RTE, İnce ve Oğan'a verenlere son çağrı!

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
RTE, İnce ve Oğan'a verenlere son çağrı!

Erdoğan bizlere sürtük ve çürük demişti gelin anlamlarına bakalım;
TDK: Vaktini çok gezerek geçiren, evinde oturmayan kadın. (Sürtük kelimesinin anlamı)
TDK: Aynı anda birden fazla kişiyle gönül eğlendiren kadın. (Çürük kelimesinin anlamı)

Yine konuşma yaparak Millet İttifakı'na oy verenlere terörist demişti.
TDK: Terör yaratan, terör uygulayan kişi ya da örgüt. (Terörist'in anlamı)

Bunları bir kenara bırakıyor ve devam ediyoruz okumaya!

Anayasa’nın 101. maddesine göre, bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir. Erdoğan 2014 ve 2018'de Cumhurbaşkanı Adayı seçildi. Ama bu dönem de anayasaya uymayarak aday oldu bu yüzden den bu seçimi kazansa bile bir sonraki seçimlerde %100 aday olamayacak. AKP'liler o zaman ne yapacaksınız? Kime oy vereceksiniz?

Muharrem İnce 2018 seçimlerinde CHP'de %30 aldı şuan da alacağını düşünüyor ama tek başına alması imkansız. 'Erdoğan 1 dakika bile bu ülkeyi yönetmemelidir' diyor ama Kılıçdaroğlu'nu desteklemiyor. Şimdi diyeceksiniz ki anketlerde Kılıçdaroğlu %50 veya üstü neden sıkıntı ediyorsunuz. Bizler işimizi sağlama almak istediğimiz için İnce'nin aday olmasını doğru bulmuyoruz. Zaten İnce 2019'da CNN Türk'te yaptığı açıklama da 'Kılıçdaroğlu aday olursa ben olmam' demişti. Parti kurabilir ona karışmamam ama verdiği sözü tutmalıydı.

Sinan Oğan'da İnce'nin kopyası ikisi de seçimin 2. turda biteceğini söylüyor ama yanlış düşünüyorlar. Millet İttifakı'na destek verseler çok rahat 1. turda biter ama destek vermeyerek 2. tur olmasını neden ısrarla istiyorlar anlamış değilim. Oğan TRT'ye ayar verdi o konuşması çok güzeldi ama maalesef ki Bahçeli ve Erdoğan'ın konuşma süresi daha uzun Oğan ve İnce'nin ki kocaman 0. CHP'nin ise 30 dakika filan. Buna neden sesini çıkartmıyor?

Utanmadan CHP logolu ve Kılıçdaroğlu imzalı 'Biz gelince türbana son' > 'Biz gelince Selahattin Demirtaş başkan yardımcısı olacak' > 'Biz iktidara gelince Apo serbest kalacak' gibi broşürler dağıtmaya başlamışlar. Bu yüzden CHP'nin kazanması gerekiyor görmüyor musunuz CHP'yi resmen kötülemeye çalışılıyor. Bu yapılan iftiralardan bıkmadık mı?

Tekrar hatırlatarak; RTE'ye, İnce'ye ve Oğan'a değil de Kılıçdaroğlu'na vermenizi istiyoruz. Evet AKP'nin gitmesi için oy istiyoruz fakat CHP seçilirse emin olun ki 7/24 sürekli çalışacak. İşte sadece AKP gitsin de o koltukta boş boş oturalım gibi bir şey olmayacak ve söz konusu değil. Tavsiyem oyları bölmeyin kazanabilecek adaya verin. Kazanamayacak adaya oy vermek, oy atmamakla aynı şey zaten. Her şey de umarım anlaşmışızdır. Sıra okullarda kalarak; geleceğimize, sandığımıza ve irademize sahip çıkmaya geldi.

15 Mayıs sabahı her şey çok güzel olacak inanıyorum. Bayağıdır halay çekmiyorum çok özledim artık bi' Kılıçdaroğlu'nun kazanması haberine halay çekelim.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Ayrıca Bildiğiniz gibi baş cephesde bir kargaşa hakim. Abidik gubidik photoshoplar, yalan haberler vesaire ile süreci tamamen yalan haberler ve iradeler üzerine kurdular. Onlar kendilerine yardım sağlamayan hiç bir değeri değerli görmüyorlar.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Ayrıca Bildiğiniz gibi baş cephesde bir kargaşa hakim. Abidik gubidik photoshoplar, yalan haberler vesaire ile süreci tamamen yalan haberler ve iradeler üzerine kurdular. Onlar kendilerine yardım sağlamayan hiç bir değeri değerli görmüyorlar.
Ben 'son çağrımı' yaptım umarım faydası olur.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Nasıl bir muhalefete denk geldik yaa. Adamlar kendi gücü ile bileğinin hakkı ile kazanmaya çalışmak yerine hep milleti kötüleme karalama yok o çekilsin bu bıraksız öbürü siyasete girmesin ile seçim kazanacaklar sanıyorlar.

