Sony Xperia Z / S4 / LG G2 / Htc One - Sizce hangisi?

Sony Xperia Z / S4 / LG G2 / Htc One - Sizce hangisi?

• Sony Xperia Z

Kullanılan: 23 22.8%
  • S4

Kullanılan: 11 10.9%
  • LG G2

Kullanılan: 52 51.5%
  • Htc One

Kullanılan: 15 14.9%

• Kullanılan toplam oy
    101

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten en büyük sıkıntı kullanıcılardan gelen Blinkfeed.İnternet kapalıyken sorun yok fakat açıkken interneti kemiriyor ufak ufak :)
Mrb tekrar sadıc bir şey aklıma takıldı da buradan sana yazayım dedim sen bilirsin malum htc one cihazım var kameranın üst kısmına hafif böyle parmağımla vurduğumda hatta vurmak bile değil tıkladığımda içinde bir şeyler sallanıyormuş gibi ses geliyor tik tik tik gibi fakat alt kısımlara veya alt yan kısımlara bunu yaptığımda ise gayet tok bir ses geliyor cihaz hiç düşmedi her hangi bir şey olmadı yani bebek gibi baktım ona bu neden olabilir acaba sadıc ya kafama takıldı ön taraftan vurduğumda ses falan çıkmıyor arka kameranın altı ve üstüne kısaca arka kasada ki htc yazısından yukarı vurunca çıkıyor htc yazısının alt kısmına vurunca ise gayet tok ses geliyor sence neden olabilir?

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

Bende Lg G2 almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var ben acayip oyun oynarım en güncel oyunları oynamayı severim ama Lg gider G3 çıkarırsa G2 yi önemsemiyeceğini düşünüyorum bu yüzcden de fazla güncelleme gelmesse benim için sorun yaratabilir samsungda güncelleme konusunda iyi ama Lg G2 nin özellikleride baya iyi hangisini seçmeliyim bu ikisi arasında kaldım bide Lg G2 yi 32 gb nı tejnosadan kaldırmışlar başka nerde bulabilirim bilen varmı güvenilir bir yer

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme almasa bile lg min işlemcisi s4 den daha iyi ve ileride çıkacak yüksek grafikli oyunlarda daha iyi perfornmans sağlicaktır. Oyun için android telefon alacaksan g2 iyi bir tercih.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Keske biraz bekleyip Nexus 5 alsaydın. Onumuzdeki ay cikiyor. Sahsen ben beklemedeyim. Fakat Nexus çıkmasaydı kesinlikle G2 al derdim. Çin malı degil kore'de yapılıyor. Samsung gibi kendi ulkeleri icin kore gazisi veren bir ulkeye dusuk islemcili model gondermiyorlar ve de harika bir fiyatı var diğerleri gibi abartı, hakedilmeyen bir fiyatla satılmıyor.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
LG G2 donanımı ve yazılımı daha iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende lg g2 alcamda lg nin güncelleme sorunu var diyorlar bir de neden lg daha ucuz s4 e göre özelligi daha iyi ama fiyatı az insanın aklına bin türlü soru geliyor?:confused1:

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi telefon alacakların aklını karıştırmak gibi olmasın ama htc one lg g2 xperia z1 s4 gibi telefonların arasında kalırsanız düşünmeden htc diyebilirsiniz çünkü sizde insansınız bende günde 10 15 tane fotoğraf çekerim internet desen hiç çıkmam diyebilirim oyuna gelince real racing 3 fix oyunumdur hiç bir kasma olmadan bayağı üst düzey çözünürlükle oynuyorum kulaklık ve hoparlör ses konusunu açmak dahi anlamsız malum beast audio ses açısından en iyi cihaz htc onedir yani böyle bir cihaz yok diyebilirim bir cihazın hiç mi sıkıntısı veya kullanıcının sevmediği bir yanı olmaz işte bu htc onenin bana göre yok :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
abi telefon alacakların aklını karıştırmak gibi olmasın ama htc one lg g2 xperia z1 s4 gibi telefonların arasında kalırsanız düşünmeden htc diyebilirsiniz çünkü sizde insansınız bende günde 10 15 tane fotoğraf çekerim internet desen hiç çıkmam diyebilirim oyuna gelince real racing 3 fix oyunumdur hiç bir kasma olmadan bayağı üst düzey çözünürlükle oynuyorum kulaklık ve hoparlör ses konusunu açmak dahi anlamsız malum beast audio ses açısından en iyi cihaz htc onedir yani böyle bir cihaz yok diyebilirim bir cihazın hiç mi sıkıntısı veya kullanıcının sevmediği bir yanı olmaz işte bu htc onenin bana göre yok :)

