SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
10,325
Ne diyosun olum sen beyni yıkanmış falan o ağzını topla bir kere. R.T.E. eğer en başta özür dileseydi hata yaptık deseydi o borsa düşmez artardı senin de cebine fazladan 300 lira girerdi. Sen sadece cebindekini düşünme tamam mı ? İnsan öldürüyolar lan dışarıda insan. Az insan olun ya az vicdanlı olun.
[MENTION=71475]lorboloji[/MENTION], insan herşeyini yitirir bu dünyada; ama yine de iflas etmez... eğer ki, sağlam bir morali ve inancı varsa.
ama eğer insan saygısını ve terbiyesini yitirirse sahiden iflas etmiş demektir yeğenim.

yaşım 54 olmasına rağmen hayatımda o kelimeyi düşmanıma bile kullanmadım.
kullanan birini duyduğumda da yüzüm kızardı, o kişi adına.

o kelimeyi kullandığın kişi yazdıklarına bakılırsa senden büyük bir insan.
fikirlerini sonuna kadar savun, söz yok... ama edebini ve terbiyeni asla yitirme yeğenim.
çünkü o takdirde sözlerin de değerini yitirir, haklılığın sabun köpüğü gibi uçar gider elinden.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
292525_591650220855305_637634568_n.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

943437_591562034197457_1984256794_n.jpg

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] John Lenon' un sözlerini sevdim.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
601784_591343044219356_1052601361_n.jpg

Bu da polis!

İnsan olmak için emre gerek yok

Anlatmak istediğimiz İNSAN olabilmek

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
968831_589733307713663_1813416260_n.jpg

226658_589721211048206_606536274_n.jpg

10597_589542457732748_1858892630_n.jpg

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
....
ÖZÜRLÜ ASANSÖRLERİNİ BİLE TAHRİP ETTİLER

Bir başka esnaf da, “Ben sabah saat 04.00'e kadar bil fiil buradaydım. Mecburen yağmalanır düşüncesiyle bekledim” diye konuşurken metro yetkilisi “Metroların özürlü asansörlerini eylemciler komple tahrip etmişler. Şu anda engelli bir vatandaş gelmiş olsa engelli vatandaşı ne aşağı indirebiliyoruz, ne de yukarı çıkarabiliyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.migmedya.com/14810-ankarada-da-gezi-parki-bilancosu-agir.html

GaleriDetay.aspx

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Polis şiddetinin teşhiri ve Direnişin klibi

https://www.facebook.com/photo.php?v=382721635167475

....
ÖZÜRLÜ ASANSÖRLERİNİ BİLE TAHRİP ETTİLER

Bir başka esnaf da, “Ben sabah saat 04.00'e kadar bil fiil buradaydım. Mecburen yağmalanır düşüncesiyle bekledim” diye konuşurken metro yetkilisi “Metroların özürlü asansörlerini eylemciler komple tahrip etmişler. Şu anda engelli bir vatandaş gelmiş olsa engelli vatandaşı ne aşağı indirebiliyoruz, ne de yukarı çıkarabiliyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.migmedya.com/14810-ankarada-da-gezi-parki-bilancosu-agir.html

GaleriDetay.aspx

Bu eylemlerde çevreye verilen zararı savunmuyorum ama yıkılan korku imparatorluğu ve kazanılan özgürlüğün değeri parayla ölçülemez,

bozulan, kırılan ve geriye kalan herşey için ise mastercard :)

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
...

Bu eylemlerde çevreye verilen zararı savunmuyorum ama yıkılan korku imparatorluğu ve kazanılan özgürlüğün değeri parayla ölçülemez,

Espirisini yapmayı biliyorsun.

Kart numaranı maliyeye verde görelim bari!

Taze sidik var uygun yollu satılır yarıştırmak isteyenlere...

Ortamı sulandırmayalım.

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Espirisini yapmayı biliyorsun.

Kart numaranı maliyeye verde görelim bari!

Ortamı sulandırmayalım.

Forumu mesgul ediyorsunuz artık. Bir sonuç yok. O eylemci resmi sen yıkılan işyeri resmi 10 sayfadır aynı şeyler dönüyor. Realiteyi bıraktınız sidik yarıstırıyorsunuz.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Alkol nedeniyle hepinizden fazla verdiğim vergiden düşsünler payıma düşen borcumu:)

Nerden biliyorsun benden çok vergi verdiğini ?

Alkol alınca insanın bir tarafı ağır mı geliyor ?

11 yaşımdan beridir içiyorum, senin gibi düşünemedim. Hay bana yazıklar olsun, gördün mü sen :)

ironicus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başbakan umrumda değil de, öyle olmasa bile bu eylemlere haklılık vermez.

