Soru Sinyal Yok Hatası ?

bensizoyunolmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ufak bir problemim var net emin olamadıgım için forumda sormak istedim konu hakkında fikri olan arkdaşlar cevaplarsa sevinirim

RX6600 ekran kartı daha önce farklı cihazda da testlerini vs de yaptım herhangi bir sorunu yoktu şuan aktif kullandıgım pc de farklı ekran kartını (nvidia)
çıkarıp bunu takınca ilk başta sıkıntı yok görüntü verdi tam ddu programını indireyim diyene kadar sinyal yok dedi bir anda gitti devamında reset attıgımda masaüstü hoşgeldiniz yazısına kadar asus anakart yazısı vs geliyor masaüstüne geçmiyor ve sinyal yok diyor (biosa geçince görüntü var onda sorun yok masaüstüne geçmiyor)
benim düşüncem driverler çakışınca böyle olmuştur diyerek farklı ekran kartıyla görüntü alıp ddu ile sildim eski driverleri ve tekrar taktım
tekrar takınca görüntü verdi bu seferde 1 2 dk içinde tekrar sinyal yok yazısı geldi ve bende birkaç denemeden sonra kartı söktüm şuanda kenarda duruyor
kablodan desem hiç görüntü vermez başka bileşenlerde sorun yok eksi ekran kartıyla şuan görüntü alıyorum zaten masaüstüne geçmemesi neyden kaynaklanabilir düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum...