Öneri Sesli Asistan İçin Öneriler

Bu konuyu okuyanlar

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Merhaba Python Dilinde Ara yüzlü Bir Sesli Asistan Yaptım .Şuanda Fazla Olmasa da Sizinle Muhabbet Edebiliyor ancak ben bunu biraz daha geliştirmek istiyorum. Sesli asistana söylediğiniz şeye cevap veriyor. bunun için tavsiyesi olan var mı ? . Mesela -Nasılsın +iyiyim sen nasılsın .. Bunun Gibi Hangi Sorulara Cevap Vermesini İstersiniz

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
açık kaynak yapabilirsin bence

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Nasıl Yapabilirim ki ?

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Aslında sorulara cevap vermekten ziyade adım adım yeni özellikler ekleyebilirsin.
  • Söylediğin bir şarkıyı çalması basit ama güzel bir özellik olabilir.
  • Google üzerinde arama yaparak sana sonuçları getirmesini sağlayabilirsin.
  • Daha ileri seviyede shazam gibi bir özellik geliştirebilirsin.
Ne kadar bilgin veya pratiğin var bilmiyorum ama eğer yeni yeni başlıyorsan bunlar gözünü korkutmasın. Hepsi için kullanabileceğin python kütüphaneleri var. Başlangıçta bu kütüphaneleri kullanabilir, kendini geliştirdikçe kütüphaneleri kullanmak yerine kendi implementasyonlarını gerçekleştirebilirsin.

Kolay gelsin.

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Öncelikle Önerin için teşekkürler .Google de arama yaparak sonuçları ekrana getirebiliyor, yaklaşık 20 kelimeye de özel cevaplar verebiliyor ve hava durumunu sorunca Şehir bilgisi alarak Hava durmunu açıyor .Şuanda Wikipedia dan veri çekmesini nasıl yapabileceğimi bilmiyorum wikipedia kütüphanesinin kullanımını internette tam olarak bulamadım önerebileceğin bi video var mı ?.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında sorulara cevap vermekten ziyade adım adım yeni özellikler ekleyebilirsin.
  • Söylediğin bir şarkıyı çalması basit ama güzel bir özellik olabilir.
  • Google üzerinde arama yaparak sana sonuçları getirmesini sağlayabilirsin.
  • Daha ileri seviyede shazam gibi bir özellik geliştirebilirsin.
Ne kadar bilgin veya pratiğin var bilmiyorum ama eğer yeni yeni başlıyorsan bunlar gözünü korkutmasın. Hepsi için kullanabileceğin python kütüphaneleri var. Başlangıçta bu kütüphaneleri kullanabilir, kendini geliştirdikçe kütüphaneleri kullanmak yerine kendi implementasyonlarını gerçekleştirebilirsin.

Kolay gelsin.
Bir sorum olucak kod IDE de sıkıntısız çalışıyor ancak uzantısını pyinstaller kullanarak exe ye çevirdiğimde Sürekli Seni Anlıyamadım diyor yardımcı olabilir misin ?

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Öncelikle Önerin için teşekkürler .Google de arama yaparak sonuçları ekrana getirebiliyor, yaklaşık 20 kelimeye de özel cevaplar verebiliyor ve hava durumunu sorunca Şehir bilgisi alarak Hava durmunu açıyor .Şuanda Wikipedia dan veri çekmesini nasıl yapabileceğimi bilmiyorum wikipedia kütüphanesinin kullanımını internette tam olarak bulamadım önerebileceğin bi video var mı ?.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir sorum olucak kod IDE de sıkıntısız çalışıyor ancak uzantısını pyinstaller kullanarak exe ye çevirdiğimde Sürekli Seni Anlıyamadım diyor yardımcı olabilir misin ?
Biraz bakındım ama video olarak detaylı bir şey gözüme çarpmadı. Genellikle kütüphanenin nasıl import edileceiğini ve nasıl arama sonucu alınacağını göstermişler. Kütüphanenin kendi bilgi sayfasında detaylı olarak tüm fonksiyonlar anlatılmış. buradan ulaşabilirsin.

İkinci sorun için, muhtemel 2 sorun aklıma geliyor (kodunu vs. bilmediğim için). Bunlardan birincisi program dosyalarından bazılarını exe'ye çevirmemiş olabilirsin. İkinci olarak (bu daha muhtemel) exe dosyasına çevirdiğin projen, artık çalışmak için mikrofon erişim iznine ihtiyaç duyacaktır. Mikrofonu kullanması için gerekli izini alamıyor olabilir veya mikrofonu kullanmasını engelleyen bir program çalışıyor olabilir (önreğin MS Cortana)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Biraz bakındım ama video olarak detaylı bir şey gözüme çarpmadı. Genellikle kütüphanenin nasıl import edileceiğini ve nasıl arama sonucu alınacağını göstermişler. Kütüphanenin kendi bilgi sayfasında detaylı olarak tüm fonksiyonlar anlatılmış. buradan ulaşabilirsin.