Tartışmasız bu senenin en iyi telefonu zaten htc one(g2 hariç) ama lg g2 htc one dan çok çok daha iyi bir telefon ve 1600 gibibir fiyat al beni demiyor değil:)

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tartışmasız bu senenin en iyi telefonu zaten htc one(g2 hariç) ama lg g2 htc one dan çok çok daha iyi bir telefon ve 1600 gibibir fiyat al beni demiyor değil:)
Haklısın aslında fakat lg g2nin görünüşü dizaynı beni pek memnun etmedi dizayna önem veren birisiyim htc oneden daha ustun olabılır donanım konusunda fakat htc onede bir kişiye fazlasıyla yeter.
Yani htc one birazda dizayndan kazanıyor diyebiliriz :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Haklısın aslında fakat lg g2nin görünüşü dizaynı beni pek memnun etmedi dizayna önem veren birisiyim htc oneden daha ustun olabılır donanım konusunda fakat htc onede bir kişiye fazlasıyla yeter.
Yani htc one birazda dizayndan kazanıyor diyebiliriz :)

Evet bende beğenmedim tasarım olarak g2 yi htc one 3-4 yıl götürür daha

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5in tasarımı hakkında bilgisi olan varmı gene sanal tuş olacakmı alıntı yaprsanız sevinirim

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bunların yerine note 3 al derim bütçen yeterse fakat eğwr onların arasından seçcek isek htc one al derim

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Ben g2 yada s4 alırdım. one'ın kamerası bariz rezalet. O paraya telefon alıyorsun, 4mp kamera... :) Ofiste yanımda oturan arkadaşımda var, oradan biliyorum. Ama geri kalan özellikleri Allah için harika. G2 donanım olarak çok güzel gözüküyor ama update'leri falan ne şekilde gelir bilinmez. Bence fiyat/performans olarak bakacaksak hala s4 en iyisi...

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben g2 yada s4 alırdım. one'ın kamerası bariz rezalet. O paraya telefon alıyorsun, 4mp kamera... :) Ofiste yanımda oturan arkadaşımda var, oradan biliyorum. Ama geri kalan özellikleri Allah için harika. G2 donanım olarak çok güzel gözüküyor ama update'leri falan ne şekilde gelir bilinmez. Bence fiyat/performans olarak bakacaksak hala s4 en iyisi...

Bana one ın kamerası xperia z den bile daha iyi geldi:?

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lg g2 nin özellikleri bana göre daha iyi öbür cihazlardan. lg nin arayüzü biraz basit geliyor bana. lg arayüzden kaybediyo. ama lg nin arayüzünü kullanırım dersen kesinlikle lg g2.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lg g2 nin özellikleri bana göre daha iyi öbür cihazlardan. lg nin arayüzü biraz basit geliyor bana. lg arayüzden kaybediyo. ama lg nin arayüzünü kullanırım dersen kesinlikle lg g2.

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5in tasarımı hakkında bilgisi olan varmı gene sanal tuş olacakmı alıntı yaprsanız sevinirim

Sanal tuş kesinlikle olucak. Google zaten telefon üreticilerininde sanal tuş kullanmasını istiyor. Tasarımı nexus 4 benzer diye tahmin ediyorum ya da nexus 4 le g2 karışımı bir tasarım olabilir.

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadıc şuan sana kullanan birisi olarak söylüyorum kamerası gerçekten çok güzel ben canon 600d kullanıcısıyım inanırmısın her 2 telefondan fotoğraf çekip bilgisayara atıp baktığımda, karşılaştırdığımda hatrı sayılır bir fark yok olanda nedir renklerin tonları oda çok az derecede bu cihazın kamerasını neden bu kadar karalıyorsunuz anlam veremedim. Ultrapixel yüzünden mi?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sen o resimlere hiç bilgisayar ekranında bakmayı denedin mi? :) Benim eski n97'nin resimleriyle bile kapışamaz bence ortaya çıkardığı sonuç...

