Yardım Sizce Okullar Kapanmalımı

Bu konuyu okuyanlar

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Mesela eğitim çok aksadı diye okulu açmışta olabilirler öğrenciler çok geri kaldı ( bana göre değil )
Şuan gerçek vaka sayıları söylenmiyor
Bu kesin
Ama yoğun bakımlar hastaneler tamamen dolarsa
Daha fazla idare edemezler dayanamazlar kapatırlar okulları
Şöyle Anlatıyım bu vakalar 1 hafta önceki tablo daha 6 eylül ün tablosu bile değil pazartesi gününden itibaren okul zamanı vakaları görceğiz o yüzden düşük zamanla çıkıcaktır vakalar.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bence artık kapanmamalı, 1.5 yıl kapalı kaldı zaten. Ne kadar daha kapalı tutabilirler ki?

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bence şu anda annemin arkadaşının çocuğundan duyduğum bilgiye göre özel okullarda sıkıntı yok herkes ayrı sıralarda oturuyor ve önlem alınıyor sorun devlet okullarında duyduğuma göre herkes burun buruna oturuyormuş önlem yokmuş bu durumda devlet okulları belli bir sistem belirleyip nüfus sayısını azaltması gerek mesela 11-c sınıfının yarısı 9-12 arası burada olacak diğer yarısı 12-16 arası gelecek denilebilir özellerde sıkıntı yok tam gün devam edebilirler gibi bir sistemin olması gerek

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
kapanmasın 8. sınıfım canlı dersler çok kötü bişey anlaşılmıyor sadece öğretmeni dinleerek çoğu şeyi anlaabiliyorum okulda zaten

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Sınıfımda 1, sınıfımın olduğu kat içinde(toplam 5 sınıf) 6 tane korona çıktı. Hatta 20 kişilik bir sınıfta iki korona çıktığından dolayı çıkan bütün sınıf karantinaya girdi. O yüzden bizim okul diğer okullara göre bu konuda daha iyi diyebiliriz ama diğer yorumlara baktığımda daha kötü olanlar olduğunu görüyorum. O yüzden sınav grupları dışında okul kapatılabilir diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence şu anda annemin arkadaşının çocuğundan duyduğum bilgiye göre özel okullarda sıkıntı yok herkes ayrı sıralarda oturuyor ve önlem alınıyor sorun devlet okullarında duyduğuma göre herkes burun buruna oturuyormuş önlem yokmuş bu durumda devlet okulları belli bir sistem belirleyip nüfus sayısını azaltması gerek mesela 11-c sınıfının yarısı 9-12 arası burada olacak diğer yarısı 12-16 arası gelecek denilebilir özellerde sıkıntı yok tam gün devam edebilirler gibi bir sistemin olması gerek
Bir sınav grubuna göre bu saat ne yazık ki çok çok düşük. Hiçbir insan haftada 25 ders alarak ne yazık ki kendini ilerletmez.

Tolgahan Tosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim Okulumda 2 Tane Belirlenmiş Vaka Var 43 Kişi Aynı Sınıftayız Sosyal Mesafe Dudak Mesafesine İndiği Bir Ortamdayım Aşı Olmamış Arkadaşlarım PRC Testi Olmadı Söylenen Tedbirlerin Hiç Birisi Uygulanmıyor
Kesinlikle Önlem Alınmaz İse (Ve Alınmıyorda) Kapatılmalı Okulda Virüs Çıkarsa Sadece Çıktığı Sınıf Kapanıyor Gerisi Okula Devam Ediyor, Bence Aileler Temkinli Olmalı, Kesinlikle Çocuklarını Riske Atmamalı, Benim Görüşüm Okullarda Kantin Ya Kapatılmalı Yada Sırada Sosyal Mesafe Olmalı, Kaliteli Maskeler Dağıtılmalı, Sınıfta İse Sosyal Mesafe Korunmalı, Ders Saati Azaltılmalı, Okul Servisleri Mesafeye Ve Temizliğe Dikkat Etmeli, Bunlar Yapılırsa Aralıklı Olarak 9 Ay Yerine 5-6 Ay'a Düşürülmeli, Ana Okul Ve İlk Okullar Kapatılmalı.

