Skoda Fabia'da Yeni Motor

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Volkswagen Grubu markalarından Skoda’nın küçük sınıf station temsilcisi Fabia Combi’nin Scout versiyonu, ithal edilmeye başlanan 1.6 lt’lik yeni dizel motor seçeneğiyle daha fazla çekiş gücü iddiasında.

Küçük sınıftaki nadir station modellerden biri olan Skoda Fabia Combi, yerden yükseltilmiş karoseri ve onu çevreleyen ek koruma parçalarıyla stationda crossover tatları sunarken, araç artık 1.6 lt’lik yeni bir dizel motorla satışa sunuluyor. Volkswagen Grubu’nun farklı marka ve modellerinden tanıdığımız 90 HP gücündeki 1.6 lt’lik dizel, gücünü ön tekerleklere 5 ileri manuel şanzımanla aktarırken, aracı 177 km/s maksimum hıza ulaştırıp 12.7 saniyelik 0-100 km/s deparına olanak veriyor. 4.2 lt/100 km’lik ortalama tüketim değerine sahip olan Fabia Scout, 4275 mm’lik karoserinin ardında 480 litre ile 1460 litre arasında değişen bir bagaj hacmi sunuyor.

Tek donanım paketiyle ithal edilen Skoda Fabia Scout 1.6 TDI için 43.500 TL’lik kampanyalı başlangıç fiyatı belirlenirken, aracın standart donanım kalemleri arasında ABS, ön ve yan havayastıkları, elektrikli camlar, otomatik klima, 8 hoparlörlü müzik sistemi, hız sabitleyici, yol bilgisayarı ve 16 inçlik alaşım jantlar yer alıyor.

1_d.jpg

1b_d.jpg

1c_d.jpg

kaynak

Baylas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün galeriye gittim bu araca bakmak için herşey iyi güzel hoş ama orjinalinde park sensörü yok arabanın bu ciddi bir eksik bende 2012 octavia var onunla kısaylayınca yakıt tüketimi olarak arada iyi bir fark var ama ne yazık ki donanımsal eksiği biraz fazla ama yinede 7 ayda muhtemelen bu aracı alacağım.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Park sensörü dediğin nedir ya 60tl'ye taktırmayanı dövüyorlar onu kafana takıyorsan takma :) Araba hoş.

Baylas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten onu yapacaklar ama bu kadar donanım varken neden bu standart değil şaşırdım doğrusu :) Birde test aracı gelmemiş bunu kullanan birilerini bulmak lazım ön bilgi almak için :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aracı bayramdan 1 gün önce aldım arac hoş kelite olarak b segmenti ayarında diye bilirim ama yakıt tüketimi biraz yanıltıcı gibi 0 oldugu için dedi servi bakalım

Baylas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aracı bayramdan 1 gün önce aldım arac hoş kelite olarak b segmenti ayarında diye bilirim ama yakıt tüketimi biraz yanıltıcı gibi 0 oldugu için dedi servi bakalım

Yakıt tüketiminde bir değişiklik varmı ben şehir içi 100km/5,4 lt yakıyorum.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
1,6 dizel motora 90 hp az değilmi?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Beğenmedim. Ezik bir görüntüsü var.