Sigaraya Başlamak

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
17 yaşında lise son sınıf öğrencisi temiz aile çocuğu bir gencim. Çevremde hiç ummadığım arkadaşım bile sigara içiyor. Her öğlen arkadaşlarla okulun karşısındaki parka gidip oturuyoruz bir sürü tanıdığım var orda herkes içiyor. Bana da zorluyorlar ama geri çeviriyorum onları. Ama geçen hafta iki kez rüyamda bizim evin arka balkonunda gizlice sigara içiyordum. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Başlamış sayılırsın rüyası olmaz bu işin. Derhal bir paket alarak devam et hayatına.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Kötü aliskanliklara zorluyorsalar o arkadaslardan sana hayir gelmez. Birak kendilerini zehirlemeye devam etsinler, sen onlardan uzak dur. Arkadas dedigin kisi seni iyilige, iyi olan seylere yönlendirir. Kötü seylere yönlendiren kisiye arkadas denilmez.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Hacı benimde etrafımda herkes içiyo. Ama başlamadım. Ne canım çekiyor ne de ihtiyaç duyuyorum. Para ve sağlık kaybından başka bişey deil

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kötü aliskanliklara zorluyorsalar o arkadaslardan sana hayir gelmez. Birak kendilerini zehirlemeye devam etsinler, sen onlardan uzak dur. Arkadas dedigin kisi seni iyilige, iyi olan seylere yönlendirir. Kötü seylere yönlendiren kisiye arkadas denilmez.

İyi de iki tanesi benim en yakınım. Birbirimizden gizlimiz saklımız yok üni'de aynı şehri tutturup aynı eve yerleşmeyi düşünüyoruz. Bu iyi kötü sıfatlandırması sadece sigaraya göre yapılmamalı.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
En yakinim dedigin kisiler seni böyle pisliklere zorluyorsalar ayni eve cikmadan önce iki kere düsün derim. Ben cok gördüm böyle "yakin" arkadas olanlari. Tecrübeyle sabittir.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
En yakinim dedigin kisiler seni böyle pisliklere zorluyorsalar ayni eve cikmadan iki kere düsün derim. Ben cok gördüm böyle "yakin" arkadas olanlari. Tecrübeyle sabittir.

Zorlamadan kastım "Al şunu iç yoksa bizden değilsin" değil. Bi geyik dönüyor sadece ortada. Ha ben de meraklısı değilim ama ne biliyim iki kez rüyamda gördüm.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,200
Sakin baslama pisman olursun. Bizim hocanin bir arkadasini zorlamislar. Baslamis. Baslattiran cocuk 1 sene sonra sigarayi birakmis. Baslayan simdi kanser...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Eger gercekten zorlama varsa tepkini acikca belirtmelisin. Bu yüzden kimseden cekinmene gerek yok.

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Etkilenmişsin belli. Ben sigara dumanına bile dayanamam. Sigaraya karşı ayrı bir nefretim var. Sevdiklerimin zehirlenmesine dayanamıyorum. Anneme sigarayı bıraktırmıştım ve rüyamda onun sigara içtiğını görürdüm. Bu rüyalar benim nefretimi arttırdı. Kendimle olan inatçılığım sayesinde dumanlı şeylerdne hiçbirini kullanmadım bu zamana kadar. Kullanmak da istemiyorum. O kadar çok sigara içen arkadaşım var . Hiçbiri sigara uzatmadı. Çünkü düşüncelerimi biliyorlar. Sen de tepkini göster uzatmasınlar sigara. İçme diye karışamam tabi ama içme. Ben sigara içsem ciğerlerime yanmam, verdiğim paraya yanarım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Etkilenmişsin belli. Ben sigara dumanına bile dayanamam. Sigaraya karşı ayrı bir nefretim var. Sevdiklerimin zehirlenmesine dayanamıyorum. Anneme sigarayı bıraktırmıştım ve rüyamda onun sigara içtiğını görürdüm. Bu rüyalar benim nefretimi arttırdı. Kendimle olan inatçılığım sayesinde dumanlı şeylerdne hiçbirini kullanmadım bu zamana kadar. Kullanmak da istemiyorum. O kadar çok sigara içen arkadaşım var . Hiçbiri sigara uzatmadı. Çünkü düşüncelerimi biliyorlar. Sen de tepkini göster uzatmasınlar sigara. İçme diye karışamam tabi ama içme. Ben sigara içsem ciğerlerime yanmam, verdiğim paraya yanarım.