Aslında doğru diyin ha:) ama odaklayarak çekmekde önemli elinle odaklamazsan berbat oluyor bide 4mp olduğu için zoomlama pek iyi değil bide kişilik zevki var bence hala en iyi kamera htc one sonra iphone 5

Viktor55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

Bende Lg G2 almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var ben acayip oyun oynarım en güncel oyunları oynamayı severim ama Lg gider G3 çıkarırsa G2 yi önemsemiyeceğini düşünüyorum bu yüzcden de fazla güncelleme gelmesse benim için sorun yaratabilir samsungda güncelleme konusunda iyi ama Lg G2 nin özellikleride baya iyi hangisini seçmeliyim bu ikisi arasında kaldım bide Lg G2 yi 32 gb nı tejnosadan kaldırmışlar başka nerde bulabilirim bilen varmı güvenilir bir yer

Adreno 330 grafik işlemcisi ile full HD oyunları bile kasmadan oynayabilirsin.İşlemci de en iyisi Ram de de tatminkar bir ddr3 kullanmış.G3 ün çıkışı en az 1 sene ama bu G ve G2 yi önemsemeyeceği anlamına gelmiyor.Aksine son zamanlarda yazılım konusu oldukça gelişti.24 ün de Hilton da telefonun tanıtımındaydım İstanbul da.Qualcomm Türkiye genel müdürü Barış Ruacan ın söyledikleri ile işlemci konusunda içimiz iyice rahatladı.Eğer Ankara da isen 32 gb lık versiyona teknosa kanalından ulaşmanı sağlayabilirim.başka şehirde isen hangi şehirde olduğunu söyle yine yardımcı olurum.

Arkadaşlar bende lg g2 alcamda lg nin güncelleme sorunu var diyorlar bir de neden lg daha ucuz s4 e göre özelligi daha iyi ama fiyatı az insanın aklına bin türlü soru geliyor?:confused1:

güncelleme ve yazılım için lg 3 kıtada 3000 elaman işe aldı.1000 malezya(asya) 1000 brezilya(amerika) 1000 polonya (avrupa).fiyat evet az yurdışında 600-700 euro ama amaç tamimyle pazarda daha iyi yer almak.gözünü biraz karartmış lg bu konuda.

Bence bunların yerine note 3 al derim bütçen yeterse fakat eğwr onların arasından seçcek isek htc one al derim

Quadrant ve Antutu Benchmark testlerine bakarsan G2 Note 3 yurtdışı versiyonu ve S4 den çok daha iyi çıkıyor.tek rakibi var Xperia Z1.

Fiyat performansa da en iyisi kesinlikle G2 1.600 tl ye 34.000 puan alıyor antutu da S4 ün yurtdışında ki snapdragon 1.9 u ise 24.000 alıyor.kaldı ki malesef ülkemizdeki versiyon 1.6 exynos.bu ondanda beter.örneğin s4 yurtdışında konuşma süresi 19 saat iken yurtiçinde 11 saat :( .Ama Samsung G2 ile yaptığı yanlışların neye yol açabileceğini gördü şu an pazarda G2 Note 3 ü vuruyor.Samsung yetkilileri ile konuştuğumda verdikleri cevap.Ciddi takipteyiz G2 yi ve bize ders oldu,bundan sonraki cihazlarda önlem alıcaz.tatlı rekabetler bizi bekliyor :)

Kasım ayında çıkıcak.Ve tasarım ortaya çıktı internetten gsmarena dan falan bakabilirsin.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Bence Hafıza kartsız lg g2 ye para verilmez..(akıllı adam işi değil...)
>>Kesinkle sony xperia Z1 alınacak tlf...

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Fiyat performansa da en iyisi kesinlikle G2 1.600 tl ye 34.000 puan alıyor antutu da S4 ün yurtdışında ki snapdragon 1.9 u ise 24.000 alıyor.kaldı ki malesef ülkemizdeki versiyon 1.6 exynos.bu ondanda beter.örneğin s4 yurtdışında konuşma süresi 19 saat iken yurtiçinde 11 saat :( .Ama Samsung G2 ile yaptığı yanlışların neye yol açabileceğini gördü şu an pazarda G2 Note 3 ü vuruyor.Samsung yetkilileri ile konuştuğumda verdikleri cevap.Ciddi takipteyiz G2 yi ve bize ders oldu,bundan sonraki cihazlarda önlem alıcaz.tatlı rekabetler bizi bekliyor :)

Performans dediğimde ben yan ürünleri, servis desteği, yazılım updateleri gibi konuları da dahil ederim. LG'nin bu konularda samsung kadar başarılı olacağını düşünmüyorum.

Kaldı ki ben de exynos'lu s4 var 26.500 civarında antutu puanı alıyor.

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
TABİKİ LG G2.

