Soru Seçimi sizce kim kazanır?

Seçimi sizce kim kazanır?

• Kemal Kılıçdaroğlu

Kullanılan: 14 50.0%
  • Recep Tayyip Erdoğan

Kullanılan: 14 50.0%
  • Muharrem İnce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Sinan Oğan

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    28

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Kime oy vereceksiniz demiyorum sizce kim kazanır?

Mümkünse neden belirtirseniz sevinirim kazanan neden kazanmalı?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ben seçimin her türlü 2. tura kalacağını düşünüyorum. Orada da son tahlilde duygusal işler girecektir devreye. KK mi Erdoğan mı denkleminde duygusal seçmen olabilir muhalif tarafta olsa bile.

Ve 1. turdaki meclisin durumu blierleyecek bence seçimi. Cumhur İttifakı ilk turda 301 vekil üstü alırsa yandı gitti helva muhabbeti olur. Millet ittifakının 301 vekil almasıda kurtarmaz onların 361 alması gerekir. Çünkü biz anayasayı değiştirecez diyorlar. AKP 301 alırsa 2 hafta meydanlarda meclis bizde gelin Cumhurbaşkanınıda verin istikrar olsun diyecektir. Muhalefetin argümanı kalmıyor meclisi alamazsa bize verin sistem değiştirecez veya şunu yapacaz bunu yapacaz hiç bir şey diyemezler. ( Öyle bir durumda CHP listesinden giren eski AKP'li 30-40 vekilde gene AKP'ye bile dönebilir güç o tarafta diyerek ! )

Milletvekili dağılımına barajı geçemeyecek partiler belirleyecek. Mesela TİP mesela Memleket partisi veya ittifa içinde olmalarına rağmen mesela BBP mesela Yeniden Refah. Bunların hepsi kendi listeleri ile giriyor. Veya bir süpriz olup İYİ parti :) Veya bir süpriz MHP ! çok düşük oylar alıp listeleri değiştirebilir.

Reaksiyon puanı
126
siyasetten pek anlamam ama z kuşağının kitlesi de fazla, yaşlı dayıların da kitlesi fazla. herhangi bir sebebi yok ama akp yine başa geçecek gibi hissediyorum.

Reaksiyon puanı
5,171
siyasetten pek anlamam ama z kuşağının kitlesi de fazla, yaşlı dayıların da kitlesi fazla. herhangi bir sebebi yok ama akp yine başa geçecek gibi hissediyorum.
Son seçim yaşlı dayılar artı 0m z-kuşağı ile %52 oy aldı akp. Bu seçim 6m z kuşağı var. Dayılarında bir kısmı sizlere ömür.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Son seçim yaşlı dayılar artı 0m z-kuşağı ile %52 oy aldı akp. Bu seçim 6m z kuşağı var. Dayılarında bir kısmı sizlere ömür.

Size göre bu ülkede sadece AKP'liler ölüyor heralde :)
Adama sormazlar mı muhalefet içersinde oyu arttan bir parti yok ! Nasıl oluyor bu iş.

Not: İYİ parti içersinde KK'ye oy vermeyecek bir yüzde 30-40 var bu bir gerçekn son kertede. Yavuz Ağıralioğlu ayarında milliyetçiler HDP ile bu kadar yakınlaşmada oy vermeyebilir.

Not2: Saadet Deva- Gelecek içersindede CHP listesi ile girme sonucu Yeniden Refeha oy kayışı olabilir. Aşırı muhafazakar seçmen altı oka oy vermeyecektir.

Not3: Çok olmasada Hüda-par üstünden Kürt seçmeninde yüzde 1 oy kayışı olabilir AKP'ye.

Not4: Alttan yeni seçmen her seçimde geliyor :D Muhalefet her seçim yerinde sayarken AKP arttıra arttıra gidiyordu oylarını. 2002 yılından berdir her seçim zaten yeni 2-3 milyon yeni seçmen geliyor alttan.

Reaksiyon puanı
968
Muharrem İnce kazansın isterim ama sanırım yine Erdoğan alacak gibi hissediyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Muharrem İnce anketlerde %2. ?

