Yardım Sizce hangi üniversite tercih edilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Dostlar bu sene tercih yapacağım. Düzce'de yaşıyorum ve iktisat okuyacağım.
Aklımda 3 üniversite var. Bursa uludağ, Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi.

Sakarya tercih edersem mevcut ilime çok yakın olduğu için aracımla hafta sonları gelebilme imkanım var ve yurtlar daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Giderim de çok daha az olacak.

Uludağ tercih edersem Bursa Uludağ Üniversitesi'nden mezun olmam dışında aslında pek bir avantajı yok. Sizce uludağ mezunu olmak avantaj sağlar mı? Uludağ okuma konusunda kararsız olmamın sebebi ise hem Düzce'ye uzak olması hem de maliyetlerin daha yüksek olması. Bir de deprem riski. Biliyorsunuz deprem.
Beklenen bir bölge ve 1 sene önce Düzce depremini yaşadım, gerçekten bende kötü bir etki yarattı.

Kocaeli ile uludağ ile benzer bir sıralamaya sahip. Hem Düzce'ye yakın.

Dostlar gerçekten çok kararsızım. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Reaksiyon puanı
150
İtü,Koç,Odtü olsa yaz derdim Uludağ vs. için isim düşünme okulu bitirene kadar kendine birşeyler katman daha önemli ben olsam ulaşım ve barınma açısından daha rahat edeceğim bir yeri yazardım. Seçeneklerin arasında karar veremiyorsan öğretim görevlilerine barınacağın yerin kampüse ve merkeze olan mesafesine şehir içi ulaşımına bak derim. Öğrencilik hayatında gezip eğlenmekte istersin bu da bence önemli bir husus şehiri iyi araştır cidden 4 yıl sıkılacağın bir yerde okumanı istemem.

Mehmet.M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İtü,Koç,Odtü olsa yaz derdim Uludağ vs. için isim düşünme okulu bitirene kadar kendine birşeyler katman daha önemli ben olsam ulaşım ve barınma açısından daha rahat edeceğim bir yeri yazardım. Seçeneklerin arasında karar veremiyorsan öğretim görevlilerine barınacağın yerin kampüse ve merkeze olan mesafesine şehir içi ulaşımına bak derim. Öğrencilik hayatında gezip eğlenmekte istersin bu da bence önemli bir husus şehiri iyi araştır cidden 4 yıl sıkılacağın bir yerde okumanı istemem.
Önerin için teşekkürler dostum. Biraz araştırdım ve Uludağ'ın otomasyon vb. Sistemlerinin iyi olmadığını söylüyorlar. Kime sorduysam bana sakarya daha iyi olabiliceğini söyledi. Yani özet olarak dediğin de haklısın ODTÜ, İTÜ den mezun olmayacağız. Son ana kadar Uludağ diyordum ancak araştırmadan sonra iyice soğudum