Şok şok şok! :) Maskot yarışmasına hile karıştı!

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sonuçta adamlar değişiklik olsun bir canlılık olsun diye yapmışlar bir çalışma bunu yadırgayacak bir durum yok bence.Çalıntı konusuna gelince de diskalifiye edilir olur biter büyüütmeyelim bence bu konuyu.

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Bana kalırsa şu an oylama da bulunan tasarımların birkaç tanesi daha (ç)alıntı gibi geliyor. Demedi deme İbrahim :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
O alıntı yapıldığı anlaşılanlar çıkartılacak arkadaşar.

denizkadarderin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar size dedim daha önce görseydim daha önce derdim çalıntı olduğunu şimdi o çalıntı maskotu yapan kişi yediremeyip bana küfür ediyor adi insan işte kendisini çok akıllı zannediyor yönetim el atsın moderatörler yönetime bildirin lütfen .

Bence bu yarışma hiç yapılmamalıydı hediyeyi duyan gören hemen üye oldu başladı çalıntı tasarımlar yapmaya burda birileri emek harcayarak bir yere geliyor ama bazıları hemen kopyala yapıştır misali tasarımlar yaptığını zannediyor yöneticiler mod'lar görün artık şu konuyu.

Katılıyorum iradesiz aciz bir insan

Arkadaşım yarışma kurallarını bir okur musun lütfen biz susa sua zaten bu hale geldik hakkımızı bir yerde aramalıyız demi?

Arkadaşım yarışma kurallarını bir okur musun lütfen biz susa sua zaten bu hale geldik hakkımızı bir yerde aramalıyız demi?

Ben10 nedir bilmiyorum ama bu tasarım tamamen hayali sağolasın yorumun için beğendiğine sevindim

Ben Adobe cs4 photoshop programını kullanıyorum ve yanında 3d aracı programlar yakında cs5 e geçicem.

Buyrun ilk tasarımım devamı gelicek bir kaçtane daha var düzenleme yaptıktan sonra koyucam
24qli8m.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm katılımcıların yarışmaya, ortaya konulan şartları ve istekleri anlayarak katıldığını sanıyordum... ama anlaşılan o ki birçok kişi "başarısızlık olasılığı" karşısında bahane üretmeye dünden hazır.

Bu yarışmada başarılı ya da başarısız olunabilir, her iki durumda da bu büyük bir mesele değil... Ama önemli olan, her türlü duruma karşı katılımda bulunulan yarışmanın hakkını vermektir. "Yani beğenmediler çünkü bu eskizdi", "Aslında ödülün adı konsaydı daha bi azimle tasarlardım". Profesyonellikte böyle bir mantalite yok, ortaya konulan / sunumu yapılan iş tamamıyla tasarımcının tarzını ve yeteneklerini ifade eden bir çalışmadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Alıntı", "Çalıntı" meselesine gelince...
Ben bunu ciddi anlamda büyük bir terbiyesizlik ve hakaret olarak algılıyorum!
Hem SDN'ye, hem üyelere, hem de ben de dahil diğer katılımcılara karşı yapılan büyük bir haksızlık bu...
Hani klişe bir tabir var ya "emek hırsızlığı" evet işte bu durumu özetleyen tek kelime bu malesef!

Buyrun burdan yakın!

1- İsim: Bum
Download: Tıkla
Sayfa Linki: Tıkla
bum.jpg

2- İsim: My Robo Tech
myrobotech.jpg

3- İsim: Vector Tux

360.png

4- İsim: in2s.us
Sayfa linki: Tıkla

In2s.us.png

Ne oldu JJaWaa kendini ve başkalarını savunuyordun ne oldu senin yaptığın ne peki ve diğerlerinin. Şunu da belirtmek istiyorum maskot çalışmaları bölümüne arkadaşlar bir bakarsa oraya daha ne çalıntı maskotlar konduğunu herkes görecek yani tek suçlu ben değilim burada. Hakkımda olmadık şeyler söyleyen JJaWaa yüzünü görmek isterdim. Ben suçluysam sen şimdi benden daha suçlu biri oldun. Ankette 2 çalışman var sözde ama ikiside ÇALINTI. Benim kadar bile emek vermemişsin be...Şimdi kimin aciz ve adi olduğu ortaya çıktı. Ben yaptığım çalışmam için herkesten özür diliyorum kendime yakıştıramadım ama sanırım böyle insanların rüzgarına kapıldım...

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Vayybe hem çalıntı yapmış hemde hiç birşey olmamış gibi adamı suçluyor. YAzıklar olsun JJaWaa.

Ayrıca kardeş keşke sende yapmasaydın. Ama özür diledin. İnsanlık hali. Özür dilemeyip zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışanlar utansın...

Ayrıca Sdn Maskot Yarışması tekrar düzenlenirse yanında psd dosyası veya hangi program kullanıldı ise onun save i ile verilsin. Böyle birşey olmaz.

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar, konuyu değerlendiriyoruz. En kısa zamanda bir açıklama yapacağız.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
grafik işi yaratıcılık işi.. hani biyerden başlamak için bişeylerden ilham alabilir ama bu şahsın yaptığı çok ayıp... yazık bukadar tepki almaya değermiydi..

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
JJaWaa arkadaşımız çok ama çok ayıp etmiş, diyecek söz bulamıyorum...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Orada 2 tane gerçek çizim var. Biri gadfLy'nin, diğeri de serkan94'ün.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
JJaWaa ne sallamış adamın ardından.
kendi direk hazırın üstüne yazı yazmış ..
komik :D

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Yaptiktan sonra hic bir sey olmamis gibi baskalarini suclayip kendi sucunu kapatip uste cikanlardan korkulur.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu kadar çalıntı çalışmanın arasında ANKETE GİRMEYE değer bulunmamış olsa da üzerimde leke bulunmaması için DERLEME çalışmamın tüm layerlarını bir arada gösteren grafik...

Ben çizim yapmadığımı günlük hayatta kullandığımız eşyalardan oluşan bir derleme yaptığımı daha yarışma başlamadan söylediğim için huzurluyum :)

kanitk.png

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
JJaWaa bu kadarınada pess yani. tam komedi olmuş. photoshop'u hemen hemen hiç bilmiyorum ama bişeler yapsam ben dereceye girebilirim sanırım çünkü çoğu kişi diskalifiye edilecek galiba.
bu arada Elbruz46 arkadaşın robotunun kafa kısmının tasarımını beğendim. güzel olmuş bence.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
JJaWaa'ya çok güldüm :D Adamın arkasından sallamış ki hemde nasıl, kendisi daha berbat etmiş :D Hahaha :D

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
şaşılacak bir şey yok ki forumun logosu dahi bir ton para verilip yaptırıldı ve çakma olduğu ortaya çıktı bununla birlikte hala kullanılıyor....