Sigara yasağının sonuçları sizce ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Türkiye gündeminde olan açık hava ortamlarında sigara yasağının da getirilmesi ardından ne gibi bir çalışma yapılacak. Yada bunun tam olarak ülkemize ne gibi bir sonucu olacaktır?

Lütfen sizlerde ne gibi etkileri olacağı konusunda görüşleriniz varsa bizimle paylaşın.

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Sonrasına etksi olarak kalıcı dışarda özel sigara içme alanları oluşabilir.. Bu da benim gibi sigara içmeyen biri için iyi bir şey genel olarak..

Ama ben yine de uygulamada ne kadar başarılı olunabilir onu da bilemiyorum..

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Benim görüşüm, çok iyi bir çalışma olacağı konusunda. Yolda yürürken önümde yada yanımda sigara içen olduğu zaman takmış olduğum maske sanki o sigara dumanını emiyor ve eve gidene kadar o sigara kokusu ile devam ediyorum.

Açıkçası pandemi ve sonrasında bu yasağın devamını isteyenlerdenim. İçecek adam evinde içsin başka bir yerde içemesin.

Reaksiyon puanı
425
şimdi bekçileri sokak başlarına dikecekler gelene ceza gidene ceza vay masken yok vay sigara içiyorsun
yakında açık havada tlf görüşmekte yasak gelirse şaşırmayın
....
...
....

en sonunda yasak yasak.........vay senmisin dışarda dolaşan gel bakalım diyecekler
Normal nefes ile sigara dumanının bulaş riski bir mi?

Sen sigara icen birisinin dumaninı soluduğunda virüslüyse bulaşmıştır artık
Bu kadar saçma bir yorum yok pes!

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Türkiye gündeminde olan açık hava ortamlarında sigara yasağının da getirilmesi ardından ne gibi bir çalışma yapılacak. Yada bunun tam olarak ülkemize ne gibi bir sonucu olacaktır?

Lütfen sizlerde ne gibi etkileri olacağı konusunda görüşleriniz varsa bizimle paylaşın.
Ben astım hastası olarak sigara içenlerin yanında zoelandigima göre covid 19 a da etkisi büyük bir bakıma iyi olmuş

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
içilecek özel alanlar önceden yaratılmadan belirlenmeden lak diye yasaklanmaz.
siz hangi ülkede yaşıyorsunuz arkadaş

bizim bura muz cumhuriyeti agam yasak deyince yasak yasakk hemşerim

(adam twiterden istifa ettim dedim 27 saat kimse ses çıkaramadı)

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
siz hangi ülkede yaşıyorsunuz arkadaş

bizim bura muz cumhuriyeti agam yasak deyince yasak yasakk hemşerim

(adam twiterden istifa ettim dedim 27 saat kimse ses çıkaramadı)

Yok benimkisi olacak/olmayacak öngörüsü değil, olması gerekenden bahsettim. Sigara söz konusu olunca sjw kesilip hitler oluyor herkes, o garip geliyor bana.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ülke çapında isyanlar çıkacak. Hükümet devrilecek, Sigaraya özgürlük istenecek. Dünyaya örnek olacağız.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Benim görüşüm, çok iyi bir çalışma olacağı konusunda. Yolda yürürken önümde yada yanımda sigara içen olduğu zaman takmış olduğum maske sanki o sigara dumanını emiyor ve eve gidene kadar o sigara kokusu ile devam ediyorum.

Açıkçası pandemi ve sonrasında bu yasağın devamını isteyenlerdenim. İçecek adam evinde içsin başka bir yerde içemesin.
Bende aynı görüşteyim evinde içsin... sigara uyuşturucu gibi ama uyuşturucuyu kullanan kendine zarar veriyor bir de krize girdiğinde etrafındakilere ama sigara yanındaki herkese veriyor... hadi cebini geç sağlık bu...
Mesaj otomatik birleştirildi:

güzel olur. herkes sigarayı bırakır.
Umarım...

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
şimdi bekçileri sokak başlarına dikecekler gelene ceza gidene ceza vay masken yok vay sigara içiyorsun
yakında açık havada tlf görüşmekte yasak gelirse şaşırmayın
....
...
....

en sonunda yasak yasak.........vay senmisin dışarda dolaşan gel bakalım diyecekler
Bekçiler bu işi hayırlarına mı yapıyor peki?