NOT: Oldu olacak Erdoğan'da çekilsin ! Daha kolay olur KK'nin kazanması. Baksana başka türlü olmayacak 2 aydır sabah akşam aynı ağlaşma. Herkes çekilsin. Kimse başka partiye oy vermesin lafları ile mi iktidar olacak muhalefet !!! Adamların demokrasiten seçimden haberi yok. Mafya gibi bizden başkası ihaleye girmesin diyorlar resmen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada neden bu kadar yalan yanlış bilgi veriyorsun ?

Erdoğan bizlere sürtük ve çürük demişti gelin anlamlarına bakalım;

Erdoğan gezinin yıldönümünde gezi olaylarında sağı solu yakıp yıkan devlet malına zarar veren polis asker ile çatışan ambulans ve itfaiye araçlarını belediye otobüslerini yakıp yıkanlara insanların dükkanına evine arabasına zarar verenlere dedi o lafları ! Siz neden üstünüze alındınız ? Eğer üstte saydıklarımı yaptıysanız az bile söylemiş TDK anlamına göre.

Anayasa’nın 101. maddesine göre, bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir. Erdoğan 2014 ve 2018'de Cumhurbaşkanı Adayı seçildi. Ama bu dönem de anayasaya uymayarak aday oldu bu yüzden den bu seçimi kazansa bile bir sonraki seçimlerde %100 aday olamayacak. AKP'liler o zaman ne yapacaksınız? Kime oy vereceksiniz?

Erdoğan tekrar aday olamaz diye YSK'ya başvurmayan tek partinin CHP olduğunu biliyor musun mesela ? İtiraz bile etmedi yani CHP aday olamaz diye. ( Ayrıca derdin bu seçimi Erdoğan kazanırsa 5 yıl sonra yerine kimin geçeceğimi gerçekten :D )

Zaten İnce 2019'da CNN Türk'te yaptığı açıklama da 'Kılıçdaroğlu aday olursa ben olmam' demişti. Parti kurabilir ona karışmamam ama verdiği sözü tutmalıydı.

Bu söylemide yalan yanlış hatta ağır çarpıtıyorsunuz. Adamın dediği Kılıçdaroğlu GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLURSA bir daha karşısına çıkmayacam. Ve gerçektende çıkmadı ondan sonraki seçimde. Hani şu meşhur en arkada tuvalet kenarına oturtulduğu genel başkan seçimiydi ve aday olmadı !

Utanmadan CHP logolu ve Kılıçdaroğlu imzalı 'Biz gelince türbana son' > 'Biz gelince Selahattin Demirtaş başkan yardımcısı olacak' > 'Biz iktidara gelince Apo serbest kalacak' gibi broşürler dağıtmaya başlamışlar. Bu yüzden CHP'nin kazanması gerekiyor görmüyor musunuz CHP'yi resmen kötülemeye çalışılıyor. Bu yapılan iftiralardan bıkmadık mı?

Bunları dağıtanları şikayet neden etmiyorlar ? Çok değişik bir olay bunları bazen kendileri yapıp yapıp bize bunu yapıyorlar bile diyebilirler. Bu devirde bröşür üstünden oy veren veya bir kağıt parçasına bakıp hee dur ben CHP'ye oy vereyim veya AKP'ye oy vereyim diyen var mı sanıyorsunuz harbi harbi !!!

Mesela Sosyal medyada şöyle bir foto dolaşıyor. Bunların hangisi yanlış veya CHP yönetimi söylemedi ? Hepsinin altına tarihte koymuşlar. Bunları inkar eden var mı CHP içersinde mesela ???

Fvt2ek4WwAcbx3T

15 Mayıs sabahı her şey çok güzel olacak inanıyorum. Bayağıdır halay çekmiyorum çok özledim artık bi' Kılıçdaroğlu'nun kazanması haberine halay çekelim.

Keşke muhalefet kendi bileğinin gücü ile kazansada doyasına alaylar çekse. Demokrasi böyle bir şey. Siyaset yaparak plan program proje üreterek halkın gönlüne girerek kazanabilse muhalefet. Ufak pazarlıklar ile. Makam mevki dağıtarak oyu yüzde 1 olmayan partilere uçuk görevler vererek olmasa mesela. Veya birilerine şirin görünecem aman kızdırmayım aman küstürmeyim. Oradan oy gelecek selam çakayım. Durun 3-5 oy için sessiz kalayım demese... Herkese mavi boncuk dağıtacam diye tavizler vermese. Veya sesi gür çıkabilse meydanlarda. Van'da Diyarbakır'da ayrı. Erzurumda Sivasta ayrı Edirne'de başka İzmir'de başka konuşmasa muhalefet...

Not: Halayı kiminle çekeceğin sizin için önemli olmasada bazı insanlar için önemli... Bu parka gidersin artık halaya ? ( Seyit Rıza kim onu biliyorsundur umarım ! )

Son düzenleme:

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
[Silindi]
Bunlar gördüklerini de görmezden gelirler.

Son düzenleme: