Haber [Son dakika] Millet İttifakının CB adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,171
Boş muhabbet o video ilk geldiği zaman Erdoğan ın birçok şey için eli kolu bağlıydı mecburen batıya yakın kalmak durumunda kaldı Ben BOP un eş başkanıyım diyerek Büyük israil prosjesini yavaşlattı. Gizliden savunma sanayini geliştirip terörle mücadelede ve bölgesinde caydırıcı güç olması için kaynak aktardı.
Dostum, Aselsan Ecevit zamanında kurulmuştur. Selçuk Bayraktar'ı MIT'de eğitim için teşvik eden Erbakandır. TAİ 1973 de Roketsan 1988'de kurulmuştur.

Türkiye'nin bugünkü savunma sanayi gücüne ulaşmasının arkasındaki en büyük etkenlerden biride geçmiş Türk devlet kültürünün savunma sanayisine ciddi önem vermesidir. Erdoğanında hakkını yemeyeceğim. Oda Ecevit ve Erbakan gibi önemli bir noktadadır savunma sanayisine katkı sağlayan liderler arasında.
Erdoğan geldiği zaman kime sorsan en büyük sorun Pkk belasıydı bunu herkes biliyor. pkk yı 20 yılda yavaş yavaş bitme noktasına getiren kim?
Zamanında PKK yokken Ermeni ASAlA terör örgütü vardı. 94'de son buldu. Bu güne kadar hiç yoktur ki bir terör örgütü sonsuza kadar yaşasın. PKK'nın ömrünün dolduğunu düşünmemin yanı sıra, Erdoğan'ın PKK ile mücadelesini olumlu buluyorum.

Burada kritik nokta Erdoğan'ı (haşa) ilahlaştırmamak. Yok her şeyi önceden biliyordu da hesaplamıştıda. Öyle bir şey yok...

Biz Erdoğan döneminde hükümete sızan fetöcülerden kaynaklı yıllarca dağı taşı bombaladık binlerce şehit verdik. Son 4 yılda Erdoğan terörle mücadelede ne kadar başarılıysa ondan öncesinde tüm muhalefetin(Bahçeli Kılıçdaroğlu başta olmak üzere) fetö uyarılarına kulağını tıkadığı için eli o kadar kanlıdır.
Onca sivil ve askeri darbe girişimi oldu haberi yok galiba kimsenin. e muhtıra, gezi, mit krizi, 15 temmuz. Hiçbirinde yıkılmadı. Simdi dünyanın ambarğosu var üstümüzde niye acaba?
Dediğim gibi bu darbenin en büyük sorumlusu, 20 yıl boyunca hükümeti fetö'ye karşı uyaran muhalefete kulağını tıkayan erdoğanın zihniyetidir. Eğer kötü giden her şeyi fetöyle bağlayanlardansanız, Gülenle Erdoğan dost iken CHP muhalefette gülen ile mücadele ediyordu. Bu bile çok şey hakkında fikir veriyor insana.
Dostum benim için problem değil ama ambarğo değil ambargo şeklinde yazılır bu kelime. Buradan anladığım yaşın küçük sanırım, a haber izlemek yerine her iki görüştende insanların çıktığı daha tarafsız kanalları izlersen bazı sonuçlara daha rahat varırsın diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
@Alparslan 1905 @Graffyavuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz." demişti.

Ne oldu şuan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır diyor. 2014'den bu yana ne değişmiş olabilir açıklayın bakalım.

Ben açıklayayım; (NTV, CNN Türk vb.) kanalları hep onun canlı yayını yapıyor çünkü Erdoğan öyle yapmalarını onlara söylüyor. (Halk TV, FOX TV vb.) yayınlarını vermiyor. Çünkü kimse karışamıyor.

MHP'yle de ittifak kurdu sonra MHP'yi de oyunlarına dahil etti. Onun sayesinde de oy oranı yüksek.