Kaldı ki Orman işletme müdürlüğü, Orman köylüsüne mevsimlik iş verir. Nerede ise orman arazisi olan her yerde iş vardır.

Buna göre düşünürsek 10.000' in birkaç katı işçi de çıkabilir, sadece tahmin yürütüyorum.

orman genel müdürlüğünün ilgili linkindeki pdf dosyasının 23. sayfasını incelediğimizde 2011 yılına kadar 298 bin küsür lük bir ağaçlandırmadan bahsediliyor

http://web.ogm.gov.tr/Dkmanlar/istatistikler/Ormancilik-Istatistikleri_2011.pdf

kgt1453

Asistan
Reaksiyon puanı
4

11 yaşımdan beridir içiyorum, senin gibi düşünemedim. Hay bana yazıklar olsun, gördün mü sen :)

Bak buna da benim babam senin babani dover muhabbeti denir..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Öyle yada böyle alacaklıyım :)

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0

https://www.facebook.com/photo.php?v=382721635167475

Korku impratorluğunu içinizdekileri temizlemeden yıkacaksanız kazandığınız özgürlükte yıktığınız imparatorlukta sizin olsun..

Ben böyle özgürlük istemiyorum arkadaş.. 1 hafta önce daha özgürdüm.. Ama şimdi ortalığı gördükçe içim parçalanıyor.. Poliste yapsa içinizdeki provokatörlerde yapsa tüyü bitmemiş yetimin hakkını talan ettikçe o meydanda kim varsa kalan diğer tüm insanların hakkının yok edilmesine sebep oluyorlar..

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Öyle yada böyle alacaklıyım :)

Allah Allah yav. Sen elinde kartınla maliyeye git de, alacağın varsa gider alırsın :D

Sen bi maliyeye git bakalım. Buradan bende biliyorum delikanlılık yapmayı fakat sizin kadar cesaretli değilim, boşa, doluya.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Korku impratorluğunu içinizdekileri temizlemeden yıkacaksanız kazandığınız özgürlükte yıktığınız imparatorlukta sizin olsun..

Ben böyle özgürlük istemiyorum arkadaş.. 1 hafta önce daha özgürdüm.. Ama şimdi ortalığı gördükçe içim parçalanıyor.. Poliste yapsa içinizdeki provokatörlerde yapsa tüyü bitmemiş yetimin hakkını talan ettikçe o meydanda kim varsa kalan diğer tüm insanların hakkının yok edilmesine sebep oluyorlar..

O tüyü bitmemiş yetimin hakı içinde oradayız, onun hakkını da arıyoruz, belki maddi olarak bugun ufak bir kayıp olacaktır ama bunu geleceğine dönelik bir yatırım olarak düşünebiliriz.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
O tüyü bitmemiş yetimin hakı içinde oradayız, onun hakkını da arıyoruz, belki maddi olarak bugun ufak bir kayıp olacaktır ama bunu geleceğine dönelik bir yatırım olarak düşünebiliriz.

Yetim hakkı için neredesiniz ? Sen evdesin anladığım kadarıyla.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekleri çarpıtmak mı ?

Siz haber izliyor musunuz ? Dün, yani 03.06.2013 pazartesi, İstanbul borsası son 13 yılın en kötü düşüşünü yaşadı. Tamı tamına %10 değer kaybetti.

Bunu ben kafamdan mı yazdım? Açın, ekonomi haberlerine bakın.

Asıl yalan söyleyerek çarpıtan sizin zihniyetiniz.

Belkide kapitalizmin çarklarının nasıl döndüğünü yaşım itibarıyla senden daha iyi biliyorumdur, taksim olayları bittiğinde borsa yükselecek herşey güllük gülistanlık mı olacak zannediyorsun ? o zaman bırak ekonomiyi dünyadan bihabersin... Ayrıca borsa dediğin şey nedir ki 3-5 kuruş birikimi olan garibanı dolandırıp şişmanı semirtmekten başka ne işe yarar?

Demek teşhis koydun zihniyetim neymiş söylede bende bileyim güzel kardeşim.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2

İnsanlara neden çarpıtılmış görüntüleri gösteriyorsun? Bende güzel bir kolaj hazırlarım eğer insanları böyle gaza getireceksen. Buradaki fotoğraflarda ne görüyoruz polis masum direnişciler terörist. Her yere zarar vermişler( ki verenler provakatörler direnişcilerle alaksı yok). İn bak taksim e sana tavisiyem orada neler oluyo neler bitiyor yandaş medyadan değil de birebir kendin gör. Ondan sonra gel konuşalım tamam mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...