LG G4 vs SONY Xperia XA Ultra - Kameraları kafamı karıştırıyor

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar selamlar herkese.

İki modelden birini alacağım.Yardımınızı istiyorum.Öncelikle iki cihazın karşılaştırması için tıklayınız ...

Lütfen modeller hakkında fikri ve deneyimi olmayan arkadaşlar yorum yapmasın .

Benim için önemli olan kameradır. Telefon demek benim için kolay taşınabilen kamera demektir.Yok şarjı yok ağırlığı vs. hiç ilgimi çekmiyor açıkçası zaten her türlü yanımda 10k'lık powerbank ile geziyorum.

Sony'nin 4K video çekim özelliği yok. Bu kafamı karıştırıyor . Öte yandan LG G4'ün 4K performansı ne denli verimli. XA'nın Full HD'sinden dağlar dağlar kadar fark olur mu ? Sonuçta önemli olan pixel boyutlarından çok kamera kalitesidir.

Şimdi benim gönlüm XA'dan yana. Tasarımı zaten mükemmel. LG4 bana çok kaba geliyor.Ama en başta dediğim gibi en önemli etken kameradır. Yorumlarınız için sağ olun.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Xa ultra g4 ten iyidir;) g4 kronik sorunlu.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Xa ultranın ön kamera sensörü g4'ünarka kamera sensörü ile aynı. Ama g4 ben almazdım çok şikayet duydum ama sadece kameralarına bakarsak bence g4 daha iyi çünkü arka kamerası g4 ün daha iyi, ön kamerasıda fazlasıyla yeterli

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Kamera konusunda hangisi iyi diye sorucak olursanız;

Ön kamera: İki modelin ön kamera performansları aşağı yukarı denk sayılabilir.

Arka kamera: Arka kamera her konuda lg g4 daha başarılı. Gece çekimi, ois bu konularda özellikle öne çıkıyor. Gündüz çekimlerinde zaten iki cihazda güzel. Ama lg'nin kamera yazılımı daha iyi sony'e göre.

Kamera konusunda kesinlikle tavsiyem lg g4.

G4'ün diğer artıları neler xa ultra'ya göre;

• İşlemci gücü
  • İşlemci uyumluluğu
  • Ekranı

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhaba,

Kamera konusunda hangisi iyi diye sorucak olursanız;

Ön kamera: İki modelin ön kamera performansları aşağı yukarı denk sayılabilir.

Arka kamera: Arka kamera her konuda lg g4 daha başarılı. Gece çekimi, ois bu konularda özellikle öne çıkıyor. Gündüz çekimlerinde zaten iki cihazda güzel. Ama lg'nin kamera yazılımı daha iyi sony'e göre.

Kamera konusunda kesinlikle tavsiyem lg g4.

G4'ün diğer artıları neler xa ultra'ya göre;

• İşlemci gücü
  • İşlemci uyumluluğu
  • Ekranı
Gece çekiminden bahsetmeniz beni G4'ün yanına yaklaştırdı . Ayrıca XA'da yavaş çekim yokmuş bence bu büyük bir eksiklik çünkü enstantane yakalamayı seviyorum :)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Gece çekiminden bahsetmeniz beni G4'ün yanına yaklaştırdı . Ayrıca XA'da yavaş çekim yokmuş bence bu büyük bir eksiklik çünkü enstantane yakalamayı seviyorum :)

Sony'deki giderilemeyen sorunlardan biri olan gece çekimleri ne şuanda hala rakiplerinin gerisinde. Hem yazılımsal olarak hemde donanımsal olarak gece çekimlerinde gren ve noise oluşması engellenemiyor sony'de. Xa ultra modelinde de özelliklere bakarsanız görüceksiniz kamera diyaframı f2.2. Bu durum lg g4'de f1.8. Yani düşük ışıkta daha fazla ışık alması daha iyi fotolar sunuyor g4'ün.

Yavaş çekim konusu ise sony xa'da işlemci kaynaklı bir sorun kamera değil. İşlemcilerin yetenekli iyi ise 720p'de 240 fps, 4k'da 30 fps çekim özellikleri sunuyor. Ama xa ultra daki gibi orta segment bir işlemci kullanan cihazlarda genellikle bu yetenekler olmadığı, olsa bile performansı çok olumsuz yönde etkileyeceği için cihazlarda bu fonksiyonlar açılmıyor.

G4 üst segment işlemciye sahip olması ve kamera özelliklerinin daha iyi olması sebebi ile hem daha güçlü hemde daha iyi kamera özelliklerine sahip.

