Sonunda Mandriva 2010.1 Spring Sürümü %100 Türkçe Desteği İle Karşınızda

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
ya arkadaş ben bu mandrivayı unetbootin ile usb belleğe aktarıyorum ama mavi zemin üzerinde bişey dönüyo :) o ekran bir türlü sonlanmıyor, bunun sorunu nedir acaba :) cd versiyonunu boot ettim :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
usb den neden boot ediyorsun cdrom varken

cd tüketmemek için
smiles17.gif

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
unetbootin mandriva 2010.1 için düzenlenmedi.
unetbootin artık modası geçtiğini düşünüyorum çünkü ubuntu haricindeki dağıtımlarda sorun çıkarıyor çünkü yeni versiyonlara göre yeniden düzenlenmesi lazım.
ancak mandriva isoları melez olduğu için usb belleğe kendi yöntemiyle aktarılabilir
bunun için mandriva seed isimli program lazım
Linux için
http://ftp.riken.jp/Linux/MandrivaLinux/official/iso/2010.0/mandriva-seed.sh
Windows için
http://ftp.riken.jp/Linux/MandrivaLinux/official/iso/2010.0/mandriva-seed-windows.zip

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
unetbootin artık modası geçtiğini düşünüyorum çünkü ubuntu haricindeki dağıtımlarda sorun çıkarıyor çünkü yeni versiyonlara göre yeniden düzenlenmesi lazım.
ancak mandriva isoları melez olduğu için usb belleğe kendi yöntemiyle aktarılabilir
Linux için
Windows için
http://ftp.riken.jp/Linux/MandrivaLinux/official/iso/2010.0/mandriva-seed-windows.zip

bi deniyim baakiyimm :biggrin:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Linux için
Windows için

bi deniyim baakiyimm :biggrin:

hocam usb bellekleri görmedi bile :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
İndirmede problemim oldu. Sinirlendim. :)

ceku zorla başlat o zaman inmeye başlıyor :D ben öyle yaptım şahsen :) şu anda live cd olarak kullanıyorum bakalım hoşuma giderse kurarım :mrgreen: Ah Ah bir usbden boot edemedik gitti cd boşuboşuna :D böyle kastırıyor yavv :mrgreen: bu mesajı mandrivadan yazıyorum :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Torrentten de sorun oluyor mu?

Ayrıca Mandriva zor günler geçiriyor. Buna rağmen yeni sürüm çok sorunsuz olmuş. Geçenlerde depolarda sorunlar vardı, herhalde güncelliyorlardı onlar da geçti. Şu an için çok iyi.

Haa bir de hızı var. Önceki sürümlere göre bence denetim merkezi çok daha hızlı. Kde'nin çok iyileştiğini de zaten herkes biliyor. Mandrivayla Kde daha da bir güzel bu da var. :)

Eğer Mandriva bu sorunları aşarsa bence herkes Mandriva ile Ubuntu arasında seçim yapacak. Ki bence bu da Gnome Kde seçimi olacak.

Mandriva Denetim merkezi, Türkçeliği ve sorunsuzluğuyla Ubuntu'dan daha iyi. Kde, Gnome karşısında bu yükselişini devam ettirirse Mandriva'nın geleceği çok parlak olacak bence.

Mint Debian tabanlı olduktan sonra eğer iyi olursa bence o da Ubuntu'nun tabanından çalacak :)

Siyasi partilerden bahsediyorum sanki :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Yanlış inmemesi için de torrent daha iyi bir seçim.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Yalnız torrent indirecekseniz ilk gün indirmeyin.
Ben ilk gün 30kb ile 24 saatte indirmiştim dvd'yi :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Yalnız torrent indirecekseniz ilk gün indirmeyin.
Ben ilk gün 30kb ile 24 saatte indirmiştim dvd'yi :D
utorrent ile zorlu başlat demiştim o zaman 100k filan çımıştı :D

---------- saat 15:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:53 eklenmişti ----------

ulen yerel diskleri açmadı yaaa :D ama taşınabilir HDD'i açtı :D bunun sorunu nedir :D ekle-kaldırdan ntfs ile ilgili programcıkları yükledim :D

45468216944760203355.jpeg

99942565392946236736.png

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
yerel ntfs diskleri /windows ya da kendi belirlediğin bir klasör üzerine bağladınmı
ha bir de mandriva yerel ntfs diskleri bağlasan bile onlar üzerinde haklarını kısıtlıyor, mcc disk bölümlendirmesi uzman alanındaki seçeneklerden ayarlaman lazım olabilir.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yerel ntfs diskleri /windows ya da kendi belirlediğin bir klasör üzerine bağladınmı
ha bir de mandriva yerel ntfs diskleri bağlasan bile onlar üzerinde haklarını kısıtlıyor, mcc disk bölümlendirmesi uzman alanındaki seçeneklerden ayarlaman lazım olabilir.

real hocam win7 ile 10gb bir alan kendim ayırdım sonra mandriva ile boş alana (10gb alan) kurulsun mu?? diye bir seçenek vardı ben de uğraşmamak için kur geç demiştim :) ama şimdi C ile D'e mandrivadan ulaşamıyorum :D

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
mandriva control center üzerinde disk bölümlemesi bölümünde biraz uğraş
format falan atmadığın sürece seçeneklerden kendin anlarsın zaten sistemi
tamam demediğin sürece değişiklikler kaydedilmiyor zaten.
tesadüf ki ben de sorudan önce mandrivayı sildim, menü isimlerini de tam hatırlamıyorum :(

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
mandriva control center üzerinde disk bölümlemesi bölümünde biraz uğraş
format falan atmadığın sürece seçeneklerden kendin anlarsın zaten sistemi
tamam demediğin sürece değişiklikler kaydedilmiyor zaten.
tesadüf ki ben de sorudan önce mandrivayı sildim, menü isimlerini de tam hatırlamıyorum :(

saolasın hocam ntfs desteği yazma aracından hallettim :D

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ya ben bu 2010.1 x86 64 bit te flash yükleyemiyorum acaba kullanan varmi

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Şimdi Google Girdim ve Mandriva Diye Bir Arama Yaptımda Çok Güzel Bir İşl.Sistemine Benziyor Çok Begendim.
Hemen Mandriva GNOME Kurmalıyım Hemde Derhal:D,KDE Yavaş Oldugu İçin Kurmayacagım Zaten Tema İle GNOME'in Görselliğini Arttırabilirim
Ubuntuda Zaten Flash Sorunu Yaşıyordum :D :D
Umarım Bundada Sorun Yaşanmaz
++
Umarım Mandrivaya Alışana Kadar Başka Bir Linüx Sürümü Çıkmaz Çünkü Her Bir Sürüm Beni Tahrik Ediyor ve Aklım O Sürümlerde Kalıyor:crying:

Teşekkürler Hocam :clap::clap:

Eğer programcıysan Debian kur ve KDE 4 kullan. KDE 4 programcılar için çok daha kullanışlı.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Kde 4'ü iyi kullanan başka bir linux söyleyin :) ben de bu paso çöküp durdu :) pardusa mı geçsem diyorum :)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bunda bir ton paket deopsu var hangisini kaldiriyim hangisini ekleyim anlamadim