Sizce 2019-2020'nin En İyi Telefonu Hangisi?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Bende onun çözümünü yazdım.Sistem uygulamasını devre dışı bırakıp, ekran hızını 60 hz yaptığın zaman cihaz pugb de yüksek fps veriyor ve throttle olmuyor.Kamerada geride??? geçen YouTube da izledim.Exynoslu model bariz daha iyiydi.Video tarafında 11 pro daha iyi ama fotoğraf tarafında katılmıyorum.Oppo ile One plus ın ekranı daha iyi diyorsun peki onlara ekranı kim veriyor? S20 ultranın alınabilecek bir sürü avantajı var.Arka kamerada mükemmel 4K 60 fps video performansı için bile alınabilir.
Arka kamerada mükkemmel 4k60fps çeken tek cihaz iPhone 11 Pro. Bütün kameralar çalışıyor,Ois+Eis, Hdr da çalışıyor. Samsung ekranı kullanıyor ama Samsung un s20 ultra daki ekran Oppo ve OnePlus dan kötü. S20 Ultra nın alınabilir bir tarafı yok.

Reaksiyon puanı
6,381
Arka kamerada mükkemmel 4k60fps çeken tek cihaz iPhone 11 Pro. Bütün kameralar çalışıyor,Ois+Eis, Hdr da çalışıyor. Samsung ekranı kullanıyor ama Samsung un s20 ultra daki ekran Oppo ve OnePlus dan kötü. S20 Ultra nın alınabilir bir tarafı yok.
Ekranda Oneplus
Performansta 11 pro max
Videoda 11 pro max
Fotoğrafta Huawei
Batarya performansında batarya boyutuna göre verdiği batarya perfrormansı olarak S20 serisi hariç diğerleri çünkü rakiplerinin baya bir gerisinde
Fiyatta verdiği eş özellikler ve fiyat oranına bakarsak Oneplus

Samsung nerede? Ben bu soruyu hep sormuşumdur 2019 sonlarından beri. Iphone 11 serisi çıkalı Samsung'un yeri kalmadı

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Ois+eis S20 ultrada da çalışıyor.Hdr olayına bir şey diyemem.4k 60 fps de iPhone bütün lensleri kullanıyor bu doğru zaten iPhone 11 pro max içinde güzel cihaz diyorum.İphone 11 ile 11 pro ya aynı cihaz diyen biri zaten S20 ailesinden bir cihaz kullanmasın.??

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ois+eis S20 ultrada da çalışıyor.Hdr olayına bir şey diyemem.4k 60 fps de iPhone bütün lensleri kullanıyor bu doğru zaten iPhone 11 pro max içinde güzel cihaz diyorum.İphone 11 ile 11 pro ya aynı cihaz diyen biri zaten S20 ailesinden bir cihaz kullanmasın.??
Eis nerde çalışıyor. Dalgamı geçiyorsunuz. Cihazı inceledim size bin kere yazdım video ayarlarında 4k60fps moduna alırsanız EİS ve hdr kapanır yazıyor. S20 ailesi anlattığınız kadar iyi olsada kullansak erenist. Siz herşeyi biliyorsunuz. Hala orta seviyeden daha kötü performans vermesini görmezden geliyorsanız bir daha bana cevaplamazsanız sevinirim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Ekranda Oneplus
Performansta 11 pro max
Videoda 11 pro max
Fotoğrafta Huawei
Batarya performansında batarya boyutuna göre verdiği batarya perfrormansı olarak S20 serisi hariç diğerleri çünkü rakiplerinin baya bir gerisinde

Samsung nerede? Ben bu soruyu hep sormuşumdur 2019 sonlarından beri. Iphone 11 serisi çıkalı Samsung'un yeri kalmadı
Arka kamera Fotoğraf:Samsung Huawei Samsungun gece performansı dışında fotoğraf tarafında tırnağı olamaz. Stereo Hoparlör:Samsung Ön kamera fotoğraf:Samsung Hani diyorsun ya Samsung nerde iyi? İşte cevabı bu arada Oppo find x2 ile One plus 8 güzel cihazlar ama şu var bu cihazların ikinci elleri yok.Oppo find x2 aldın beğenmedin.Geçmiş olsun paran çöpe gitmiş oluyor.Telefoncuya götürsen yüzüne bakmıyor.Sahibinden,letgoya koysan talep yok.İyi forumlar.

