Sistemime ne takviye yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

HEB02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Screenshot_20210127-223303.png

Böyle bi sisteme sahibim ve oyun için yeterli değil maalesef. Ve buna takviye yapmak istiyorum fakat hangi bölüme ve nasıl bi takviye yapma konusunda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bütçeni de yazmalısın ve ikinci el düşünürsen eğer şehir de belirtmekte fayda var...

HEB02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bütçeni de yazmalısın ve ikinci el düşünürsen eğer şehir de belirtmekte fayda var...
Düzeltmeye çalıştım da düzeltemedim ya.
Bütçe 2000₺
Konum Antalya ama ikinci ele güvenmiyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Düzeltmeye çalıştım da düzeltemedim ya.
Bütçe 2000₺
Konum Antalya ama ikinci ele güvenmiyorum
Şimdi bak, sistemin 2000 TL etmez ki sen bu işlemciye bu ekran kartına 2000 TL ile güncelleme - takviye diyorsun, sat ve üstüne koy parayı... Toplamda çok çok daha iyi bir bilgisayar toplama imkanı olur.

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle en başta işlemci ve anakart değişmeli (lafım meclisten dışarı) 20. nesil işlemciler vs. çıktığında ilerde ilk nesil intel işlemciler müzeye kaldırılacaktır :D öncelikle hangi oyunları oynamak istediğinizi belirtin çünkü ekran kartı stokları piyasayı domine ediyor bu aralar

HEB02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi bak, sistemin 2000 TL etmez ki sen bu işlemciye bu ekran kartına 2000 TL ile güncelleme - takviye diyorsun, sat ve üstüne koy parayı... Toplamda çok çok daha iyi bir bilgisayar toplama imkanı olur.
Aynen bunu da düşünmüştüm.
Gerçi bu daha mantıklı ya

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Öncelikle en başta işlemci ve anakart değişmeli (lafım meclisten dışarı) 20. nesil işlemciler vs. çıktığında ilerde ilk nesil intel işlemciler müzeye kaldırılacaktır :D öncelikle hangi oyunları oynamak istediğinizi belirtin çünkü ekran kartı stokları piyasayı domine ediyor bu aralar
Afedersin de anakartı, işlemciyi satsa geriye kalanlarla ne yapabilecek zaten hepsi eski teknoloji, yeni anakarta ve işlemciye çok düşük kalır...

HEB02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Zaman ayırdığınız için teşekkürler...

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Afedersin de anakartı, işlemciyi satsa geriye kalanlarla ne yapabilecek zaten hepsi eski teknoloji, yeni anakarta ve işlemciye çok düşük kalır...
Anakart işlemci değişirse zaten ram de değişir. Lol cs gibi standart online fps oyunlarını R7 250 4GB gibi ekran kartları halen oynatmaktadır. Arkadaşın isteğine göre yardımcı olurduk "sat, üstüne koy" fln bunlar kolay şeyler değil herkes elindekini satamayabilir veya bütçe ayıramayabilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Anakart işlemci değişirse zaten ram de değişir. Lol cs gibi standart online fps oyunlarını R7 250 4GB gibi ekran kartları halen oynatmaktadır. Arkadaşın isteğine göre yardımcı olurduk "sat, üstüne koy" fln bunlar kolay şeyler değil herkes elindekini satamayabilir veya bütçe ayıramayabilir.
Yani 2000 TL yi böyle mi heba edelim diyorsun :D Açıkçası bir sistemde anakartı güncelleme yaparsak eğer genelde tüm sistemi değiştirmemizi de düşünürüz... Adı üstünde ANAkart. Satmak en iyisi, kaça satabileceği hakkında üç aşağı beş yukarı zaten fiyatlar belli ve satılır...

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Yani 2000 TL yi böyle mi heba edelim diyorsun :D Açıkçası bir sistemde anakartı güncelleme yaparsak eğer genelde tüm sistemi değiştirmemizi de düşünürüz... Adı üstünde ANAkart. Satmak en iyisi, kaça satabileceği hakkında üç aşağı beş yukarı zaten fiyatlar belli ve satılır...
Arkadaşın sisteminde 480GB SSD var güç kaynağı da makul ise kasa psu ve depolamaya fazladan bütçe ayırmasına gerek yok. Tekrar dediğim gibi satmak, bütçe oluşturmak yazı ile olmuyor iyi forumlar.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Sahip olunan sistemi ihya etmek başta mantıklı gözükse de yeni nesillerin giriş seviyeleri bile ilk nesil işlemcileri geride bırakıyor artık. 2000 TL masrafınıza değeceğini düşünmüyorum.