Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar Z2 telefon kullanıyorum lakin telefonumu arayan bir çok arkadaşımın telefonumun kapalı olduğundan ulaşamadığını (operatöründe göndermiş olduğu mesajla kanıtlanarak) söylüyorlar. aceba telefon ayarlarında böyle bir sorunla karşılaşan olup olmadığını merak ettim. bu sebeble sorumu yönetmek istedim.
Telefonun Artı ve eksilerine gelince günümüzün full + full diyebileceğimiz bir yapıya sahip en azından telefonumun şarzı 1 günde bitmiyor maksimum 3 günü gördüğümden dolayı mutluyum. Kamera özellikleri güzel sonuçta reklamı kamera üzerine yapılıyor bu telefonun. suya batması batmaması pekte önemsediğim bir olay değil kendi adıma. internet sayfa geçişleri ve hızı konusundada gayet performansı yerinde sadece telefonu arayınca ulaşılamama konusu kafama takıntı yaptı yoksa şuana kadar benden sonra 4 kişiye daha tavsiyem sonucu aldırdım.. böyle bir sorunu onlarda yaşarsa diye korkum.. sevgiler saygılar

merhaba;
bende turkcell den z2 aldım. imei kaydına falan gerek yok yasal telefon. ancak ulaşılamama ve o anlardada benim arama yapamamam sorunu yaşıyorum. mobil veri alış verişi duruyor o anda anlıyorumki bana ulaşılamıyor. arama yapmayı deniyorum ve arama yapmıyor. bir süre sonra veri akışı başlıyor ve ben denediğimde arama yapabiliyorum. banada ulaşılmaya başlanıyor. bu anlarda tekefon full çekiyor görünüyor. gün içinde sürekli oluyor. nedenini çözemedim. yeni yazılım yükledim. 17.1.1.A.0.402 ama sorun hala devam ediyor. başına gelen vede çözen varmı acaba ??

ekrem3428

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebookta video izlerken 10-15sn sonra ''video oynatılamıyor üzgünüz, ancak bu videoyu oynatmaya çalışırken bir hata oluştu'' şeklinde uyarı veriyor. sebebi nedir bilen varmı?

Cihazını bilgisayara bağlayarak güncelleme yapın duzelir.güncellemeden önce bende de vardı.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bana da bu sabah güncelleme geldi. 17.1.2.A.0.314 yüklendi. Umarım bazı sorunlar düzelmiştir.

Ezinezko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her hangi bi kasa açıklığı yok galiba ? beni tek rahatsız eden konu kasa açıklığı.

Biraz şanslıyım galiba bilmiyorum mağaza ya gittik direk kapalı internette izlediğimden farklı kucuk bir kutuya koymuşlar hiç açmadan aldık çıktık ben kapınınnpnunde masa gibi bir yer vardı orda baktım anca o forumlarda dolaşan belli başlı sorunlara rastlamadım onun dışında çok sukur simdilik bişey yok

tolg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia z2 ah ne güzel telefondur o 30.07.2014 de aldım 2-3 gün kullandım sonra servise . Aslında burda sitemim teleservise de ben anlatayım siz bilmiş olun.

Telefonu Vatandan aldım konuştuğum kişiler mikrafonda sorun var dediler. Hattı değiştirdim yine aynı geliyor dediler. Telefonun ayarlarını değiştirdim yine aynı dediler. Vatana gittim ve servis ile konuştum fabrika ayarlarına döndürmemi söyledi. Denedim ama o da yemedi. Telefonun ortasına bastırınca ses kesik kesik gidiyordu.
Sorunun mekanik olduğunu anladım servise gönderdim.
Servis de 17 temmuz gibi gönderdi bana. Raporda tekrar yazılım atıldığı görünüyordu başka birşey yoktu. Vatanda kontrol ettim yine aynı sorun oldu.
Bende tekrar gönderdim. Şimdi izliyorum teleservis yine mi yazılım atacak. Yoksa 4.4.0 sürümünü mü yükleyip gönderecek flash flash flash ! Yakında sinamalarda. Şaka bir yana haber vericem beklemede kalın ;)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun. O kadar para veripte ortada kalmak kötü bir duygu. Kısmet meselesi, elektronik mal bu bilindiği gibi yüzlerce bileşenden oluşuyor. Dünyanın en pahalı Xperiasını da alsak arızalanabilir, merdiven altı garantisiz bir xperia alırsın yıllarca da çalışabilir. Kızmamak elde değil.

aydannyılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba . turkcellden z2 almayı düşünüyorum ama kafam fazlasıyla karıştı . turcellden telefon alan arkadaşlar sıkıntıları olduğunu dile getirmiş .Yorumların coğu olumsuz yönde ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba . turkcellden z2 almayı düşünüyorum ama kafam fazlasıyla karıştı . turcellden telefon alan arkadaşlar sıkıntıları olduğunu dile getirmiş .Yorumların coğu olumsuz yönde ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz ??