Ayrıca Kılıçdaroğlu daha kazanmadan Erdoğan'dan iyi veya kötü demek yanlış olur. Verin oylarınızı kazansın o zaman konuşalım.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Dostum, Aselsan Ecevit zamanında kurulmuştur. Selçuk Bayraktar'ı MIT'de eğitim için teşvik eden Erbakandır. TAİ 1973 de Roketsan 1988'de kurulmuştur.
Neden o zaman RTE döneminde akıllı mühimmat üretebildi de kuranlar zamanında neden üretemediler en lazım zaman 90 lı yıllarda neden üretemediler ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi bu darbenin en büyük sorumlusu, 20 yıl boyunca hükümeti fetö'ye karşı uyaran muhalefete kulağını tıkayan erdoğanın zihniyetidir. Eğer kötü giden her şeyi fetöyle bağlayanlardansanız, Gülenle Erdoğan dost iken CHP muhalefette gülen ile mücadele ediyordu. Bu bile çok şey hakkında fikir veriyor insana.
2002 ve öncesinde zaten devletin bütün kurumları içine çoktan sızmıştı fetö hiç kimse inkar etmesin. RTE bunu bir anda bitirmesi imkansız boş konuşmayalım. Önce onlara yakın gibi göründü sonra yavaş yavaş örgüt şemasını çıkardı. Mit ten başlayarak. Ama ne kadar temizlersen temizle bu yapının hala devlet içinde azda olsa etkisi var.

Reaksiyon puanı
5,171
Neden o zaman RTE döneminde akıllı mühimmat üretebildi de kuranlar zamanında neden üretemediler en lazım zaman 90 lı yıllarda neden üretemediler ?
Çok basit. Zamanla teknoloji geliştikçe eskiden yapması zor olan şeyler daha kolay yapılır hale geldi. Yeterince destek verilmesiylede bu mühimmatları üretir hale geldik.
2002 ve öncesinde zaten devletin bütün kurumları içine çoktan sızmıştı fetö hiç kimse inkar etmesin. RTE bunu bir anda bitirmesi imkansız boş konuşmayalım. Önce onlara yakın gibi göründü sonra yavaş yavaş örgüt şemasını çıkardı. Mit ten başlayarak. Ama ne kadar temizlersen temizle bu yapının hala devlet içinde azda olsa etkisi var.
Dostum zamanında yapılanlar çok yanlıştı, doğru olduğunu söylemiyorum ancak eskiden allah diyeni askeriyeye almazlar başı örtülü olan kamuda hiçbir şey olamazdı. Bu şekilde bir dönemde fetö'nün sızması tamamen zırva. Ak parti döneminde sızdı bu fetöcüler.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Yeterince destek verilmesiylede bu mühimmatları üretir hale geldik.
İşte yeterince destek verince diyorsun bu desteği kim verdi? Öyle ecevit şunu açtı bunu yaptı demeyle olmuyor. RTE ye kadar sadece montaj yaptırdılar.

Dostum zamanında yapılanlar çok yanlıştı, doğru olduğunu söylemiyorum ancak eskiden allah diyeni askeriyeye almazlar başı örtülü olan kamuda hiçbir şey olamazdı. Bu şekilde bir dönemde fetö'nün sızması tamamen zırva. Ak parti döneminde sızdı bu fetöcüler.
Arkadaş senin haberin yok galiba. 15 temmuzda fetöcü olduğu kesin olan üst düzey subaylar generaller. Bunların orduya girişi 80 li yıllar. Nasıl girdiller o zaman ??? 3 tane 9 tane 100 tane değil çok çok çok fazla...

Reaksiyon puanı
5,171
İşte yeterince destek verince diyorsun bu desteği kim verdi? Öyle ecevit şunu açtı bunu yaptı demeyle olmuyor. RTE ye kadar sadece montaj yaptırdılar.

Arkadaş senin haberin yok galiba. 15 temmuzda fetöcü olduğu kesin olan üst düzey subaylar generaller. Bunların orduya girişi 80 li yıllar. Nasıl girdiller o zaman ??? 3 tane 9 tane 100 tane değil çok çok çok fazla...
Bunların sayısı çok az. Asıl fetöcülerin ne zaman yerleştiklerini söylüyorum ben, eskiden askeriyede olan(Akın öztürk gibi 100 ü geçmeyecek) balyoz davası ile üst rütbelere atandı. Ve yenilerse yine AKP döneminde sınav sorularının çalınmasıyla üst rütbelere atandı.

Dostum eğer sen bir önceki yorumundaki gibi hala Erdoğan en başından beri her şeyi biliyordu kasıtlı fetöcülerin içlerine girmelerine izin verdi diyorsan bu şu anlama geliyorki Erdoğan binlerce kişinin canını tehlikeye attı.

