Sigara yasağının sonuçları sizce ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
425
hökümete para lazım

kasa bomboş tamtakır

yasak olacak ki delen bulunsun
Sigara yasağindan da trilyor milyorlar kazanır devlet haklısin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam anladım. ? Bende işte annem içiyor ve hep bırak diyoruz ama bırakmıyor. Ondan biraz sinirliyim.
13 yaşimda babamdan bir firt istediğimi hatırlarım.
Çektiğim an boguldum gözlerim yaşardı
Nasıl içiyorlar bunu :D

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Türkiye gündeminde olan açık hava ortamlarında sigara yasağının da getirilmesi ardından ne gibi bir çalışma yapılacak. Yada bunun tam olarak ülkemize ne gibi bir sonucu olacaktır?

Lütfen sizlerde ne gibi etkileri olacağı konusunda görüşleriniz varsa bizimle paylaşın.
Bence doğru bir uygulama.İnsanların sigaradan uzaklaşması hem maddi olarak hemde sağlık olarak(özellikle sağlık açısından) önemli.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Açık alanda yasaklanabilir ama içenlere de biraz esneklik sağlanmalı özel alanlar gibi.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Bu mantığa göre o zaman insanların keyfi olarak kullandıkları her şeye kısıtlama ve yasaklama gelsin ?
İçen bunu keyfi olarak içiyor.
O zaman ülkeye içkide sokulmasın ? İçki satışı yasaklansın , kısıtlansın. Meyhaneler vs kapatılsın ?
Bunu neden gündeme getiren yok o zaman ? Her yıl onlarca zam , kimse sesini çıkarmıyor. Yok sağlık sorunu yok şu yok bu. SANANE BİLADER. içen aptal mı bu kadar bunu bilmeyecek. Biliyor ama içiyor sanane.
Bu BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN mantığından kurtulmadıkça daha çok zamlar , yasaklar , kısıtlamalar görürüz biz.
''Umarım oyun konsollarına gelen gümrük vergisi %100 e çıkar nasıl olsa almayacağım , banane'' Hiç güzel olmadı değil mi ?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bence en başından beri böyle olmalıydı, en kötü ihtimal %20 etkiliyordur diye düşünüyorum virüsün yayılmasında.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Konuyu çoğunu okudum tiktok kapansın mi kapanmasinmi meselesi gibi olmuş.. destekleyenler çok ama içenlerde çok ???? illa kafami eror yatıracaksınız yani ???

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Konuyu çoğunu okudum tiktok kapansın mi kapanmasin meselesi gibi olmuş.. destekleyenler çok ama içenlerde çok ???? illa kafami eror yatıracaksınız yani ???

a05e1ace-b9d5-46e4-a1df-189caa3f5d8e.png

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
İçen bunu keyfi olarak içiyor.
Keyfi? Biz içmene karışıyor muyuz?
O zaman ülkeye içkide sokulmasın ? İçki satışı yasaklansın , kısıtlansın. Meyhaneler vs kapatılsın ?
Mantıklı, keşke yapılsa. Ölüm sayısı hızlıca düşer. İsyan başlayacak bu sefer.
içen aptal mı bu kadar bunu bilmeyecek. Biliyor ama içiyor sana ne?
Biliyorsan neden içiyorsun? Sadece kendi hayatını değil, başkalarının hayatını da zehirliyorsun.
''Umarım oyun konsollarına gelen gümrük vergisi %100 e çıkar nasıl olsa almayacağım , banane'' Hiç güzel olmadı değil mi ?
Zaten sürekli zam geliyordu, konsol ile sigarayı bir tutman da komik olmuş. Sigara hayatını zehirliyor yani keyfi içilemez!? Konsol zevk için alınıyor?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Keyfi? Biz içmene karışıyor muyuz?

Mantıklı, keşke yapılsa. Ölüm sayısı hızlıca düşer. İsyan başlayacak bu sefer.

Biliyorsan neden içiyorsun? Sadece kendi hayatını değil, başkalarının hayatını da zehirliyorsun.

Zaten sürekli zam geliyordu, konsol ile sigarayı bir tutman da komik olmuş. Sigara hayatını zehirliyor yani keyfi içilemez!? Konsol zevk için alınıyor?
Boş ver hiç uğraşma onla. Kendisi tam bir sigara zehir seven ve savunucu. Profilinden yok say yap ve geç. Hiç değmez. Boşuna zaman kaybı. Böyle insanları hiç sevmem ben.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Bu konuyu gayet güzel tartışırdım fakat sizlere yazacağım her kelime israf olacak :) Muhatap alınmayacak şahıslarla ilgilenmiyorum pek. Dediklerinizin hiç biri birbirini tutmuyor çünkü. Neyse uzatmaya gerek yok. Cidden iyi ki yok saymak var. :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Necip Fazıl çok fazla sigara içermiş. Bir gün bir öğrencisi gelip;
-Hocam bugün bir rüya gördüm bütün bitkiler Allah'a secde ediyordu, bir tek tütün etmiyordu,
deyince
Üstad cevabı yapıştırır:

Getirin o kafiri yakalım..

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Hiç bir şey olmayacak ilk 1 hafta her yer polis kaynayıp denetim yapılacak.. Sonra yine aynı ... Bu millet kural kaideye uyacak kadar medeni ve duyarlı bir millet değil. Daha sokağa çöp atılmayacağını idrak edememiş geri kalmış bir toplumdan ne beklersin.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Kesinlikle gelmesi lazım. Başkalarına saygın yoksa sana, saygı duyup duymama ihtimali bile verilmemeli. En fazla ıssız yerlerde içsinler.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Doğru bir karar. Maske takmanın zorunlu olduğu sokakta maske ile sigara içilemeyeceğine göre sigaranın yasaklanması çok doğru.

Ama uygulamada sonuç vermez. Açık alanı geçtim, halen kapalı alanlarda bile maske takmayanlar var.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Onların, yaptıkları hoşmu?
Seni ilgilendirmez ki ? Kendine veriyor zarar. Sürekli olarak içicilerin peşinde, pasif içiciysen ayrı.
Şuan bir pandemi var kendi açılarından 13 kat tehlikede olmalı kendilerinin bileceği iş.
Lakin ben yürüyerek asla sigara içmedim bu dönemde. Hep birinden kapma ihtimalim, hemde dumandan bulaştırma riskim olduğu için bana bulaştıysa bile.

Kimseye geberesice demek sizin hakkınıza değil. Tıpkı onların dumanla size taşıması gibi.

Reaksiyon puanı
16,118
aslında maske ile de sigara içilir atmak üzeyken bıraktığım için deneyemicem...

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Yavaş yavaş sigara yasaklanabilir, birden yapılırsa sıkıntılı olur. Dezavantajı olur mu, tabii ki de tamamen yasaklanırsa tütün kaçakçılığı vs. falan olabilir.

Reaksiyon puanı
385
Seni ilgilendirmez ki ? Kendine veriyor zarar. Sürekli olarak içicilerin peşinde, pasif içiciysen ayrı.
Şuan bir pandemi var kendi açılarından 13 kat tehlikede olmalı kendilerinin bileceği iş.
Lakin ben yürüyerek asla sigara içmedim bu dönemde. Hep birinden kapma ihtimalim, hemde dumandan bulaştırma riskim olduğu için bana bulaştıysa bile.

Kimseye geberesice demek sizin hakkınıza değil. Tıpkı onların dumanla size taşıması gibi.

Bizede zarar veriyorlar kendi keyifleri için.Madem öyle evlerinde çocuklarının yanında içsinler yemez ama.