Bu haliyle bile masaki 4 partinin toplamından fazla alıyor demek ki :)

Akşam Oğuzhan Uğur'un programında BABALA da döktürmüş gene Muharrem İnce deniyor. O program sonrası rahat 2-3 puan daha artacaktır.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597

Akşam Oğuzhan Uğur'un programında BABALA da döktürmüş gene Muharrem İnce deniyor. O program sonrası rahat 2-3 puan daha artacaktır.
2-3 puan artsa bile %7'yi geçemez. Şu anda herkes Sinan Oğan ve Muharrem İnce değil, Recep Tayyip Erdoğan vs Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşuyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
2-3 puan artsa bile %7'yi geçemez. Şu anda herkes Sinan Oğan ve Muharrem İnce değil, Recep Tayyip Erdoğan vs Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşuyor.

33 gün var daha seçime... Muhalefet 2 kere daha saçmalar bir FETO bir HDP güzellemesi yapar bir bakmışın geçmiş barajı Muharrem İnce... Şuan bile CHP'ye çok kızan küsen tayfa var. Aday listelerinde nasıl olurda o isimler olur diye.

Ayrıca barajı geçemese bile muhalefete 2x zarar veriyor. Yüzde 5 bile oy alsa yüzde 10 oy almış gibi olur muhalefettten aldığı için.

Not: Bu arada ben mecliste Muharrem İnce ayarında bir muhalefetinde olması gerektiğini düşünüyorum. Ülkenin çıkarları için bu tarz muhalefet şart.

Reaksiyon puanı
968
Bu seçimi kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa bu iş Galatasaray Fenerbahçe derbisi gibi olacak.Çünkü resmen sırf gitsin de ne olursa olsun kafasında siyaset yapıldı yani ezeli rekabet denir buna.
Oysaki bizim ihtiyacımız olan şey ilkeli olan devletin çıkarlarını düşünen daha kaliteli daha rasyonel siyaset yapabilen bir muhalefetti.
Kısacası ya osun ya busun olacak ilerde.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu seçimi kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa bu iş Galatasaray Fenerbahçe derbisi gibi olacak.Çünkü resmen sırf gitsin de ne olursa olsun kafasında siyaset yapıldı yani ezeli rekabet denir buna.
Oysaki bizim ihtiyacımız olan şey ilkeli olan devletin çıkarlarını düşünen daha kaliteli daha rasyonel siyaset yapabilen bir muhalefetti.

Kesinlikle katılıyorum...

Bu algıyı bozabilecek tek aday Mansur Yavaş'tı işte her kesimi kucaklayabilirdi. ( Terör ve PKK hariç ) Ve ne yazık ki o adam harcandı.

Şimdi çok tehlikeli bir süreç devam ediyor ve kazara muhalefet kazansa bile ona zıt ve nefret ile bakan en az yüzde 45-49 arası bir kitle olacak. Ama öyle böyle nefret değil.

Reaksiyon puanı
5,171

Muharrem İnce babala'ya yakın zamanda çıktı mı?

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211

Ekli dosyalar

• DOGRU BULMUYORUM.jpg
    DOGRU BULMUYORUM.jpg
    33.6 KB · Görüntüleme: 38

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Muharrem İnce babala'ya yakın zamanda çıktı mı?
Evet daha dün çıktı. Pazartesi yayınlanır deniyor. 7 saat sürmüş salon full CHP li TİP li HDP li yani muhalif iken döktürmüş diyorlar. Hatta akşam tv100 de dedi Muharrem ince kampanya başlatmışlar Babala yayınlaöasın bölümü yoksa gümbür gümbür gelir Muharrem diye...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dün Oğuzhan Uğur'un yaptığı paylaşım. Tarkan şarkısı ile...

Not: Ben biraz muhalefeti ve muhalifleri tanıyorsam Muharrem İnce barajı geçerse Oğuzhan Uğur'u da linçleyeceklerdir :D :p

Son düzenleme:

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Olaya akıl ve bilimin ışığında bakarsak son 4 yıldır maddi ve manevi yaşadıklarımızı göz önüne alırsak Kemal kılıçdaroğlunu desteklemek gerekir. Küfür veya hakaret etmeyin. Herkes şahsi fikrini beyan edebilir. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz bunun farkında olalım

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,596
Olaya akıl ve bilimin ışığında bakarsak son 4 yıldır maddi ve manevi yaşadıklarımızı göz önüne alırsak Kemal kılıçdaroğlunu desteklemek gerekir. Küfür veya hakaret etmeyin. Herkes şahsi fikrini beyan edebilir. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz bunun farkında olalım
Soru kim kazanır kimi destekleyelim değil.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
Kılıçdaroğlu kazanır gibi geliyor. Özkan hocam yine formunda maşallah nazar değmesin :D. Maaşı tam alıyor...

