SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ortada analiz yok arkadaşım, hesap var. Dün borsa %10 düştü. Borsa 5 günde toplamda %50 düşerse ne olur?

Eylemler devam ettikçe o noktaya doğru gideceğiz, malesef bu gerçek.

Dün panikle, Türkiyeyi tanımayan bilmeyen, Mısır sanan yatırımcılar paralarını çektiler ve %10 düştü. Fakat bugun bizim Mısır olmadığımızı görüp, Arınç da açıklama yapınca tekrardan dönmeye başladılar ve %5 yükseldi tekrardan. Gidişatı kestiremediğine yönelik eleştirim bu nedenleydi.

Geçen haftasonu yaşananlardan sonra %10 çok normal bir düşüş, eğer başbakan beklenen açıklamarı yapsa borsa eskisinden de yükseğe çıkardı emin olabilirsin.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bak işte anlamadın beni. Ben oyumu ona verebilecek seviye de beni inandırdıysa zaten ben senin sorduğun soruyu desteklemiş olmadım mı? Bu ne sinir yahu. Düzgün cevap veriyorum, tepkili yanıt veriyorsun.
Bu arada geziyle başörtüsü konusunun alakası nedir? Ne ile suçlamaya çalışıyorsun sen?
Konuyu biraz daha aç zaten yeterince konuşulmadı 74 sayfadır.

Sinirli olduğum felan yok, ses tonu olmadan bunu nasıl anladınız hayret, oysa ben gayet sakin okuyorum yazıyorum. Şimdi o zaman şuna karar verin sizde olay gezi parkı mı, özgürlükler mi? Sıkışınca bir özgürlük bir park diyosunuz. Ordan nasıl bir suçlama çıkardınız ben hayret ettim doğrusu. Benim demek istediğim bu ülkenin hiç bir zaman özgürlükler anlamında bir bütün olamayacağı.

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu abartanları kendi kafasına göre yazarları kimse ciddiye almıyo ama belki de sen meydana çıkmadığın için ne abartı ne değil bilemezsin çünkü şu an normal bi durum değil bugün henüz çıkmadım ancak 3-4 gündür ankara meydanlarda savaş var gibi , tabi medya da olmadığı için hangisi doğru hangisi yanlış anlamaman normal sanırım

Bende gözlemledim dışarıyı emin ol. Halkı galyane getirerek dışarı çıkmadan evinde oturup sallayan çok insan var. Düşüncene saygı duyarım ama amaç dedğim gibi ağaç meselesinden çıktı. Emin ol neyin doğru neyin yalnış olduğunu şu an çok iyi biliyorum. Herkesin düşüncesi kendine ama bu Türkiye'ye zarar vermiişmidir? Vermiştir... Bunun üstüne laf söylenemez. Herşey keşke daha sakin olsaydı ama olmadı... Bilmiyorum ama bir sürü şehit verdik o zaman erelerdeydiler onu ztn hiç anlamadım... Neyse Ben bu saattten sonra bazı şeyleri gördm ztn bundan sonrada halkta neyn ne olduğunun farkında ztn varmyanlarda varmıştır. başkada bir şey demiyorum.

poyrazl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben kimin destekçiyim açıklarmısın? Öğreneyim :)
birinin destekçisi olmak kötü birşey değildir.. ayrıca arkadaş ne sağcı ne de solcu değilmiş..:)) ikiside olmayan biri nasıl oluyorda yorum yapar? anlayamadım doğrusu..

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bak bende kamu malına zarr verenleri desteklemiyorum. ancak siz onları yapan 3-5 provakatörü genele yayıyosunuz buna sığınıyosunuz. Yapmayın! Polisin orantısız güç uyguladığı doğru gittim gördüm. Polis güzel giden eylemi kendi batırdı.

Abi içlerinde BDP mensupları var.. Haklısın genele yayılmamalı. BDP ile omuz omuza hareket eden kişiler ise CHP gençlik kolları :S İki ters unsur omuz omuza... Dün dershane çıkışı şahit oldum çok şaşırdım bu duruma.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lan benim cebimde olmayan para giderse gitsin banane 10 yıl sonra keşke bende direnseydim diye başın ıduvarlara vurucaksın tabi senin mentalitende onlar gibi değilse

Yaşın 19 yazıyor doğru mu bilmiyorum ama doğru ise 94 ve2001 krizlerini yaşamamışsındır insanların ne çektiğini borçlarının 1 gecede nasıl kaç kat katlandığını anlamazsın ve ilerde bir iş sahibi olupta evine ekmek götürme derdine düştüğün vakit bakalım bu dediklerini diyebilecekmisin.

Kendini http://videonuz.ensonhaber.com/izle/izmir-de-eylemcilerin-saldirisi-kamerada internet kafecinin yerine koy..

Ben 2001 de 3 ayda bir 45TL(milyon) kredi yatacak diye o günleri iple çekerdik. 5TL(milyon) ile 1 ay geçindiğim zamanları bilirim. Boş keseden atılmıyor. Eğer üni okuyorsan ve de burs alıyorsan aylık 300 küsür TL, üniye harç ödemeyeceksen bunları söyleme hakkın yok kusura bakma.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eylemler başladığın da eylemciler arasında çok az provokatör vardı. Ama şimdi iş değişti; Provokatörler arasında çok az eylemci var.

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[video=youtube;RWEfc2TpnEc]http://www.youtube.com/watch?v=RWEfc2TpnEc&feature=youtu.be[/video]

Bunu kesinlikle izleyin...

ByKaTLiaM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaşın 19 yazıyor doğru mu bilmiyorum ama doğru ise 94 ve2001 krizlerini yaşamamışsındır insanların ne çektiğini borçlarının 1 gecede nasıl kaç kat katlandığını anlamazsın ve ilerde bir iş sahibi olupta evine ekmek götürme derdine düştüğün vakit bakalım bu dediklerini diyebilecekmisin.

Kendini http://videonuz.ensonhaber.com/izle/izmir-de-eylemcilerin-saldirisi-kamerada internet kafecinin yerine koy..

Ben 2001 de 3 ayda bir 45TL(milyon) kredi yatacak diye o günleri iple çekerdik. 5TL(milyon) ile 1 ay geçindiğim zamanları bilirim. Boş keseden atılmıyor. Eğer üni okuyorsan ve de burs alıyorsan aylık 300 küsür TL, üniye harç ödemeyeceksen bunları söyleme hakkın yok kusura bakma.
Tmm Abi Seni Anlıyorum Ama 2001 yılında 4+1 kombili evlerin karası 80 tl di dayım kalırdı ordan biliyorum... çiftli eklemek 10 krş yani 10 ekmek 1 milyon a geliyor senin anlıcan tekliler 5 krştu markete gittiğimizde 2 market arabası ile cıkardık aylık 50 fln gelirdi ozamanlar etin klosunu söylemiyorum sana kurbanda hayvanalrı 200 ile 400 tl arasına alıyoduk
şimdi hatırladım istanbul pendikte 4+1 evde kombili deniz manzaralı apartmanda 90 tl ya 100 tl ye kalıyorduk o zamanlar babam yine aynı işi yapıyor şimdi dudulluda kenar mahallede oturuyorum aradaki fark a bak asgari ucret 148 fln di diyorsunuz kra 25 tl ev işler 25 tl kıyafet fln 35-40 tl 75 e bitiyordu geri kalan 60-70 tl sana kalıyordu zevkine harcıyordun şimdi 800 tl 500 den aşaya kirayok bu 1 2.si git bir markete 2-3 meyve al 100 tl oluyor domates in kiloso 2-3 den aşaya yok salata aynı butun meyveler 2 tl ye bulan 4-5 kilo alıyor şimdi eskiden giderdik kuzenlere 2-3 tl ye kasayla yeni tutulmuş hamsi alırdık 20-22 kilo fln oluyor kasalar simdi :D kilosu 7 tl fln mevsiminde 5 tl ye idare ediliyordu o zaman lar 10 gun fln seni rahat bakıyordu şimdi 5 tl olsun seni yarım gun doğurmaz...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
@Karargaht sen her ne kadar oncu buncu değilim desen de içten içe yanlısın.
Hala daha olayın gezi parkı olduğunu söylediğin zaman sana verecek artık hiçbir cevabım kalmadı.
İsterdim ki seninle tartışabileyim ama yok. Hala ağaç diyorsun ya. O kadar soru sordun farkında değil misin?
Soran adam konuyla alakalı olan adamdır, dinleyen adamdır, sorgucudur.
Hala ağaç..

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@Karargaht ah pardon birşey gözümden kaçmış.
Başbakanın bu kadar diretmesine neden yorum yapmaktan kaçınıyorsun sayın tarafsız moderatör?

Arkadaş sayfalarca yorumlaşmışsınız illa ben de diyim aynı şeyleri. Ağaç meselesi değil işte benimde sinir olduğum konu bu. Ağacın arkasına saklanıp oyunlara alet olmayın diyorum bende.

Ben niye taksimde değilim diyorsan, aranızdakileri görün artık diyorum, bi zahmet gözünüzü açın ve görün. Olay ağaç değil elbet, tek dert hükümet. Siz hükümeti devireceksiniz diye bizim huzurumuzu deviriyorsunuz. Anladık bi eylem yaptınız. Bi hafta oldu hala aynı yerdesiniz. Ne oldu? ne değişti? konu ağaç değil di dimi? ama kurtulan sadece ağaçlar oldu, siz, biz değil! devlet aynı devlet, değişen şey ülkenin huzuru. Yok yere!

Ben kimin destekçiyim açıklarmısın? Öğreneyim :)

Kardeşim senin destekçi olduğunu demiyorum, siz eylem yaparken sizden nemalananları görün diyorum. Siz hükümet istifa diyosunuz adamlar arkadan devrim, yaşasın apo diye bağırıyo. Galeyana gelmeyin diyorum.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar karıştıralım artık. Kamer Genç' e gitmiş aklım.

Borsa 5 gün üst üste %7-8 civarında düşüş yaşarsa size tek bir olacak şey söyleyeyim, DEVALÜASYON.

Devalüasyon demek ne demek biliyormusunuz ? Türk lirasının, döviz karşısında aşırı derecede değer kaybetmesi demek.

Peki Türk lirası değer kaybederse ne olur onu biliyormusunuz ?

Aldığınız 1000 tl maaş, 500 tl değer kaybeder.

Yani bir akşam 100 tl' ye aldığınız malzemeye, sabah olunca 200 tl ödersiniz.

Annenizin, babanızın, sizin bankadan çektiği 40.000 tl kredi, devalüasyonun sabahına 80.000 tl olur.

O zaman yandı gülüm keten helva dersiniz, onu da hep beraber görürüz.

Yapılan eylemlerin nereye gittiğini görebiliyor musunuz ?

FED'in açıklamalarından değilde taksim olaylarındanmı dolar yükselip borsa düşüyor :D, O zaman tüm dünya borsalarındaki düşüş taksimden kaynaklanıyor...vay anasını sayın seyirciler diyesi geliyor insanın :) gerçekler ancak bu kadar çarpıtılır...tebrikler...

brandt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;PkDTMtOZWss]http://www.youtube.com/watch?v=PkDTMtOZWss[/video]

Arkadaşlar nasıl olmuş?

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
..

Arkadaşlar nasıl olmuş?

Olmamış.

