Sizce 2019-2020'nin En İyi Telefonu Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
S20 Ultra hakkında konuşuyoruz zaten. Son güncelleme ile düzelmedi hala videolarda odaklama sorunları var. Evet,eskisi kadar çok değil ama hala var. Cihazı inceledim ve 4k60fps de eis i de hdr ı da kapatıyor. YouTube daki videolara göre 4k60fps de dediğim gibi eis ve hdr ı kapatıyor.Birtek sizden duydum S20 Ultra 4k60fps de eis ve hdr ı çalıştırdığını.4k60fps de stabilizasyonu iPhone 11 kadar iyi değil. Kamera olarak sd865 versiyonundan daha kötü ve oyunu ilk 10dk çok iyi bir şekilde çalıştırıp daha sonra ise ısınıp geçen seneki s10 nun exynos versiyonundan bile daha düşük fps veriyor.

Benim adıma da cevap verdin resmen teşekkür ederim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Kendi kafası çuvallamış olanlar nereye baksa çuval görüyor. Çıkalı beri bir kez eline bile almadığı telefonun çuvalladığını söyleyen birinin aklı da, mantığı da çuvallamış demektir. Pardon, yoksa fanboy mu demeliydim? Yoksa trol mu?! :)
Tüm lafları aynen size iade ediyorum.Farklı eleştirilere de açık olmaya davet ediyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yılların Samsung savunucusuyum ben bu kadar savunmadım Samsung'u
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi kafası çuvallamış olanlar nereye baksa çuval görüyor. Çıkalı beri bir kez eline bile almadığı telefonun çuvalladığını söyleyen birinin aklı da, mantığı da çuvallamış demektir. Pardon, yoksa fanboy mu demeliydim? Yoksa trol mu?! :)
Haha bana üsluptan bahset bahset milletin kafasına çuvallamış de. Çelişkinin alası

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
S20 Ultra hakkında konuşuyoruz zaten. Son güncelleme ile düzelmedi hala videolarda odaklama sorunları var. Evet,eskisi kadar çok değil ama hala var. Cihazı inceledim ve 4k60fps de eis i de hdr ı da kapatıyor. YouTube daki videolara göre 4k60fps de dediğim gibi eis ve hdr ı kapatıyor.Birtek sizden duydum S20 Ultra 4k60fps de eis ve hdr ı çalıştırdığını.4k60fps de stabilizasyonu iPhone 11 kadar iyi değil. Kamera olarak sd865 versiyonundan daha kötü ve oyunu ilk 10dk çok iyi bir şekilde çalıştırıp daha sonra ise ısınıp geçen seneki s10 nun exynos versiyonundan bile daha düşük fps veriyor.
Sana tavsiyem S20 vs İphone 11 video test yaz bak bakalım stabilizasyonda İphone dan aşağı mı? Bir sürü video izledim İphone11 vs S20 ultra ile ilgili.Videoda stabilizasyonun her ikisindede çok iyi olduğu ama İphone nun işlemcisinin yüksek bitratelerinden dolayı daha iyi kalite sunduğunu söyledi.Sen kalite ile stabilizasyonu karıştırma.Videonun kalitesi başka bir şey, stabilizasyon başka bir şey.Kamera olarakda 865 den daha iyi.Geçen S20 ultra exynos vs Snapdragon kamera testini izledim.İzlediğim testte exynosun Kamerası daha iyiydi özellikle hdr performansının Snapdragondan daha iyi olması beni şaşırttı.Oyun olayında ultra ayarlarda S20 ailesi beklentileri karşılamıyor ama orta ayarlarda exynos Snapdragon farketmiyor.(Pugb, Fortnite)

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
S20 Ultra hakkında konuşuyoruz zaten. Son güncelleme ile düzelmedi hala videolarda odaklama sorunları var. Evet,eskisi kadar çok değil ama hala var. Cihazı inceledim ve 4k60fps de eis i de hdr ı da kapatıyor. YouTube daki videolara göre 4k60fps de dediğim gibi eis ve hdr ı kapatıyor.Birtek sizden duydum S20 Ultra 4k60fps de eis ve hdr ı çalıştırdığını.4k60fps de stabilizasyonu iPhone 11 kadar iyi değil. Kamera olarak sd865 versiyonundan daha kötü ve oyunu ilk 10dk çok iyi bir şekilde çalıştırıp daha sonra ise ısınıp geçen seneki s10 nun exynos versiyonundan bile daha düşük fps veriyor. Yeni çıkan bir amiral gemisi,geçen seneki amiral gemisinden bazı konularda daha kötü olması saçma.

neden çuvalladı hocam

@(Evo)lution nedenini anlatmış oldu aynı düşünceleri iletecektim.

Aynen?. S7 ve sonra çıkan bütün amiral gemisi cihazlarını beğeniyorum ama bu seneki S20 serisi hayal kırıklığı oldu.
Bir de Samsung Fanboycuların yok mu böyle Samsung'u yüceltmesi bir de üstüne linç etmesi.. Yapmayın böyle ben Android kötü demiyorum. Samsung'a da kötü demiyorum. :D ne Apple ne Samsung hiçbirimizin firması değil lütfen. :D

Ayrıca Yusuf'a da katılıyorum.Ancak Oneplus hak edileni göremiyor maalesef sebebini de çözemedim.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Hangi noktada çuvalladı? merak ediyorum.
1- Tabii ki işlemci konusunda. Zamanında 12.500 olan cihazın performansı Oneplus 8'den kötüydü
2- Hep dediğimiz Note 10 serisinden sonra mahvetme ve sıvama durumu. S20 serisi kullanımda, deneyim hissiyatında insanların dediğine göre note 10 serisinin yarısı değildi.
3- Exynos yüzünden kamerada da daha kötü olması,şimdi tek tek saymayacağım kamera konusunda nerelerde kötü olduğunu ama gnel olarak kamerada kötü exynos snapdragon'a göre

Genel olarak bence aşırı bir rezillik değildi ama gittikçe kötüleştiğinin kanıtıydı. Yine de eskiye bakmadan gayet başarılı cihazlar. Özellikle S20 plus.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Sana tavsiyem S20 vs İphone 11 video test yaz bak bakalım stabilizasyonda İphone dan aşağı mı? Bir sürü video izledim İphone11 vs S20 ultra ile ilgili.Videoda stabilizasyonun her ikisindede çok iyi olduğu ama İphone nun işlemcisinin yüksek bitratelerinden dolayı daha iyi kalite sunduğunu söyledi.Sen kalite ile stabilizasyonu karıştırma.Videonun kalitesi başka bir şey, stabilizasyon başka bir şey.Kamera olarakda 865 den daha iyi.Geçen S20 ultra exynos vs Snapdragon kamera testini izledim.İzlediğim testte exynosun Kamerası daha iyiydi özellikle hdr performansının Snapdragondan daha iyi olması beni şaşırttı.Oyun olayında ultra ayarlarda S20 ailesi beklentileri karşılamıyor ama orta ayarlarda exynos Snapdragon farketmiyor.(Pugb, Fortnite)
Sd865 in kamerası daha iyi. Video stabilizasyonu olarak 4k60fps de iPhone kadar iyi değil.Hocam 10,000TL den fazla üst seviye bir cihaz S20 Ultra. Yüksek grafiklerde güzel oynatmıyorsa, büyük bir hayal kırıklığı. 4000-5000TL arasındaki Galaxy S10 Lite ın işlemcisi bile S20 Ultra dan daha iyi ve daha iyi oyun oynatıyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Eğer liste yaparsak
Amiral Gemisi: KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE ONEPLUS 8 PRO BENCE
Orta-üst segment: Oppo reno 3 pro
Orta segment: Realme 6 pro ve mi note 10 lite
Orta-Giriş arası: RN 8
Giriş: Hiç bir şey. Giriş segment Samsung'un kirlettiği çöp bir segment son 2 yıldır (2019 ve 2020 yani)

M

Murat Burç

SDN Okuru
@(Evo)lution nedenini anlatmış oldu aynı düşünceleri iletecektim.

Bir de Samsung Fanboycuların yok mu böyle Samsung'u yüceltmesi bir de üstüne linç etmesi.. Yapmayın böyle ben Android kötü demiyorum. Samsung'a da kötü demiyorum. :D ne Apple ne Samsung hiçbirimizin firması değil lütfen. :D

Ayrıca Yusuf'a da katılıyorum.Ancak Oneplus hak edileni göremiyor maalesef sebebini de çözemedim.
Yazılımı saman.
SAMAAAAAAAAAAN.

Kimse OnePlus yazılımını tartışmasın benimle. SAMAN, ONEPLUS YAZILIMINDAN FAYDALIDIR.
Allah'a şükür gcam var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam biraz anlatır mısınız siz de Oneplus 7t mi vardı ? Videolarınızı izledim ve çektiğiniz fotoğraflardan da çok etkilendim açıkçası.Kamera hakkında deneyimlerinizden bahseder misiniz neden gcam kendi uygulaması ile farkları nedir?
4K 60 FPS'de süre limiti yok Gcam'da yine de 4GB dosya limitine takılıyor sanırım o nasıl aşılır bilmiyorum.
Gcam'da harici mikrofon bağlıyorsun. HyperX Quadcast bağladım video çektim ben bu cihazla.
Hevc yok. Dosya boyutları arşa doğru gidiyor. Abartmıyorum
1595355218480.png

1595355230016.png

Geniş açı kamera 4K videoyu çekmiyor super stable modunda(normalde geniş açı 4k video çekiyor. Super stable modu en sarsıntısız videeo modu ama 4K yok. )

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Sd865 in kamerası daha iyi. Video stabilizasyonu olarak 4k60fps de iPhone kadar iyi değil.Hocam 10,000TL den fazla üst seviye bir cihaz S20 Ultra. Yüksek grafiklerde güzel oynatmıyorsa, büyük bir hayal kırıklığı. 4000-5000TL arasındaki Galaxy S10 Lite ın işlemcisi bile S20 Ultra dan daha iyi ve daha iyi oyun oynatıyor.
YouTube da İphone 11 vs S20 ultra onlarca karşılaştırma videosu izledim.İngilizcem de var.Bir tane editör İphone11 daha stabil video çekiyor dediğini duymadım.Hepsinin ortak görüşü İphone11 aliesinin S20 lere göre daha iyi görüntü kalitesi sunduğu ve 4k 60 fps de bütün lensleri kullandığı için daha iyi bir video deneyimi sunduğu yönünde.Stabilizasyon olarak S20 ailesi ile İphone11 ailesi eşit.Yüksek grafiklerde oynatmaması eleştirilebilir ona bir itirazım yok ama şu var; S20 ultra yı her satın alan oyun oynayacak yada Pugb yı indirip ultra ayarlarda oynayacakmı? Oyun olayı kişiden kişiye değişir.Ben geçmişte bir sürü oyun oynadım.Bugün S20 plus alsam oyun olayına girmem.Herkesin fikrine saygım var S20 ultra kusursuz demiyorum ama gömdüğünüz kadar da kötü bir cihaz değil.

onderservet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei nin yeni çıkardığı model de fena değil.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
YouTube da İphone 11 vs S20 ultra onlarca karşılaştırma videosu izledim.İngilizcem de var.Bir tane editör İphone11 daha stabil video çekiyor dediğini duymadım.Hepsinin ortak görüşü İphone11 aliesinin S20 lere göre daha iyi görüntü kalitesi sunduğu ve 4k 60 fps de bütün lensleri kullandığı için daha iyi bir video deneyimi sunduğu yönünde.Stabilizasyon olarak S20 ailesi ile İphone11 ailesi eşit.Yüksek grafiklerde oynatmaması eleştirilebilir ona bir itirazım yok ama şu var; S20 ultra yı her satın alan oyun oynayacak yada Pugb yı indirip ultra ayarlarda oynayacakmı? Oyun olayı kişiden kişiye değişir.Ben geçmişte bir sürü oyun oynadım.Bugün S20 plus alsam oyun olayına girmem.Herkesin fikrine saygım var S20 ultra kusursuz demiyorum ama gömdüğünüz kadar da kötü bir cihaz değil.
Orta seviye cihaz olsa oyun konusunda eleştirmem. Ama bu cihaz üst seviye ve 10,000TL den fazla bir cihaz. 4K 60FPS de OİS+EİS ve HDR ı çalıştırdığını ilk defa sizden duydum ama s20 de video çözünürlük ayarlarında 4K60fps moduna alınca eis ve hdr kapanır yazıyor.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
1- Tabii ki işlemci konusunda. Zamanında 12.500 olan cihazın performansı Oneplus 8'den kötüydü
2- Hep dediğimiz Note 10 serisinden sonra mahvetme ve sıvama durumu. S20 serisi kullanımda, deneyim hissiyatında insanların dediğine göre note 10 serisinin yarısı değildi.
3- Exynos yüzünden kamerada da daha kötü olması,şimdi tek tek saymayacağım kamera konusunda nerelerde kötü olduğunu ama gnel olarak kamerada kötü exynos snapdragon'a göre