Eğer diyorsan ki tüm muhalefetin uyarılarına ramen gülenle yıllarca dostluk yaptı. Onları yıllarca destekledi. O zaman Erdoğan 15 temmuzun maduru olduğu kadar suçlusudurda.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Bunların sayısı çok az. Asıl fetöcülerin ne zaman yerleştiklerini söylüyorum ben, eskiden askeriyede olan(Akın öztürk gibi 100 ü geçmeyecek) balyoz davası ile üst rütbelere atandı. Ve yenilerse yine AKP döneminde sınav sorularının çalınmasıyla üst rütbelere atandı.
Senin o 100 ü geçmeyecek kadar general peki kaç bin tane subay, astsubay, uzman çavuş soktu içeriye? Onada kesin bir rakam verirsen sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
968
Şu okuduğum son yorumlardan sonra gerçekten bu ülkede yani burada bile birşeyleri anlatmak ne kadar zor onu görüp üzülmemek elde değil.
Kardeşim sen karakter olarak çok iyi biri olabilirsin amenna buna kimsenin lafı yok ama iş başka karakter başka Kılıçdaroğlu velev ki sizin söyleminizle dürüst biri olsun ama siyaset konusunda sıfır hem de kocaman bir sıfır.
Verdiği vaatler zamanında ilk okulda sınıf başkanı olmak için verdiğimiz vaatler gibi plan projeleri yok sadece sistemi değişecez diyorlar.Onu da ellerine yüzlerine bulaştıracakları çok açık.
Bakın ben çevremde iyi dürüst sözüne güvenilir biri olarak tanınıyorum ama ben beni maçlara çağırdıkları zaman ya ben futboldan anlamıyorum diyorum siz bir de iddiaya giriyorsunuz falan diyorum.Şimdi ben iyi bir insanım diye iyi top oynamak zorunda da değilim futboldan anlamak zorunda da değilim.Fakat ben futboldan anlamıyorum kalkıp bunu ben biliyorum yapacağız ben gerekirse TFF başkanı olacağım dediğim zaman ve bugün sizler aa bunu tff başkanı yapalım en azından dürüst derseniz bu ciddi bir problemdir.
Şu anda da yaptığınız şey budur herkes iyi insan olabilir ama iyisin diye iyi ressam değilsin iyi cerrah değilsin iyi hukukçu değilsin belki bunlardan birinde çok iyisin ama hepsinde iyi değilsin ve olmak zorunda da değilsin.
Bugün Kılıçdaroğlu nun iyi bir siyasetçi olmadığını sağır sultan bile görebiliyorken seçelim görelim neyin kafası.Adamın tek yaptığı şey iktidarı eleştirmek.
Çıkıp birileri birkaç güzel planlı projelerden bahsedince bile hemen pr yapabiliyor hemen halkın gözdesi olabiliyorken kendisi olamıyorsa siyasetten zaten anlamadığının net göstergesi.
Adamın bir tane mantıklı konuşması yok samimiyet yok heryerde dalga konusu insan dinlerken ciddiye bile alamıyor sırf Erdoğan karşıtı diye nerdeyse Atatürk gelse ondan bile iyidir diyeceksiniz yani pes doğrusu.
Bu arada lafta Erdoğan karşıtı ama temelde aynılar.