Birde şu tavsiyede bulunmakta fayda var. Sony xperia xa ultra'ya 1600 tl vermem yerine hepsiburada'dan 1750 tl'ye lg g5 alabilirsiniz. Birde bu bulunsun aklınızda.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Zenfone 3 beklemeniz tavsiyemdir, Veya Xiaomi Mi5 düşünülebilir..

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sony'deki giderilemeyen sorunlardan biri olan gece çekimleri ne şuanda hala rakiplerinin gerisinde. Hem yazılımsal olarak hemde donanımsal olarak gece çekimlerinde gren ve noise oluşması engellenemiyor sony'de. Xa ultra modelinde de özelliklere bakarsanız görüceksiniz kamera diyaframı f2.2. Bu durum lg g4'de f1.8. Yani düşük ışıkta daha fazla ışık alması daha iyi fotolar sunuyor g4'ün.

Yavaş çekim konusu ise sony xa'da işlemci kaynaklı bir sorun kamera değil. İşlemcilerin yetenekli iyi ise 720p'de 240 fps, 4k'da 30 fps çekim özellikleri sunuyor. Ama xa ultra daki gibi orta segment bir işlemci kullanan cihazlarda genellikle bu yetenekler olmadığı, olsa bile performansı çok olumsuz yönde etkileyeceği için cihazlarda bu fonksiyonlar açılmıyor.

G4 üst segment işlemciye sahip olması ve kamera özelliklerinin daha iyi olması sebebi ile hem daha güçlü hemde daha iyi kamera özelliklerine sahip.

Birde şu tavsiyede bulunmakta fayda var. Sony xperia xa ultra'ya 1600 tl vermem yerine hepsiburada'dan 1750 tl'ye lg g5 alabilirsiniz. Birde bu bulunsun aklınızda.

Yorumlardan anlaşıldığı üzere kameralardan pek bir anlıyorsunuz :) gece çekimlerindeki o gren ve noise dediğimiz olay benim çok sinirimi bozuyor . Bu da G4'de karar kılmama neden oldu diyebilirim. Fiyat konusu açılmışken bir şey daha soracağım.Bu ithalatçı garantili ürünler var 200-250 lira kadar daha ucuz oluyor . Ne denli güvenli ve hizmet kalite durumu nedir ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Yorumlardan anlaşıldığı üzere kameralardan pek bir anlıyorsunuz :) gece çekimlerindeki o gren ve noise dediğimiz olay benim çok sinirimi bozuyor . Bu da G4'de karar kılmama neden oldu diyebilirim. Fiyat konusu açılmışken bir şey daha soracağım.Bu ithalatçı garantili ürünler var 200-250 lira kadar daha ucuz oluyor . Ne denli güvenli ve hizmet kalite durumu nedir ?

Memnun olanlar var. Nette kendilerince inceleme yapan birkaç arkadaş var belki izlemişsinizdir, g4'ün kulaklığının bozulduğunu ifade etmiş ithalatçı firmaya onlarda oldukça yardımcı olup orjinal kutusu içinde g4 kulaklığı göndermişler hemen. Bu güzel bi durum. Kulaklık deyipte geçmeyin bu arada 60-80 tl civarı bi fiyatı var sonuçta. Ama komple ürün değişimş hakkında bi malumat yok. Biz bu durumu lg TR garantili ürünlerde yaşadık. 505k.... seri nolu bir cihazımız vardı. Bootloop sorunu oldu gönderdik firma yenisini gönderdi. Gönderdiği seri 506k...'lı bir cihazdı. Onda da gene bootloop sorunu oluştu gene gönderdik firma bu sefer 605k... Seri nolu bir cihaz gönderdi onda sorun olmadı. Yani düşün tam iki kere değişim yaptı firma hemde 20 iş günü içinde. Bu lg TR garantili üründe olan nir durum. Ama ithalatçı garantili de böyle bir tecrübemiz yok. İthalatçı garantili ürünlerde firma genellikle değişimden kaçınıyor maali açıdan. Genellikle tamir etmeye gidiyor işi. Ama g4 almaya karar verirseniz artık lg TR garantilileri 1500 liraya düştü. Lg TR garantili alın 1500 liraya. Kutu yanına da bakın satın almadan önce s/n:601k.... ve üstü serilerden biri olsun. O zaman sorun yaşamazsınız. 505k ve 600k arası serilerden satın almayın. 601k ve üstü serilerde kronik sorun yok.

1750 liraya g5'i de tavsiye ederim.