Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar, Turkcell Telesesten cihazı alacağım ancak siyah mı beyaz mı alayım ve seri kodunu kutuyu açmadan nasıl 14w22 ve üstü olduğunu anlayabilirim bunu merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cihazı alacağım ve bugüne kadar 3 yılda 4 Htc 2 blackberry değiştirdim işim gereği 2 htc ve 1 blackberryde sorun yaşadım. Korkuyorum artık . Kutuyu açmama tabiki izin veremiyorlar. Kutuyu açmadan nasıl sorunsuz olduğunu anlarım? Siyah serilerde mi daha az sorun var beyaz serilerde mi? Siyah al, beyaz alma ya da tam tersini deme durumunuz var mıdır? Turkcell ile Vodafone ayrı yerlerden getiriyor cihazları, hangisinin distribütörü daha garantilidir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
"merhaba, 2 gün oldu ben de alalı. çekim modlarını denerken değiştirdim mi bilmiyorum ama ön kameranın çekiminde problem yaşıyorum. çekim yaptıktan sonra ayna görüntüsü gibi fotoğrafı çevriliyor, whatsapp ta kullandığımda çektiğim açıyla kalıyor fotoğraf. ayarlarında bulamadım bu durumu düzeltebilecek bir seçenek. yardımcı olursanız sevinirim. iyi akşamlar."

bu durumla alakalı yardımcı olabilecek kimse yok mu ? ön kamera çekiminden sonra ayna yansıması şeklinde fotoğraf dönüyor. ayarlarında bulamadım böyle bir seçenek. ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şebeke modunu sadece Gsm olarak seçip deneme yaparmısın? Ayarlar, diğer, mobil şebeke ayarları, şebeke modu.

Son çare öyle yapacam hocam oradan da bir sonuç çıkaramazsam söylenecek iki kelime var " Satılık Z2" :)

wifi açıkken şebeke sorunu yaşayanlardanım. 314 güncelleştirmesini yaptım düzelmedi. 2 kez pc companion dan yazılım onar yaptım düzelmedi. wifi açıkken şebeke full çekim göstermesine rağmen ,kesinlikle arayanlar ulaşamıyor ve ben arama yapamıyorum. sim kartımda eski kullandığım turkcell sim ve sorun simdede değil. Yok kasa açıklığımış, yok lens kaymasıymş.. bence z2 nin en büyük sorunu bu. En ilk barcelonadaki fuarından beridir takip ettiğim, sahip olabilmek için aylarca beklediğim iphon umdan vaz geçtiğim telefon ve şimi benim için aşırı bi sinir bozukluğu ve hayal kırıklığından başka bir şey değil.:hammer:

Aynı dertten muzdaribimiz kardeşim ne edecez bende bilmiyorum :(

arkadaşlar telefonu yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum önceki mesajlarım da da belirttiğim gibi pek sorun yaşamadım ancak bayramın birinci gününden itibaren şebeke sorunu yaşıyorum ama ben wifi açıkken kapalı iken mi onu daha henüz bilmiyorum. ancak bayramdan bir hafta önce avea ya geçtim sorun bundan sonra başladı burada operatörün de etkili olduğunu düşünüyorum. ben arama yaptığımda full çektiği halde meşgule düşüyor yada beni aradıklarında hemen meşgule düşüp bu numara seni aradı mesajı geliyor ben aradığımda tekrar meşgule düşüyor. bir kaç denemeden sonra arıyor. forumu uzun süredir takip ediyorum bu sorunun olduğunu yeni fark ettim. bakalım inş sorun düzelir ama benim anlamadığım bir hafta önce yoktu böyle bir sorun nereden cıktı

md231969

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin garip tarafı bugün benim cihazda hiç sorun çıkarmadı vifi açık durumda çağrıda geliyor sms de