Reaksiyon puanı
5,171
Şu okuduğum son yorumlardan sonra gerçekten bu ülkede yani burada bile birşeyleri anlatmak ne kadar zor onu görüp üzülmemek elde değil.
Kardeşim sen karakter olarak çok iyi biri olabilirsin amenna buna kimsenin lafı yok ama iş başka karakter başka Kılıçdaroğlu velev ki sizin söyleminizle dürüst biri olsun ama siyaset konusunda sıfır hem de kocaman bir sıfır.
Verdiği vaatler zamanında ilk okulda sınıf başkanı olmak için verdiğimiz vaatler gibi plan projeleri yok sadece sistemi değişecez diyorlar.Onu da ellerine yüzlerine bulaştıracakları çok açık.
Bakın ben çevremde iyi dürüst sözüne güvenilir biri olarak tanınıyorum ama ben beni maçlara çağırdıkları zaman ya ben futboldan anlamıyorum diyorum siz bir de iddiaya giriyorsunuz falan diyorum.Şimdi ben iyi bir insanım diye iyi top oynamak zorunda da değilim futboldan anlamak zorunda da değilim.Fakat ben futboldan anlamıyorum kalkıp bunu ben biliyorum yapacağız ben gerekirse TFF başkanı olacağım dediğim zaman ve bugün sizler aa bunu tff başkanı yapalım en azından dürüst derseniz bu ciddi bir problemdir.
Şu anda da yaptığınız şey budur herkes iyi insan olabilir ama iyisin diye iyi ressam değilsin iyi cerrah değilsin iyi hukukçu değilsin belki bunlardan birinde çok iyisin ama hepsinde iyi değilsin ve olmak zorunda da değilsin.
Bugün Kılıçdaroğlu nun iyi bir siyasetçi olmadığını sağır sultan bile görebiliyorken seçelim görelim neyin kafası.Adamın tek yaptığı şey iktidarı eleştirmek.
Çıkıp birileri birkaç güzel planlı projelerden bahsedince bile hemen pr yapabiliyor hemen halkın gözdesi olabiliyorken kendisi olamıyorsa siyasetten zaten anlamadığının net göstergesi.
Adamın bir tane mantıklı konuşması yok samimiyet yok heryerde dalga konusu insan dinlerken ciddiye bile alamıyor sırf Erdoğan karşıtı diye nerdeyse Atatürk gelse ondan bile iyidir diyeceksiniz yani pes doğrusu.
Dostum hep dediğimiz gibi ekip ekip ekip. Bu ülkeyi kurtaracak ne Erdoğan ne Kılıçdaroğlu ne de İnce. Bunların arkasındaki ekip.

Reaksiyon puanı
968
Dostum hep dediğimiz gibi ekip ekip ekip. Bu ülkeyi kurtaracak ne Erdoğan ne Kılıçdaroğlu ne de İnce. Bunların arkasındaki ekip.
Ama öyle bir ekip var ki tamamen zıt kutuplardan yani kafa yapıları çok başka şuanda bir şekilde seçilmek için bazı şeylere sustukları açık ama sonrasında ne olacağı muamma resmen kumar masası yani.
Yani özellikle chp ve saadet partisi hdp ve iyi parti vs vs.
İnsanların endişesi bundan kaynaklı.
Yoksa mesela senin bir duruşun olur güzel de bir ekip kurarsın herkes o görüştendir ortak bir payda vardır o zaman güzel olur.
Toplama kampı gibi masa her kafadan insan var.
Ben ama size de hak veriyorum bir değişiklik olsun biraz nefes alalım en azından diyorsunuz zaten ülke battı daha da batıramazlar diyorsunuz tabi bu da bir bakış açısı.
Yani bu şey gibi hayatta hiçbişeyin düzeleceği yok bari 3 aylığına hawaii tatiline gidelim.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
@Alparslan 1905 @Graffyavuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz." demişti.

Ne oldu şuan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır diyor. 2014'den bu yana ne değişmiş olabilir açıklayın bakalım.

Ben açıklayayım; (NTV, CNN Türk vb.) kanalları hep onun canlı yayını yapıyor çünkü Erdoğan öyle yapmalarını onlara söylüyor. (Halk TV, FOX TV vb.) yayınlarını vermiyor. Çünkü kimse karışamıyor.

MHP'yle de ittifak kurdu sonra MHP'yi de oyunlarına dahil etti. Onun sayesinde de oy oranı yüksek.

Ayrıca Kılıçdaroğlu daha kazanmadan Erdoğan'dan iyi veya kötü demek yanlış olur. Verin oylarınızı kazansın o zaman konuşalım.

Fikri değişebilir bunda ne var? Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Meral Akşenerde tam tersini yapıp karşı cenaha geçtiler. Burada da art niyet arayalım o zaman.

MHP oyuna alet falan edilmedi istemese ittifaka girmezdi Bahçeli. Değil 2014, 1 gün içinde bile çok şey değiebilir. Ona kalırsa 6'lı masanın yarısı sağ partiden oluşuyor? Oy oranına bakarsakta 6'lı masa dağılsa muhaefet kazanamaz zaten.

Televizyon yayın kuruluşları Erdoğan'ı destekleyebilir, bunda ne var? Eğer kanıtın yoksa varsayım üzerinden konuşmamalısın. Tele1 ve sözcü gibi kuruluşlarda para alıyor o zaman.

Kendi görüşlerinizi başkalarına doğru kabuk ettirmeye çalışmanız komik doğrusu. Sizin doğrunuz size göre doğru. Bama göre de yanlış.