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Kılıçdaroğlu kazanır gibi geliyor. Özkan hocam yine formunda maşallah nazar değmesin :D. Maaşı tam alıyor...
@OzkanK. Hocamızın 15 Mayıs'ta maaşı kesilince foruma bile bir daha ayak basmayacak.

Senin aldınğın maaşı geçemiyor ama :D
Asıl sizin bizden fazla aldığınız kesin. Bizler fazla alıyor olsaydık altımızda Mercedes, saraylar veya iPhone telefon filan olurdu.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
@OzkanK. Hocamızın 15 Mayıs'ta maaşı kesilince foruma bile bir daha ayak basmayacak.

Asıl sizin bizden fazla aldığınız kesin. Bizler fazla alıyor olsaydık altımızda Mercedes, saraylar veya iPhone telefon filan olurdu.
Tek kuruş bir siyasi partiden almıyorum alıyorsam şerefsizim.

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Benim kimliğim belli, adım belli kardeşim :D. Özkan hocam kim bilmem, seni bilmem :D. Anonimsiniz, kimin maaş alıp almadığını 2 dakika düşünsek anlarız bence :D.

İyi bir aday olmadığını bile bile çok daha iyi alternatifler varken zoraki emrivaki bir şekilde masayı dağıtma pahasına son gün adaylığını dayatarak 12 yılda 10 seçim kaybeden 75 yaşındaki liderlik vasfı olmayan iki kelimeyi bir araya getiremeyen daha ayağının altında ne olduğundan haberi olmayan neye bastığını bilmeyen KK'yi savunmadık desteklemedik diye trol mü olduk şimdi ? !!!

Not: En kötüsüde ne biliyormusun. Sizde KK'nin iyi bir aday olmadığını ülke yönetemiyeceğini bilip sırf ıslak tuvalet terliği olsa oy verecez kafasıyla savunuyorsunuz yaa gerçekten yazık. Şurada bir Mansur Yavaş olsaydıda keşke göğüsünüzü gere gere savunabilseydiniz. Sizede yazık !

Not2:Her hangi bir partiye üyeliği olanın para alanın bir çıkar sağlayanın ALLAH BELASINI versin. Para ile konu açan yazan savunan varsada Allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın. Size göre KK'yi sevmeyen savunmayan herkes trol zaten. ( Gerçekten muhalefetin özetisiniz resmen. )

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
İyi bir aday olmadığını bile bile çok daha iyi alternatifler varken zoraki emrivaki bir şekilde masayı dağıtma pahasına son gün adaylığını dayatarak 12 yılda 10 seçim kaybeden 75 yaşındaki liderlik vasfı olmayan iki kelimeyi bir araya getiremeyen daha ayağının altında ne olduğundan haberi olmayan neye bastığını bilmeyen KK'yi savunmadık desteklemedik diye trol mü olduk şimdi ? !!!

Not: En kötüsüde ne biliyormusun. Sizde KK'nin iyi bir aday olmadığını ülke yönetemiyeceğini bilip sırf ıslak tuvalet terliği olsa oy verecez kafasıyla savunuyorsunuz yaa gerçekten yazık. Şurada bir Mansur Yavaş olsaydıda keşke göğüsünüzü gere gere savunabilseydiniz. Sizede yazık !

Not2:Her hangi bir partiye üyeliği olanın para alanın bir çıkar sağlayanın ALLAH BELASINI versin. Para ile konu açan yazan savunan varsada Allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın. Size göre KK'yi sevmeyen savunmayan herkes trol zaten. ( Gerçekten muhalefetin özetisiniz resmen. )
Beni gayet iyi biliyorsun, Kılıçdaroğlu'ndan gram haz almam. CHP'den de gram haz almam. Bu tip mesajlarımı defalarca okumusşundur :D. Derdimin Kılıçdaroğlu'nu desteklememek olduğunu gayet iyi biliyorsun. Ne bu şiddet bu celal Özkan hocam? :D