Sony Xperia Z / S4 / LG G2 / Htc One - Sizce hangisi?

Sony Xperia Z / S4 / LG G2 / Htc One - Sizce hangisi?

• Sony Xperia Z

Kullanılan: 23 22.8%
  • S4

Kullanılan: 11 10.9%
  • LG G2

Kullanılan: 52 51.5%
  • Htc One

Kullanılan: 15 14.9%

• Kullanılan toplam oy
    101

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar telefon alacağım fakat bu oyuncaklar arasında kararsız kaldım mantıklı nedenleriyle birlikte önerilerinizi alabilirmiyim.
Aradığım özellikler Kamera, ses, akıcılık, çözünürlüğü iyi olan sizce hangisidir gerçekten çok kararsızım birileri htc one diyor birileri xperia z samsungcular s4 diyor kafam allak bullak oldu deneyimli olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

zr12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu saydıklarının içerisinde sana yakın olanı Htc One olurdu bence

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Kesinlikle sony..
>>Çünkü Sony=Kalite=T.K.Y demektir...

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
aradığın kamera ise sanki Sony daha yakın gibi...
Youtube'dan tek tek kamera incelemelerini izleyerek ona göre seçim yapmalısın.

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aradığın kamera ise sanki Sony daha yakın gibi...
Youtube'dan tek tek kamera incelemelerini izleyerek ona göre seçim yapmalısın.
sonyde tek sıkıntım 5inch olması ve kaba durması mağlum su geçirmez özelliğinden ötürü ve bana sesde lazım sonynin hoparlör pek iç açıcı değil aksine htcnin olağanüstü bir sesi var kararsızım yani :8

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Evet arkadaşlar telefon alacağım fakat bu oyuncaklar arasında kararsız kaldım mantıklı nedenleriyle birlikte önerilerinizi alabilirmiyim.
Aradığım özellikler Kamera, ses, akıcılık, çözünürlüğü iyi olan sizce hangisidir gerçekten çok kararsızım birileri htc one diyor birileri xperia z samsungcular s4 diyor kafam allak bullak oldu deneyimli olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

s4 al gerisini boşver s4 ü al kullandıkça bana teşekkür etceksin ben kullanıyorum banada biri önerdi senin gibi kararsızdım aldım ve bana öneren kişiye teşekkür ettim sende bana etceksin emin ol al s4 kafan rahat olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg g2 hariç hepsini kullandım ve kesinlikle xperia z diyorum diğerleri yerine su tabancası al derim

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4 al gerisini boşver s4 ü al kullandıkça bana teşekkür etceksin ben kullanıyorum banada biri önerdi senin gibi kararsızdım aldım ve bana öneren kişiye teşekkür ettim sende bana etceksin emin ol al s4 kafan rahat olsun.
abi s4ünde kaderi s3 gibi olucak samsung iyice cıvıttı s4ü daha farklı bekliyordum s3ün aynısı neredeyse ondan s3 s4 cihazlarından pek haz etmiyorum sanırım htc alıcagım

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kamera s4 (g2 yi daha görmedik)
ses htc one
akıcılık htc one( xperia z ve g2 kullanmadım. 1 hafta kadar s4 kullandım htc ye geçince gerçekten fark yaratıyor.)
çözünürlük hepsi full hd

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 3 alabilcek bütçen varsa note 3 al derim

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

vokeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üstte kalsın başlık bir çok kişi için gerekli bence hala yeterli bilgiyi alamadım da zaten maalesef

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
s s ler gitti bir defa htc ile lg arası kaldım ama galiba g2 alırdım ben

tatar_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg g2 senin isteğine cevap verecek özelliker mevcut gerisi traş

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
LG G2'yi listeye katıyorsan bence Z1'i de katman gerekiyor.
Ama bu dediklerinin arasından One daha mantıklı :)

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony xperia z1 derim xperia z alacağına z1 i al daha mantıklı :)

tatar_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen z1 biri bekle fiyat olrak 2000 2300 arasi bu arda bütçen yetiyorsa

zazax1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z değilde z1 beklersen sana yeterde atar bile.

TheOne12

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z1 20 Eylülde yani bugün çıktı. Şu anda fiyatını bilmiyorum ama tahmini olarak 1800 tl - 2100 tl arası satış fiyatı olabilir.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
abi s4ünde kaderi s3 gibi olucak samsung iyice cıvıttı s4ü daha farklı bekliyordum s3ün aynısı neredeyse ondan s3 s4 cihazlarından pek haz etmiyorum sanırım htc alıcagım

s3 ün kaderi gibi olmucak eminim nedenmi s3 deki ram normalde zar zor yetiyordu bundaki 2gb ram rahat rahat karşılıyor zaten s3 ün kaderide ramdan kaynaklanıyordu takılmalar donmalar vs vs. s4 de bunlar olmucak.

Viktor55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle kıyaslamaya aldığın telefonları ele alalım.