Siz Kılıçdaroğlu iyi deyince iyi olmuyor bu arada. Konuşmaları her yerde var açın bakın. Şahsen güvenilecek adam değil. Matematik değil bu deneme yanılma yoluyla Cumhurbaşkanı da seçilmez ayrıca. Kazanırsa zaten ülkeyi zor günler bekliyor.

Olaylara rasyonel bakanları görmek mutlu ediyor beni.

Reaksiyon puanı
5,171
Ama öyle bir ekip var ki tamamen zıt kutuplardan yani kafa yapıları çok başka şuanda bir şekilde seçilmek için bazı şeylere sustukları açık ama sonrasında ne olacağı muamma resmen kumar masası yani.
Yani özellikle chp ve saadet partisi hdp ve iyi parti vs vs.
İnsanların endişesi bundan kaynaklı.
Yoksa mesela senin bir duruşun olur güzel de bir ekip kurarsın herkes o görüştendir ortak bir payda vardır o zaman güzel olur.
Toplama kampı gibi masa her kafadan insan var.
Ben ama size de hak veriyorum bir değişiklik olsun biraz nefes alalım en azından diyorsunuz zaten ülke battı daha da batıramazlar diyorsunuz tabi bu da bir bakış açısı.
Yani bu şey gibi hayatta hiçbişeyin düzeleceği yok bari 3 aylığına hawaii tatiline gidelim.
Dostum artık eskisi gibi sağcı solcu ayrımı ve bu ikisi arasında zıt görüş ayrılıkları yok. Oluşabilecek tek görüş ayrılığı hdp vb konularda. Bunun dışında bir görüş ayrımı söylemek oldukça zor.

Yukarıda attığım tüm eylem planlarını inceledim hep aynı noktalara vurgu yapmış tüm partiler. Bir bak sende istersen.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256

Yavrum sen neden bahsediyorsun boş kk algısı yapma, çok sevipte taptığınız başlara taç yaptığınız adamda bu.

Omo o bono kostotmodo oşon oslo oylo doğol, diyeceksin şimdi ??

Sizin için vatan millet önemli değil zenginlik düzeniniz bozulmasın yeter, çakma Türkçü milliyetçiler sizi.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
CHP Şarkısı: Geliyor, geliyor kılıçdaroğlu...

Vatandaş: "Bi cisim yaklaşıyor"

:)

Z kuşağı, gençlik arasında kk hiç beğenilmiyor, Mİ daha seviliyor. Youtube karşılaştırmalarında ve anketlerde sonuçlar çoğunlukla Mİ lehine.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Ha bu arada ekleme yapayım bdp ve hdp partileri cumhuriyet tarihi boyunca akp döneminde çıkmış partiler ve Kürt açılımı mevzusunu ortaya çıkaran bop eş başkanınız.

Sizin amacınız koltuk gitmesin mamalar kesilmesin chp gelse yağma düzeniniz ortadan kalkacak, yoksa doğuya kürdistan kurulmuş büyük israil devleti kurulmuş umurunuzda değil.

CHP Şarkısı: Geliyor, geliyor kılıçdaroğlu...

Vatandaş: "Bi cisim yaklaşıyor"

:)

Z kuşağı, gençlik arasında kk hiç beğenilmiyor, Mİ daha seviliyor. Youtube karşılaştırmalarında ve anketlerde sonuçlar çoğunlukla Mİ lehine.
Dedi ak internet yazarı ??

Boş muhabbet o video ilk geldiği zaman Erdoğan ın birçok şey için eli kolu bağlıydı mecburen batıya yakın kalmak durumunda kaldı Ben BOP un eş başkanıyım diyerek Büyük israil prosjesini yavaşlattı. Gizliden savunma sanayini geliştirip terörle mücadelede ve bölgesinde caydırıcı güç olması için kaynak aktardı. Erdoğan geldiği zaman kime sorsan en büyük sorun Pkk belasıydı bunu herkes biliyor. pkk yı 20 yılda yavaş yavaş bitme noktasına getiren kim? BOP un silahlı gücüde pkk terör örgütüydü şimdi ypg üzeriden silah yardımı yapıyorlar. Onca sivil ve askeri darbe girişimi oldu haberi yok galiba kimsenin. e muhtıra, gezi, mit krizi, 15 temmuz. Hiçbirinde yıkılmadı. Simdi dünyanın ambarğosu var üstümüzde niye acaba? Kimse sormuyor. Boyun eğmezsen ambarğo koyarlar.
Kimse ülkeye yatırım yapmaz. Bana demokrasi demeyin. Çin dünyanın fabrikası en pahalı şirketler oraya fabrika kuruyor. Söyleyin kaç yılda bir secim var orda?

