Siz Pc Başındayken Sizi Koruyan Daima Birileri Var!

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
[SDNTV]http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v6812/137/1/1151105222555_62115.mp4[/SDNTV]
Allah Tüm Müslümanları ve Askerlimizi Korusun..

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Allah insanları korurken ırk ayrımı yapmasın lütfen.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
svksy Çok haklısın ancak arkadaş video Türk askerleriyle ilgili olduğu için öyle yazmış olabilir.Eminim videoyu yükleyen arkadaş da Dünyanın herhangi bir yerinde masum bir insanın zor durumda kalmasını istemez.

Ama Videoda son kısımlarda ''Tanrı Türk ü Korusun '' diyor.

Tanrı kim çıkaramadım?Taş mı Toprak mı?

Allah Askerlerimizin yardımcısı olsun.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bir daha doğsam asker olmak için elimden geleni yaparım. Acaip gurur duyorum askerlerimizle. Aslanlarım benim yaa... O dağ başında nasıl da bağırıyorlar. Orada olmayı çok isterdim..

Tabi Allah sadece Türk'ü değil, bu vatan için mücadele eden kürdü çerkezi lazı vs. hepsini korusun..

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Allah Teala inanları korusun.Belli bir ırk ayrımı nasıl yapsın.Allah Teala en iyisini bilir.Kimin korunacağı bize düşmez.
Ayrıca dinimizde gök tanrı diye bir kavram da yoktur.Allah Teala mekan ve zamandan münezzehtir.

Amin.

Gök Tanrı olmasın. :)

O anlamda demedi bence Zorhak :)
O gökte de değildir heryerde de değildir.Bildiğimiz bilmediğimiz heryerdedir.Heryer bizim kafamızda bellidir halbu ki O ( c.c.) mekan ve zamandan münezzehtir.

Cenab-ı Allah askerlerimize yardım etsin.En iyisini O bilir.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Allah Teala inanları korusun.Belli bir ırk ayrımı nasıl yapsın.Allah Teala en iyisini bilir.Kimin korunacağı bize düşmez.
Ayrıca dinimizde gök tanrı diye bir kavram da yoktur.Allah Teala mekan ve zamandan münezzehtir.

O anlamda demedi bence Zorhak :)
O gökte de değildir heryerde de değildir.Bildiğimiz bilmediğimiz heryerdedir.Heryer bizim kafamızda bellidir halbu ki O ( c.c.) mekan ve zamandan münezzehtir.

Cenab-ı Allah askerlerimize yardım etsin.En iyisini O bilir.

Bence Gök Tanrı kavramını bir araştır. :)
Tarihimiz hakkında biraz bilgi olur. :flowers:

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Bence Gök Tanrı kavramını bir araştır. :)
Tarihimiz hakkında biraz bilgi olur. :flowers:

Biliyorum.Orta Asya'da iken yani Müslüman olmadan önce Gök Tanrı'ya inanırlar imiş.Öyle değil mi? :flowers:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Şöyle ki...

Tanrı herşey olabilir..Tapılan ya da ilah kabul edilen herhangi bir şey tanrı kabul edilebilir.

Yani tanrı ateş ya da inek olabilir.

Bu anlamda yazmıştım.ya da ti ye almıştım diyelim.

Ayrıca TDK sitesinde Tanrı kelimesinin karşılığı olarak içinde ALLAH geçen bir karşılık var.Ancak bu konuda kişisel fikrim ve inançlarım sebebiyle TDK yı ölçüt almıyorum.Onlar da insan hata yapabilirler:)

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Şöyle ki...

Tanrı herşey olabilir..Tapılan ya da ilah kabul edilen herhangi bir şey tanrı kabul edilebilir.

Bizim tanrımız Allah tır bir başkasının tanrısı ateş ya da inek olabilir.

Bu anlamda yazmıştım.ya da ti ye almıştım diyelim.

Ayrıca TDK sitesinde Tanrı kelimesinin karşılığı olarak içinde ALLAH geçen bir karşılık var.Ancak bu konuda kişisel fikrim ve inançlarım sebebiyle TDK yı ölçüt almıyorum.Onlar da insan hata yapabilirler:)

Zaten bende öyle anladım aslında.Arkadaş gök tanrı diyince .Bende bence Zorhak öyle dememiştir dedim.

Zaten sen önce Tanrı kim dedin.Ardından Allah askerlerimizin yardımcısı olsun dedin.Bu son cümleden sonra ne demek istediğin anlaşıldı zaten. :)
Aslında ince bir noktaya dokundun orda. :)

O kadar da değil canım o kadarını da biliyoruz.Biraz meraklı olan biri bilir herhalde.Zaten bu okullarda gösteriliyor diye biliyorum.
Benim demek istediğim o lafın dinimiz ile uyuşmadığı.Bilgilendirme amaçlı dedim.zaten biliyorsunuzdur.Neyse yanlış anlaşılmasın da . :flowers:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Arkadaşım yavaş ol. Allah kulları arasında ayrım yapmaz. Hem sana mı soracaktı. Bu nasıl bir ifadedir ya.. OHA

Evet evet..Yanlış anladın ilk mesajdaki bir cümleye ithafen öyle demişti arkadaş.İlk mesaj değiştirilince göze batmaya başladı.

İnşallah buraya uğrar da o da kendi mesajını düzenler.:)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Sebebi her ne olursa olsun yanlış. Eğer ben müslümansam elbette Allah müslümanları korusun diyeceğim. Benim Allah'ıma inanmayan, küfreden başka dine mensup biri için "Allah tüm insalığı korusun" diyemem. Kutsallar herşeyden önce gelir

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sebebi her ne olursa olsun yanlış. Eğer ben müslümansam elbette Allah müslümanları korusun diyeceğim. Benim Allah'ıma inanmayan, küfreden başka dine mensup biri için "Allah tüm insalığı korusun" diyemem. Kutsallar herşeyden önce gelir

Allahû Teâla (cc) hak edeni korur, kafanı yorma. :flowers:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Sebebi her ne olursa olsun

Tam bu noktada bağlantıyı kaybettik seninle:)

Ne olursa olsun olur mu..

İlk mesaj''Allah Türk ü korusun''

İkinci mesaj''Allahinsanları korurken ırk ayrımı yapmasın lütfen''

Gayet de ince ve nükteli bir mesaj..

jaydeejoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Allah insanları korurken ırk ayrımı yapmasın lütfen.
Dielim ki Güneydoğuda Askerlik yapıyorsunuz. operasyon dönüşü pusu yediniz çatışma çıktı...
Cevaplamak oldukça zor.
Tanrı Türkü Korusun cümlesi Komando birliklerinde Komando andından hemen sonra söylenir.Askerlerin o anda anladıkları ALLAH kelimesidir- Ve bence videoyu izleyen herkez Tanrı Türk ü Korusun cümlesini rahatlıkla ne anlama geldiğini anlayabilir.
Ortayı bulacağımız en güzel cümle
Tanrı Türk Askerini Korusun olabilir.

monk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
"Tanrı Türkü Korusun"
İtiraz var.
"Tanrı Korusun?"
Olmaz.
"Allah Korusun?"
Yok, yine itiraz var.
"Arkadaşlar evlere dağılıyoruz."
Bence zarfa değil mazrufa bakmakta fayda var.Ne mutlu ki bizlere "Biz Pc başındayken daima bizleri koruyan birileri var."
Tanrı Türkü korusun.

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Bu kadar yanlış anlaşılanacığını tahmin bile edemezdim ya neyse ilk mesaj düzenlendi.

Son mesajlar