Sony Xperia Z1 vs LG G2

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar eminim bu tür konular forumda çoğalmaya başlamıştır aralık ayında telefon almayı düşünüyorum LG G2 ve Z1 arasında kaldım bi kaç sitede Sony 20mp deyken hdr çalışmadıgı yazıyordu videolarla pek işim olmaz ayda yılda bir video çekerim benim için OİS in bi anlamı yok benim için ses önemli birazda ses olarak kulaklık LG ninki daha iyi sanki diger stereo hoparlör hakkında bilgim yok Arkadaşlar beni bilgilendirmenizi istiyorum kasa sorun degil benim için çerçeve filan bana herşeyiyle kıyaslarmısınız fiyat önemli değil, teşekkürler

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ses konusu olunca sony derim , sony kullanıyorum ve kulaklık felaket güzel . zaten sony yazılımsal olarak ses geliştirici barındırıyor , xloud ,clearsound .... unutum gerisini ama var araştırabilirisn :D ayrıca z1 de stereo hoporlorde bulunmakta , sonz xperia z dekş gibi vasat değil ;)

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z nin eksik her yanını tamamlamışlar ya metal dedik çerçeve koymuşlar kamera dedik kamera ses dedik ses koymuşlar batarya dedik batarya demişler ben şuan hoşuma giden sony fakat kötü bir yanını bulan bilen varsa söylerse sevinirim hataya düşmek istemiyorum LG elime aldım oda gayet hoş kararsızım

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Z nin eksik her yanını tamamlamışlar ya metal dedik çerçeve koymuşlar kamera dedik kamera ses dedik ses koymuşlar batarya dedik batarya demişler ben şuan hoşuma giden sony fakat kötü bir yanını bulan bilen varsa söylerse sevinirim hataya düşmek istemiyorum LG elime aldım oda gayet hoş kararsızım
Sony derdim ama bu sefer kusura bakmayacak sony. Kendi kaşındı. Git 32 gb g2 al gitsin. Hem ucuz hem de şuan piyasanın en iyisi. Keşke param olsa da alsam.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Para önemli değil ya, Şimdi LG bakıyorum Yazılımı çok çocukça gibime geliyor kamera olarak İOS var videolarda çok işe yarıyor ben video çekmiyorumki ayda yılda belki OİS işime yaramıyor yani Bilmiyorum Sony daha fazla kötüleyen olursa LG alıcam İnşallah

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Kasayı küçült dedik 2 katına çıkardılar.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Para önemli değil ya, Şimdi LG bakıyorum Yazılımı çok çocukça gibime geliyor kamera olarak İOS var videolarda çok işe yarıyor ben video çekmiyorumki ayda yılda belki OİS işime yaramıyor yani Bilmiyorum Sony daha fazla kötüleyen olursa LG alıcam İnşallah
Sonyi kötülemekle bi alakası yok.Çok kral cihaz yaptı sony ama çokta tuzlu. Lg hem kral cihaz yapmış hemde ucuz.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O konuda haklısın çok ucuz ama ön siparişler hep pahalı oluyo genellikle yani diyelimki sony le lg aynı fiyatta hangisini alırsın?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony i kullanana sor forumlarda surda burda okuyup yorum yapanlara degil, 6 aydir XZ kullaniyor esim telefon surekli elimde diger butun telefonlari marketlerde elime alip inceledi, hatta 3 gun önce Lg ile Z1 i elime aldim bir telefon markette G2 nin tasarimi hosuma gitti elime aldim baktim ama Sony deki o kalite hissini alamadim.
Telefon yazilim donanim kamera ses konusunda iyi olmasi gerektigi kadarda Saglam olmali diye dusunuyorum, Sony de alin ben yaptim diyor, ben Sony nin adina guveniyorum bana guven veriyor kalite veriyor hizmet veriyor, telefon guncelleme manyagi oldu. Sana tavsiyem elinde S4 olupda gelip burda Sony söyle böyle diyenlerin sözune itibaer ediceksen yanilirsin. Alacagin telefonu o telefonu kullananlara sor.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Zor soru bak :) ama sanırım sony alırdım çünkü tasarımı harika. Test sonuçlarında g2 önde ama aralarında aşırı uçurumlar yok. :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ama uçurum fiyat farkı var!!!

