmiş bi ses deneyimi sunması. PUBG ve CS-GO’da biraz biraz işime yarıyordu doğruya doğru. Ama özelliği kapatıp volume’ü yükseltince de bu sese zaten erişebiliyordum. Realtek GUI’sine geri döndüm ben. Hem Realtek GUI hem de SoundBlaster asla uyumlu çalışmadı.

Velhasıl kelam öyle olmadı mı kafayı yedirtecek can sıkacak bir uygulama değil, canınızı sıkmayın. Yükleyip sorunsuz ve uyumlu çalıştırabilen bir arkadaşımız çıkarsa çok mutlu olur çok sevinirim kendim de aynısını yapar teşekkür ederim ama bu olaya en çok kafa yormuş biri olarak internet dünyasında ne kadar forum ne kadar başlık gezdiysem bir türlü çözümüne ulaşamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada senin sorunun cevabı için de şöyle diyeyim:

HDMI bağlantılarında uyumlu bağlantıda ses çıkışını da ekran kartından sağlıyorsun. Bundan dolayı NVIDIA olanlar bununla alakalı. Harici portlardan ses aktarımı için gerektiğinde lazım olabilen şeyler. Her şey olması gerektiği gibi, eksiği fazlası yok bende de öyle için rahat olsun.

Deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkür ederim. Sound blaster'ın pek de değerli bir yazılım olmadığını söylerek beni sürücülerle uğraşmaktan kurtardınız doğrusu. Ses kalitesinden yakındığım için değil de bilgisayarın hoparlöründen sesin az geliyor oluşundan dolayı yüklemek istemiştim. Yapacak bir şey yok artık sağlık olsun :)

Son mesajlar