Sistem topluyorum tavsiyelerinizi rica ediyorum :)

Bu konuyu okuyanlar

BoranFırtınası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar bir sistem toplamaya karar verdim. Aşağıya fotoğraf olarak ekledim. Sistemim de bunları düşünüyorum fakat iyi midir kötü müdür bilemiyorum çok donanım bilgisine sahip değilim. İnternet üzerinden ufak tefek bir kaç bilgi sayesinde bunları toplamak mantıklı diye düşündüm. Yalnız Ekran kartı konusunda çok kararsız kalıyorum. Neden diye soracak olursanız. Fotoğrafta belirttiğim RTX 2070 Ekran kartı yerine RX 5700 XT Nitro tercih etmemi söylüyorlar. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bir diğer konu ise eksikler var ;
1- Kasa ve PSU ( İkisi bir de olabilir ayrı ayrı da olabilir )
2- Monitör (1.500 TL'ye kadar olursa iyi olur )
Harddisk tabi ekleyeceğim sadece SSD yeterli olmayacaktır o çok önemli değil diğerlerini halletsek yeterli diye düşünüyorum :)

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar ,
Şimdiden herkese teşekkür ederim...

asdasd.jpg

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871

BoranFırtınası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam 2070 yerine 5700 xt isabetli bir karar olacaktır. 2070 den performans olarak hem biraz daha iyi bir ekran kartı hem de çok daha ucuz. Sapphire nitro 5700 xtnin en iyi modellerinden biridir. Sapphire Pulse almayı düşünürseniz daha da ucuza gelir.Kasa için şunu düşünebilirsiniz.

Evet herkes böyle söylüyor hocam hem maliyet açısından hemde performans açısından büyük ihtimal ona döneceğim gibi duruyor :) umarım pişmanlık yaratmaz :) Kasa kısmında 2x120mm fan soğutma için yetersiz olmaz mı hocam ? Kasa olarak en son buna bakmıştım ben de '' Xigmatek En43354 Aquarıus Plus 7*120cm ''
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitör dahil bütçeni yazarsan bir çok alternatif sistemler önerebilir..
Hocam bu fotoğrafta şu anda toplam 9.000 TL . Monitör ile birlikte 10.500 oluyor zaten . Toplam da 13 ile sınırlı olursa iyi olur hatta daha düşüğe çekebilirsek neden olmasın :)

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Evet herkes böyle söylüyor hocam hem maliyet açısından hemde performans açısından büyük ihtimal ona döneceğim gibi duruyor :) umarım pişmanlık yaratmaz :) Kasa kısmında 2x120mm fan soğutma için yetersiz olmaz mı hocam ? Kasa olarak en son buna bakmıştım ben de '' Xigmatek En43354 Aquarıus Plus 7*120cm ''
Tabii yetersizdir hocam. Bir çok kasada yetersizdir fan sayısı. Kullanıcı ekler fanı. Belirttiğiniz kasa Lian Li O11 e çok benziyor. Fakat o fiyata Xigmatek almak ne kadar doğrudur bilemiyorum. NZXT yahut Corsair modellerine baktınız mı? Bir bakmanızı tavsiye ederim.

5700 xt konusunda pişmanlık yaşayacağınızı düşünmüyorum hocam. 3 Farklı model kullandım. En iyi modeller arasında bile olmayan 3 modeldi bunlar. Hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım ısınma ya da performans konusunda.

Kasa tavsiyemi de belirttiğiniz fiyata göre yapayım. Corsair Crystal 465X RGB Tempered Glass Mid-Tower Beyaz Kasa Fiyatı

BoranFırtınası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Tabii yetersizdir hocam. Bir çok kasada yetersizdir fan sayısı. Kullanıcı ekler fanı. Belirttiğiniz kasa Lian Li O11 e çok benziyor. Fakat o fiyata Xigmatek almak ne kadar doğrudur bilemiyorum. NZXT yahut Corsair modellerine baktınız mı? Bir bakmanızı tavsiye ederim.

5700 xt konusunda pişmanlık yaşayacağınızı düşünmüyorum hocam. 3 Farklı model kullandım. En iyi modeller arasında bile olmayan 3 modeldi bunlar. Hiçbir sorun sıkıntı yaşamadım ısınma ya da performans konusunda.

Kasa tavsiyemi de belirttiğiniz fiyata göre yapayım. Corsair Crystal 465X RGB Tempered Glass Mid-Tower Beyaz Kasa Fiyatı
Donanım konusundan çok uzak kaldık malesef çok iyi bilemiyorum kullanıcı mı ekliyor vs. ama bunları sizden de öğrenmem iyi oldu ayrıca teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz modelin kasalarından çok fazla detaylı olarak baktığım yoktu. Fan olarak geniş yelpazeye sahip bir bu vardı bir de en son yine Xigmatek modelinden XIGMATEK OVARTAKE 6x120mm FAN + RAINBOW LED BAR USB3.0 GAMING KASA olarak buna bakmıştım. Link bıraktığınız kasa hoşuma gitti :)

Ekran kartı olarakta heralde RX 5700 XT Nitro da kalacağım gibi :)

İlgilenip yorum ve tavsiye de bulundun hocam çok teşekkür ederim minnetarım...