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ha bu arada lg nin de hakkını yemeyelim. Ki bence Ips ekran piyasanın en iyi ekranı.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Z1 de stereo hoparlör yok malesef. Ayrıca su geçirmez olduğu için hoparlör performansından çoğu kullanıcı şikayetçi olduğunu söylüyor. HTC One da stereo hoparlör olayına alıştım, benim için vazgeçilmez oldu artık neredeyse. Birde beni cezbeden Note3 teki USB 3.0 bağlantısı. HTC One Max, Snapdragon 800 işlemcili, stereo ve usb 3.0 bağlantı noktasına sahip olursa on numara olur benim için. bu yeni usb hem şarj hızı için hem de aktarım hızı için çok önemli. Artık telefon hafızaları 32GB+ oldu. Telefona reset atacağımız zaman yedekleme almak normal usb ile yarım saat sürebiliyor malesef.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Z1 Ekran Olarak Yine Rakiplerinin Gerisinde Kaldı, Hoparlörü'de vasat, çok az ses çıkıyor, bataryası çok kötü. Telefonun yapılan bir diğer incelemesinde güneş altında neredeyse hiç gözükmediği söylenmiş, Sony'nin daha önce çıkardığı telefonlar sarı renge kaçıyordu, şimdi beyaz tonu daha çok yayıyor zaten sony çıkardığı her telefonda ekran konusunda yerden yere vuduldu Z1 iLe değişen çok birşey olmamamış..

Şu konuda defalarca tartışmasını yaptık.

http://forum.shiftdelete.net/telefon-tavsiyeleri/341359-note-3'-sony-experia-z1'-lg-g2-5.html

Daha iyisi çıkana kadar en iyisi LG G2

http://www.teknosa.com/urunler/12507...akilli-telefon

Ayrıntılı Batarya Performansı. 3G Konuşma Süresi - İnternette Gezinme - Video Oynatma

LG G2

w8vwwj.png

Sony Xperia Z1
29w91ys.jpg

wol_error.gif
Resimi büyütmek için buraya tıklayın
11ij1q8.png

Ses Çıkışı
wol_error.gif
35i9l6q.png

Batarya Performansı

wol_error.gif
2cni91j.png

Ekran

Konstrat Oranları

Z1: 11353

LG G2: 11503

HTC ONE: 11781

Renk Sıcaklığı

Z1: 7037

HTC ONE: 7656

LG G2: 7931

Samsung Galaxy S4: 7980

Renk ışınları

Z1: 2.08

HTC ONE: 2.21

LG G2: 2.15

Samsung Galaxy S4: 2.34

Ekran Karşılaştırması

[video=youtube;awgHv1B0tts]http://www.youtube.com/watch?v=awgHv1B0tts[/video]

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu iki markadan kesinlikle G2 öneririm, nedenmi?

Küçük boyutlar(s3 boyda) buyuk 5.2 ekran
S800 2260mhz
Piyasadı en iyi ekran IPS PLUS
Daha hafif ve tek elde kullanım kolaylığı
Özel LG modları var

Kamerası da guzel ve gunduz çekimlerinde ışık paylanımı nerdeyse 96-97 %

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha Z1'in doğru düzgün bir incelemesi yok millet atmaya başlamış kullanıcılar hoparlörden memnun değilmiş miş hangi kullanıcılar onlar ? bilende konuşuyor bilmeyende..batarya performansı demiş adam 3000 mh koymuş daha napsın ? ben note 2 kullanıyorum 3100mh gayette yeterli.. ayrıca ekran için TRILUMINOS ve X-Reality teknolojileri konuşmaya bile gerek yok ...

sony z deki eksikleri z1 de fazlası ile gidermiş şahsen ben note 2yi satarak z1 almayı düşünüyorum... rakiplerine göre fiyatı pahalı mı evet ama sonuçta sony hep pahalı bir marka kaliteli bir marka

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım arkadaşlar, Sony almam için bir sebep yok yani bu su geçirmez telefonlarda hoparlör hep sorun zaten ben suya sokmam zaten dökülünce bozulmasın o kadar bu arada ONE MAX s800 le gelirse onada bakabilirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gerçektende yuh İPS ekran Trimuolus mudur nedir dinlememiş uçurmuş atmış LG Bu kadar iyimiydi ya kararımı degiştirdim LG alıcam Yazılımı nasıl arkadaşlar bilgi verirmisiniz?