Reaksiyon puanı
6,381
Arka kamera Fotoğraf:Samsung Huawei Samsungun gece performansı dışında fotoğraf tarafında tırnağı olamaz. Stereo Hoparlör:Samsung Ön kamera fotoğraf:Samsung Hani diyorsun ya Samsung nerde iyi? İşte cevabı bu arada Oppo find x2 ile One plus 8 güzel cihazlar ama şu var bu cihazların ikinci elleri yok.Oppo find x2 aldın beğenmedin.Geçmiş olsun paran çöpe gitmiş oluyor.Telefoncuya götürsen yüzüne bakmıyor.Sahibinden,letgoya koysan talep yok.İyi forumlar.
Bu telefonlar alanlar zaten satıp yenisini almıyor. Zamanında 10.000'e aldığın telefonu 5 yıl kullanıp 4000'e satmak da aslında ikinci el olmaz. Bu kadar fazla fiyat düşüşü ikinci el sayılmaz. İkinci eli yok diye de çok daha iyi telefon alınmaz değil.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ekranda Oneplus
Performansta 11 pro max
Videoda 11 pro max
Fotoğrafta Huawei

Aynen öyle. Apple iPhone 11 serisi ile her konuda(iPhone 11 in ekranı dışında) güzel cihazlar çıkarmaya başladı. Geçen sene ise Samsung un Galaxy S10 serisi her konuda güzel cihazdı (işlemcisi yine Sd nin gerisindeydi ama orta seviye cihazların hepsinden daha iyiydi en azından).

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Eis nerde çalışıyor. Dalgamı geçiyorsunuz. Cihazı inceledim size bin kere yazdım video ayarlarında 4k60fps moduna alırsanız EİS ve hdr kapanır yazıyor. S20 ailesi anlattığınız kadar iyi olsada kullansak erenist. Siz herşeyi biliyorsunuz. Hala orta seviyeden daha kötü performans vermesini görmezden geliyorsanız bir daha bana cevaplamazsanız sevinirim.
İncelediğim videolarda videoyu çeken kişi S20 ultranın 4K 60 da hem oisi hem de eisi çalıştırdığını,bu sayede çok iyi stabilizasyon yaptığını söyledi.4k 60 fps yüksek bir çözünürlük sadece ois ile mükemmel stabilizasyon yapamazsın.Note 10 plus ta 4K 60 Fps de sadece ois çalışıyor ve yürüme anında titreme olmasada hızlı koşmada hafif titreme oluyor.S20 ultrada 4k 60 fps de en ufak bir titreme olmuyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Aynen öyle. Apple iPhone 11 serisi ile her konuda(iPhone 11 in ekranı dışında) güzel cihazlar çıkarmaya başladı. Geçen sene ise Samsung un Galaxy S10 serisi her konuda güzel cihazdı (işlemcisi yine Sd nin gerisindeydi ama orta seviye cihazların hepsinden daha iyiydi en azından).
Hocam S10 plus ıphone xs max ile yarışır hatta BENCE geçer bile. S20 ultra 11 pro max'i bırakın 11 pro'yu geçemiyor. Yani genel olarak.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bu telefonlar alanlar zaten satıp yenisini almıyor. Zamanında 10.000'e aldığın telefonu 5 yıl kullanıp 4000'e satmak da aslında ikinci el olmaz. Bu kadar fazla fiyat düşüşü ikinci el sayılmaz. İkinci eli yok diye de çok daha iyi telefon alınmaz değil.
Bu konuda daha fazla yazmayalım siz beğenmiyorsunuz ben beğeniyorum.Birbirimize saygı duyup kapatalım bu konuyu.İyi forumlar.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Nasıl arka kamerada daha iyi? S10 nun hdr ı bile daha iyi S20 den. Arka kamerada fotoğraf performansı arkadaşın dediği gibi Huawei P40 Pro sonra iPhone 11 Pro. Videoda kesinlikle iPhone 11 Pro. Ön kamerada hem fotoğraf hem video olarak iPhone 11 Pro daha iyi. S20 ultra da 40mp ön kamera var ama güzellik modu açıkmış gibi çekiyor. Ön kamerada da videoda iPhone 11 Pro daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam S10 plus ıphone xs max ile yarışır hatta BENCE geçer bile. S20 ultra 11 pro max'i bırakın 11 pro'yu geçemiyor. Yani genel olarak.
Video olarak yine iPhone un gerisindeydi ama bu kadar değil.11 Pro ile 11 Pro Max aynı cihaz zaten. Tek farkı boyut ve batarya. 11 Pro nun bataryası 5000mah pili var diye övülen s20 ultra dan daha iyi. iPhone 12 çıkınca fark çok büyük bir şekilde açılacak. Samsung S21 i çok geliştirmesi lazım S20 ye göre.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Nasıl arka kamerada daha iyi? S10 nun hdr ı bile daha iyi S20 den. Arka kamerada fotoğraf performansı arkadaşın dediği gibi Huawei P40 Pro sonra iPhone 11 Pro. Videoda kesinlikle iPhone 11 Pro. Ön kamerada hem fotoğraf hem video olarak iPhone 11 Pro daha iyi. S20 ultra da 40mp ön kamera var ama güzellik modu açıkmış gibi çekiyor. Ön kamerada da videoda iPhone 11 Pro daha iyi.
Allahaşkına ezbere yaptığın yorumları kendine sakla.Güncel S20 vs S10 kamera testi varmı? S20 ailesinin hdr I şu anda çok iyi.Bugün test yapılsa S10 kesin hdr da alır diyemeyiz.Ön kamerada S20 ultra hepsinden iyi.Video da ön,arka farketmez İphone en iyisi.Sen 5 ay önceki videolarla kendini avutmaya devam et.??