Genel olarak bence aşırı bir rezillik değildi ama gittikçe kötüleştiğinin kanıtıydı. Yine de eskiye bakmadan gayet başarılı cihazlar. Özellikle S20 plus.
İşlemci konusunda Snapdragon daha iyi bu doğru ama şu var günlük kullanımda batarya dışında bunu anlayabilecek misin? S20 ailesinde 120 Hz ekran hızı var.120 Hz teknolojisiyle yüzleşen bir insan Note 10 ailesinin yüzüne bakmaz.Kamera tarafında geçen YouTube da S20 ultra exynos vs Snapdragon camera testini izledim.Exynos lu model özellikle hdr tarafında Snapdragonu perişan etti.Bu konuda hicbirinize yalan borcum yok.Snapdragon 865 işlemcisi oyun ve bataryada exynos 990 dan iyi ama iş kameraya gelince exynos lu model bariz üstün.Sen dahil herkesin fikrine saygım var ama ben S20 ailesini Note 10 ve önceki modellerden daha başarılı buluyorum.Adamlar 120 Hz gibi mükemmel bir teknoloji koymuşlar,Adamlar arka kamerada 4k 60 fps de mükemmel bir stabilizasyon sağlamış,ön kameraya 4k 60 fps video çekimi gelmiş,Arka kameranın sensörün büyümesi sayesinde gece performansı önceki modellere göre daha iyi olmuş,arka kameranın zoom kabiliyeti gelişmiş,ultra geniş açılı kamera S10 lara göre büyük sensör sayesinde daha iyi çekimler yapabiliyor.S20 ailesini beğenmeyen beğenmez ama ben beğendim.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
İşlemci konusunda Snapdragon daha iyi bu doğru ama şu var günlük kullanımda batarya dışında bunu anlayabilecek misin? S20 ailesinde 120 Hz ekran hızı var.120 Hz teknolojisiyle yüzleşen bir insan Note 10 ailesinin yüzüne bakmaz.Kamera tarafında geçen YouTube da S20 ultra exynos vs Snapdragon camera testini izledim.Exynos lu model özellikle hdr tarafında Snapdragonu perişan etti.Bu konuda hicbirinize yalan borcum yok.Snapdragon 865 işlemcisi oyun ve bataryada exynos 990 dan iyi ama iş kameraya gelince exynos lu model bariz üstün.Sen dahil herkesin fikrine saygım var ama ben S20 ailesini Note 10 ve önceki modellerden daha başarılı buluyorum.Adamlar 120 Hz gibi mükemmel bir teknoloji koymuşlar,Adamlar arka kamerada 4k 60 fps de mükemmel bir stabilizasyon sağlamış,ön kameraya 4k 60 fps video çekimi gelmiş,Arka kameranın sensörün büyümesi sayesinde gece performansı önceki modellere göre daha iyi olmuş,arka kameranın zoom kabiliyeti gelişmiş,ultra geniş açılı kamera S10 lara göre büyük sensör sayesinde daha iyi çekimler yapabiliyor.S20 ailesini beğenmeyen beğenmez ama ben beğendim.
120hz modu sadece Full HD modunda çalışıyor ve ısınınca hemen 60hz e geçiyor. Ve 120hz sadece S20 serisinde yok. Oppo Find X2 Pro da 3K çözünürlükte 120hz çalışıyor ve ekranı S20 den daha iyi.Gece performansı olarak bazı yerlerde S10 daha iyi çekiyor bazı yerlerde ise S20. İkisininde gece performansında çok bir fark yok ve s20 ultra çıktığında büyük bir fark bekliyordum gece performansında ama ikiside nerdeyse aynı. Ultra geniş açılı kamera kesinlikle S10 ve Note 10 da daha iyi. Özellikle Hdr olarak çok daha iyi. Ön kamerada 4K60FPS S10 ve Note 10 a da geldi.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
OPPO Find X2 Pro'da kıçı kırık OPPO'da 3K 120 HZ ekran var. 2K da değil 3K'da.

Nerde Samsung'un sektör liderliği?

Çöpe gitti.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
O çok övülen Oppo find x2 pro varya S20 ultra o cihazı 4k 60 fps de stabilizasyon konusunda ağlatıyor.Siz şunu hala götemiyorsunuz söz konusu video olduğunda Apple-Samsung ve diğerleri.Samsungun ekran kalitesi o kadar iyiki 2k veya full HD çok farketmiyor. S20 ailesi kusursuz demiyorum ama gömdügünüz kadarda kötü olduğunu düşünüyorum.

Senden tek bir ricam var bana 4-5 ay önceki ezber yaptığın videolarla gelme.Youtube a S20 ultra camera test yaz güncel çekime bak sonra yorumunu yaz.5-6 ay önceki videolar beni ilgilendirmez.S20 ultra güncel haline baktım.Cihazın kamerasının performansı,hdr ı gayet iyi.
Oppo Find X2 Pro da 1 milyar renk sayısı var, S20 Ultra da ise 16 milyon renk sayısı var. Ve Samsung üretimi bir ekran kullanıyor Oppo Find X2 Pro.Find X2 Pro nun ekranı daha iyi.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
.Samsungun ekran kalitesi o kadar iyiki 2k veya full HD çok farketmiyor.
Yahu. OPPO O amoled ekranı kimden alıyor? Yine Samsung'un en üst panellerinden birisi

kim kimi ağlatıyor? KİM KİMİ AĞLATIYOR?

Dakika 7'den itibaren bak.

7.13den itibaren dönüşte S20 Ultra. Defalarca baktım. Kör mü oldum diye 5 baktım. Eşşek gibi frame düşüyor.