Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

esra36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncellemeyle gitti anlaşılan ,ehh artık napalım bişeyler gelirken bişeyler de gidiyor hayat işte :thumbdown:

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
4.2 güncellemesi ile güç tuşundan ekran görüntüsü alma gitti onun yerine güç + ses kısmaya aynı anda basılınca ekran görüntüsü alıyor veya ufak uygulamalardan direk yapabiliyoruz.

esra36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar youtube açınca başka işlem yapmak için ana sayfaya gidiyorum fakat o zaman video kapanıyor.arka planda devam etmesi için ne yapmak lazım?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşlar youtube açınca başka işlem yapmak için ana sayfaya gidiyorum fakat o zaman video kapanıyor.arka planda devam etmesi için ne yapmak lazım?
Youtube arka planda oynamıyor. Uygulama ile alakalı . Bir şey yapamazsınız.

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Xperia z cihazımı PC hiçbir şekilde görmüyor. Tel kapalı iken şarj ediyor fakat açık iken tık yok ne şarj ne de PC görüyor. Birden oldu böyle birşey. Başka pc de denedim onda da olmadı. Ne olmuş olabilir?

mafsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözüldü.Bağlantı modu değişmiş.Böyle bir sorun yaşayacak arkadaşlar için de bilgi olmuş oldu :)

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Acaba bizim Z'ye Z1'in kamera uygulaması geldi mi deneyen var mı ? Yeni konu açıp kirletmek istemedim.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
orjinal kamera uygulamasından görüntü bakımından fark var mı peki yoksa sadece uygulama mı ?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Görüntü derken neyi kast ettin. Kamera kalitesi mi?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
aynen kamera kalitesi nasıl bir değişme var mı yoksa sadece app kısmında mı değişme var

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kalite aynı. Aynı olmasa bile fark edilecek kadar iyileşme olmaz. Yeni modlar var
Time Shift, Info eye vs.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
xda da gördüğümde bazı modlarda zorla çık uyarısı veriyormuş geri dönmesini bulabilirsem denicem mutlaka

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Nfc çalışmıyor arkadaşlar. Arkadaşın telefonuna (s4) fotoğraf göndermeye çalıştım gönderdi fakat almaya çalıştığımda google play store a atıyor. Yardım edermisiniz?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Nfc çalışmıyor arkadaşlar. Arkadaşın telefonuna (s4) fotoğraf göndermeye çalıştım gönderdi fakat almaya çalıştığımda google play store a atıyor. Yardım edermisiniz?

Google Playda bir uygulama mı açılıp indirmenizi istiyor acaba ?

Sony bu konuda aşağıdaki gibi önerilerde bulunmuş.

[h=3]NFC dosya aktarımı çalışmıyor[/h]
  • NFC ve Android Beam fonksiyonunun her iki telefonda da etkinleştirildiğinden emin olun.
    Daha fazla
    NFC fonksiyonunu açmak için
    1. Ana ekranınızda,
      sony-home-apptray-normal=1.png
      simgesine dokunun.
    2. Sırasıyla Ayarlar > Daha fazla… seçeneklerini bulup dokunun.
    3. NFC onay kutusunu işaretleyin.
    Android Beam fonksiyonunu açmak için

1. Ana ekranınızda,
      simgesine dokunun.
    2. Sırasıyla Ayarlar > Daha fazla… > Android Beam seçeneklerini bulup dokunun.
    3. sony-lagan-switch-off=1.png
      simgesine dokunun, böylece
      sony-lagan-switch-off=1.png
      simgesi
      sony-lagan-switch-on=1.png
      simgesiyle değişir.

• Telefonları birbirine yaklaştırın, böylece NFC algılama alanları tarama aralığının arasında kalır. Telefonlar NFC kullanılarak bağlandıklarında, her ikisi de titreşir ve dosya aktarımı başlar.
    Daha fazla
    NFC algılama alanıBir telefondaki NFC algılama alanının yeri, telefona göre değişiklik gösterebilir. NFC algılayıcısının yerini bulmak için telefonunuzun arkasındaki NFC etiketini okutabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, telefonunuzun Kullanıcı kılavuzuna bakın.