Bide ayrıca şunu söyleyeyim bazı saman kafalar AKP 2022 de geldiği zaman pkk zaten bitmişti diye söylüyorlar sürekli. Bitmemişti onlara zaten çok önceden haber geldi Amerika 2003 de ırakı isgal edeceklerini biliyorlardı beklediler. Tıpkı 1991 körfez harekatından sonra dünyanın silahını elemanını parasını topladı örgüt 1992 1996 arası çok sehit verdik maalesef. 2003 ten sonrada aynısı oldu.
Siyasi tarihin en komik fıkrası ?? mecburen yakın kalma durumu sadece Erdoğana mahsus bu siyasi strateji yi sadece o akıl ediyor başka kimsede akıl yok ???

21. Yüz Yılın vatanım sensin Cevdet kumandanı rte, tamam rte süper ??

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Konu ne :D Atılan video ya bak ...

Gerçekten şu ülkeye kaliteli muhalefet lazım abi. En önemliside kaliteli muhalif.

1678552166165.png

15-16 yıl önceki söylemi paylaşıyor burada. Üstte KK'nin şuan ki güncel söylemine alternatif bunu atıyor... Gerçekten yazık günah bu kadar kadar olunmaz...

Üstüneden 15 seçim geçmiş çözüm süreci geçmiş bir sürü siyasi olay geçmiş kafa halen 15-20 yıl öncesinin söylemleri ve siyaseti ile çalışıyor.

KK'nin güncel yanlışlarını HDP'ye verdiği tavizleri bu 15 sene önceki video ile mi ak pak yapacaksınız ?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Konu ne :D Atılan video ya bak ...

Gerçekten şu ülkeye kaliteli muhalefet lazım abi. En önemliside kaliteli muhalif.

Ekli dosyayı görüntüle 180179

15-16 yıl önceki söylemi paylaşıyor burada. Üstte KK'nin şuan ki güncel söylemine alternatif bunu atıyor... Gerçekten yazık günah bu kadar kadar olunmaz...

Üstüneden 15 seçim geçmiş çözüm süreci geçmiş bir sürü siyasi olay geçmiş kafa halen 15-20 yıl öncesinin söylemleri ve siyaseti ile çalışıyor.

KK'nin güncel yanlışlarını HDP'ye verdiği tavizleri bu 15 sene önceki video ile mi ak pak yapacaksınız ?
@James Howlett Yazmama gerek kalmamış.

Ha bu arada ekleme yapayım bdp ve hdp partileri cumhuriyet tarihi boyunca akp döneminde çıkmış partiler ve Kürt açılımı mevzusunu ortaya çıkaran bop eş başkanınız.

Sizin amacınız koltuk gitmesin mamalar kesilmesin chp gelse yağma düzeniniz ortadan kalkacak, yoksa doğuya kürdistan kurulmuş büyük israil devleti kurulmuş umurunuzda değil.

Dedi ak internet yazarı ??

Siyasi tarihin en komik fıkrası ?? mecburen yakın kalma durumu sadece Erdoğana mahsus bu siyasi strateji yi sadece o akıl ediyor başka kimsede akıl yok ???

21. Yüz Yılın vatanım sensin Cevdet kumandanı rte, tamam rte süper ??
Komik bir şey göremedim. KK gaflarına daha çok gülüyorum.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
james sen nesin şimdi?

Herkese bir kulp takıyorsun, bir maske uyduruyorsun ama kendini hiç bilmiyorsun, kendini hiç tartmıyorsun... İşte senin gibiler dikkate alınmaz, çünkü kendini bilmezin tekisin. Bilmem kaç yıldır "yenmiş de yenmiş" sizi iktidar, daha 1 seçim bile kazanamadınız. sen en iyisi kendine kına yak, oturup durumunuza ağla.