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Allahaşkına ezbere yaptığın yorumları kendine sakla.Güncel S20 vs S10 kamera testi varmı? S20 ailesinin hdr I şu anda çok iyi.Bugün test yapılsa S10 kesin hdr da alır diyemeyiz.Ön kamerada S20 ultra hepsinden iyi.Video da ön,arka farketmez İphone en iyisi.Sen 5 ay önceki videolarla kendini avutmaya devam et.??
Tamam. Siz S20 ultra yı dünyanın en iyi cihazı diye övmeye devam edin. Ön kamera da hepsinden daha mı iyi. Tam bir komedi ? ? ? ?. Kağıt üstündeki rakamlar ile S20 Ultra yı övüp, Kendinizi avutmaya devam edin.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Samsung kurucusu artık her kimse senin kadar savunmamıştır samsungu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oraya 6 maddeyi İphone11 ile Pro için yazdım. S20 ultra ne alaka.Sen 8000 TL verip S20 nin ekranından kalite olarak baya düşük bir ekranı içine sindiriyorsan bir şey demiyorum
Türkiye'de Snapdragon S20 olsa iPhone 11 satışları en az yarı yarıya düşer. Xioami Mİ10, OnePlus 8 Pro, 8, OPPO moppo bunların hiçbiri satamaz sürünürler.