aynı durum bendede var tüm elektronik aletlre sony . arcS yetmiyor artık yeniliyeyim dedim internete girince işin içinden çıkamadım ama paralellerde daha sorunlu beklicez bi süre daha

gsfrkn7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z2 de yeni gelen 14w21 üstü serilerde bu ısınma ve kasa açıklığı problemleri kesin olarak çözüldü mü?

xanuha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam aynı sorun bende de oldu. muhtemelen sende benim gibi "bu ne işe yarıyoo kii" diyipte "LTE" yi açtıysan o zaman oluyor. LTE'yi kapayıp "WCDMA/GSM" moduna getirirsen sorun düzelir.
(Ayarlar>Kablosuz özelliği ve ağlar>Mobil Şebekeler>Şebeke Modu'nu--- WCDMA/GSM olarak ayarla)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sony Xperia z2 ah ne güzel telefondur o 30.07.2014 de aldım 2-3 gün kullandım sonra servise . Aslında burda sitemim teleservise de ben anlatayım siz bilmiş olun.

Telefonu Vatandan aldım konuştuğum kişiler mikrafonda sorun var dediler. Hattı değiştirdim yine aynı geliyor dediler. Telefonun ayarlarını değiştirdim yine aynı dediler. Vatana gittim ve servis ile konuştum fabrika ayarlarına döndürmemi söyledi. Denedim ama o da yemedi. Telefonun ortasına bastırınca ses kesik kesik gidiyordu.
Sorunun mekanik olduğunu anladım servise gönderdim.
Servis de 17 temmuz gibi gönderdi bana. Raporda tekrar yazılım atıldığı görünüyordu başka birşey yoktu. Vatanda kontrol ettim yine aynı sorun oldu.
Bende tekrar gönderdim. Şimdi izliyorum teleservis yine mi yazılım atacak. Yoksa 4.4.0 sürümünü mü yükleyip gönderecek flash flash flash ! Yakında sinamalarda. Şaka bir yana haber vericem beklemede kalın ;)

hocam uğraşırım diyosan hiç serivse falan bulaşma direk hakeme giderek ürünün iadesini istedim kabul etmediler de. zaten cihazında problem var yeni yasaya göre üründe ayıp çıktığı anda değiştirmek zorundalar.

Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin

yok hocam hiç bi şekilde fayda etmiyor bu sorun benide deli etti güncelleme yaptım facebook u sildim tekrar yükledim vs. hiç biri fayda etmedi. seninkide düzelmemiştir. 4 5 dakika video aç facebooktan daha ilk dakika bitmeden hata verip kapanıcak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba;
bende turkcell den z2 aldım. imei kaydına falan gerek yok yasal telefon. ancak ulaşılamama ve o anlardada benim arama yapamamam sorunu yaşıyorum. mobil veri alış verişi duruyor o anda anlıyorumki bana ulaşılamıyor. arama yapmayı deniyorum ve arama yapmıyor. bir süre sonra veri akışı başlıyor ve ben denediğimde arama yapabiliyorum. banada ulaşılmaya başlanıyor. bu anlarda tekefon full çekiyor görünüyor. gün içinde sürekli oluyor. nedenini çözemedim. yeni yazılım yükledim. 17.1.1.A.0.402 ama sorun hala devam ediyor. başına gelen vede çözen varmı acaba ??

yukarıda dile getirmiştim. Türkcellden alınan telefonlardamı bu sorun aceba :))) o değil millet ulaşamayınca farklı durumlarda olduğumuzu sanıyorlar.

aydannyılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu almalı mıyım acaba . ısınma problemi her telefonda olduğu gibi onu pek sorun etmiyorum ama ses olayı falan emin olamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ses konusunda biraz sıvı geçirmeme özelliğinden dolayı kötü. Zaten kendileri sitede bile paylaşmamış hoparlör ile ilgili bişey bildiğim kadarıyla.

Ezinezko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu almalı mıyım acaba . ısınma problemi her telefonda olduğu gibi onu pek sorun etmiyorum ama ses olayı falan emin olamadım

Şu An elimdw müzik dinliyorum yarı sende olduğu halde emin olun berrak guclu temiz bi ses var ısınma sorunua gelince telefon ısınıyor mu evet ısınıyor ama itfaiyeci arayın tarzı bi ısınma değil ki bu ısınma da aşırı kullanımda

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12.06.2014 tarihinde z2 aldim ama bin pismanim. Telefon surekli serviste cunku wifi baglantisi oldugunda arandigimda ulasilamiyorum.wifi yi kapattigimda sorun yok. Bu durumu video kaydiyla her seferinde belgeleyip 3 defadir servise yollamama ragmen servis hata bulunmadi diyor. Sim karti degistirdim ve su anda xperia e de kullaniyorum sorun yok ama z2 de sorun oluyor. Konuyla ilgili bilgisi olan varmi? Servis her defasinda yazilim yukleyip hata yok deyip geri yolluyor degisim istiyorum o da nafile... Telefonu hic kullanamadim