Reaksiyon puanı
968
Kemal Kılıçdaroğlu nu nasıl ciddiye alabiliyorsunuz yani ben gördüğüm zaman bile gülmem geliyor.
Söylediklerine kendi bile inanmayan biri aday konuları konuşulmadan önce herkesin dalga geçtiği ciddiye bile almadığı kişiydi.
Vay be siyaset böyle bişi demek ki Erdoğan nefreti bu ülkede demek firavunu bile halk kahramanı yaparmış.
Şunu unutmayın ama Erdoğan gidince değil sizin bu kafa yapınız değiştiği zaman ülkede bişiler değişecek.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Kemal Kılıçdaroğlu nu nasıl ciddiye alabiliyorsunuz yani ben gördüğüm zaman bile gülmem geliyor.
Söylediklerine kendi bile inanmayan biri aday konuları konuşulmadan önce herkesin dalga geçtiği ciddiye bile almadığı kişiydi.
Vay be siyaset böyle bişi demek ki Erdoğan nefreti bu ülkede demek firavunu bile halk kahramanı yaparmış.
Şunu unutmayın ama Erdoğan gidince değil sizin bu kafa yapınız değiştiği zaman ülkede bişiler değişecek.
KK bu millete yıllarca itibarsızlaştırıldı, ama en iyi aday KK, şahsi olarak Mansur Yavaşı çok istedim solcuyum ama Mansur Yavaş başka biri öyle milletin sırtından geçinecek sözde sağcı değil has sağcı milliyetçi Atatürkçü biri ama Mansur başkanı hdp istemiyor ve aynı zamanda siyasal İslamcılarda pek hoşlaşmaz çünkü adaletli parayı herkese dağıtan değil kendi güruhuna dağıtan sağcı isterler.

O yüzden maalesef Mansur başkanı eledik, KK harici Mİ kaldı onunda karakterini 2018 seçiminde gördük benim için hiçbir değeri kalmadı kaçtı gitti seçim günü, sağcı desem sağcı değil solcu desem solcu değil hiçbir şey değil, ortak olarak hepsinin amacı malum partiyi göndermek ama güvenilir adamda yok piyasada, KK dürüst ahlaklı biri, ha bir Ecevit değil hatta tırnağı olamaz ama dürüst, tek sorunu halk adına itibarsızlaştırıldı bu algıyı yıkması anca seçimi kazanıp işçi emekçiye refah bir hayat sunmakla olacak, bu rezil ekonomiden sonra sunacak.

Kısaca Mİ ve KK arasında fiziki görünüşe bakmayın görünüşte Mİ daha alımlı ama fkbuddy seçmiyoruz ülke yönetecek adamı seçiyoruz.

Rahat olun KK ne kadar itibarsızlaştırılsada bu işi siyasi tecrübesi ile halleder.

Şunuda asla unutmayın KK 20 sene olmayacak hayatımızda başkaları gelecek.

Siz yeterki siyasal İslamı seçmeyin

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bilmem farkında mısın :D Masanın yüzde 50 si AKP eskisi veya senin deyiminle siyasal islamcı !!! ( Hatta kısmen DP de islamcı sayılır.)

Ve bunlar ülke yönetimine ortak olacak deniyor seçimi kazanırsalar ! Tüm kararlarda bunların imzası olacak. Üstüne hepsi en az 1-2 bakanlık ve 1 tanede Cumhurbaşkanı yardımcılığı alacak deniyor...

Masada 6 imzacı var ve 3 ü senin deyiminle siyasal islamcı ! Söylediğinde gram mı tutarlılık veya mantık olmaz.

Not: Mesele KK'nin halkta karşılığı olmaması ve sevilmemesi. Sen halkın bu saatten sonra KK'yi seveceğini ona inanacağını flan mı sanıyorsun ? Bir nefret ile seçilse bile o koltukta kalamaz. Seversin sevmezsin. Erdoğan yarın savaşa gidiyoz hazırlanın dese milyonlar sokağa dökülür. KK çıksa gelin size yemek ısmarlayacam dese millet bir şüpheye düşer. Acaba hesabı ödemeden kaçar mı bize mi kitler deyip gitmez. Arada o derece fark var... Halka rağmen halka inat söylemler ile siyaset nereye kadar !!!

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
968
KK bu millete yıllarca itibarsızlaştırıldı, ama en iyi aday KK, şahsi olarak Mansur Yavaşı çok istedim solcuyum ama Mansur Yavaş başka biri öyle milletin sırtından geçinecek sözde sağcı değil has sağcı milliyetçi Atatürkçü biri ama Mansur başkanı hdp istemiyor ve aynı zamanda siyasal İslamcılarda pek hoşlaşmaz çünkü adaletli parayı herkese dağıtan değil kendi güruhuna dağıtan sağcı isterler.