Fiyat:S4 Türkiye ye 9500 sürümü yerine 9505 ile gelseydi yani Snapdragon işlemcili 1.800 seviyesinde düşünebilirdin.Aynı olay Galaxy Note 3 içine geçerli 2.200fiyat ile gelicek ve yine S4 de olduğu gibi en kötü versiyonu olan 1.9 luk Exynos Octa versiyonu ile.Xperia Z zaten saydığın telefonlar arasında en düşük özelliklerde olanı ve fiyatı 1.850 civarı,Z1 ise 2.200-2.300 seviyesinde olucak.HTC One da fiyat 1.900 lere indi.G2 de ise 16 lık 1.600 32 lik ise 1.800 yanında smartcover hediyesi var(129tl lik).

Galaxy S4:Türkiye ye gelen versiyon 1.6 Exynos ve 1.2 ARM Cortex versiyonu,42mb 3G var.Sensör özellikleri ön planda.Batarya da 2.600 mah lık güç ile 11 saat görüşme yapabiliyorsun.2gb ram 13mp kamera 16gb hafıza(64 e arttırabilirsin) 5' full HD SUPER AMOLED ekran,Gorilla Glass 3 dayanıklı cam mevcut.Fiyatı ise 1.750 lere kadar indi garantisi iyi olan yerlerde.(malesef yurtdışında ki versiyonu Snapdragon ve bu telefonun kıymetli olanı odur)

Galaxy Note 3:Eğer gücün buna yetiyorsa 3gb ram ile öne çıkan yapısı var.Ekran yine 5.7' lik SUPER AMOLED full HD ekran.İşlemci ise 1.9 Ghz Exynos Octa ve 1.3 Cortex işlemcili.3200 Mah batarya var Li-İon tam konuşma ve kullanım süreleri henüz detaylı şekilde belli değil.Telefonu inceledim ve dummylere gelen yani tanıtım cihazları Snapdragon lu versiyon,yani 4k çekim yapabilen 4G LTE li ve 2.26 ghz Snapdragon S800 kullanan cihaz fakat satın alacağınız cihazlar ise 1.9 luk versiyon bu yüzden bu saydığım özellikler geçerli olmayacak.Video çekim 1080p 60fps(60 fps bir de LG G2 de var) .Dayanıklı cam olarak sanırım Gorilla Glass 3 kullanıldı bu telefonda,Hafıza ise 32gb+64gb micro sd ile arttırlabilir hafıza.Note özellikleri ile öne çıkan bir cihaz ve fiyatı 2.200tl.

Not:Samsung un ülkemize en kötü sürüm telefonlarını göndermesini bize yapılan bir küçümseme olarak ve bizi ikinci sınıf görmesini içime sindiremiyorum!

HTC One:Snapdragon S600 1.7ghz lik işlemcisi oldukça başarılı ve 2.300mah Li-Polimer batarya 27 saat konuşma süresi tanıyor bu güzel bir oran,Kasası oldukça güzel ve şık fakat dedikleri kadar çizilmez değil ve gri versiyonu oldukça güzel olmasına karşın beyaz noktalar sararma yapabiliyor.Ses çıkışı BeatsAudio ile oldukça başarılı ama dışarı verdigi ses de LG G den biraz geride fakat çok net bi ses var.ekran 4.7' Super LCD 3 Full HD ve kaliteli.Kamera da en iyi gece kamerasına sahipken 4 ultrapixel olayı gündüz çekiminde aynı başarıyı sağlayamıyor.Bir dezavantajı ise mobil internetin var ise sürekli aktif olan bildirim ekranı kapanmıyor ve interneti küçük küçük kırpıyor.LTE 4G internet hızı 100Mbs yi destekliyor,2gb ram ve Gorilla Glass 2 dayanıklı cam ve 32 gb arttırlamayan hafıza var.Fiyat ise 1.900-2.000 tl civarında garantisi iyi olan yerlerde.

Xperia Z1:Snapdragon S800 işlemci 2.26ghz gücünde ve bu işlemci sadece Note 3 yurtdışı versiyonu,LG G2 ve bu telefonda mevcut.Adreno 330 grafik işlemcisi yine bu telefonlarda mevcut ve Full HD oyunların takılma sorunu çözülmüş durumda.20.7 mp kamera alanında ki en iyi pixel çözünürlüğü şu an için ve ekran da Triluminos teknoljisini kullandıkları 5'lik bir Full HD kullanılmış.Yine 2gb ram,16gb hafıza 64gb sd ile arttıralabilir.Su ve toz geçirmez kasa mevcut.Kasa darbelere karşı dayanıklı fakat çizilmeler Gorilla Glass lar kadar dayanıklı değil.Video çekimi 1080p 30fps,Batarya 3.000mah Li-İon batarya 11.5 saat konuşma süresi veriyor.170gr ağırlık telefonu biraz ağır kılıyor.Yazılım olarak büyük yeniliklerle gelmiyor cihaz ama elimize geçince ne tür yazılımsal yenilikler gelicek anlayabiliriz.Fiyat Sony yetkilileri ile görüştüğümde minimum 2.200-2.300 seviyesinde olacağını belirttiler.