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Donanım konusundan çok uzak kaldık malesef çok iyi bilemiyorum kullanıcı mı ekliyor vs. ama bunları sizden de öğrenmem iyi oldu ayrıca teşekkür ediyorum.
Hocam eklemekten kastım kasayı aldıktan sonra. Fan modeli bakıp internetten sipariş vermekti onu belirteyim.
Kasa konusunda xigmatek orta seviye için gayet alınabilir bir markadır. Fakat bahsettiğiniz 1300tlye varan bütçe için Corsair, Cougar, Nzxt, Thermaltake almak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Beğendiğim kasaları bırakayım;
Nzxt CA-S340W-W3 Beyaz/Mor Mid Tower Kasa Fiyatı (Sapphire Nitro büyük bir ekran kartı özellikle bu kasaya olur mu ondan emin olmadan almayın beğenirseniz.)

Corsair CC-9011137-WW 280X RGB mATX Temperli Cam Bilgisayar Fiyatı (Micro ATX içindir uyarayım.)

BoranFırtınası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam eklemekten kastım kasayı aldıktan sonra. Fan modeli bakıp internetten sipariş vermekti onu belirteyim.
Kasa konusunda xigmatek orta seviye için gayet alınabilir bir markadır. Fakat bahsettiğiniz 1300tlye varan bütçe için Corsair, Cougar, Nzxt, Thermaltake almak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Beğendiğim kasaları bırakayım;
Nzxt CA-S340W-W3 Beyaz/Mor Mid Tower Kasa Fiyatı (Sapphire Nitro büyük bir ekran kartı özellikle bu kasaya olur mu ondan emin olmadan almayın beğenirseniz.)

Corsair CC-9011137-WW 280X RGB mATX Temperli Cam Bilgisayar Fiyatı (Micro ATX içindir uyarayım.)

Evet hocam anladım zaten eklemekten bahsettiğinizi.

Dediğiniz gibi bütçe konusunda bu fiyatlara da doğru bir kasa almak mantıklı. En son gönderdiğiniz kasayı baya beğendim. Bazı konularda okumuştum ona kesinlikle dikkat etmek lazım ekran kartı kasaya sığmıyor gibi , hem ekran kartı hem anakart içinde sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum özelliklerinde de belirtmişler zaten bu baya iyi oldu ( COUGAR GEMINI T RGB GAMING USB3.0 MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da )

Size de zahmet veriyorum böyle kusuruma bakmayın lütfen ?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Sorun yok hocam forum yardım etmek/almak için var :D.
Vatanda bizzat gördüm GEMINI T modelini çok güzel görünüyor gerçekten. Corsair 465x için bir fotoğraf bıraktım aşağıya belki fikir verir.

Monitör de yazmışsınız. Bizzat kullandığım model CRG 50 güzel monitördür. Ayrıca HPnin bu modeline de bakabilirsiniz.Gamepower Rampage gibi markalardan uzak durmanız iyi olur.Monitör bütçesi için IPS panel 144 hz monitör almanız çok mümkün görünmüyor. Bu yüzden tavsiyem e spor gibi bir durumunuz yoksa VA panel almanız olacaktır. İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 0a757f88-8ffa-48e3-8ae7-795fbf84d32f.jpg
    0a757f88-8ffa-48e3-8ae7-795fbf84d32f.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 134
Son düzenleme:

BoranFırtınası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sorun yok hocam forum yardım etmek/almak için var :D.
Vatanda bizzat gördüm GEMINI T modelini çok güzel görünüyor gerçekten. Corsair 465x için bir fotoğraf bıraktım aşağıya belki fikir verir.

Monitör de yazmışsınız. Bizzat kullandığım model CRG 50 güzel monitördür. Ayrıca HPnin bu modeline de bakabilirsiniz.Gamepower Rampage gibi markalardan uzak durmanız iyi olur.Monitör bütçesi için IPS panel 144 hz monitör almanız çok mümkün görünmüyor. Bu yüzden tavsiyem e spor gibi bir durumunuz yoksa VA panel almanız olacaktır. İyi forumlar.
Doğru diyorsunuz :) baya da açıklayıcı oldu yazdıklarınız kafamda ki sorulara cevap buldum fazlasıyla :)

Gerçekten çok harika duruyor :D

Gamepower falan onlardan uzak durmayı bende tercih ediyorum. Bir kaç tane baktım ama içime sinmedi nedendir bilmiyorum :) Link bıraktığınız monitör de gayet iyi gibi düşünülebilir kavisli olması da yeni düzene ayak uydurmamıza yeter bile :D Çok çok sağol hocam. İyi forumlar ...