Siyasi İçerikler ve Gündem (Türkiye/Dünya) Kategorisi

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu uygulamayı tamamen saçma buluyorum.Düşüncelerden korkan bir moderatör olabilir mi.Bence hakaret,küfür hariç ne olursa olsun her türlü görüşü yayınlamalısınız.İnsanların düşüncelerine ket vuramazsınız.Burası demokratik bir platform değil mi.İnsanların görüşleri,düşüncelerini kimse sınırlayamaz.Eğer bu uygulamanızdan vazgeçmeyecekseniz konu başlılığını tamamen kapatın lütfen.Yarı demokratik bir platform mu olur.Ayrıca yayınlanacak görüşlerin kıstası nedir.Fıkra mı anlatalım.Moderatör arkadaşım bu uygulamanı tekrar gözden geçirmelisin.
bu sutunların milli birlik ve beraberliğimizi bozan saçma yorumlara kapanacak olması güzel özellikle senin olmayan alevi-sünni sorunlarını koyman üçlü çeteninde köhnemiş maoist felsefeyi ve onun türkiye uzantısı aydınlık/ip görüşlerini kakalamaya çalışması sebeblerden bazıları
sizlere sadece yazık diyorum

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
İsabetli bir karar olmuş

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Konunun buralara kadar gelmesinin sebebini düşünce özgürlüğü veya kısıtlama olarak algılamayın arkadaşlar uzun bir süredir bu tarz bir davranışın geleceği birçok üye tarafından beklenmekteydi.Üyelerin birbirlerine olan saygı sınırını aşmaları tartışmanın boyutunu farklı yönlere çekmeleri buna sebep olmuştur.Tepki verirken herkesin elindekileri önüne koyup bir bakması gerekiyor.Acaba benimde suçum var mı diye.Forumun kalitesini düşünmek zorunda atılmış adım şahsen sonuna kadar destekliyorum.Hiç bir siyasi ideoloji vs vs türevleri her neyse kimsenin kutsal varlıklarına dil uzatmayı hakaret etmeyi gururunu ayaklar altına almayı sağlayamaz.Tartışmanın da bir adabı mevcuttur.Gözler önünde birbirimize aşağılayıcı tarzda cümleler sarfetmek hiçbirşey kazandırmaz aksine zarar verir ki konuda onay süreci bunun örneği.Daha fazlası bile olabilir.Sonuçda burası bir paylaşım platformu sokak ortası değil.

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Herkes adam gibi olsa bu sekilde kısıtlamalarda olmaz zaten

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Konular okunarak aktifleştiriliyor arkadaşlar bu yönteme mecburuz. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Abi çok yerinde alınmış bir karar.Provake amaçlı açılan topiclerden sıkılmıştık.

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
gereksiz bi uygulama :icon_-1:
şimdi bi sürü laf.
yok o taraf tutuyo benim mesjımı yayınlamıyor
yok o taraf tutuyo onun mesajını yayınlıyor

sevgili Troy
hem diyorsun ki "Burası, hepimize ait olan bir mekan. İstediğimizi yapabiliriz ".hemde mesajlara sansür uyguluyorsunuz.böyle iş olmaz.hepten yorumlara kapatın.yorum yazılmasın.merak eden insan girer haberleri okur ki bölümün amacıda budur.siyaset bölümü başlı başına bir hata.geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyordum.sdn nin rss lerini eklemesini söylüyordum.güzel haberler çıkıyor filan diye.bana şöyle söyledi:

"SDN yi pek sevemedim.okadar tutulan bir site gibi görünmüyor.bi kaç kez foruma girdim.siyaset bölümü sayesinde ayakta kalıyor.herkes oraya geliyor"

gerisini siz düşünün
:icon_-1: Zaten sorunda orda değil mi?Siyaset siyaset ...... siyasete:mrgreen:
Forumda bilişim dünyası ile ilgili konular tartışsak daha iyi olmaz mı?

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
SDN üzerine düşen bir adım attı arkadaşlar. Kalan adımları sağ duyu ile biz üyelerin atması gerekiyor. Onaylanmış konularada kesinlikle görüşlere karşılıklı saygı çerçevesinde mesajlar yazalım. Uygulama benim çok hoşuma gitti. Son zamanlardaki kışkırtmaların önüne geçer.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Forum yönetimini adil davrandıkları için kutluyorum, dün verdiğim içeriği aynı olan haberi, ortamı karıştırır diye silen, bugün aynı konuyu içeren haberin yayınlanmasını onaylayan yönetimi gönülden kutluyorum, dengeli davranışınız içinde BRAVO, BRAVO BRAVO................:icon_::icon_:

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sağlık kategorisi açın da işe yarar birşeyler tartışılsın,
Nitekim en cahil bile o konularda Tarih profesörü kesiliyor.Özürlülük işte.

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Forum yönetimini adil davrandıkları için kutluyorum, dün verdiğim içeriği aynı olan haberi, ortamı karıştırır diye silen, bugün aynı konuyu içeren haberin yayınlanmasını onaylayan yönetimi gönülden kutluyorum, dengeli davranışınız içinde BRAVO, BRAVO BRAVO................:icon_::icon_:

yönetim iyice coştu :) kontrolden çıktı herşey son günlerde.SDN nin bu halinide gördük sonunda YAZIK (eminim bu mesajım silinir yöneticiler tarafından :) irdelememe kuralına uymadığım için :) canları sağolsun ama bu devran böyle devam etmez.)

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yasssah gardaşım uygulaması her yerde olduğu gibi burada da var. kanaatimce tartışmak (ve yazışarak tartışmak bilhassa)bizi biz yapar diye düşünüyorum. o zaman çıkıp da youtube kapatılmasıııııııın diye cıngar çıkarmak yok ona göre. desenize biz de bu sitenin savcılarına takıldık.