Ezinezko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12.06.2014 tarihinde z2 aldim ama bin pismanim. Telefon surekli serviste cunku wifi baglantisi oldugunda arandigimda ulasilamiyorum.wifi yi kapattigimda sorun yok. Bu durumu video kaydiyla her seferinde belgeleyip 3 defadir servise yollamama ragmen servis hata bulunmadi diyor. Sim karti degistirdim ve su anda xperia e de kullaniyorum sorun yok ama z2 de sorun oluyor. Konuyla ilgili bilgisi olan varmi? Servis her defasinda yazilim yukleyip hata yok deyip geri yolluyor degisim istiyorum o da nafile... Telefonu hic kullanamadim

Bu sorunuda ilk defa duyuyorum acaba ayarlarla ilgili olabilir mi Wi fi olunca şebeke ile ilgili işlemleri kapatıyordur belki az önce denedim ben öyle bi sorun olmadı

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servisin bu konuda bilgisi olamazmi? Ben video kaydini cd olarak yolladim aldigim cevap hata bulunamadi oldu... Telefon surekli serviste

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ahizede problem yaşayan arkadaşlar varsa 314 numaralı güncellemeyi yapın ahize ve ses kalitesi artırılmış akıllı aramadaki yazılımsal problemden ortadan kaldırılmış
Çift tıklama ile uyanmanın hassasiyeti artırılmış
Kameranın ısınmasına yönelik tekrardan takviyeler var
Hoparlör sesi daha net ve yüksek çıkıyor
Bu arada aramalarda çift hoparlör desteği için soundmod 1.2 ya da cyanogenmod un ses sürücüsünü yükleyebilirsiniz
Kamera çekimlerinde netlikte artmış
Bu arada Carbon Rom önerebilirim

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ahizede problem yaşayan arkadaşlar varsa 314 numaralı güncellemeyi yapın ahize ve ses kalitesi artırılmış akıllı aramadaki yazılımsal problemden ortadan kaldırılmış
Çift tıklama ile uyanmanın hassasiyeti artırılmış
Kameranın ısınmasına yönelik tekrardan takviyeler var
Hoparlör sesi daha net ve yüksek çıkıyor
Bu arada aramalarda çift hoparlör desteği için soundmod 1.2 ya da cyanogenmod un ses sürücüsünü yükleyebilirsiniz
Kamera çekimlerinde netlikte artmış
Bu arada Carbon Rom önerebilirim
Sizce benim cihazdaki problem ne olabilir var mi bir fikriniz

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sizce benim cihazdaki problem ne olabilir var mi bir fikriniz
İçindeki connection chipsetleri değişecek o kadar ama gel görki bunu teleservise anlat :)
Kamera lensi çizildi desen adam yine yazılım güncelleyip geri dönderiyor
Cihazınızın seri numarası nedir

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu durumda daha ne yapmam gerekiyor ki hatayi teleservise kabul ettireyim anlamadim gitti

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani üretim haftasını sormuştum 14wXX cinsinden
Inanin seri numarasina bakmayi sarjini bile acamadim bilmiyorum seri no yu

Bu işin içinden nasıl çıkacağım... Servise video kayıtlarını yollamama rağmen servis hata yok diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
için rahat olsun kardeşim :D ıps ekran olduğu için o yani ekranın kendi özelliği :D:D

ylmz_bulent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ben xperia z2 almayı düşünüyorum yorumların tamamını okudum anladığıma göre 14w21 den sonraki serilerde sorunlar azalmışa benziyor veya yok gibi. Açıkçası yüreğime su serpildi çünkü sony yi xperia z den sonra takibe aldım ve çok hoşuma gitmeye başladı. şimdi eğer bu 14w21 serisinden sonra sorunlar azaldıysa alayım mı yoksa iphone 5s almak da aklımda vardı ona mı döneyim?

Arda2162

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ben xperia z2 almayı düşünüyorum yorumların tamamını okudum anladığıma göre 14w21 den sonraki serilerde sorunlar azalmışa benziyor veya yok gibi. Açıkçası yüreğime su serpildi çünkü sony yi xperia z den sonra takibe aldım ve çok hoşuma gitmeye başladı. şimdi eğer bu 14w21 serisinden sonra sorunlar azaldıysa alayım mı yoksa iphone 5s almak da aklımda vardı ona mı döneyim?
Ben de sizin gibi karar verip canavar gibi note 3 umu z2 ile degistirdim ve bir bucuk aydir cektigim rezaletin haddi yok. Kullanamadigim surekli servise yollayip video kayitlari olmasina ragmen hatayi bile kabul ettiremedigim bir telefonum var artik... Gerisini sen dusun