Dumanından rahatsız olmam ama teklif ettiklerinde geri çeviriyorum. Onlar da sormuyorlar daha da inatçının biri habire yeniden çıkarıyor aynı konuyu yine ısrar falan sonra yine geri çeviriyorum.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Rüyaların birçoğu tersine çıkar mesela ben Mod'luk başvurusunda bulunduğum zaman 2 kez rüyamda Hakkı Reyiz'le oturup bilgisayar başında konuşuyorduk.:)

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Dumanından rahatsız olmam ama teklif ettiklerinde geri çeviriyorum. Onlar da sormuyorlar daha da inatçının biri habire yeniden çıkarıyor aynı konuyu yine ısrar falan sonra yine geri çeviriyorum.
O sıkılana kadar sen geri çevirmekten sıkılma.
Eğer seni arkadaşı olarak görüyorsa sağlını düşünsün.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
17 yaşında lise son sınıf öğrencisi temiz aile çocuğu bir gencim. Çevremde hiç ummadığım arkadaşım bile sigara içiyor. Her öğlen arkadaşlarla okulun karşısındaki parka gidip oturuyoruz bir sürü tanıdığım var orda herkes içiyor. Bana da zorluyorlar ama geri çeviriyorum onları. Ama geçen hafta iki kez rüyamda bizim evin arka balkonunda gizlice sigara içiyordum. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

çevremde ki tüm arkadaşlarım alkol sigara vs kullanıyor bence onlar sigara içtiğinde sana da ikram ediyorlarsa emin ol hiçbirisi gerçek arkadaşın değil çok samimi olduğum 2 arkadaşım var hemen her hafta beraberiz 1 kere çok moralim bozuktu gittim 2-3 bişey içtim sonra canım nedense sigara istedi (daha önce tek tük içmiştim) gittim güzelcene sigaramı aldım bi mekanda arkadaşları bekliyordum ilk gelen arkadaşım sigarayı elimden aldı öbürü kutuyu kırdı attı çünkü onlarda farkında ne kadar zararlı oldugunun bende onlara zorla sigarayı bıraktırdım şimdi hiçbirimiz tüketmiyoruz önceden her fırsatta alkol ürünleri tüketiyordum hemde zevk için hiçbir problem vs yokken .D şimdi onu da bıraktım çok mutluyum :D sigara içsem 13-14 lira ona vereceksin günlük o parayı kendini mutlu etmek için kullan daha mantıklı ben arabaya mazot alıyorum geziyorum hiç görmediğim mekan memleket kalmadı.

şimdi sigara kötü dür diyip kamu spotu yapsam da önce sen kendin karar ver o tütün o kadar saçma salak birşey ki tat desen yok zevk desen yok haz desen yok doyurmaya doyurmaz moralin bozuksa kafanı dağıtmaya yaramaz kısacası bi bka yaramaz
ama leş gibi kokmana yarar dişlerin saman sarısı olmasına yarar biraz koştugunda nefesini başka şekilde almana yarar hep zarar.

arkadaş ortamın da ki insanları bi gözden geçir ileride uyuşturucu kullansalar seni de teşvik ederler öyle insanlardan fayda gelmez.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sakın içme. Ben içmiyorum yanımda da içirmiyorum. Zararlı alışkanlığa her zaman karşı olmalısın.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798

bak aklıma geldi eğer öyle birisi varsa illa al diyen sigarayı al elinde ufala ikiye üçe böl yere al sonrada gözlerine bakıp sağ ol iyi geldi de :D bunu her uzattığında arkadaşların yap emin ol onların canı daha çok yanar :D birdaha uzatmadan düşünürler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
bak aklıma geldi eğer öyle birisi varsa illa al diyen sigarayı al elinde ufala ikiye üçe böl yere al sonrada gözlerine bakıp sağ ol iyi geldi de :D bunu her uzattığında arkadaşların yap emin ol onların canı daha çok yanar :D birdaha uzatmadan düşünürler