G2 HARİÇ HEPSİ SNAPDRAGON 600 performansında. g2 s800 işlemcisiyle 1-0 onde.
fiyat performans konusundada 1-0 önde oluyor
kamera performansıda çok iyi.
akıcılık konusunda birşey diyemem android platformunda tüm amiral gemileri aynı performansta sayılır.

Reaksiyon puanı
16,118
lg g2 ama 32gb olanı olmalı bunları min 32gb orta 64gb max.128gb niye yapmıyorlar? o teknolojiyi samsung yaptı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her telefonun bir diğeri üzerinde mutlaka bi üstünlüğü bi eksikliği mevcut. bence önceliklerinize göre sıralama (puanlama) yapıp öyle tercih yapın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG markalı bir telefonu 6 yıl boyunca hiç servise götürmeden kullandım. HTC One ise bir yakınımda var. Şimdi Xperia Z kullanıyorum. Kameram müthiş. Hiçbir kasılma da yapmıyor. Su-toz geçirmeme olayı çok iyi. "Ne işe yarıyor, sadece fiyatı artıyor" diyenler için söylüyorum, bu müthiş bir teknoloji. Günlük hayattaki faydasını kullanan bilir. Tek kötü yanını söylüyorum; ses çok az. Ama gerçekten çok az. Gümbür gümbür değil, zevk vermiyor. Kaldırımda, otobüste kulaklıkla dahi sesi duyamıyorsunuz. Beats kulaklıkta bile fayda etmiyor. 4 yıldır müzikle uğraşıyorum, ses benim için çok önemli. Gittim Oblio'dan MP3 almak zorunda kaldım. Ses isteyen biri uzak dursun. Önerime gelirsek; Sony ses hariç en iyi telefondur. HTC One ses konusunda noktayı koymuş, ama fiyatına değecek bir telefon değil. Samsung'u ise sevemedim bir türlü. Herkesin elinde var çünkü. Hiçbir ayrıcalığı kalmadı artık. LG önerimdir. Zaten şirket politikası "ucuza iyi telefon üretmek" diye duymuştum bir yöneticisinden.

amrabat49

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak bnn samsung kulanan biri. Olarak sana samsung onermiyorum telefon resmen dokuluyor..lg g2 aldim ve cok mutlyum hem hizli hemde guclu birde telden sesli arama yaparken 3d ses efekti var sanki arkanizda konusutor gibi lg g2 diyrm

s.e.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bende 2 ay htc one kullanmış birisi olarak gecen hafta g2 ile takas yaptım 1 haftadır lg g2 kullanıyorum. One dan sonra g2 cok iyi geldi.
Ses kalitesinde htc one ile kiyaslarsak en belirgin farki dahili hoparlörlerden dinlerken anlayabiliyorsunuz. Htc nin hoparlörleri hakikaten bir telefon icin cok kaliteli. Fakat ben htc mi de iphone 5 kulakliklariyla dinliyordum şuanda lg g2 mide iphone 5 kulakliklari ile dinliyorum. htc daha dolgun, baslı ve volume daha yüksek veriyordu fakat g2 sanırım daha berrak sese sahip.
htc one ı canıni çıkarana kadar kullanms ve 1 haftadır da lg g2 kullanan birisi olarak kesinlikle g2 nin bir çok konuda one dan üstün olduğunu söyleyebilirim. En belirgin üstünlüğü ise; kamera, ekran ve dananımn sadece kağıt üstünde degil performanstada one ve s4 ten çok iyi olmasıdr.
Htc nin ise ara yüzü çok sade ve düzgün oldugu icin daha az donanımla s4 ten daha stabil ve hizli olması taktir edilecek bir durum, lg g2 ile bu konuda kıyaslama sansim henüz olmadi
Bu arada g2 nin batarya performansi gercekten muthis. Dün sabahtan aksama kadar elimden düsürmedim gece 1 de %38 kalmisti.
Arkadaslar lg g2 kullananlara bir sorum olacak. Video kaydını 30 ve 60 fps olarak denedim ikisindede hareketler titreşimli oluyor. Htc one daha akıcı video kayıt yapiyordu. Sizde de durum aynımı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim kesinlikle xperia almanı tavsiye ediyorum.. 1 sony japon malıdır 2 samsung kore malıdır.. bizler bilirizki japon malları herzaman kalitelidir.. bir xperia aldığın zaman sony playstation özelliğini ve su geçirmeme özelliğinide göz önünde bulundur..