Öneri Sesli Asistan İçin Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
"günaydın ","Selamünaleyküm ","Merhaba ","Selam ","nasılsın ","ne yapıyorsun ","kötüyüm ","iyiyim ","kendi mi kötü hissediyorum"," kendimi iyi hissediyorum"," seni yapan kim"," ne yapabilirsin ","hangi takımlısın", "kaç yaşındasın"," hayal kurar mısın"," hayallerin neler", "kendinden bahset", "versiyon", " ilginç bilgi ver", "Saat kaç", "ders takvimini aç" ,"espri yap" , "fıkra anlat" ,"teşekkürler"," teşekkür ederim", "görüşürüz", " kendini kapat " gibi söylemlere özel cevap verebiliyor ."İnternette ara " deyince size " Google de ne arıyım" diyor ardından ne aratmak isterseniz söyleyin kendiliğinden arıyor, "Hava durumu yada hava nasıl" deyince "Hangi Şehrin Hava durumunu istersiniz" diyor ardından istediğiniz şehrin adını söyliyerek aramasını sağlıyabilirsiniz :) , "Hangi gündeyiz" sorusunda şuanda problem var gibi :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Erişim isteği gönderdim. Kabul edersen vaktim olduğunda inceleyerek önerilerde bulunabilirim.
teşekkür ederim :)

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Google drive sanırım python kodu eklediğin için dosyayı kaldırmış. Erişim sağlanamıyor. Tavsiyem Github hesabı açarak kod paylaşımlarını oradan yapman yönünde

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
tamam githuba ekliyip atıyım

kodlara buradan ulaşabilirsiniz. Dosya 25 Mb den Büyük Olduğu İçin atamadım :/

Son düzenleme:

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
tamam githuba ekliyip atıyım

kodlara buradan ulaşabilirsiniz. Dosya 25 Mb den Büyük Olduğu İçin atamadım :/
şey kod yazmyaı nerden öğrendşn ve hangi dilde yazıyosun benimde bi ara merakım vardı o konulara ama 8.sıınıfım küçüğüm diye yapmadım c# öğrenmye çalışıyodm

he bide bu kodları nerden yazıyorsun hangi uygulamadna( çok meraklıyım bu konulara ) :)

"günaydın ","Selamünaleyküm ","Merhaba ","Selam ","nasılsın ","ne yapıyorsun ","kötüyüm ","iyiyim ","kendi mi kötü hissediyorum"," kendimi iyi hissediyorum"," seni yapan kim"," ne yapabilirsin ","hangi takımlısın", "kaç yaşındasın"," hayal kurar mısın"," hayallerin neler", "kendinden bahset", "versiyon", " ilginç bilgi ver", "Saat kaç", "ders takvimini aç" ,"espri yap" , "fıkra anlat" ,"teşekkürler"," teşekkür ederim", "görüşürüz", " kendini kapat " gibi söylemlere özel cevap verebiliyor ."İnternette ara " deyince size " Google de ne arıyım" diyor ardından ne aratmak isterseniz söyleyin kendiliğinden arıyor, "Hava durumu yada hava nasıl" deyince "Hangi Şehrin Hava durumunu istersiniz" diyor ardından istediğiniz şehrin adını söyliyerek aramasını sağlıyabilirsiniz :) , "Hangi gündeyiz" sorusunda şuanda problem var gibi :(

teşekkür ederim :)
onu açınca istediğimiz bir uygulamını adını söyleyip o uygulmaya açıyormu

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Python öğrenmeni tavsiye ederim kolay bir dildir . Visual Studio Code kullanıyorum kod yazmak için .İstediğin uygulama açmayı yapamaz şuan :)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
tmamadır o dille neleri yapabilrim mesalae teşekkür ederim
web geliştirme , makine öğrenimi ,oyun geliştirme ,yapay zeka , veri analizi fln ,Exe yi yandex e yüklüyorum yüklenince atarım incelersin :)

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Az önce kodunu inceledim. Çalıştırıp bakmadım fakat genel olarak bir sorun gözükmüyor. Sadece if bloğunda bazı günleri yanlış yazmışsın :) "Wednasday" ve "Sayurday". Muhtemelen o yüzden hangi gündeyiz kısmı çalışmadı. Gördüğüm kadarıyla arka arkaya birkaç soru sorduğunda program hata verebilir durumda. Arka arkaya birkaç soru sormayı denedin mi?
Ek olarak tavsiyem, sorularını spesifik olarak belirtmemeye çalış. Kullandığın ses tanıma motoru Türkçe için tam olarak performans veremiyor maalesef. Yani;
Python:
if "Hangi gündeyiz" in voice:
demek yerine, bunu daha basite indirgeyebilirsin;
Python:
if "Hangi gün" in voice:
Veya birden fazla alternatif eklemeye çalış sorulara;
Python:
if "Bugün günlerden ne" in voice or "Hangi gündeyiz" in voice or "Hangi gün" in voice:

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Az önce kodunu inceledim. Çalıştırıp bakmadım fakat genel olarak bir sorun gözükmüyor. Sadece if bloğunda bazı günleri yanlış yazmışsın :) "Wednasday" ve "Sayurday". Muhtemelen o yüzden hangi gündeyiz kısmı çalışmadı. Gördüğüm kadarıyla arka arkaya birkaç soru sorduğunda program hata verebilir durumda. Arka arkaya birkaç soru sormayı denedin mi?
Ek olarak tavsiyem, sorularını spesifik olarak belirtmemeye çalış. Kullandığın ses tanıma motoru Türkçe için tam olarak performans veremiyor maalesef. Yani;
Python:
if "Hangi gündeyiz" in voice:
demek yerine, bunu daha basite indirgeyebilirsin;
Python:
if "Hangi gün" in voice:
Veya birden fazla alternatif eklemeye çalış sorulara;
Python:
if "Bugün günlerden ne" in voice or "Hangi gündeyiz" in voice or "Hangi gün" in voice:
Öncelikle incelediğin için teşekkür ederim "Hangi gündeyiz" i rahat bir şekilde algılıyordu yanlış yazımlar yüzünden çalışmıyormuş . 2 . olarak bir kaç soru sorulduğunda eğer tüm soruları algılarsa yazdığım kodlara göre sırasıyla hepsini cevaplıyor .

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,848