Yardım Sıfır monster kasma sorunu abra 14.3

Bu konuyu okuyanlar

requiemcruze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba. Bundan bir ay önce çok araştırmadan sıfır laptop aldım monsterdan (abra 14.3 i7 12700h 3050ti ekran kartlı ) Bilgisayarı günde 2-3 saat Metin2 oyunu oynamak için ara sıra pubg valorant oynarım diye aldım freedos . Windowsu kendim yükledim 2. Gün mavi ekran verdi 1 hafta kullandım sürekli ekran kartı driveri silindi ben güncelledim otomatikman sildi 1 hafta sonunda servise verdim bana sıfır cihaz gönderdiler yeni aldığım cihaza Microsofttan orjinal Windows yükleyip key satın aldım ve yeni gelen PC de performans sorunu var bütün ayarları performans ve FPS üzerine ayarladım sorun yaşıyorum kimse çözemiyor sorunumu problem nedir acaba metin2 de 3 FPS alıyorum bazen 20-30 oluyor işlemcinin ekran kartını kullanıyordu onu gpu olarak ayarladım yine çok farkeden birşey olmadı mesela valorantta kasmıyor ama muck adlı oyunu indirdim en yüksek ayarlarda otomatik başladı sonra kasınca en düşük ayarlara aldım ama oyun akmıyor bir problem var yardımcı olursanız çok sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pil ayarları yüksek performansta ve şarjda kullanıyorum

yenilikci

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
121
Garantiye gönderin hocam

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Ne kadara almıştınız ve bütçeniz ne kadardı?

requiemcruze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 3 bin liralık bilgisayar bakarken birden limitleri baya yükselttim bilgisayar da ekstra olarak 512 GB Samsung SSD 6900 okuma 16 GB tek ram var 27bin TL ye mâl oldu

Bence garantilik değil başka bir şekilde de çözülebilir.
Bende garantilik olduğunu düşünmüyorum her oyunda sıkıntı yaratmıyor keşke diyorum 2-3 bin TL ye ikinci el bir laptop alıp geçseydim büyük balığın büyük sıkıntıları doğuyor ortaya.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Ben 3 bin liralık bilgisayar bakarken birden limitleri baya yükselttim bilgisayar da ekstra olarak 512 GB Samsung SSD 6900 okuma 16 GB tek ram var 27bin TL ye mâl oldu

Bende garantilik olduğunu düşünmüyorum her oyunda sıkıntı yaratmıyor keşke diyorum 2-3 bin TL ye ikinci el bir laptop alıp geçseydim büyük balığın büyük sıkıntıları doğuyor ortaya.
İade edip bunu alın direkt bütçeniz 27.000 TL ise:

requiemcruze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok araştırmadım dediğim gibi ama başıma gelmeyen olay kalmadı peki şimdi ben bunu aldım ileriye dönük bakalım olaya nasıl bir yol izlemem lazım ne yapmalıyım

requiemcruze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İade et ve önerdiklerime bir bak derim.
İade hakkım 2 hafta önce doldu başka alternatif nedir kafayı yicem

intel alınca olanlar...
?

Hocam keşke hiç Monster'a bulaşmasaydınız. Sorunları hiç bitmeyen bir marka.
Almadan farkedemiyorsun benim oldu bittiye geldi

requiemcruze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi bir fiyattan sat.
Satmadan iade etmeden ne yapabiliriz sonuçta bu bir bilgisayar ve eksik birşey var hangi ayarlarını kontrol etmeliyim mesela veya format atarken nelere dikkat etmeliyim yada driverlardan neyi test etmeliyim gibi

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,747
Satmadan iade etmeden ne yapabiliriz sonuçta bu bir bilgisayar ve eksik birşey var hangi ayarlarını kontrol etmeliyim mesela veya format atarken nelere dikkat etmeliyim yada driverlardan neyi test etmeliyim gibi
Düzelsede satmanı öneririm. Monster düzgün bir marka değil.

Son mesajlar