Sony ericsson k750i alsam mı?

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben telefon almaya karar verdim istediklerime uygun bi tel buldum sony nin k750 i si özellikle kullananlar bu telefon hakkında yorumlarınızı bekliyorum... :)

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tek kelimeyle muhteşem fotoğraf çekimi muhteşem konuşma ve sağlamlık yönünde en sağlam telefon derim sana pişman olmazsın alınca helede java msn yükledinmi manyak bir telefon oluyor tek eksiği video çekimi çok az ve kalitesi düşük ha eğer dersen ben video çekimi kaliteli isterim samsung alderim ama oda çok narin telefonlar düşütüğü zaman hemen kırıla bilir K750i süper ha birde flash atıra bilirsen w800i oluyor :D ...

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sağlamlık konusunda şüphelerim var :p
Telefonu aldım, 1 hafta geçmeden ekranı içten kırıldı.Ondan önce nokia kullanıyordum ve sürekli arka cebimde taşıyordum.Bir keresinde kayıp tam üstüne düşmeme rağmen hiçbir şey olmamıştı.Sonyericsson'un da böyle olacağını düşünmüştüm ve arka cebime koymuştum.Otobüse binerken sağlam olan telefonun ekranı indiğimde yemyeşil olmuştu ;( Şimdi ön cebimde taşıyorum :)
2. bir dezavantajı işletim sisteminin olmaması.Bu nedenle nokia'lara yüklenen programların kalitesinde bir program veya oyun bulmak oldukça zor oluyor.
Bunların dışında gayet memnunum.Hangi özelliğini sorarsan sor 10 üzerinden en az 8 alır B)

eminoasit dedi ki:
ha birde flash atıra bilirsen w800i oluyor :D ...
Bunu anlamadım :L

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dsc00178wv4.jpg

saolsun bu resmi elektron verdi işte son ericsson k750i nin çektiği bi yer:):):)
güzel dimi netliği?

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Şu an telefon alacak olsam, para vermeye kıyacağım tek telefondur kendisi. Çekim kalitesi zaten diğer telefonlara (sadece kendi fiyat aralığına değil diğer birçok nokia'ya) fark atar. Sony Ericsson cyber shot teknolojisi sayesinde resimleri çok daha kaliteli çekiyor. Tek sorun Nokia'da düğmeye bastığınız anda çekmesine rağmen, SE odaklamak için birkaç saniye basılı bekletmek gerekiyor.
Bunun dışında sağlamlık konusunda hiç şüphen olmasın, elektr10 gerçekten biraz şanssız bir olay yaşamış. T300, K700, K750 kullandım ve şu an K790 kullanıyorum. Telefonların başına gelmeyen kalmadı, buna rağmen tık demiyorlar. Tek sıkıntı çekebileceğin durum ortadaki navigasyon joysticki. O biraz hassas ve çoğunlukla bir iki yıl içinde bozulabiliyor. Ama garantiden direkt yaptırırsın ve mis gibi kullanırsın. Yine de hiç o tuşu bozulmayanlar da var tanıdığım. Sonuç olarak kesinlikle memnun kalacağın bir telefon. Özellikle fiyatı 350 ytl'ye düşmüşken kaçırma derim.

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işte bir tane daha k750 harikası(teşekkürler elektron)
dsc00176rj5.jpg

süperrr :}

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alengirli İşlerin Adamı dedi ki:
Şu an telefon alacak olsam, para vermeye kıyacağım tek telefondur kendisi. Çekim kalitesi zaten diğer telefonlara (sadece kendi fiyat aralığına değil diğer birçok nokia'ya) fark atar. Sony Ericsson cyber shot teknolojisi sayesinde resimleri çok daha kaliteli çekiyor. Tek sorun Nokia'da düğmeye bastığınız anda çekmesine rağmen, SE odaklamak için birkaç saniye basılı bekletmek gerekiyor.
Bunun dışında sağlamlık konusunda hiç şüphen olmasın, elektr10 gerçekten biraz şanssız bir olay yaşamış. T300, K700, K750 kullandım ve şu an K790 kullanıyorum. Telefonların başına gelmeyen kalmadı, buna rağmen tık demiyorlar. Tek sıkıntı çekebileceğin durum ortadaki navigasyon joysticki. O biraz hassas ve çoğunlukla bir iki yıl içinde bozulabiliyor. Ama garantiden direkt yaptırırsın ve mis gibi kullanırsın. Yine de hiç o tuşu bozulmayanlar da var tanıdığım. Sonuç olarak kesinlikle memnun kalacağın bir telefon. Özellikle fiyatı 350 ytl'ye düşmüşken kaçırma derim.

teşekkürler
herkesin tavsiyeleri için ama kararımı verdim inş. alıcam

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
w810i

450 ytl bunuda dusun derım
eger verebılıyorsa 100 ytl daha daha guzel bır makınedır ;)
buda cektıgım bır resım
BU resım Saatte 100 km hızla gıden bır arabadan cekılmıstır. ;)
bne sana w810i al derım 100 ytl ıcın bence k750i alma

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Nerden buldun o kediyi öyle ^^

w810i de k750i de 2mp kameraya sahip değil mi?

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
elektr10 dedi ki:
Nerden buldun o kediyi öyle ^^

w810i de k750i de 2mp kameraya sahip değil mi?

kedi zaten benim :D

zatemn yanlıs ahtılamıyorsam aynı kamerayı kullanıyorlar. k750 ile ikindede autofocus ve makro cekım var. w810ide artı olarak hem daha yuksek hafıza kartıyla gelıyor . hemde guclu bır flası var . elektrık kesıldıgınde bıle cok kullanılıyor . :D

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yani ikisi de aynı :)

Zamanında w810i de düşünmüştüm.Tasarımı daha hoş geliyor bana.O zaman çok fiyat farkı vardı.Şimdi 100'e kadar düşmüş ha ;(

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ne güzel fotoğraf çekiyormuş.

eğer cihazın sahipleri varsa onlardan rica etsem bir de gece çekimi yollayabilirler mi?

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Troy dedi ki:

eğer cihazın sahipleri varsa onlardan rica etsem bir de gece çekimi yollayabilirler mi?

Tabi troy ne demek bende k790i var gece bir kaç kaz( bildiğimiz kaz) :D çekmiştim sitede de yayınlamayı düşünüyodum buda isabet oldu. Bu akşam fırsat bulabilirsem hemen yayınlarım. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
chimera dedi ki:
Troy dedi ki:

Tabi troy ne demek bende k790i var gece bir kaç kaz( bildiğimiz kaz) :D çekmiştim sitede de yayınlamayı düşünüyodum buda isabet oldu. Bu akşam fırsat bulabilirsem hemen yayınlarım. :)

Harika olur. Bunu neden söledim; gündüz çekimlerine göre karar vermek pek iyi olmayabilir. O nedenle gerçek kalitesini gece çekimlerinde de gösterecektir.

Şimdiden teşekkürler.

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yalnız k750i ile k790i arasında çok fark var çekim konusunda, kıstas yapılmaz yani ikisi arasında. Biri sonraki nesil neredeyse. Ama k750i de gerçekten çok güzel çekiyor. Alternatif olarak da zaten söylenmiş, w800 (810 da olabilir) biraz daha pahalı ama müzik yönünden çok iyi, daha iyi kulaklıklarla geliyor ve daha yüksek hafızaya sahip.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Alengirli İşlerin Adamı dedi ki:
Yalnız k750i ile k790i arasında çok fark var çekim konusunda, kıstas yapılmaz yani ikisi arasında. Biri sonraki nesil neredeyse. Ama k750i de gerçekten çok güzel çekiyor. Alternatif olarak da zaten söylenmiş, w800 (810 da olabilir) biraz daha pahalı ama müzik yönünden çok iyi, daha iyi kulaklıklarla geliyor ve daha yüksek hafızaya sahip.

k790i' nin gece resim kalitesini görmek için http://www.shiftdelete.net/forum/kazlarin-gece-hayati-t4676.0.html konusuna bakabilirsiniz. Bu konu için foruma konulmuş bir konudur.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Troy dedi ki:

w810i gece cekımı ıstersen gonderebılırım

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaslar bolumdekı yenı konuya degısık fotolar ekledım ;)
sonra dahada eklerim ;)

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler atakan
aralarında tabiki fark vardır evt görünüş olarak 810i de çok güzel ama bilmiyorum ya kafamı karıştırdınız
online desteğe de sorucam

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bende w810i en iyisi joystick gibi bi sorunu da yok ;)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ecrin dedi ki:
teşekkürler atakan
aralarında tabiki fark vardır evt görünüş olarak 810i de çok güzel ama bilmiyorum ya kafamı karıştırdınız
online desteğe de sorucam

100 ytl ıcın k750i almaya degmes bence :D

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
AtakaN dedi ki:
w810i

450 ytl bunuda dusun derım
eger verebılıyorsa 100 ytl daha daha guzel bır makınedır ;)
şuan genelde fiyatı 425ytl 2 yıl kvk garantili ama bi yerde 400 ytlye rastladım :D yani bence de w810i al B)
bu arada kedin süper atakan neyle besliyorsun öyle bizimkiler çok inatçı ya :D

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ee artık karar verelim K750 mi W810 mu?

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o zaman karar verilmiştir kabul edenler etmeyenler kabul edilmiştir :} ;D :)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
20070723145208uv0.jpg

w810i nin k750 iden kamera oalrak farkı makro cekım ;)

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler atakan gerçekten çok ii oldu bu?
görünüş olarak ikiside güzel

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
konu çok uzadı son söz ecrin 2 ay sonra w810i alıcak tabii kararını değiştirmezse :D