Şerit led nasıl bağlanır

kaan3517

Üyecik
Arkadaşlar şerit led aldım aldığım yerde denedi adam ledler yandı eve geldim ledler yanmıyor yardım ederseniz sevinirim telefon adaptörüne bağlıyorum usb portlu led yapıcam.

Emre UÇAN

Üyecik
Şerit ledler +12V beslemeyle çalışır telefon adaptörü üzerindeki akım ve voltaj değeri düşük olduğundan ledleri çalıştırmaz.12 v bir kaynakla dene ledlerin yandığını görürsün..

ali.clay

Asistan
usb portu 5 volttur. Herhangi bir 12 volt kaynakla çalıştırmalısın. + ve - önemlidir. değdirdiğin kabloları ters olarak değdir. Masaüstü pc ise güç kaynağından alabilirsin ama eğer küçük bi parça(20 -30cm) çalıştıracaksan 12 volt 1 amper adaptör işini görür.

kaan3517

Üyecik
5v ile çalışan led varmı peki 12V güç sağlayamam çünkü bunu laptop soğutucusuna bağlıycam 5v ile çalışan led varsa ondan alıyım.

ali.clay

Asistan
Ben 12v olanı gördüm kullandım sadece. 5v olsa bile usb den çalıştırmak pek istenen sonucu vermeyecektir. Gerçi ne istedğinize bağlı ama fazla aydınlatmaz.

alpacino_34

Profesör
Eski modemlerinden kalan adopteri kullanabilir Pc ye baglamak istiyosan Güç kaynağından Fana giden Kabloyu kes Kırmızı Ve siyah olan Oraya Lehm makinası veya Elektrik bandıyla Bağla sana kalmış Kolay gelsin