Öneri 2000 TL Altı Parça Önerisi

batumatuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam herkese,

Uzun zamandır sistemime takviye yapmak istiyorum ve ne yapacağıma karar veremiyorum. Oyun esnasında arkada uygulama açık olunca oyunun çöktüğüne o kadar çok şahit oldum ki bu durumdan sıkılmaya başladım. Tam olarak nereye parça almam gerektiğini de bilmiyorum veya hangi parçanın anakartıma uyumlu olacağınıda. Aşağıya sistem özelliklerimi bırakıyorum, sorunun ne olduğu konusunda bilgilendirme yapıp 2000 liranın çok üstüne çıkmadan parça önerisi yaparsanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Sapphire RX 570 4 GB Nitro, AMD Ryzen 3 1200, ASRock A320M-HDV r4.0, a-data DDR4 8 GB DDR4-3000, Adata SU630 250 GB SSD, Seagate 500 GB 7200 RPM.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Hocam merhaba, sistem artık yaşlanmış. Çökme tarzı hataların daha çok yazılımsal sorunlardan kaynaklı olduğunu, format sonrası düzeldiğini belirtmekte fayda var. Sorununuz düzelirse bile harcayacağınız 2000TL bütçe ile beraber performansını çok daha yükseğe taşıyabilirsiniz.

2. El Ryzen 5 3600 işlemci + Aynı marka model ram'den 1 adet daha alırsanız performans olarak çok fazla fark yaşarsınız. İlerleyen dönemlerde başta VRAM miktarından dolayı GPU yükseltmesi yapabilirseniz günümüz oyunlarını 1080p'de sorunsuz oynatacak bir şekilde revize etmiş olursunuz.

batumatuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhaba, sistem artık yaşlanmış. Çökme tarzı hataların daha çok yazılımsal sorunlardan kaynaklı olduğunu, format sonrası düzeldiğini belirtmekte fayda var. Sorununuz düzelirse bile harcayacağınız 2000TL bütçe ile beraber performansını çok daha yükseğe taşıyabilirsiniz.

2. El Ryzen 5 3600 işlemci + Aynı marka model ram'den 1 adet daha alırsanız performans olarak çok fazla fark yaşarsınız. İlerleyen dönemlerde başta VRAM miktarından dolayı GPU yükseltmesi yapabilirseniz günümüz oyunlarını 1080p'de sorunsuz oynatacak bir şekilde revize etmiş olursunuz.
Hakan hocam yorumun için teşekkürler. Ben 2.el tarzı işlerle uğraşmayı seven biri değilim ama anladığım kadarıyla bir işlemci ve bir rame sistemi düzeltebiliyorum. Ram için ekstra para ayırabilirim peki 2000 TL'ye alabileceğim anakarta uyumlu işlemci öneriniz var mıdır?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Rica ederim. Aşağıda bıraktığım işlemciye yönelebilirsiniz. Anakartınızın CPU destek sayfasını bulamadım. Ryzen serileri çıkan tüm CPU'ları destekliyor ama bazı anakartlarda sorun olduklarını okumuştum önceden.

Bilgisiyara format atmanız da sorunlarınızı çözebilir fakat durumun ne olduğunu tam bilemediğim için net bir şey diyemiyorum. Yine'de belirtiklerimi yapmanız sisteminizi çok ileriye taşıyacaktır.