Slaven Bilic: Seneye yokum

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, takımda alınan başarısızlıkta birinci sorumlunun kendisi olduğunu ve gelecek yıl Beşiktaş Teknik Direktörü olarak göreve devam etmeyeceğini açıkladı.

vZDN8rc.png

Takımının Galatasaray'a 2-0 mağlup olduğu karşılaşmanın bitiminde düzenlenen basın toplantısına katılan Hırvat teknik adam, "Galatasaray'ı tebrik ediyorum. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Üstün olan bizdik fakat yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Galatasaray yakaladığı pozisyonları değerlendirdi. Kaybettiğimiz için üzgünüz." dedi

Beşiktaş'ın şampiyonluk potansiyeli olduğunu kaydeden Bilic, "Rakip iki pozisyona girdi ve golü attı. Yasin kişisel becerisiyle golü attı. Sneijder kalitesini ortaya koydu. Biz eksta ralite noktasında eksik kaldık. Büyük maçlarda bu net birşekilde görülüyor. Birçok maçta iyi oynuyoruz fakat golleri atamıyorsunuz birşeyler eksik demektir. Büyük maçlarda ekstra kalite eksikliğini yaşadık. Beşiktaş'ın kesinlikle şampiyonluk potansiyeli var." ifaderini kullandı.

"BAŞARISIZLIKTA BİRİNCİ SORUMLU BENİM"

Siyah-beyazlı takımda iki sezondur görev yaptığını ve başarısızlık varsa bunun tek sorumlusunun kendisi olduğunu ifade eden tecrübeli hoca, "Beşiktaş her sezona şampiyonluk parolası ile başlar. İki sezondur şampiyon olamıyoruz. Bunun birinci sorumlusu benim." diye konuştu.

"GELECEK YIL BEŞİKTAŞ TEKNİK DİREKTÖR OLARAK DEVAM ETMEYECEĞİM"

Bir gazetecinin 'Sezon sonunda takımdan ayrılacak mısınız?' sorusuna Slaven Bilic, şu cevabı verdi; "Tabiki bir karar aldık. Bu kararı hepiniz biliyorsunuz. Önümüzdeki sezon Beşiktaş teknik direktörü olarak devam etmeyeceğim. Zor koşullar altında iyi pefromans gösterdiğimizi düşünüyoruz. Burada gurur duyacağımız işler başardık. Mutlak hedef şampiyonluk. Bu hedef tutmuyorsa yollar ayrılıyor."

KAYNAK

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
Diğer takımlarla eşit şartlarda (hakem, stadyum, kadro vs.) belki Beşiktaş'ı şampiyon yapabilirdi. Şampiyon olmak için Bilic'ten daha üst seviyede, daha kurnaz, daha hesap kitaplı bir antrenör şart.

Emekleri için teşekkür ederiz. Yolu açık olsun.

topalsolucan

Rektör
25 Mart 2010
15,673
555
293
beşiktaşın bilice 1 yıl kendi stadında takımın başında tutma borcu var. adam 1 yıl deplasmanda çıktı ve buna rağmen son 3 haftaya liderlik şansıyla girdi. uefa da gayet başarılı maçlar çıkardı.

borç içindeki bir takım ve stadı yok, bilic ne yapsın? dediğim gibi 1 yıl kendi stadında oynatma borcu var bilice.

mazruf

Guru
Emektar
30 Temmuz 2009
23,098
1,117
293
40
West Ham bugün teknik direktörüyle yollarını ayırdığını açıkladı. Bakalım Bilic'le imzalayacaklar mı.

Aretios

Profesör
13 Kasım 2009
3,815
3
218
Ben kalmasını isterdim ama olmadı bence en az 1 yıl daha kalmalıydı .....

şimdi birini getirecekler kafayı yedirtecekler .....

Şenol Güneş Ertuğrul sağlam ikisinden biri gelsin .....

Bepob

Profesör
11 Ağustos 2014
3,655
302
263
En çokda şu sözü güzel başarısızlıkda sorumlu benim.Ahlaklı karakterli biri ama neden bir anda böyle gitmek istedi anlamış değilim halbuki daha çok şey yapılabilirdi stadyumu geliyor oyuncular güzel vs. asıl neden ne ?