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Altyapı olarak dışarıda içmek isteyenlere havalimanlarında olduğu gibi duman istasyonları yapabilirler. Orada içilebilir. Bir keresinde af edersiniz dallamanın biri yolda sigarası ile tshirt'ümü yakmıştı.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İlk isyanlar yavaş yavaş başlamış bile.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
uygulamayı destekliyorum, sigara bir zehir ve başkasının beni de zehirlemesini istemiyorum.
Çok güzel dediniz. Ama bazı zehir ya da sigara bağımlılarına anlatamıyoruz. Ama ileride sigara yüzünden kanser olurlarsa ya da ölürlerse şaşmasınlar. Alman imparatoru Friedrich III bile çok sigara içmekten ölmüştü.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Yok benimkisi olacak/olmayacak öngörüsü değil, olması gerekenden bahsettim. Sigara söz konusu olunca sjw kesilip hitler oluyor herkes, o garip geliyor bana.
yukardada yazmıştım bizim ağa sigarayı eskiden beri sevmez di

tütünü bile yasaklattılar

virüste araya girdi içen tiryaki kardeşimlere yazık yani

yer belli olması lazım ama o yönetici ile alakalı bir durum gibi

bir şey anlatayım size
kapalı alanlarda sigara yasağı ilk çıktığı zamanlarda bizim kurumda bizim müdürü de sevmezdi sigarayı fatih gel bunlara bir gaz odası yapalım hepsi toplu zehirlensin dedi şaşırdım 5mt 5mt tamamen kapalı bir oda teşkil ettik dışarda
ısınma yok
havaalacak yer yok
tamamen kapalı bir ufak kapısı var eğilerek giriyorsun içerde tabureler koca birde çöp kovası

sigara içen personeli topladı aha size sigara içme odası ora haricinde içen olursa yakarım dedi
zihniyet aynı

Reaksiyon puanı
425
yukardada yazmıştım bizim ağa sigarayı eskiden beri sevmez di

tütünü bile yasaklattılar

virüste araya girdi içen tiryaki kardeşimlere yazık yani

yer belli olması lazım ama o yönetici ile alakalı bir durum gibi

bir şey anlatayım size
kapalı alanlarda sigara yasağı ilk çıktığı zamanlarda bizim kurumda bizim müdürü de sevmezdi sigarayı fatih gel bunlara bir gaz odası yapalım hepsi toplu zehirlensin dedi şaşırdım 5mt 5mt tamamen kapalı bir oda teşkil ettik dışarda
ısınma yok
havaalacak yer yok
tamamen kapalı bir ufak kapısı var eğilerek giriyorsun içerde tabureler koca birde çöp kovası

sigara içen personeli topladı aha size sigara içme odası ora haricinde içen olursa yakarım dedi
zihniyet aynı
Bunu insan saglıgı için yapiyor
Sana hiç içme demiyor
Afedersin git evinde zıkkımlan ama milleti alet etme
Içmeyenin içenden zarar görmesi kadar kötu bir şey yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok güzel dediniz. Ama bazı zehir ya da sigara bağımlılarına anlatamıyoruz. Ama ileride sigara yüzünden kanser olurlarsa ya da ölürlerse şaşmasınlar. Alman imparatoru Friedrich III bile çok sigara içmekten ölmüştü.
Babam abartisız 30 senedir sigara içer
1 ay önce baktırdık cigerler benimkinden temiz

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Babam abartisız 30 senedir sigara içer
1 ay önce baktırdık cigerler benimkinden temiz
E yani? Ne yapalım babana zararı yok diye herkes içsin mi? Temizse temiz. Hiç bir insana yararı yok. Zararı var. Boşa para verirsin. O sigaraya ya da zehre vereceğime kenara koyarım ve biriktirim parayı daha iyi.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Evleri basın, yakalayın zindana atın, falakaya yatırın, meme ucunu sıkın kafası hastalıklı. Ben de içmiyorum, isterim kimse başlamasın. Ama alanlar belirlenir, sigara içen içmeyen ayrımı yapılır herkes mutlu mesut işine bakar.