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar benim sorunum var kamerayla mikro çekim nasıl yapabilirim? ve video durdurma özelliği yok mu? bir de rehberdeki noları sim karta nasıl taşıcam? ayrıca telle konuşurken ses sanki arkasından çıkıyo, ben hariç herkes duyuyo. verdikleri kulaklık 1 tl liklerden berbat. yardım etsin biri ya. fotolar net çekmiyo özellikle yazıları. çekmeden önce güzel görünüyo çektikten sonra kötü görünüyo. alıntı yaparak cevaplarsanz sevinirim ya :)
bildiklerime cevap vereyim
numaraları rehberde sağ alt da üç nokta üst üste var oradan dışa aktardan simi seçerek yapabilirsin
arama sırasında ki sesin çok çıkmasını ise konuşma sırasında sesi bir kademe düşürerek çözebilirsin
fotoğraf çekme konusunda bir sorun yaşamıyorum hatta şuan bu telefon fotoğraf konusunda (bana göre) zirve

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İşin garip tarafı bugün benim cihazda hiç sorun çıkarmadı vifi açık durumda çağrıda geliyor sms de

@snowdrop
arkadaşımın dediği ayarları yaptın mı?
ben sadece 3g ye aldım sorun yok gibi wifi açık. bakalım yarın gün içinde wifi kapatarak LTE ye alacağım nasıl olacak

md231969

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildiklerime cevap vereyim
numaraları rehberde sağ alt da üç nokta üst üste var oradan dışa aktardan simi seçerek yapabilirsin
arama sırasında ki sesin çok çıkmasını ise konuşma sırasında sesi bir kademe düşürerek çözebilirsin
fotoğraf çekme konusunda bir sorun yaşamıyorum hatta şuan bu telefon fotoğraf konusunda (bana göre) zirve

@snowdrop
arkadaşımın dediği ayarları yaptın mı?
ben sadece 3g ye aldım sorun yok gibi wifi açık. bakalım yarın gün içinde wifi kapatarak LTE ye alacağım nasıl olacak
Hiçbirşey yapmadım 3g ile kullandım bütün gün sorun yok tabi şimdilik

md231969

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emin olun hiç bir fikrim yok az bekleyip bakalım çözüm bulunur elbet..

darkaki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum önceki mesajlarım da da belirttiğim gibi pek sorun yaşamadım ancak bayramın birinci gününden itibaren şebeke sorunu yaşıyorum ama ben wifi açıkken kapalı iken mi onu daha henüz bilmiyorum. ancak bayramdan bir hafta önce avea ya geçtim sorun bundan sonra başladı burada operatörün de etkili olduğunu düşünüyorum. ben arama yaptığımda full çektiği halde meşgule düşüyor yada beni aradıklarında hemen meşgule düşüp bu numara seni aradı mesajı geliyor ben aradığımda tekrar meşgule düşüyor. bir kaç denemeden sonra arıyor. forumu uzun süredir takip ediyorum bu sorunun olduğunu yeni fark ettim. bakalım inş sorun düzelir ama benim anlamadığım bir hafta önce yoktu böyle bir sorun nereden cıktı

Benimde bu wifi açınca telefonun ulaşılamaması bayramda başladı fakat ben hattıda değiştirmedim turkcellde uzun süredir. umarım yakın zamanda düzelir yapmadığım şey kalmadı. soğuttular telefondan

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Net olarak belirteyim (günahlarını da almayayım) , sorunun operatör kaynaklıdır. Bende uzun yıllar turkcell kullandım, emniyetteki arkadaşların ısrarıyla aveaya geçtim ve sorunlarım başladı, aynı dediğin şeyler oldu. Hele ki bayram yoğunluğunu hiç kaldıramazlar. Benim yoğun olarak kullandığım yerlerde avea baz istasyonları 2g idi sanırım. Benim kadar sorun yaşamayanlar da var. Ben tekrar turkcell e dönüş yaptım ve sorunlar bitti. Avea nın baz istasyonlarına çok yatırım yapması gerek.turkcell le internet için anlaşma yapmışlar,2mbit band genişliği alıyorlar, ama kaç kişiye yeter.

