Monitör görüntü vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

Cuneyt546

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar, RX 5600XT ekran kartimi sattım. Satmadan önce de DDU ile güvenli moda driveri kaldırdım sonra yeniden başlattım falan her şey on numara. Driveri kaldırdıktan sonra söktüm ekran kartını, alıcıya teslim ettim. Anakartim ASUS B450M Dragon'dan HDMI girişinden görüntü almak istedim. PC'yi ilk aldığımda görüntü ondan almıştım sonra ekran kartimi kullandım. Ekran kartimi sattıktan sonra ondan görüntü almak istedim ama vermedi.

Monitörüm hem DP hem HDMI girisli Samsung monitör. Daha önce HDMI'dan görüntü almıştım kablodan da ekran karti üzerinden görüntü almıştım ama anakarta HDMI'yi bağlayınca görüntü alamadım. Monitörün ışığı yanıp sönüyor ve simsiyah kabloyu söktügumde HDMI 1'de sinyal yok yazısı geliyor. Kabloyu taktığımda yanıp sönüyor ışık. PC'yi yeniden başlattım yine de ise yaramadı. 5 dk önce ekran kartından görüntü aldığım şeyin şimdi görüntü vermeme sebebi nedir? HD mi? Kablo slink bu arada, yardımcı olursanız sevinirim. Ay başına kadar ekran karti alamayacağım en azından anakarttan görüntü almak istiyorum.İşlemcim Ryzen 5 3600.

kullanici58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
HDMI Kablosu bozuk(Yıpranmış Vs.) olabilir veya temassızlık olabilir.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Bios sıfırlayarak tekrar deneyebilir misin?
Ayrıca bu tarz donanım değişikliklerinde şu iki durum olabiliyor
-vücuttaki statik elektik boşaltılmadan anakarta temas edilerek komponentlere zarar verme
-tozları yerlerinden oynatarak devrelerin iletkenliğini kesme

kasa içinde bir temizlik ihtiyacı var mı?

Cuneyt546

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bios sıfırlayarak tekrar deneyebilir misin?
Ayrıca bu tarz donanım değişikliklerinde şu iki durum olabiliyor
-vücuttaki statik elektik boşaltılmadan anakarta temas edilerek komponentlere zarar verme
-tozları yerlerinden oynatarak devrelerin iletkenliğini kesme

kasa içinde bir temizlik ihtiyacı var mı?
Hocam baska biyerden arkadas yardımcı oldu ryzen 5 3600 e harici ekran karti bağlanmadan görüntü alinamazmis

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Hocam baska biyerden arkadas yardımcı oldu ryzen 5 3600 e harici ekran karti bağlanmadan görüntü alinamazmis
Evet doğru nasıl gözümden kaçar. 3600 de entegre grafik yok. harici kart lazım. kusura bakma yardımcı olamadık.

Son mesajlar