Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum ???

Talha Bilgi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,Henüz 17 yaşında bir ergenim.Belkide yaşımın en doğal olayıdır ama ben yinede bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Aranızda doktora gitmeden ''ŞUNU YAPTIM GEÇTİLER'' diyecek bir arkadaş var mı ? Veya kendi haline bıraksam yüzümü kaç yaşında geçer bu sivilceler bilen var mı acaba ???

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ergenlik döneminde çoğu gencin yaşadığı durumdur yüz tipin yağlı ise bu daha fazla tetikliyor.Yapman gereken şey yediklerine dikkat etmen ve cildine iyi bakman olacaktır.Kesinlikle doktora gidip ilaç alıp kullanmanı önermiyorum.Bir süre sonra geçirse de vücuduna uzun vaade de zararlı.En temizi kükürtlu sabun, kil sabunu veya yüzüne iyi gelecek bir tip doğal sabun alıp kullanman olacaktır.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ben de 17 yaşındayım pek takmıyorum, zaten geçecek ki bence ilaç kullanmamak daha iyi yani sen de çok sorun etme. Kafaya taktikca daha da kötü oluyor. Ben sakalla az çok kapatıyorum yüzümü sen de öyle yap :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Sivilceye en onemlj sebep yediklerin de degil stres, sıkıntıdır. Eger rahat bir insan olursan kurtulabilirsin, tabi yagli yememek, cikolata kuruyemisden uzak durmak da bir onlemdir.
Ayrica her gun katı sabun ile yüzünü yikayip kurulamanda iyi gelir.
Ortalama 20 yaşından sonra fazla cikmaz ancak oynarsan geriye iz bırakır bayagi.

Honeyrock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ergenlik döneminde eğer cilt tipinde yağlı ise yapacak fazla bir şey yok. Tamamen hormonal bi olay. Nemlendiricili (dove tarzı) bi sabunla yüzünü sık sık yıka faydasını görürsün.