Sony Ericsson İlk Çeyrekte Coştu

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
2009'un ikinci yarısından itibaren yaptığı akıllı telefon atılımıyla düşüş eğilimine giren piyasa gücünü yeniden toparlayan Sony Ericsson için 2010'un ilk çeyreği de iyi neticelendi.

Yeni nesil akıllı telefonlarını ülkemizde halen satışa sunmayan Sony Ericsson, bu nedenden dolayı tepki toplamış olsa da Android ve Symbian işletim sistemine sahip mobil cihazları ile kısa sürede büyük ilgi gördü ve iyi bir satış grafiği yakalamayı başardı. 2008'in ikinci çeyreğinden bu yana işlerin pek de iyi gitmediği firma cephesinde 2010'un ilk çeyreğindeki rakamlar bir hayli iyi.

sevivazpro_haber1271442672.jpg

10.5 milyon adet cep telefonu satan firmanın sattığı telefonların ortalama fiyatı ise 180 $ olarak hesaplanmış. Firmanın 2010 yılı ilk çeyreğindeki kârı ise 28.4 milyon dolar olarak ortaya çıkmış. Wall Street Journal'ın haberine göre aslında bu rakamlara pek de aldanmamak gerekiyor. Zira firma sadece geçtiğimiz Kasım ayında 2000 çalışanı ile yollarını ayırmış ve küçülmeyi tercih etmişti. X10, Satio ve Vivaz gibi modellerin halen birçok ülkede satışa çıkmamış olmasına karşın ortaya çıkan bu yüksek rakamların nerden geldiği de böylece görülmüş oluyor.

:: SonyEricsson'un yeni nesil akıllı telefonlarından birini satın almayı düşünüyor musunuz?

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Türkiye distribitöründe iş yok ki

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Aynen öyle. Bir IDOU(Satio) almak istesen bulamıyorsun. 12mpx kamerası tam bir multimedia telefon. Ama nerde? yok!

Ben de Nokia n86 8mp aldım oh mis

A|dem

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Öyle demeyin. K750i'leri yeniden üretip Türkiye'de satacaklarmış...

Aslında haklı olabilirler. Ben telefon üreticisi olsam Türkiye'de telefon satmam. Türkiye, Çin Malı telefonların en çok satıldığı ülkeymiş. Neden buraya telefon getireyim? Halk bilinçsizce davranıyor. Almayın şu Çin telefonları artık kardeşim.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Biraz akıllı davransalar Türkiye pazarı için iyi işler yapabilirler.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
SonyEricsson'un yeni nesil akıllı telefonlarından birini satın almayı düşünüyor musunuz? Hayır almayı düşünmüyorum cep telefonunda nokia'dan başkasını almam...