SDN ye yakışmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
daha önce bir konuda yazmış oldugum mesajın bir bölümü mod arkadaş tarafından kırpılmıştı.Bu da anlatmak istediğim konuda anlam karmaşasına yol açmıştı.O zaman da bu konudaki şikayetimi dile getirmiştim.

Yani silecekseniz tamamını silin.Mesajımın içeriğiyle oynamak büyük saygısızlık bence.

şimdi benzer bir durum ikinci defa başıma geldi.http://forum.shiftdelete.net/tavsiy...587-hangi-unlulere-benzediginizi-ogrenin.html

ilgili konuyu ben açmıştım.Ve bu konuya onlarca cevap vermişti ilgilenen arkadaşlarım.Fakat bugün bir baktım ki ne göreyim.

mesajımda verdiğim link silinmiş.O konuya cevap verenlerin mesajları silinmiş.

Teknik bir arıza mı bu?

Neden böyle birşey yapılsın ki?

Bence bir konuda kural ihlali varsa sebebi yazılarak konu tamamen silinmeli.Ama yazdığımız mesajlar sebepsiz yere keyfi olarak silinip değiştirilirse bizleri komik duruma düşürmüş olursunuz.

SDN forum dışında aptıgı çalışmalarla her gecen gün büyüyen bir site.Bundaki en büyük faktör tabiki bizlerin katılımı ve ilgisi.Ama Forum olayında gerektiği kadar profesyonel değil SDN ..Evcilik havası var forumda..Modların konuları kilitlerken ve mesajları silerken düştükleri notlar çok keyfi oluyor.

Mesela''yaa arkadaşlar lütfen konu açmadan araştırın KİLİT''

Ya da xxxxxxx in mesajı gerginlik çıkarabileceğinen silinmiştir''

Her konuda ya da mesajda farklı uyarılar okuyoruz.DOğru varsa bir doğru vardır.Kurallar da öyledir aynıdır ve değişmez.

Kapatılan konulara ve silinen mesajlara daha ciddi açıklamalar yazılmalı.Sebebi ise her zaan deişmemeli.Yapılan uyarıya ilgili arkadaş yorum katmamalı.Hele hele benim başıma geldiği gibi,üyelerin yorumları kırpılmamalı.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
yalnız değilsin. aynısı benim de başıma geldi. yani gönderdiğim yorum kırpılıp yayınlandı. ben de o zamanlar bu durumdan kaynaklanan hoşnutsuzluğumu dile getirmiştim ama anlaşılan yöneticiler hala bildiğini okuyor. sen bu durumu saygısızlık olarak nitelindirmişsin ve bunda sonuna kadar haklısın. üyeyiyiz ama o kadar da üye değiliz!

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bazı konularda Konu xxx tarafından (Bugün Saat xx:xx) değiştirilmiştir. Sebep: xxxxx şeklinde belirtiliyor.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bazı konularda Konu xxx tarafından (Bugün Saat xx:xx) değiştirilmiştir. Sebep: xxxxx şeklinde belirtiliyor.

Haklısın tabi ki böyle uyarı verip konuyu sonlandıranlar da oluyor.Ama senin de dediğin gibi''bazı'' ben ''bazı''nın dısındaki olayları söylüyorum.sanırım modlar arasında ortak bir uygulama söz konusu değil kişiden kişiye göre değişiyor anlaşılan.

Ayrıca ilgilenip cvp yazdıgın için sağol amacım seni günah keçisi yapmak değil.Senin nezdinde bunun surumlularına seslenmek.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eleştiri yerinde ve dozajında olmuş.
Bazen o kadar yersiz tepkiler veriyor ki bazı mod arkadaşlarımız, kendini kanıtlama, kabul ettirme çabası izlenimi veriyor.
Profesyonel bir siteye amatörce moderasyon yakışmıyor.

Moderatör ne demek? önce bunu irdelemek lazım.
Moderatör kabadayı yada terör estiren demek değildir.
Moderatör en küçük eleştiride ilgili şahsı şutlayan da değildir.
Düzenleyen, idareci, yönetici vs. gibi anlamlar ifade eder.
SDN gibi günde onbinlerce insanın ziyaret ettiğği bir sitede, tehditle, alaycı ve külhanbey gibi argo üslupla moderatörlük olmamalı diye düşünüyorum.
Moderatör üyelere adil ve saygılı davranmalıdır,
Üyeler arasındaki sorunlarda öncelikle yatıştırıcı davranmalı, ceza son seçenek olmalıdır. Tabi, ceza kozunu tehdit olarak kullanmayacak kadar da olgun olmalıdır.
Ayrıca saygıyı bir kenara koyup, haddini aşarsa, one minüte vakası da kaçınılmaz olmaktadır.:)

Bu arada işini doğru dürüst yapan moderatörlere de kolaylıklar diliyor ve teşekkür ediyorum.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Haklısın
Gündem bölümünde de yazılarımız onaylanmıyor.Kimse sorumlu onun düşüncelerine uymuyorsa yazımız onaylanmıyor.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bana rastlmadı öyle bir durum ama rastlayan arkadaşlar adına konuşuyorum hiç etik değil...
Burası bir gazete moderatörler de editör değiller...
Benim düşüncemi ifade ettiğim kelimelerin sorumluluğu bana aittir kurallara uymuyorsa tümden silersin... ama üzerinde oynama yapamazsın... senin benim bir kelimem ya da cümlem içinde değiştirdiğin tek harf bile artık o mesajı benim düşüncem benim fikrim olmaktan çıkarır...

Moderatör olayına gelince...
Özellikle SDN gibi büyük bir forumda moderatörler dikkat etmelidirler...
Moderatör moderasyon yapan kişi demektir... Yani gerekli düzenlemeleri yapar... üyeler arasında tarafsız bir şekilde gerekli yerlerde müdahalelerde bulunur...
Ama üyeleri küçük göremez...
üyeleri azarlayamaz...
üyelere böcek muamelesi yapamaz...

Forumu forum yapan üyelerdir...
sadece yönetimden oluşan bir forum nasıl olur?
biliyorsunuz şu an sadece sizin görebildiğiniz yönetim bölümünden ibaret olsa forum acaba kaç gün dayanırsınız foruma?

Üyelere saygı...

Not bu yazdıklarım herhangi bir moderatöre ya da forum yönetimine toptan saldırı olarak algılanmasın... Bazı mod arkadaşlar isim vermeye gerek yok gerçekten çok sert davranıyorlar üyelere bu benim canımı sıkıyor burası askeriye değil siz üst biz ast değiliz değil mi?

örneğin iki konu kapama cümlesi benim için ikisi arasında çok fark var...

1- yasak içerik kilit!
2- forum kurallarına uymayan içerik lütfen dikkat edelim, konu kilitlendi.