Sınırsız 1GB İnternet Rezaleti

Calderone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar size birkaç saat önce yaşadığım rezil sorunu aktaracağım. Genelde dışarıda kullanmak için sınırsız 1 GB internet paketini 25 liradan kullanıyordum. 1 GB'ı hızlı şekilde kullandıktan sonra paket 96 kbps hızıyla aşımsız bir şekilde devam etmekteydi. Bu gece aynı paketi yapmak istedim. Whatsapp ve Messenger gibi medya ve forumlar için gayet yeterli bir hızdı. Kartımdan 30 lira yükledim ve Sınırsız 1GB yazıp yolladım. Yanıt gelmedi ancak bir iki dakika içinde 10 lira kullanım ücreti gibi bir servis mesajı geldi, direk *123# tuşladım ve baktım ki 10 lira değil 15 lira gitmiş. Vergi ücreti zaten alınmıştı bir süre önce, düzenli olarak yükleme yaptığımı söyleyebilirim. Ayrıca diğer paketlerimin süresi falan da dolmadı. Her neyse. 15 lira kaldı ve tekrar 15 liralık bir yükleme yaptırdım bu paket için. Sınırsız 1 GB yazıp yolluyorum hala cevap gelmiyor. 2 saat kadar geçti eksik veya hatalı mesaj yolladınız diye SMS geldikten sonra Sınırsız 1 GB paketini iptal etmek için İptal Yeni1GB yazıp 2200 gönderin diye bir mesaj geldi. Sınırsız 1GB paketi iptali için Yeni1GB diye gönderin dedikten sonra isimi değişmiştir diye düşündüm, cahillik mi ettim bilmiyorum ama Yeni1GB yazarak mesajı yolladım. 20 lira kullanım ücreti alındı bilgisi geldi. Siteye girip baktım direk, meğersem sayın Turkcell başta bahsettiğim paketi 32 lira yapmış, ve ek olarak 20 liraya bir sınırsız internet daha eklemiş. Ancak şöyle bir fark var ki 32 liralık, yani başta bahsettiğim paketin AKK hızı 96 kbps iken bu yeni paketin AKK hızı 1 kbps imiş. 1 kbps. Şimdi 96 kbps'de anca Whatsapp ve Messenger'ı kullanabiliyordum, yetiyordu bir şikayetim yok ama 1 kbps nedir cidden? Tamam olsun diyebilirim ama Turkcell neden böyle bir saçmalık yapıyor? Avans aboneliğim, yani -8 liraya kadar inme olanağım olduğunu belirteyim. Bakiye yetmemesi gibi bir sorun olmazdı yani ve olsa bile yeterli bakiyeniz yok mesajı vermesi gerekirdi. Neden benim en başta istediğim paket yapılmadı ve bana eksik veya hatalı mesaj yolladınız mesajı geldi? Bunu geçiyorum, neden bir paketi iptal etmek için başka bir paketin ismini yazıyoruz? Ülkemizin çok sayın en iyi operatörünün kalitesi bu kadarlık mıdır?

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Benim bildiğim türkcell internet fiyatlarını düşürüp sınırsız paketleri iptal etti kaldırdı. Şuan ilk sizden duydum devam ettiğini ki daha 1 ay önce sordum kaldırıldığını öğrendim inanmadım başka bir bayii ye ve müşteri temsilcisine de sordum kesin kaldırıldığını öğrendim.

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Turkcell de şuanda Sınırsız paketlerin tamamı kaldırıldı yanlız. :(