• Başka bir telefona fotoğraf aktarırken Album uygulamasını kullandığınızdan emin olun.
  • Başka bir telefona müzik aktarırken Xperia™ Walkman™ oynatıcısını kullandığınızdan emin olun.
  • Telefonunuz diğer telefondan dosya alırken, Ana ekranın etkin olduğundan emin olun.
  • Tek seferde bir dosya aktarın.
  • Diğer telefonunun NFC fonksiyonunu tam desteklediğinden emin olun.

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Google Playda bir uygulama mı açılıp indirmenizi istiyor acaba ?

Sony bu konuda aşağıdaki gibi önerilerde bulunmuş.

NFC dosya aktarımı çalışmıyor

• NFC ve Android Beam fonksiyonunun her iki telefonda da etkinleştirildiğinden emin olun.
    Daha fazla
    NFC fonksiyonunu açmak için
    1. Ana ekranınızda,
      simgesine dokunun.
    2. Sırasıyla Ayarlar > Daha fazla… seçeneklerini bulup dokunun.
    3. NFC onay kutusunu işaretleyin.
    Android Beam fonksiyonunu açmak için

1. Ana ekranınızda,
      simgesine dokunun.
    2. Sırasıyla Ayarlar > Daha fazla… > Android Beam seçeneklerini bulup dokunun.
    3. sony-lagan-switch-off=1.png
      simgesine dokunun, böylece
      sony-lagan-switch-off=1.png
      simgesi
      sony-lagan-switch-on=1.png
      simgesiyle değişir.
  • Telefonları birbirine yaklaştırın, böylece NFC algılama alanları tarama aralığının arasında kalır. Telefonlar NFC kullanılarak bağlandıklarında, her ikisi de titreşir ve dosya aktarımı başlar.
    Daha fazla
    NFC algılama alanıBir telefondaki NFC algılama alanının yeri, telefona göre değişiklik gösterebilir. NFC algılayıcısının yerini bulmak için telefonunuzun arkasındaki NFC etiketini okutabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, telefonunuzun Kullanıcı kılavuzuna bakın.
  • Başka bir telefona fotoğraf aktarırken Album uygulamasını kullandığınızdan emin olun.
  • Başka bir telefona müzik aktarırken Xperia™ Walkman™ oynatıcısını kullandığınızdan emin olun.
  • Telefonunuz diğer telefondan dosya alırken, Ana ekranın etkin olduğundan emin olun.
  • Tek seferde bir dosya aktarın.
  • Diğer telefonunun NFC fonksiyonunu tam desteklediğinden emin olun.
Maalesef olmuyor. Arkadaşıma dosya gönderirken hiç bir sorun yok. Fakat alırken google play store a yönlendiriyor. İnternet paketimde yok :D ne olduğunu göremiyorum

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Maalesef olmuyor. Arkadaşıma dosya gönderirken hiç bir sorun yok. Fakat alırken google play store a yönlendiriyor. İnternet paketimde yok :D ne olduğunu göremiyorum

Bu yazılardan sonra bende bir deneme yapayım dedim sorun yok hem gönderip hem alıyor bendeki Z ya diğer cihazda bir sorun var yada bir şeyi yanlış yapıyorsunuz.

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
2 Tane s4 ve note 2 ile denedim fakat olmadı. Galiba sorun bende. İnternete bağlanabileceğim bir yerde denerim artık :/ Yardımınız için teşekkür ederim :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Yeni WALKMAN uygulaması Z için geldi. Parmaklar güncelleme kontrolüne :D

u2y9f.png

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
bu arada yeni Xperia Home uygulamasını kullanmak isteyenler için apk klasörler güzel görünüyor :)

Z1_Home.png

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben bu homeyi kurdum ancak telefonu kapatım yeniden açtığımda maalesef telefonun ana ekranı gelmedi yani açılışta hata verdi telefon yazılımını tekrar yüklyerek çözdüm ancak

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
ben bu homeyi kurdum ancak telefonu kapatım yeniden açtığımda maalesef telefonun ana ekranı gelmedi yani açılışta hata verdi telefon yazılımını tekrar yüklyerek çözdüm ancak

Hocam bende öyle bir şey yok. Kapadım açtım her hangi bir sıkıntı yok. İlginç sizin cihazda farklı bir sıkıntı varmış bence.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Xperia Z sahibi arkadaşlar 6.99 usd olan Modern Combat 4: Zero Hour oyununu Xperia™ LOUNGE app üzerinden bedava indirebilirsiniz.

Xperia-Z_MC4_1-315x560.png