xperiaz2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de eski telimde bir çok şeyi kopyalardım panoya kaydederdi burda tek tek kopyalamak zorunda mıyım?
Eski telde olan çoğu şey bunda yok. Hat üzerinden görüntülü konuşma yok.
Ekran parlaklığı en düşükte bile parlak.
Foto cekince pürüzsüz yapıyor.
Bluetooth eşleştiriyorum hala tele bişey atarken her seferinde soruyor ben sormasınu istemiom nasıl ayarlıcam? Alıntı ile cvplar mısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
su geçirmez denilen telefon gayet de su alıyor ve ne dokunmatiği ne ön kamerası çalışıyor telefon sapıttı bayram bitiminde servise göndericem bakalım şansımıza servisin nasıl bir tepkisiyle karşılaşıcaz.

lrevolte35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sony xperia z2 alacağım 16 gb lık alandan 12 gb kullanılabilir 8 gb hafıza kartı alsam yeterli olurmu yoksa 16 gb mı almalıyım

Arkadaşlar sony xperia z2 alacağım 16 gb lık alandan 12 gb kullanılabilir 8 gb hafıza kartı alsam yeterli olurmu yoksa 16 gb mı almalıyım

dogan123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce sony xperia z2 aldım ve yere düşürdüm arka paneli kırıldı servise gönderdim yapıldı su geçirme özelliği kaybolurmu birde kameranın arkasına toz kacırmıslar. bunu nasıl temizleyebilirim..

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 haftadır kullanıyorum dediğiniz sorunların hiç birinr raslamadım çok mu sorun arıyosunuz kullanırken?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce sony xperia z2 aldım ve yere düşürdüm arka paneli kırıldı servise gönderdim yapıldı su geçirme özelliği kaybolurmu birde kameranın içine toz kacırmıslar. bunu nasıl temizleyebilirim..

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce sony xperia z2 aldım ve yere düşürdüm arka paneli kırıldı servise gönderdim yapıldı su geçirme özelliği kaybolurmu birde kameranın içine toz kacırmıslar. bunu nasıl temizleyebilirim..

Tekrar servise göndersen birde servise atarlansan yaparlar bir güzellik. Ayrıca tamir gördükten sonra su ve toz geçirebilir, hiç riske girme. Şöyle düşün , diğer tüm telefonlar da su ve toz geçiriyorlar zaten. Aynı onlar gibi kullanabilirsin.

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugun bir arkadasim yanıma geldi. Bir ara ben buraya gelince neden bu telefon cekmiyor diye sitem etti. Telefon iphone 4s ve Full cekiyor gözüküyor ancak arama ne alıyor nede yapıyor ve anladım ki sorun operatörden. Burası küçük bir tatil şehri ve şuan cok yoğun demekki baz istasyonları yeterli kalmıyor inş uygunluk gecince düzelir.

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugun bir arkadasim yanıma geldi. Bir ara ben buraya gelince neden bu telefon cekmiyor diye sitem etti. Telefon iphone 4s ve Full cekiyor gözüküyor ancak arama ne alıyor nede yapıyor ve anladım ki sorun operatörden. Burası küçük bir tatil şehri ve şuan cok yoğun demekki baz istasyonları yeterli kalmıyor inş uygunluk gecince düzelir.
Abi sen çok yanlış gelmişsin :)

xperiaz2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su geçirmiyo diye tuzlu klorlu suya sokmayın o sadece üzerine su dökülür içme suyu çeşme suyu falan dökülürse diye ekrana

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burası z2 kullanıcı kulübü iphone kullananlara sor sıkıntını :)

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Beyler lens benim çizik gibi suya hiç sokmadım cihaz bir aylık falan 14w21 .. Çankaya Ankara teleservice . Telefon servisi. Sizce göndersem cihaz değişimi yapılır mı?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Beyler lens benim çizik gibi suya hiç sokmadım cihaz bir aylık falan 14w21 .. Çankaya Ankara teleservice . Telefon servisi. Sizce göndersem cihaz değişimi yapılır mı?
Ya kamera komple değiştirilir lensleri ile birlikte ya da değişim olur