Xperia Z:Su ve toz geçirmez kasayı DragonTrail cam ile çevrelemişler ve bu cam darbeye en dayanıklı cam olarak biliniyor.Fakat çok çabuk çiziliyor.Snapdragon S400 1.5ghz lik işlemciye sahip.Batarya 2.330mah gücünde ve 11.5 saat konuşma süresi veriyor.5' ekran Full HD ve Bravia LED özelliklerinde.2gb ram 16gb dahili hafıza 32gb sd ile arttırılabiliyor.Kasada en büyük dezavantaj tek parça kasa olduğu için tüm parçaları set halinde geliyor.Örneğin kulaklık girişinin tıpasını koparırsan kasanın tamamı kadar ücret istiyorlarmış ki bu da yaklaşık telefonun fiyatı kadar diyorlar(bilgi %100 güvenilir değil) ekranın çizilmesi ise koruyucu banttan oluyor diyorlar fakat bunuda çıkarırsanız hem Sony yazısı gidiyor hem de cihaz iyice dayanıksız kalıyor.Su geçirmez özelliği yüzünden ses çıkışı hoparlör olarak oldukça zayıf ve eğer su ile çok haşır neşir olursanız arıza yapabiliyoriVideo çekimi yine 1080p 30fps.Genel olarak iyi bir telefon ama bu saydıklarımız arasında bence en zayıf olanı.

LG G2:Z1 ve Note 3 ün yurtdışı versiyonu ile birlikte en iyi işlemci olan Snpadragon S800 ü kullanıyor ve 2.26ghz gücünde.2gb ddr3 ram var hafıza ise 16 ve 32 arttırılamaz şeklinde.Kamera da 13 mp kullanılmış fakat 9AF netleme ile OIS (optik imaj sabitleme) ile titreşimlerde hareket eden kamerası sayesinde blur çekme ortadan kalkıyor.Ayrıca video çekimi 1080p de 60fps.Kamera önünde ise safir cam kullanılmış (elmasın sertlik düzeyi 10 ise safir cam ın 9 dur).Batarya 3000mah Li-Polimer ve 30 saatin üstünde kullanım süresi veriyor.Ekran 5.2' True HD IPS+ ekran full HD.Ekranı Gorilla Glass 3 ile koruyor ve kapasitif ekranın en yeni teknolijisi olan ZeroGap Touch(2 ito bandı atılarak %27 hassas yaratılan dokunmatik teknolojisi) kullanılıyor.Tasarımda farklılık arka da ki kontrol panelinde bunu işaret parmağımızdan esinlenerek yapmışlar ve oldukça kullanışlı(cihazı inceleme imkanım oldu geçen Çarşamba günü tanıtım toplantısında).Asıl özellikler ise yazılımda AudioZoom (ses yakınşaltırma)Quick Slide (aynı ekranda 2 uygulama açıp transparan yaparak 3 ekrana çıkabilme)Slide Aside(3 parmakla çalışan 3 uygulamayı sola kaydırıp istediğiniz zaman geri açabilme) Quick Memo (Not alabilme özelliği)Quick Remote (Universal kumanda yapıp 7 farklı ürün kategorisinde ki cihazları kontrol edebilme ki bu HTC one,note 3 ve g pro da da var) ekranı yatay kullanabilme,Knock On(2 tıkla ekranı açma kapama) Guest Mode(misafir modu ile kişiye özel ve misafirlere özel kullanım sağlanabiliniyor,mahremiyet açısından çok tutulan bir özellik) QuickWindow(smartcover ile 6 farklı uygulama full renkli şekilde küçük bir pencere de kullanılabiliyor bu da ciddi anlamda batarya tasarrufu sağlıyor) ayrıca ses teknolojisinde 24 bit e ilk kez bu telefonda geçiliyor bu da mükemmel bir ses çıkışı demek ve kutudan quadbeats kulaklık çıkıyor.Quick translator ile de 44 dilde okutarak online olarak cümle çevirisi yapılabiliyorsun(samsung s4 den önce bulundan ve çok daha efektif-hızlı çalışan bir sistem) online kullanım dışında ise lg bir sözlük hediye ediyor sana ve diğer dillerde almak istersen 1 dolar gibi bir ücreti var.Sesli komut ise ingilizce olarak hizmet verebiliyor.yazılım konusunda LG nin önde olduğunu söylemek mümkün.Tabi donanımda da baktığın zaman en iyi 3 telefon arasında.Fiyat ise 16 lık 1.600 32 lik 1.800tl.

Bu karşılaştırmalara göre kararını sen ver.Kişisel görüşüm ise LG G2.