O yüzden maalesef Mansur başkanı eledik, KK harici Mİ kaldı onunda karakterini 2018 seçiminde gördük benim için hiçbir değeri kalmadı kaçtı gitti seçim günü, sağcı desem sağcı değil solcu desem solcu değil hiçbir şey değil, ortak olarak hepsinin amacı malum partiyi göndermek ama güvenilir adamda yok piyasada, KK dürüst ahlaklı biri, ha bir Ecevit değil hatta tırnağı olamaz ama dürüst, tek sorunu halk adına itibarsızlaştırıldı bu algıyı yıkması anca seçimi kazanıp işçi emekçiye refah bir hayat sunmakla olacak, bu rezil ekonomiden sonra sunacak.

Kısaca Mİ ve KK arasında fiziki görünüşe bakmayın görünüşte Mİ daha alımlı ama fkbuddy seçmiyoruz ülke yönetecek adamı seçiyoruz.

Rahat olun KK ne kadar itibarsızlaştırılsada bu işi siyasi tecrübesi ile halleder.

Şunuda asla unutmayın KK 20 sene olmayacak hayatımızda başkaları gelecek.

Kılıçdaroğlu gerçekten dürüst siyaset yapan biri olsaydı istifa ederdi en azından örnek olurdu.
Ben bırak cumhurbaşkanı olmayı akıl sağlığının yerinde olduğunu bile düşünmüyorum açıkçası.
Seçildiği takdirde ülkenin çok çok daha geriye gideceğini düşünüyorum.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
"Yeniden Refah Partisi’nin AK Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılım şartları:
• Kendi logomuzla seçimlere girilmesi
• LGBT derneklerinin kapatılması
• 6284 kalkması
• Süresiz nafakanın kalkması
• Ahlak ve maneviyat öncelikli eğitim sisteminin getirilmesi"

Bir tarafta makam mevki peşinde koşan 6'lı masa var diğer bir yanda da Cumhur İttifakı. Yeniden Refah diğer BAZI partiler gibi makam ve bakanlık peşinde olmadığını gösterdi. Talepleri de vatanın hayrına olacak talepler.

KK bu millete yıllarca itibarsızlaştırıldı
Sebebi de yine kendisi olabilir mi? Herşey çok açık.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Bütün KHKlıları işlerine iade edeceğiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'dan taraf olmalıyız. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
YPG/PYD'ye terör örgütü diyemeyiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
Suriye'den Türk Silahlı Kuvvetlerini çekeceğiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?

Yıllarca Erdoğan BOP eş başkanı diyerek eleştirdiniz, Kılıçdaroğlu Erdoğan BOP'u gerçekleştirmedi diye eleştirip BOP'u biz hayata geçireceğiz dahi demiş.
BOP.png

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Bütün KHKlıları işlerine iade edeceğiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'dan taraf olmalıyız. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
YPG/PYD'ye terör örgütü diyemeyiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?
Suriye'den Türk Silahlı Kuvvetlerini çekeceğiz. Bu sözü Erdoğan söyleseydi tepkiniz ne olurdu?

Yıllarca Erdoğan BOP eş başkanı diyerek eleştirdiniz, Kılıçdaroğlu Erdoğan BOP'u gerçekleştirmedi diye eleştirip BOP'u biz hayata geçireceğiz dahi demiş.
Ekli dosyayı görüntüle 180281
İstediğin kadar rte güzellemesi yap istediğin kadar KK göm, sizleri artık takan yok kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz ???

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
İstediğin kadar rte güzellemesi yap istediğin kadar KK göm, sizleri artık takan yok kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz ???
Verecek cevabınız yok anlaşılıyor yorumunuzdan. 11. Yenilginiz hayırlı olsun. Kendi kendinize çalıp oynamaya devam edin.

Reaksiyon puanı
968
Vay be bir ülke nasıl bu kadar üzücü hâle geldi.
İnsanlar resmen Kılıçdaroğlu'dan medet umar hâle geldi millet çocuklarının geleceğinin ona bağlı olduğunu düşünüyor.
Gerçekten yazık çok yazık.
Düşünsene hayatında sadece arabayı yarış simülasyonunda sürmüşsün onu da becerememişsin ve sen formula yarışında ülkeni temsil edeceksin ve ülkenin geleceği buna bağlı.Ne kadar yıkık olabilirsin işte bu kadar yıkıksın acı ama gerçek.

Son mesajlar