Dur yarın deneyeyim bunu [emoji23][emoji23]

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Dur yarın deneyeyim bunu [emoji23][emoji23]

ciddi diyorum bak bunu ben rakı da yaptım içmiyorum artık dedikçe ısrar etti bende ilkini aldım gözlerine baka baka yere döktüm 2. yi doldurdu onda da aynısını yaptım manyakmısın dedi bende yok sadece içmiyorum dedim sen sözden anlamadın bende görsel olarak açıkladım dedim :D şimdi o arkadaş su dan başka birşey ikram etmez bana :D çünkü o kullandıkları ürünler onların gözünde velinimet bulunmaz hazine sende elinden alıp yere atarsın birde ayakkabınla parçalarsan emin ol birazcık aklı varsa tekrar uzatmaz

Son düzenleme:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
sigara içen bir adam yanındaki içmiyorsa ifrit olur. 4 ay önce bıraktım sigarayı ve sigara içen işyeri ve mahalle arkadaşlarımın hepsinin yüzü düştü. sigaranın enteresan bir şekilde insanları kaynaştırma huyu var. mesela iş yerinde bir çok arkadaşımı sigara içtiğimiz yangın merdiveninde tanıdım, 4 aydır yüzlerini görmüyorum. kendi birimimdeki çocuk bile hala alışamadı, gel yanımda kahve iç muhabbet ederiz diye sürüklüyor arada:D

işin özü şu, ya aşırı iradeli olup sigara içen arkadaşlarınla aynı ortamlarda hayatına devam edeceksin, yada o arkadaşlarınla yolunu ayıracaksın. öteki bir ihtimal de onlardan olman.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Yaklaşık 5 yıldır etrafımda sigara içen arkadaşım eksik olmaz ama içtiğim dal sayısı 5 değildir. @topalsolucan ın dediği kaynaştırma rolü için de şunu söyleyebilirim, ben kapalı ortamda uzun süre kalmayı sevmediğim için sigara içenlerin yanına çıkarım genelde, sürekli onları da görürüm yani. Bi kere reddeddikten sonra da hala teklif eden olmuyo. Çok ısrar eden olursa kırmakla tehdit ederim, o da vazgeçer zaten.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Olay tamamen kafanda bitiyor. Ben 1-2 ay önce 1 paket sigara içtim pofur pofur. Çoğu kişi de daha bırakamazsın diyordu. O paketten sonra sadece aklıma geldi ama hiç kesinlikle içmem lazım dayanamıyorum kafasına girmedim. Zaten şöyle bir olay var. Sana uzattıklarında ilk sigaranda odun dumanı çekiyormuş gibi hissedeceksin daha da içmem dersin. Ondan sonra da içmezsen hiç başlamazsın. Ama gidipte belki bu sefer güzel gelir diye devamlı devamlı içersen o zaman kötü :D

Ayrıca rüyana giriyorsa zaten içmen yakındır. Dediğim gibi hevesini almak için 1-2 tane içebilirsin.

Sana en yakın yaştaki dost yazdı :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
lisede tüm arkadaşlarım başlamıştı sigaraya. şimdi hepsi bırakmaya çalışıyor. çoğu bıraktı. bırakamayanlar da var.
hayatını daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz sigara.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
İlerki yaşlarda öksürük krizlerine girmek istiyorsan durma başla :)

Reaksiyon puanı
227
Kendi kendini zehirleyip üstüne para verene ne denir? Bende içmiyorum uzatıyorlar. İçene zaten uzatmazlar.
Seni başlatıp otlanmak amacı olanlar bile vardır. Nasılsa beyin bedava.

Nefes, Darlığı, Can sıkıtısı evlenirsin orada bile sorun olur. Hiç bulaşma.