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yönetim iyice coştu :) kontrolden çıktı herşey son günlerde.SDN nin bu halinide gördük sonunda YAZIK (eminim bu mesajım silinir yöneticiler tarafından :) irdelememe kuralına uymadığım için :) canları sağolsun ama bu devran böyle devam etmez.)

Bence o kadar büyük konuşmamalıydın. Gördüğün gibi, mesajın yerli yerinde duruyor. SDN yönetimi diktatör bir yönetim değil ki? :) Bu kadar baskı altında hissediyorsan o senin sorunun sanırım. Çünkü ben böyle bir baskı hissetmiyorum, hatta mutluyum ve benim gibi birçok kişinin de bu uygulamadan memnun olduğunu görebilirsin. O (sözde) "irdelememe kuralına" gelirsek, forum kurallarında olmayan bir şeyi sen sanki yönetim bize dayatıyormuş gibi konuşmuşsun. E kardeşim, madem yönetim "irdelememe kuralı" diye bir şey koydu (Sana göre.); Bu konuda Troy'un anlayışı senin bahsettiğin "sözde" kurala göre biraz ters düşmüyor mu? Madem böyle bir şey var, orada Troy şu cevabı verirdi:

... Pardon, cevap vermezdi. Direk banned. E sebep de malum; "sözde irdelememe kuralı"...

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yağla bakalım nereye kadar.... :)

Ayrıca mesajımdaki alınıtıyı okumadın sanırım :)

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yağla bakalım nereye kadar.... :)

Ayrıca mesajımdaki alınıtıyı okumadın sanırım :)

Yağlamak?

Mesajındaki alıntıyı gördüm, farkettiysen o konuyla ilgili bir bilgim olmadığı için yorum yapmadım. Ama madem sen konuyu oraya çekmek istiyorsun, şöyle diyeyim, bildiğim kadarıyla Gündem bölümündeki yorum ve konuları yönetim onaylamıyor. (Yönetim derken, Troy ve webmaster'ı kastediyorum. Ayrıca bazı mavi moderatörleri.) E bu durumda, moderatörlerin yapabileceği bir hatayı yönetime yıkmak insafsızca olur, değil mi? Şayet moderatörler de hata yapabiliyor (Bkz: Nemesis ve Maxxdump). :)

Ayrıca o arkadaş da böyle bir olayı yaşadıysa yönetimle bağlantıya geçip şikayette bulunabilir, irdeleyebilir.

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merve seninle tartışmicam bu konuda ve diğer ne kadar konu varsa.tartışmak çok hoşuna gidiyo ve olur olmaz herşeye bi lafın var.Hangi konuda bi tartışma havası varsa sen ordasın.Sana yetişmem mümkün değil kendine kendin gibi birilerini bul ;) ayrıca tartışırken yönetimi yağlama yeni stratejin sanırım güzel olmuş.Sana yakışır.. :)

Bu konuda daha fazla bişey demiycem son mesajımdı.Sana forumda bol tartışmalı günler

iyi akşamlar...

Not : konuyu dağıttığım için üyelerden özür dilerim...

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İsabet olmuş, benim tartışmam da hataydı. Birilerine söz vermiştim ancak gene lanet olası "yağlama stratejim" işte... :)

Çok şükür ki bahsettiğin şeye hiç ihtiyacım olmadı. Ama sen bana yakıştırdığına göre iyi bir şeydir. :)

Ben de konuyu bölen kişiye cevap yazdığım için tüm üyelerden özür dilerim. :)

İyi akşamlar..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
Burda da mı tartışıyorsunuz?

:)

Lütfen arkadaşlar. Alıp veremediğiniz nedir ki?

Teknoloji içerikli olmayan en ufak tartışmaları kilitleme ve silme konusunda elimizi korkak alıştırmayacağız.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0

Teknoloji içerikli olmayan en ufak tartışmaları kilitleme ve silme konusunda elimizi korkak alıştırmayacağız.
gündem konusunda meclise alınan teknolojik aletler tartışılıyor değil mi?LCD ekranları filan

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Lanet olsun içimizdeki tartışma şevkine o zaman. :D

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574

Bizim uygulamalarımızı sorgulamaya çalışanlara verilecek cevap alıntı da belirtilmiştir. Gerçi sorgulayanlara gerekli cevabı veriyoruz ama en azından gözle görülür bir cevabın olması daha da iyi oldu.

Emir büyük yerden. ;) ve unutmayınız ki emir demiri keser. ;)

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tudRoY, valla benim yapmayı planladığım şeyi yapmışsın. Demek biz hemen kapmışız "SDN Huzur Paktı" ruhunu.. :)

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
bu uygulama geldiğinden beri gündem bölümünde hiç tartışmaya şahit olmadım.
ben zaten giremem sayfa açılmaz bir şey eklemek istesem de ekleyemem 1 gün onay beklerim diye gündem bölümünü es geçiyorum :D

aynı uygulama Atatürk kategorisine de getirilebilir.zira orda bile tartışılıyor

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
  • Bu kategoriye açılan başlıklar, moderatör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.
  • Moderatörler, ortamı germeye yönelik, üyeleri kutuplaşmalara götüren mesaj yazan kişiler için eskisi gibi hassas davranmayacaklar.
Sanırım bu uygulama artık son buldu .... Yanılıyor muyum ?

dervis

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler Be5TE bu konuyu görmeme vesile olduğun için.

ben buraya shift delete diye geldim chp-akp diye değil.

konuşmalarımda biraz dini motifler kullanıyor olabilirim.

ama seviyesiz eleştiriler alırsam karşılığını veririm ne de olsa ben yeniyim ban bana pek dokunmaz..

ama niyetim bu değil.