İkinci sorun için, muhtemel 2 sorun aklıma geliyor (kodunu vs. bilmediğim için). Bunlardan birincisi program dosyalarından bazılarını exe'ye çevirmemiş olabilirsin. İkinci olarak (bu daha muhtemel) exe dosyasına çevirdiğin projen, artık çalışmak için mikrofon erişim iznine ihtiyaç duyacaktır. Mikrofonu kullanması için gerekli izini alamıyor olabilir veya mikrofonu kullanmasını engelleyen bir program çalışıyor olabilir (önreğin MS Cortana)
Öncelikle teşekkür ederim .İzinleri Kontrol etmek aklıma geldi ve izinler açık vaziyette cortana felan bilgisayarımda yok.2 olarak kodlar tek bir dosyada ondan da sıkıntı olacağını düşünmüyorum isterseniz kodları size özelden atıyım bi inceleyin :)

Reaksiyon puanı
1,768
Merhaba Python Dilinde Ara yüzlü Bir Sesli Asistan Yaptım .Şuanda Fazla Olmasa da Sizinle Muhabbet Edebiliyor ancak ben bunu biraz daha geliştirmek istiyorum. Sesli asistana söylediğiniz şeye cevap veriyor. bunun için tavsiyesi olan var mı ? . Mesela -Nasılsın +iyiyim sen nasılsın .. Bunun Gibi Hangi Sorulara Cevap Vermesini İstersiniz
Reis sohbet ettikçe gelişen bir sistem haline getirsen ve bu asistanı kopyalayıp iki asistanın da sohbet etmesini sağlasan kendi kendine gelişir. bir yere geldikten sonra iptal edersin bu durmu fazla konuşurlarsa sıkıntı çıkabilir :D

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Reis sohbet ettikçe gelişen bir sistem haline getirsen ve bu asistanı kopyalayıp iki asistanın da sohbet etmesini sağlasan kendi kendine gelişir. bir yere geldikten sonra iptal edersin bu durmu fazla konuşurlarsa sıkıntı çıkabilir :D
aynen reis :)

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Vallaha uygunsuz şeylerde öğrenebilir sonra kötü olur :)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842

Öncelikle Her şey İçin Teşekkür ederim sorunu çözdüm uygulamanın konsol gereksinimi varmış :),Uzantıyı değiştirirken konsolu kapattığım için kod tam anlamıyla çalışmıyormuş konsolla sıkıntısız çalışıyor :)

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Öncelikle Her şey İçin Teşekkür ederim sorunu çözdüm uygulamanın konsol gereksinimi varmış :),Uzantıyı değiştirirken konsolu kapattığım için kod tam anlamıyla çalışmıyormuş konsolla sıkıntısız çalışıyor :)
şey asistan tam bittiğinde indirme linki atarmısnı benimde bir asistana ihtiyacım var şimdiden teşekküler

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
şey asistan tam bittiğinde indirme linki atarmısnı benimde bir asistana ihtiyacım var şimdiden teşekküler
kodlarını mı atıyım yoksa exe halini mi şuan bir iki ayarlama yapıcam hangi şeklini istersen atarım

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
tamamdır işimi bitirince atarım :)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Tabi ki yapılabilir ancak koda başlayalı fazla olmadı yavaş yavaş geliştiricem :)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Gözünüzde çok büyütmeyin çok eksiği olan bir sesli asistan .Şuan kod çalışıyor ancak "Hangi Gündeyiz "sorusunu cevaplıyamıyor :( kodun üzerinde epey çalışmam gerek ancak en basit halini at derseniz bi 15 dk ye atarım :)

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Diğer asistanlardan farklı olmasına önem ver, bu yeterli olur benim için.

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Diğer asistanlardan farklı olmasına önem ver, bu yeterli olur benim için.
mesela ne olmasını istersin her asistandan farklı olarak ? farklılık her zaman iyidir ancak ben lise 1. sınıfım elimden geldiğince kod yazıyorum yapabildikleri mi yapmaya çalışıyorum :)

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Sorunu çözdüğüne sevindim. Farklı bir konuda yardıma ihtiyacın olursa yine yazabilirsin, başarılar dilerim.

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
mesela ne olmasını istersin her asistandan farklı olarak ? farklılık her zaman iyidir ancak ben lise 1. sınıfım elimden geldiğince kod yazıyorum yapabildikleri mi yapmaya çalışıyorum :)
Daha çok bir robottan çok cevapların samimi olmasını isterim açıkçası, bir arkadaşımla konuşuyormuşum gibi, birde farklı özellikler istememin sebebi farklılık her zaman daha çok dikkat çeker başarılı olabilirsin yani.

Reaksiyon puanı
1,768
Reis sen yanına birini daha al ya da tek başıma yaparım diyorsan sen bilirsin o asistanı bir uygulama vardı robot insanlarla sohbet edebiliyor onun gibi birşey de yapabilirsin :) ama benim fikrimi yine düşün istersen. Uygunsuz şeyler öğrenmesine izin verme robotcağızın :)

Emnn

Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Dosyaya burdan ulaşabilirsiniz :)Hepinizin Önerilerini Dikkate Alıcam Kendimi Olabildiğince geliştirmeye Çalışıyorum :)