Arkadaşlar versus adlı siteden kıyaslama yapınca G2 de radyo yok gözüküyor doğrumu bu? ve sony xperia z1 de stereo hoparlör var gözüküyor

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Anladım arkadaşlar, Sony almam için bir sebep yok yani bu su geçirmez telefonlarda hoparlör hep sorun zaten ben suya sokmam zaten dökülünce bozulmasın o kadar bu arada ONE MAX s800 le gelirse onada bakabilirim

Gerçektende yuh İPS ekran Trimuolus mudur nedir dinlememiş uçurmuş atmış LG Bu kadar iyimiydi ya kararımı degiştirdim LG alıcam Yazılımı nasıl arkadaşlar bilgi verirmisiniz?
Tabiki IPS king ekran. :) teknosada incelediğim kadar biliyorum optimus arayüzü gayet hoş özellikle geçişler çok yumuşak ve kilit açma şekli de hoştu. Tabi hangi telefonu kurcaladım bilmiyorum :)

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten çok hoş yarın ilk işim gidip orasını burasını kurcalamak olucak yanlız versus adlı siteden kıyaslama yapınca G2 de radyo yok gözüküyor doğrumu bu? ve sony xperia z1 de stereo hoparlör var gözüküyor

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Gerçekten çok hoş yarın ilk işim gidip orasını burasını kurcalamak olucak yanlız versus adlı siteden kıyaslama yapınca G2 de radyo yok gözüküyor doğrumu bu? ve sony xperia z1 de stereo hoparlör var gözüküyor

Stereo FM radio with RDS var.. Videoyu'da izleyen radio görünüyor..

Optimus 3.0 arayüz var, mükemmel bir arayüz, birçok kişiselleştirme var, geçişler kaymak gibi.. Ekran olarak zaten 1 Numara..

http://www.youtube.com/watch?v=oCTirV0WnWc

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harikasın kardeşim Çok teşekkürler Sony ve LG rekabetini LG almıştır İnş yardımcı olmuşumdur diger arkadaşlarada :)

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşey ortada ya fiyat düşmezse sony satamaz

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Telefon donanımında radyo özelliği var ancak trt bondrolu ödenmediği için yazılımsal olarak yok, program yükleyerek radyo sorunu halledilir..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
internetten yayın yapan radyo programları her cihaza yüklenebilir ama sonuçta offline radyo yok. global romdaki apk'yı da denedim o da olmadı.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
internetten yayın yapan radyo programları her cihaza yüklenebilir ama sonuçta offline radyo yok. global romdaki apk'yı da denedim o da olmadı.

Alacakların bunu bilmesi iyi oldu, farklı bir ülkenin romuyla bu sorun aşılır amai ondada garanti gider herhalde.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Simdiye kadar hep radyolu telefonlar kullandin ama bir defa radyo dinlemedim bence hic onemli degil. Ama benim demek istedigim eger offline radyo sizin icin önemliyse bunu bilerek alin sonra sasirmayin. Sonucta herkes root,custom rom,apk port islerini bilmek yapmak zorunda degil. Discoveryde de radyo kapali ama kendi marketinden yukleniyor bunda is o kadar basit degil tek soyledigim bu.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google playdan bu sorunu halledebiliriz yani, radyo anteni varsa halledilir diye düşünüyorum yinede Z1 1 aya kadar teknosa ya gelir gidip iki telefonuda yan yana koyup 2 saat oynuyucam abartısız gerekirse kızsın kovsunlar ondan sonra alıcam şuan LG bana daha sempatik geliyor

Google playdan bu sorunu halledebiliriz yani, radyo anteni varsa halledilir diye düşünüyorum yinede Z1 1 aya kadar teknosa ya gelir gidip iki telefonuda yan yana koyup 2 saat oynuyucam abartısız gerekirse kızsın kovsunlar ondan sonra alıcam şuan LG bana daha sempatik geliyor

Bi telefonu 4/4 lük yapın ya ekran kamera var şimdide radyo çıktı başımıza herneyse 1 ay sonra herşey rayına oturur bizde gider karşılaştırırız detaylı şekilde internetten çok anlaşılmıyor malüm monitör den dolayı