Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kasa açıklığı olan modellerde sıvı teması söz konusu değil bunu birçok deneyen oldu kasa açıklığı olan modellerde kasa açıklığı su geçirmezliğe etki etmiyor çünkü su geçirmezlik sağlayan katman daha altta açıklığın olduğu bölgede değil

o zaman telefonun girişlerini '' usb vs '' açık bıraksak sorun çıkarmı?

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o zaman telefonun girişlerini '' usb vs '' açık bıraksak sorun çıkarmı?
Zaten garip bir şekilde kapakları olan cihaz su geçirmez sayılıyor. Su geçirse servis sana kullanıcı hatası diyor.. Açıkken suya sokamıyosunuz. Şarj etmek için Hayvan gibi herşeyin sıkıştırıldığı bir kapağı açıyorsunuz.

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
İletiler silinmese bir şey diyecektimde neyse...
(Kötü bir şey değil:))
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION]"a demediysen bana dedin o zaman,ben z2 incelememi yaptim, kasa acikligi ve isinma sorununu dile getirdim beni G2'ye tapmakla,fanboylukla sucladilar,simdi goruyorsunuz ardi ardina herkes bu sorunlari yaziyor,ben telefona cöp demedimki bi yazilarimi okusan bunlari yazmassin zaten,her defasinda ileriki partileri bekleyin su anda bu telefonu almak paraya yazik etmektir dedim,G2 forumunda da yazilanlara her zaman objektif cevap verdim bir sorun varsa var dedim hala biri fanboy der biri gelir legen sevici der bu ne arkadas,goruyorsunuz yukarida alanlar yazmislar ben inceledikten sonra bunu niye dile getirmiyim soylermisiniz,su telefona tapma olayini mesajlarimdan kanitlayin ben forumu birakayim sizde rahatlayin ben de.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION]"a demediysen bana dedin o zaman,ben z2 incelememi yaptim, kasa acikligi ve isinma sorununu dile getirdim beni G2'ye tapmakla,fanboylukla sucladilar,simdi goruyorsunuz ardi ardina herkes bu sorunlari yaziyor,ben telefona cöp demedimki bi yazilarimi okusan bunlari yazmassin zaten,her defasinda ileriki partileri bekleyin su anda bu telefonu almak paraya yazik etmektir dedim,G2 forumunda da yazilanlara her zaman objektif cevap verdim bir sorun varsa var dedim hala biri fanboy der biri gelir legen sevici der bu ne arkadas,goruyorsunuz yukarida alanlar yazmislar ben inceledikten sonra bunu niye dile getirmiyim soylermisiniz,su telefona tapma olayini mesajlarimdan kanitlayin ben forumu birakayim sizde rahatlayin ben de.

Tamam haklısın suçlu benim zaten tamam

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ortada tartışma yoktu ki [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] ın yaptığı bir iğneleme vardı benimde bazılarına cevabım vardı metal parçası için kimseyle tartışmam ben
Sen benim neden iğneleme yaptığımı iyi bilirsin. Lafını üzerime alındığımdan sert çıktım kusura bakma.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tabi haklı. Şimdi neden böyle umursamaz tavırla cevap veriyorsunuz. Telefonun eksiklerini söyleyince; kötülemeye, yerin dibine sokmaya geldik sanıyorsunuz.

Adam gibi kabullendik uzatma.

İstersem sizinle tartışabilirim ve sonuna kadar da savunurum ama tartışacak daha büyük meseleler var telefon gibi bir şey için tartışmam ben, anladın mı beni?

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beni de yazın bugün 2 tane aldık eşime ve bana :) Z2 miz hayırlı olsun yanlız bir sorum var. HTC de metinlere uzun basıp kopyalayabiliyorduk, bunda nasıl yapıyoruz ? uzun basınca mercek çıkıyor.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
kutuyu açmadan seri no.ya nasıl bakabiliriz arkadaşlar?

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende z2 delisi olarak yazın 1 hafta oldu alalı bnmde :D şuan için ısınma ve power tuşuyla ilgili küçük problemlerim var bakalım garantiye şutlucam olmadı onun dışında gayet tatmin edici cihaz performans ve kalite açısından :D

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet HTC One dan sonra ısınması benimde dikkatimi çekti. Güncelleme ile çözülür umarım.

nefret_s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaslar bende xperia z2 kullanıcı sıyım alalı daha 5 gün oldu soylenilen hataların hepsi bende de mevcut bu hatalar tahminim ce yazılım ile düzele bilecek hatalar yanlız geniş kapsam lı bu hataları sony é mail atan arkadaşlarımız varmı atan varsa ne gibi bi cevap verdiler birde bende fazladan bi hata daha var konuşma esnasında benim sesim karşı tarafa çok derinden ve duyulmayacak şekil de gidiyor telefonu suratıma yapıştırıp bağırarak konuşmam gerekiyor ama karşı tarafın sesi çok güzel geliyor bununla ilgili bi bilgisi olan varmı

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar bugün telefon su geçirdi. Ama hala çalışıyor şuan telefondan yazıyorum. Arka kapağın altı su dolu ve telefonu hafif sıktığımda alttaki mikrofon yerlerinden su damliyor. Yarın aldığım yere götürüp direk parayı isteyeceğim. Daha alalı 1hafta olmadı. Umarım kabul ederler. Gitmeden önce tüyo vermenizi rica ederim :)

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Arkadaşlar bugün telefon su geçirdi. Ama hala çalışıyor şuan telefondan yazıyorum. Arka kapağın altı su dolu ve telefonu hafif sıktığımda alttaki mikrofon yerlerinden su damliyor. Yarın aldığım yere götürüp direk parayı isteyeceğim. Daha alalı 1hafta olmadı. Umarım kabul ederler. Gitmeden önce tüyo vermenizi rica ederim :)
Su alınca garanti dışı kalıyor diye biliyorum. Su geçirmez olsa bile. Kabul etmezlerse "Su geçirmez diyorsunuz ama su geçiriyor, nasıl iş bu!" diyerek sert çıkış.

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12

Kapaklar kapaliyken mi su gecirdi?

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Kapaklar kapaliyken mi su gecirdi?
Evet kapaklar kapalıydı. Bundan önceki telefonum Z1 idi. O yüzden her şeyi çok net biliyorum. Ama telefonu 30cm bile suyun altına sormadım ve suan arka kapağın içi bildiğin ıslak :)

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Evet kapaklar kapalıydı. Bundan önceki telefonum Z1 idi. O yüzden her şeyi çok net biliyorum. Ama telefonu 30cm bile suyun altına sormadım ve suan arka kapağın içi bildiğin ıslak :)
Sanirim baska sorunlar da vardi senin telefonda,hic bekleme degisim yap ya da para iadesi al,kapaklar kapaliysa bu senin sucun olamaz.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Sanirim baska sorunlar da vardi senin telefonda,hic bekleme degisim yap ya da para iadesi al,kapaklar kapaliysa bu senin sucun olamaz.
Keşke satıcı/garanti senin kadar anlayışlı olsa. "Kullanıcı hatası" diyip geri yolluyorlar.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kapaklar kapalıyken böyle birşey olduysa vakum testi yaptırın

blkc06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonu yurtdışından almayı düşünüyorum bazıları garanti heryerde geçerli diyor yani ben şimdi yurtdışından alsamda garantisi türkiyede geçerlimidir????:confused1:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bide tarafsız olmak gerekirse htc m8,lg G3,xperia Z2 arasından hangisini seçerdiniz

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
arkadaşlar telefonu yurtdışından almayı düşünüyorum bazıları garanti heryerde geçerli diyor yani ben şimdi yurtdışından alsamda garantisi türkiyede geçerlimidir????:confused1:

bide tarafsız olmak gerekirse htc m8,lg G3,xperia Z2 arasından hangisini seçerdiniz
Sorunları TAMAMEN kalkarsa Z2. Öte yandan G3.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120

Gidip telefonları incele beğendiğini al zaten g3 alıcan :)

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaha tahmini olarak 10 dk önce telefon kendiliğinden kapanmış ve şuan açılmıyor böyle bir sorun yaşayan yada çözümü bilen varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.