Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Sony tebriği hak ediyor. Kendi tarihinde hiçbir cihazına bu cihaza verdiği güncelleme desteğini vermedi. 4.1.2' den 4.4.2' ye kadar takır takır aldı güncellemeleri. Artık işleri ciddiye bindirdi sony. Darısı 4.5 ya da artık hangi numarayı alacaksa ona artık.

CemKanbur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben sony xperia z1 kullancısıyım ve telefonum 2 aylık. Bir sorunum var mcaffe antivirüs programı uyku modunu engelliyor ama daha önce böyle bir sorunum yoktu şarj harcayan uygulamalar listesinde artık ekran yerine mcafee birinci sırada yer alıyor yüzde 40 civarı harcamayla ve şarjım eskisinden az dayanıyor haliyle uyku moduna geçemediği için. Geçende telefon uyardı mcafee uyku modunu engelliyor kullamıyorsanız silin diye ama önceden böyle bir sorun yoktu ve kullanışlı bir antivirüs programı bu sorunu nasıl düzeltebilirim arkadaşlar şimdiden çok sağolun

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence sil mcaffe yi kullanma derim antivirüs programı falan gereksiz kasma yapar telefonda

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=267969]srdrgkc[/MENTION]'a katılıyorum bu arada [MENTION=96446]jack bauer[/MENTION] bu gün bir yabancı sitede gördüm z için 4.4.2 güncellemsi için polonyalı bir operatör şubat mart arası demiş ama şubat bitti sayılır muhtemel mart ayı içinde alır güncellemeyi.

android-4-4-2-kitkat.jpg

CemKanbur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs felan bulaşmaz mı acaba netde gezinirken sonra zarar görmesin telefon o kadar parayı çöpe atmayalım :D

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
uygulama yüklerken yorumlara bak derim virüslü uygulamalarda kullanıcılar uyarıyor virüslü diye...

CemKanbur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten pek uygulama yüklediğim yok ama olurda netde gezinirken yanlışlıkla tehdit unsuru taşıyan sitelere tıklarsam savunmasız kalmayalım dostum :helpsmilie:

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Sız bu tarıhlerın üstüne 2-3 ay koyun öyle bekleyin sonra üzülmeyin ;)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ya dikkatimi çekti de sp martta yazıyor o listede. Sadece fransa için olmasın bu takvim? Şubatta aldık biz.
Evet bence sadece fransa için. Şimdi aklıma geldi millet xda da sp için 4.4 muhabbeti ederken herifin teki biz daha 4.3 bile almadik dedi. Uk ye daha 4.3 bile gelmemiş.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya dikkatimi çekti de sp martta yazıyor o listede. Sadece fransa için olmasın bu takvim? Şubatta aldık biz.
Evet bence sadece fransa için. Şimdi aklıma geldi millet xda da sp için 4.4 muhabbeti ederken herifin teki biz daha 4.3 bile almadik dedi. Uk ye daha 4.3 bile gelmemiş.
kardeşim senin telefona güncelleme gelmediyse flashtool ile yükle yazılımı

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Yok yahu öyle değil bana geldi uk ye 4.3 gelmemiş diyorum.

CemKanbur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuma hatası yeniden deneyin diye bir hata alıyorum garip bir sesle birlikte sorun nedir bilen var mı

slymnkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler xperia z aldım.simkartı kestirdim taktım.ilk arama yapacam telefon birden kapandı açılmadı.sonra güç+ses açma tuşuna bastım açıldı.10 gündür kullanıyordum sıkınt yoktu.şimdi de öğlenden bu yana şebeke yok.sımkartı çıkarıp taktım Pın kodu giriyorum ama şebeke gelmiyor yok.pc companioun la onarım da yaptım.fabrika verilerine de sıfırladım düzelmedi.ne yapmam gerekir?bir de hafta sonuna geldi. serviside arayamıyorum.

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Özledim be eski telefonumu :(

Bi anımı anlatayım Xperia Z ile ilgili. Bir gün berberdeyim. Sıra beklerken telefonu karıştırıyorum falan. Derken çok yağlandığını fark ettim telefonun. Ekranda parmak izleri artık silinmeyecek hale geldi yani sildikçe daha beter oluyordu telefon. Berberi de uzun süredir tanırım yani beni iyi bilir. "Ömer abi, bi müsade et şunu bi suya sokup yıkayım" dedim. "La oğlum napıyosun yıkanır mı telefon hiç" dedi bana. "Sen öyle san" dedim, açtım musluğu, soktum telefonu suya. Biraz da şampuandan aldım avucuma güzelce sürdüm köpürttüm telefonu. Yağını kirini attım. Gittim kapıdaki havlulardan birine de güzelce sildim. Ömer abiye yaptığım tek hareket güç tuşuna basıp ekranı açmak oldu. " Vay a..." dedi sadece. Adam o gün bu gündür, her gelişimde müşterilere yaptığımı anlatır. İşin garibi, xperia serisinin suya dayanıklı olduğunu da kimse bilmiyor. Daha dün yine berberdeydim, bi müşteriye yine anlattı. Adam bana "deliklerinden su kaçmıyor mu" diye sordu. Adamın cebinden çıkardığı da malesef galaxy s4' tü.

Anım mutsuz sonla bitiyor ama idare edin :)

xetanor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar;

Z için son güncellemeyi aldıktan sonra arama yaparken en altta "CALL_STATE_OFFHOOK" şeklinde bi yazı geliyo. Uygulamalardandır dedim ve çoğunu kaldırdım ama yine aynı. Güncelleme ile alakalı olup olmadığını bilemiyorum. Sizce ne olabilir ? Dinleniyor muyum =))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z telefonumn sağ tarafı çalışmıyor. o tarafta bir çatlak veya çizik de var gibi. Sizce sorun nedir?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
şimdi zamanım yok konusunu açmaya ama yeni temalar gelmiş bilginize bayağı güzel olanlar var içlerinde.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Daha önce sadece ispanya da yayınlanan FW için dün global sertifika almış sony

C6603 FW - 10.4.1.B.0.109 DATE Apr 15, 2014

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Xperia Z için The amazing spider-man 2 HD oyunu şu anda xperia lounge app üzerinden ücretsiz indirilebilir durumda diğer modelleri için de olabilir..

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Albüm ve WALKMAN güncellendi sol menu gelmiş :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
takipteyim bakalım gelirse bir tft yükleriz gelmezse beklemeye devam :S