Selçuk Uçar

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sen sen ol, @MrSmoke her ne derlerse desinler, her defasında içmen yönünde ısrar da etseler, kesinlikle başlama.
Zira, insan bir kere başladı mı, bırakması kolay olmuyor.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Haha aklıma üniversite anıları geldi biraz anlatayım yeri gelmişken :D
Benim okuduğum şehirde içmeyen sayısı nerdeyse elle sayılırdı esnaftan tut hepsi abartısız şehir komple keş olmuş bizim sınıfta öyleydi topu topu 3 kişi falandık içmeyenler olarak.
Neyse ortamlara giriyorum herkes içiyo heryer dumanaltı falan baktım bunlar banada uzatıyor falan başladım ben bunların beyninin etini kemirmeye bilim adamları diye konuyu bir açtım komple soğudu hepsi benden bir daha da iç diyen olmadı :D
Ayrıca ben bana sigara iç diyene her zaman şunu derim sen hristiyan olmak ister misin hayır der neden derim sen delirdin mi inanç bu değişmez falan derler ben de derim sonra işte senin inancın ne kadar değişmezse benim de fikrim o kadar değişmez zaten bu konu uzar hep aynı muhabbet sıkar benim normal muhabbetim bile sıkıcıdır zaten adamlar dayanamaz bir daha da uğraşmazlar.
Benim sigaraya özel bir nefretim var ve eğer kanun koyucu ben olsaydım ülkede sigara içen çok nadir insan olurdu :)
Mesela en düşük sigara paketi 20 lira olması sigara içen kişilerin içtiği sigaradan kaynaklanan sağlık sorunlarını karşılamamak sigara içilmemesi gereken yerde içimeye müsade edenlerin iş yeri direk kapatılacak ve nüfüs cüzdanı artık sarı olacak bu yüzden artık işyeri falan açamayacak içen kişi de yüz kızartıcı suçlu sayılacak ve gereken ona göre yapılacak özel ve gizli denetleme kurumu olacak burda çalışanlar da göz yumarsa ağır hapis cezası alacak gibi gibi sert kanunlar aklıma gelen sadece birkaçı :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Haha aklıma üniversite anıları geldi biraz anlatayım yeri gelmişken :D
Benim okuduğum şehirde içmeyen sayısı nerdeyse elle sayılırdı esnaftan tut hepsi abartısız şehir komple keş olmuş bizim sınıfta öyleydi topu topu 3 kişi falandık içmeyenler olarak.
Neyse ortamlara giriyorum herkes içiyo heryer dumanaltı falan baktım bunlar banada uzatıyor falan başladım ben bunların beyninin etini kemirmeye bilim adamları diye konuyu bir açtım komple soğudu hepsi benden bir daha da iç diyen olmadı :D
Ayrıca ben bana sigara iç diyene her zaman şunu derim sen hristiyan olmak ister misin hayır der neden derim sen delirdin mi inanç bu değişmez falan derler ben de derim sonra işte senin inancın ne kadar değişmezse benim de fikrim o kadar değişmez zaten bu konu uzar hep aynı muhabbet sıkar benim normal muhabbetim bile sıkıcıdır zaten adamlar dayanamaz bir daha da uğraşmazlar.
Benim sigaraya özel bir nefretim var ve eğer kanun koyucu ben olsaydım ülkede sigara içen çok nadir insan olurdu :)
Mesela en düşük sigara paketi 20 lira olması sigara içen kişilerin içtiği sigaradan kaynaklanan sağlık sorunlarını karşılamamak sigara içilmemesi gereken yerde içimeye müsade edenlerin iş yeri direk kapatılacak ve nüfüs cüzdanı artık sarı olacak bu yüzden artık işyeri falan açamayacak içen kişi de yüz kızartıcı suçlu sayılacak ve gereken ona göre yapılacak özel ve gizli denetleme kurumu olacak burda çalışanlar da göz yumarsa ağır hapis cezası alacak gibi gibi sert kanunlar aklıma gelen sadece birkaçı :D

E sen de Kim Jong'u aşmışsın