Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konuştuğunuz konuyla baya alakasız olacak ama sony xperia z yi nerden ne kadara aldığınızı sorabilirmiyim ? Garanti durumlarınıda yazarsanız sevinirim. İnternet üzerinden almak istiyorum ama güvenemiyorum. Dolandırıcı kaynıyor ortalık :)

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konuştuğunuz konuyla baya alakasız olacak ama sony xperia z yi nerden ne kadara aldığınızı sorabilirmiyim ? Garanti durumlarınıda yazarsanız sevinirim. İnternet üzerinden almak istiyorum ama güvenemiyorum. Dolandırıcı kaynıyor ortalık :)
İkinci el 820 tl ye 16 ay garantili kutulu faturalı Türkcell den alınma

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Grup ne kadar aktif bilmiyorum ama bende xperia z yi sattım ve gruptan ayrıldım :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
hayret bu sefer Türkiye güncellemesi erken yayınlanmış :) şu an tr romunu indirdim tft sini hazırlıyorum bir aksilik çıkmazsa 30 dk sonra telefonum 4.4.4 olmuş olacak.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
9f08d7c3b7942b81540f23c0fb79c4c3.jpg

Güncellemeyi vermeyen firmalar utansın :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Hocam, Kilit ekranın da bir değişiklik var mı? Ona göre yükleyeceğim :D

Nasıl bir değişiklik bekliyorsun bilmiyorum ama ben bir değişiklik görmedim.

En çok dikkatimi çeken kamera daha güzel resim çekiyor gibi geldi. Birde pil kullanımındaki google play hizmetleri sıkıntısı da çözülmüş.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Nasıl bir değişiklik bekliyorsun bilmiyorum ama ben bir değişiklik görmedim.

En çok dikkatimi çeken kamera daha güzel resim çekiyor gibi geldi. Birde pil kullanımındaki google play hizmetleri sıkıntısı da çözülmüş.

Hemen güncelliyorum. :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Hocam dün güncelleme var gözüküyordu, telefonda da, Sony PC companion'da da ancak şimdi ikisinde de telefonunuz güncel diyor. :D

Anlamadım gitti. Yükleyemedim.

Hotspot ile ilgili bir sıkıntı varda acaba türkcell romundan kaynaklımı diye soracaktım neyse..

Güncellemenin verildiği sunucularda bir sıkıntı var sanırım düzelir yakında

b4j0nj.png

[MENTION=329764]ProRat`[/MENTION] Düzelmiş sunucular dene bakalım ne diyecek?

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hotspot ile ilgili bir sıkıntı varda acaba türkcell romundan kaynaklımı diye soracaktım neyse..

Güncellemenin verildiği sunucularda bir sıkıntı var sanırım düzelir yakında

b4j0nj.png

@ProRat` Düzelmiş sunucular dene bakalım ne diyecek?

Ml6XL9.png

Tamamdır hocam. :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201

Öncelikle cihazda Turkcell romumu var? Standart Türkiye romu'mu?

Şimdi benim cihazda türkcell romu var. Evde modeme wifi ile bağlı iken hotspot açarsam wifi bağlantısını kesip mobil internete geçiyor.

Avrupa romunu kullanırken böyle bir durum yoktu. Rica etsem bir kontrol eder misin sende durum nedir diye...

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle cihazda Turkcell romumu var? Standart Türkiye romu'mu? Şimdi benim cihazda türkcell romu var. Evde modeme wifi ile bağlı iken hotspot açarsam wifi bağlantısını kesip mobil internete geçiyor. Avrupa romunu kullanırken böyle bir durum yoktu. Rica etsem bir kontrol eder misin sende durum nedir diye...

Hattım Turkcell ancak Turkcell ya da Standart Türkiye romu olduğunu anlayamadım hocam.

Wifi ile bağlı iken Hotspot açtım, ancak mobil veriye geçmedi. Hotspot bağlantısını açtı. Sıkıntı yok yani.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Hattım Turkcell ancak Turkcell ya da Standart Türkiye romu olduğunu anlayamadım hocam.

Wifi ile bağlı iken Hotspot açtım, ancak mobil veriye geçmedi. Hotspot bağlantısını açtı. Sıkıntı yok yani.

Cihaz türkcell'den alınmadı ise standart rom vardır. Teşekkürler Türkcell'in pisliği standart'a geçiş yapmak lazım anlaşıldı...

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ya bir de bugün dikkatimi çekti SD kart girişinin kapağı çizilmiş. :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Happy Lolilop :D

[video=youtube;0efIkd2yXY4]http://www.youtube.com/watch?v=0efIkd2yXY4[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3-4 gündür telefonuma sürekli olarak "okuma hatası,yeniden deneyin" diye bir uyarı geliyor. Neyin nesidir anlamadım,bilen var mıdır?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Xperia Z, Xperia ZR The Xperia ZL ve Xperia Tablet Z için yeni güncelleme (10.5.1.A.0.292) dağıtılmaya başladı. Henüz Türkiye için başlamamış ama bir kaç güne gelir.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Xperia Z için Android Lollipop 5.0.2, 10.6.A.0.454 numaralı FW final setifikası alınmış. Bu gün yarın gelir güncelleme :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Xperia Z için 5.0.2 honkok romunun tft si çıkmış ama Türkiye'de satılan cihazlarla uyumlu değil yükleyecek arkadaşlara duyurulur.. :)

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İsveç Romunu yükledim Lolipop'un, acayip gelişme var diyebilirim, ekrandan kameraya kadar. Bir tek ses seviyesi azaltılmış, XlouD yok, olmasa da olur problem değil; ancak telefon acayip hızlandı.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Xperia Z için 5.0.2 honkok romunun tft si çıkmış ama Türkiye'de satılan cihazlarla uyumlu değil yükleyecek arkadaşlara duyurulur.. :)

Hocam kulaklık sesinde herhangi bir problem var mı? Bende sol kulaklık çalmıyor. Yazılımsal olduğuna eminim :D Honkok yüklemiştim. TR Rom'da öyle bir sorun yoksa onu yükleyeceğim.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
O Honkok romu ben yükleyemedim sıkıntı çıkardı. Tr rom da bir sıkıntı yok ses gayet iyi bende... ama hafıza kartı ile sıkıntı yaşayanlar olmuş konu açmışlar forumda oraya bir bak istersen