Ama asla deli gibi throttle yiyen cihazı önermemek lazım kimsye

Reaksiyon puanı
6,381
Dediğiniz gibi olursa sonu Nokia gibi olacak.
Açıkçası ben sürekli rekabeti düşüren ve kendini batıran bir firmanın batmasını isterim. En hızlı bşekilde batmasını isterim. Rekabet düştükçe bize zarar. Samsung hem kötüleşip, hem fiyat artırıp hem de rekabeti düşürürse bize zarar yani bu olacaksa ben anında batmasını isterim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası ben sürekli rekabeti düşüren ve kendini batıran bir firmanın batmasını isterim. En hızlı bşekilde batmasını isterim. Rekabet düştükçe bize zarar. Samsung hem kötüleşip, hem fiyat artırıp hem de rekabeti düşürürse bize zarar yani bu olacaksa ben anında batmasını isterim.
Mecbur düzelecekler. Bence bu sene sadece snapdragonla bile gelebilir Note 20 Ultra. Hiçbir yerde satamadılar.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Şu android'in en büyük sıkıntılarından biri de giderilir umarım. Artık 4K 60'ta tüm lensler kullanılabilir olsun.
Note 20 nin videoya yeni seçenekler gelmiş. Umarım dediğiniz gibi 4k60fps de tüm lensler çalışır ve OİS+EİS, Hdr da çalışır. Ama Normal Note 20 tam bir hayal kırıklığı olacak eğer sızıntılar doğruysa. 900 dolara Full HD 60hz ekran, Note 10 Lite gibi tasarım ve Exynos 990 çok kötü.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam çok az kişi oneplus demiş. Bunun nedeni ya oneplus kullanmış ve hiç beğenmemiş olmaları insanların (Ki bu çok çok zor ve böyle olanların sayısı bence çok çok çok az), ya da Samsung, Apple, Huawei'den başka bir şey görememeleri.
Bende OnePlus kullanmayı çok isterdim de anca rüyamda görürüm ülkeye bir girdi en ucuzu 6 bin tl o da 7T modeli 8 modeli de 9000 tl şahsen ben bir telefona bu kadar para vermem

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Son sızıntılara göre çok büyük ihtimalle Exynos 990 ile gelecek. Hem normal Note 20 Hem Note 20 Ultra. Bencede iPhone 12 çıktığında Note 20 serisi unutulup gidecek exynos 990 yüzünden.

Note 20 nin ekranı Note 10 Lite gibi olacak. Bence Normal Note 20 yi Note 20 Lite olarak çıkartsalar daha iyi olur.
Note 20 almak vardı kafamda böyle gelirse hayal kırıklığına uğrarım.Oppo firmasına çok kızıyorum fiyatları biraz uygun seviyeye getirse Oppo find x2 alınabilir.İkinci el olmaması ve 10000 TL olmasından dolayı almak mantıklı gelmiyor.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Note 20 almak vardı kafamda böyle gelirse hayal kırıklığına uğrarım.Oppo firmasına çok kızıyorum fiyatları biraz uygun seviyeye getirse Oppo find x2 alınabilir.İkinci el olmaması ve 10000 TL olmasından dolayı almak mantıklı gelmiyor.
iPhone 12 5,4 inç de Full HD OLED ekran,12 Pro serisi ile aynı sensorler(telephoto veya lidar sensörü olmasada olur), çerçeveleri en az iPhone 11 Pro kadar ince olursa ve 8599TL den çıkarsa bu cihaz çok satar bence.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone 12 5,4 inç de Full HD OLED ekran,12 Pro serisi ile aynı sensorler(telephoto veya lidar sensörü olmasada olur), çerçeveleri en az iPhone 11 Pro kadar ince olursa ve 8599TL den çıkarsa bu cihaz çok satar bence.
Apple iPhone 12 ailesine 120 Hz ekran hızı koymalı.120 Hz kullandıktan sonra 60 Hz çok sıradan geliyor insana.120 Hz bir iPhone çıkarsa ilerde alabilirim.120 Hz bir iPhone nasıl bir deneyim sunacak? Merak ediyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
60hz de bile iPhone XS/11/11Pro çok akıcı çalışıyor. Bence normal 12 serisine 120hz gelmesede olur. Ama son sızdırılan bilgilere göre iPhone 12 Pro dada 120hz gelmeyebilirmiş.

Aynen.
120 Hz demek cihazın yüzde yüz akıcı olması demek.S20 kullandığımda bunu gördüm.60 Hz lık İphone lar akıcılık olarak iyi olsada mesela Appstoreda uygulamalar arasında kaydırırken hafif takılmalar oluyor.Bazı uygulamalarda optimizasyon sorunu oluyor.Örn: Son dakika uygulaması bu uygulama hem iosda hem Android'de çok akıcı çalışmıyor.Haberlerde kaydırırken hafif takılmalar oluyor.120 Hz ın güzel tarafı optimizasyon sorunu olsa bile takılma asla olmuyor.Apple cihazlarını xr,11 hariç çok beğenen biri olarak 120 Hz ekran hızı mutlaka olmalı diye düşünüyorum.