Siyah maskeye ilk yasak!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Hakkari Devlet Hastanesi'ne siyah maske ile girişlerin yasaklandığı bildirildi. Uzmanların koruyucu özelliğinin olmadığını aylardır ifade ettiği siyah maskelere ilk kez yasak getirildi.

siyahmaskedha_16_9_1594202038-880x495.jpg

Hakkari'de corona virüsü tedbirleri kapsamında Hakkari Devlet Hastanesi’nde bir dizi yeni önlem alındı. Vatandaşların hastanenin girişinde bulunan stantta sağlık görevlileri tarafından ateşi ölçülüyor ve dezenfektan tutulduktan sonra içeri alınıyor.

SİYAH MASKE YASAĞI

Hastanenin yeni aldığı karar doğrultusunda siyah maske ile girişler yasaklandı. Uzmanlar kullanımı artan siyah maskelerin koruyucu özelliğinin olmadığını aylarca ifade etmişlerdi. İlk kez siyah maskeye yasak getirilirken İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri resmi internet sitesinde gerekli duyuruyu yaptıklarını belirtti. Hastaneye bilgilendirici afişler de asıldı. (İHA)

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
yıkanıyor+ucuz diye koruyuculuğu olmayan sağlığımızı tehdit eden ekipmanlar ve maskeler kullanılmamalı.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Koruma özelliğinin neredeyse hiç olmayacağı,hatta siyah boyadaki kimyasalların insana zararlı olabileceği bu maskenin tüm Türkiye’de yasaklanması lazım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ben çok önceden biliyordum tahmin etmiştim işe yaramadıkları...

Reaksiyon puanı
6,381
Zaten siyah maske takanların çoğu da hava atmak için takıyor. O maskeyi alabiliyorlar ama ondan kat kat daha koruyucu bir maskeyi almıyorlar. Bana saçma geliyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Zaten siyah maske takanların çoğu da hava atmak için takıyor. O maskeyi alabiliyorlar ama ondan kat kat daha koruyucu bir maskeyi almıyorlar. Bana saçma geliyor.
Bunu galiba maske konumda söylemiştim ama yine söyleyeyim:

O maskeyi takan ya çok havalı olur,ya da bir ucube gibi görünür :)

Yıkanabilir olması ve reklamlarda koruduğunu iddia etmesinden dolayı alıyorlar bence.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
İlk değil Silivride kesinlikle hastahaneye almıyorlar uzun zamandır siyah maskeli olanları. Gelen hasta veya ziyaretci olursa yeni maske veriliyor.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Bu maske insanların suratından öyle bir sarkıyor ki bazılarının ağzı bile görünüyor Bu maskeyi takanlar "takıyorum" demek için takıyor.