Reaksiyon puanı
6,381
Bence kesinlikle kapanmamalı. Zaten LGS için evde hazırlandım üniversite sınavı için de evden hazırlanmak istemiyorum. Çevremde bir kaç dahi 5.-6. sınıf zaten okulla bir işleri olmadıkları için kapansın diye entelektüel konuşma yapıyorlar ağızlarına çakasım geliyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Uzaktan gelen ve yatılı kalanlarda var bunu da hesaba katarak söyle sadece 1 olasılık üzerinden gitme her türlü olasılığa uygun birşeyler söyle vakalar artasa kapanmalı
Aşılar artarsa açık kalmalı

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Yakın bir arkadaşım neredeyse her gün okulundaki / sınıfındaki pozitif haberiyle bana geliyor. Eğitimin uzun süre aksaması sebebiyle kapanmasını istemem ancak vakaların artması durumunda kesinlikle kapanmaya gidilmeli. Şu anda günlük vaka tablosuna bir yansıma göremedim, vakaların yüksek olması ayrı, tabloda net bir artış yaşanması hâlinde kapanmaya gidilmeli. Tam kapanmaya gidilmese dahi üniversitelerde olduğu gibi hibrit eğitime geçilebilir.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
okulların kapanmasını isteyen net yatıcı tayfadır sağlık bahane yatarak geçme şahane okullar kapalı diye artık kayıp nesil diye bir ifade var ki bu çok üzücü bunun ne kadar ağır güç sonular doğuracağını anayamayn bir kesimde var ülkede bunlarda okullar kapansın yok sağlık yok corona vazgeçin kardeşim bunun aşısı var devlet ücretsiz veriyor gidin olun artık lüksümüz kalmadı ekonomik olarak esafın dayanacak gücü kalmadı sürekli kredi kredi kredi bunları kim ödeyecek yatarak mı ödenecek

İkeaköftesi

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Kesinlikle Önlem Alınmaz İse (Ve Alınmıyorda) Kapatılmalı Okulda Virüs Çıkarsa Sadece Çıktığı Sınıf Kapanıyor Gerisi Okula Devam Ediyor, Bence Aileler Temkinli Olmalı, Kesinlikle Çocuklarını Riske Atmamalı, Benim Görüşüm Okullarda Kantin Ya Kapatılmalı Yada Sırada Sosyal Mesafe Olmalı, Kaliteli Maskeler Dağıtılmalı, Sınıfta İse Sosyal Mesafe Korunmalı, Ders Saati Azaltılmalı, Okul Servisleri Mesafeye Ve Temizliğe Dikkat Etmeli, Bunlar Yapılırsa Aralıklı Olarak 9 Ay Yerine 5-6 Ay'a Düşürülmeli, Ana Okul Ve İlk Okullar Kapatılmalı.
40 kişilik bir sınıftayım ve bunu yetkililere söylediğimde sınıf olmadığını mecbur böyle kaldığımızı söyleyip bol bol nakil kabul ettiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

okulların kapanmasını isteyen net yatıcı tayfadır sağlık bahane yatarak geçme şahane okullar kapalı diye artık kayıp nesil diye bir ifade var ki bu çok üzücü bunun ne kadar ağır güç sonular doğuracağını anayamayn bir kesimde var ülkede bunlarda okullar kapansın yok sağlık yok corona vazgeçin kardeşim bunun aşısı var devlet ücretsiz veriyor gidin olun artık lüksümüz kalmadı ekonomik olarak esafın dayanacak gücü kalmadı sürekli kredi kredi kredi bunları kim ödeyecek yatarak mı ödenecek
madalyonun diğer yüzünde bunu yatmaya çeviren ilerde getiricek zaralarını bilmeyen kişilerde var ve herkes aşı olsa bile ölümler devam edicek aşı sadece ölümleri %80 azaltıcak benim babam çok ciddi kronik rahatsızlıklara sahip dezenfektan takmaktan el yıkamaktan ellerimin rengi açıldı zorla aşı oldum normalde 1 yıl beklemeyi düşünüyordum en azından dersleri 40 dk yapıp resim müzik gibi önemsiz dersleri yapmayıp veya uzaktan yapıp birazcık daha azalta bilirlerdi şu anda 1.5 sene önceki gibiyim tek farkım yüzümde maske var esnaflar konusuna gelince %100 haklısınız bu zorluğa daha fala dayanamayacak esnaflar var almayaya baktığınızda çok az esnaf iflas etti ve ekonomi büyümeye devam etti kantinlerin sıralarında 100 kişinin dudak mesafesinde beklemesi gerçekten korkutucu

Son düzenleme: