Sizce hangi hayvan güçlü?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Bana göre Karınca çok güçlü hayvan.
Küçük olabilir ama özelliklerine bakın hele.

Çok çok yüksek bir yerden bırakın düşsün. Yere düştüğünde yoluna devam eder.
Ama hiç bir canlı Çok Yüksekten düşünce sağ salim yoluna devam edemez.
Bize göre 3 metre karıncaya göre yüzlerce metre yükseklik.

Çok hızlı yürüme becerileri var. Sürekli durmadan koşarak bize göre 100 metreden uzun yol gidip dönebilirler.
Kendi Boyutuna göre 100 kilometre gidip dönmüş gibi olur. Hemde koşarak.
Ama başka hiç bir canlı o kadar uzun mesafelerde boyuna göre durmadan koşarak gidip dönemez bile.

Diğer özelliği çok güçlü olmaları. Uzun mesafelerden kendilerine göre baya ağır yük taşıya bilirler. Hemde ağzında.
Şimdiye kadar başka bir canlının böyle ağzında ağır yük taşıyarak uzun mesafeler katettiğini görmedim.

Bir başka özelliği çok akılllca iletişime geçebilirler Konuşma sesi olmadan. Kulaklarıyla yani.
Yiyeceğin istikametini hepsi bir birine anlatır nerde var diye. M
Mesafe farketmeksizin tamda nokta atışı yaparak yiyeceğin koordinatını verirler bir birine konuşmadan etmeden.

Ne kadar uzun yol gitseler bile kendi yuvalarının yerini ezbere bilirler doğal olarak.
Geri dönüş yolunu şaşmazlar.

Şimdi düşünün Teknoloji sıfır sadece yaşam için doğal mucadele veren küçücük yaratıklar ne kadar güçlü diye.

Karıncaları ezmeyin Ezdirtmeyin. Yuvalarının önüne Ekmek kırıntıları ve şeker ıslatıp koyun. Düşünün ki yardıma ihtiyacı olan güçlü varlıklara yardım etmişsiniz.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Karıncaya saygımız sonsuz fakat bu reiside unutmayalım.
Su ayıları dünya üzerinde en kötü koşullarda bile yaşayan tuhaf canlılardır. Örneğin -273°C derece soğuklukta ve +151°C derece sıcaklıta bile yaşayabilirler ve susuzluğa 10 yıl boyunca dayanabilirler. Ayrıca diğer hayvanlara kıyasla radyasyona karşı 1000 kat daha dayanıklı olan su ayıları, ölümcül seviyelerdeki mor ve ötesi ışınlardan etkilenmedikleri için oksijensiz uzay ortamında bile yaşayabilirler.
1595663355266.png

Reaksiyon puanı
6,381
Su ayıları dünya üzerinde en kötü koşullarda bile yaşayan tuhaf canlılardır. Örneğin -273°C derece soğuklukta ve +151°C derece sıcaklıta bile yaşayabilirler ve susuzluğa 10 yıl boyunca dayanabilirler. Ayrıca diğer hayvanlara kıyasla radyasyona karşı 1000 kat daha dayanıklı olan su ayıları, ölümcül seviyelerdeki mor ve ötesi ışınlardan etkilenmedikleri için oksijensiz uzay ortamında bile yaşayabilirler.
Ekli dosyayı görüntüle 109640
Tardigrad değil mi bunun ismi?

Edit:Google'dan arattım tardigrad imiş.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,094
Mantis Karidesleri çok ilgincime gider. Attıkları yumruklar o kadar güçlü ve hızlıdır ki, yumruğun ilk çıkış anında etraftaki su buharlaşır.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Reaksiyon puanı
6,381
En güçlü hayvanın o olduğunu kararına vardın? :)

Bana göre anca yiyip uyumayla meşgül. Görünürde yaşam mücadelesi veren bir hayvana benzemiyor. ?
Hayır tabii ki. Bence en güçlü hayvan kediler. Çünkü evde ki kedi benim nazımı nasıl çekiyor bilemiyorum. Galiba onun için çok büyük bir güç lazım.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
O zaman hayvan kategorisine girmez ki. ?
Bakteri gibi bişey
Mesaj otomatik birleştirildi:

O nasıl hayvan ki?
En küçük hayvan olarak bilinir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En güçlü hayvanın o olduğunu kararına vardın? :)

Bana göre anca yiyip uyumayla meşgül. Görünürde yaşam mücadelesi veren bir hayvana benzemiyor. ?
ayrıca en güçlü hayvan olduğu bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır. Senin dediğin en çalışkan hayvan olabilir :)

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ekli dosyayı görüntüle 109640
Hocam bu hayvan değil. Bu bir tank...

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,691
Bana göre Karınca çok güçlü hayvan.
Küçük olabilir ama özelliklerine bakın hele.

Çok çok yüksek bir yerden bırakın düşsün. Yere düştüğünde yoluna devam eder.
Ama hiç bir canlı Çok Yüksekten düşünce sağ salim yoluna devam edemez.
Bize göre 3 metre karıncaya göre yüzlerce metre yükseklik.

Çok hızlı yürüme becerileri var. Sürekli durmadan koşarak bize göre 100 metreden uzun yol gidip dönebilirler.
Kendi Boyutuna göre 100 kilometre gidip dönmüş gibi olur. Hemde koşarak.
Ama başka hiç bir canlı o kadar uzun mesafelerde boyuna göre durmadan koşarak gidip dönemez bile.

Diğer özelliği çok güçlü olmaları. Uzun mesafelerden kendilerine göre baya ağır yük taşıya bilirler. Hemde ağzında.
Şimdiye kadar başka bir canlının böyle ağzında ağır yük taşıyarak uzun mesafeler katettiğini görmedim.

Bir başka özelliği çok akılllca iletişime geçebilirler Konuşma sesi olmadan. Kulaklarıyla yani.
Yiyeceğin istikametini hepsi bir birine anlatır nerde var diye. M
Mesafe farketmeksizin tamda nokta atışı yaparak yiyeceğin koordinatını verirler bir birine konuşmadan etmeden.

Ne kadar uzun yol gitseler bile kendi yuvalarının yerini ezbere bilirler doğal olarak.
Geri dönüş yolunu şaşmazlar.

Şimdi düşünün Teknoloji sıfır sadece yaşam için doğal mucadele veren küçücük yaratıklar ne kadar güçlü diye.

Karıncaları ezmeyin Ezdirtmeyin. Yuvalarının önüne Ekmek kırıntıları ve şeker ıslatıp koyun. Düşünün ki yardıma ihtiyacı olan güçlü varlıklara yardım etmişsiniz.
yanlışlıkla ütüne bassam napabilirki :D (!)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Hayvan değil de canlı olsa "virüs" derdim. Koronanın yaptıkları örnek.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
Penguenler :) Bilmeyen özelliğini araştırmalı.