Yardım Fiyat/Performans Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

wiedland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Fiyat-performans bir sistem toplamak istiyorum. Kullanım amacı çoğunlukla oyun olacak. İleri vadede yayın açmayı da düşünüyorum. Öncelikle kafamda düşündüğüm bir sistem var ve buna göre işlemci ve ssd'yi aldım. Amacım indirimleri yakalayarak istediğim sistemi toplamak. Ancak bir iki konu kafamı karıştırıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sipariş verdiğim ürünler AMD Ryzen 5 5600 ve Samsung 980 1 TB SSD.

Ekran kartı için AMD RX 6700 ile RTX 3060 arasında kararsız kaldım. 6700'ün oyunlarda daha iyi performans verdiğini biliyorum ama yayın açarsam eğer nasıl performans verir bilgim yok. Aynı zamanda FSR 2.0'ın umut vermesi ve ileri sürümlerinde daha iyi güncellemeler gelmesiyle 3060 ti ile kafa kafaya performans verir mi diye düşünmüyor değilim. RTX tarafında DLSS 3.0 sadece 4000 serisine verileceğini duydum. O da bir dezavantaj gibi geliyor. Sonuçta FSR teknolojisini şu an bir sınırlandırması yok gibi duruyor. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Anakart tarafında Asus Prime B550M-A WiFi II ile ASUS Tuf Gaming B550M-Plus Wi-Fi arasında kaldım. Anakart konusunda çok bilgim yok maalesef. Ama bu fiyat bandında sistem ile en verimli çalışabilecek anakartlar diye düşünüyorum.

Ram konusunda Kingston Fury Beast ya da Corsair Vengeance RGB Pro düşünüyorum. Ancak sizin önerebileceğiniz daha uygun ve benzer performans veren bir ram varsa incelemek isterim.

Kasa konusunda yine çok bilgim yok. PSU içinde bir kasa mı uygun olur? yoksa ayrı ayrı almak açıkçası bu konuda da önerilerinize açığım. Marka-model önerilerine açığım.

Son olarak bu sistem için sıvı soğutucu gerekir mi? İleri vadede ihtiyaca göre almayı düşünüyorum. Ama gerekli olursa ona da bütçe ayıracağım.

Şimdiden Teşekkürler,

İyi Forumlar.

Son mesajlar