Dün panikle, Türkiyeyi tanımayan bilmeyen, Mısır sanan yatırımcılar paralarını çektiler ve %10 düştü. Fakat bugun bizim Mısır olmadığımızı görüp, Arınç da açıklama yapınca tekrardan dönmeye başladılar ve %5 yükseldi tekrardan. Gidişatı kestiremediğine yönelik eleştirim bu nedenleydi.

Geçen haftasonu yaşananlardan sonra %10 çok normal bir düşüş, eğer başbakan beklenen açıklamarı yapsa borsa eskisinden de yükseğe çıkardı emin olabilirsin.

Yapılan bu yıkımı ve eylemi haklıymış gibi gösterecek mi bu yazdığın? Giden gitti.

Esnafın da dediği gibi; eylemcinin eline ne geçti ?

Üç gündür eylem haklılığını yitirmiştir. Hiç bir sözünüz bunu düzeltemez.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Sana bişi anlatıyım mı taksime giden biri olarak inan ki polis daha çok zarar veriyo kamu mallarına sana onlarca video gösteririm. O anları bende çok iyi biliyorum. 2001 i. O zaman da fakirdik şimdide fakiriz. Yok neymiş borçlar kapanmış yok neymiş kişi ye düşen gelir artmış e hani benim cebime neden ekstra dan bişey girmiyo. Gözlerinizi yıkıyolar bu haberlerle haberiniz yok. http://alkislarlayasiyorum.com/ gir şu siteye az bak videolar neler oluyo neler bitiyo memlekette.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Sana bişi anlatıyım mı taksime giden biri olarak inan ki polis daha çok zarar veriyo kamu mallarına sana onlarca video gösteririm. O anları bende çok iyi biliyorum. 2001 i. O zaman da fakirdik şimdide fakiriz. Yok neymiş borçlar kapanmış yok neymiş kişi ye düşen gelir artmış e hani benim cebime neden ekstra dan bişey girmiyo. Gözlerinizi yıkıyolar bu haberlerle haberiniz yok. http://alkislarlayasiyorum.com/ gir şu siteye az bak videolar neler oluyo neler bitiyo memlekette.

Senin beynin yıkanmış aslanım. Sabit doğrularınla gidiyorsun. 600 tl' lik maaşının 300 tl ettiği bir sabaha uyandığında anlarsın ne yaptığını.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
lorboloji;

Bu forumun bir seviyesi vardır. lanlı lunlu konuşacaksan, bu seviyede devam edeceksen DH'deki konuya geçebilirsin.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
FED'in açıklamalarından değilde taksim olaylarındanmı dolar yükselip borsa düşüyor :D, O zaman tüm dünya borsalarındaki düşüş taksimden kaynaklanıyor...vay anasını sayın seyirciler diyesi geliyor insanın :) gerçekler ancak bu kadar çarpıtılır...tebrikler...

Gerçekleri çarpıtmak mı ?

Siz haber izliyor musunuz ? Dün, yani 03.06.2013 pazartesi, İstanbul borsası son 13 yılın en kötü düşüşünü yaşadı. Tamı tamına %10 değer kaybetti.

Bunu ben kafamdan mı yazdım? Açın, ekonomi haberlerine bakın.

Asıl yalan söyleyerek çarpıtan sizin zihniyetiniz.

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gezi olayı iyi yada kötü neyse ne ama bitmesi gerektiği kesin birşey ülkeyi kaosa götürmek isteyen çok çünkü daha şimdiden olay ağaçlıktan çıktı başka yollarla çözümlenebilir o kadar kişi toplaşıp kaldırımları ağaçları sökeceğine fidan dikseydi istanbulun heryeri ormandı

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ucjpg_h511.jpg

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Anlıyamadığım bir şey var. İstanbul avrupa yakasında oturuyorum ve neredeyse her ailenin minimum 30 milyar değerinde arabaları var ve hala fakirim diyorlar ısrarla. Yollarda araba park edicek yer bulunamıyorken, bu kadar paralar harcıyorken millet, fakirlik nasıl oluyor ?

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Önce seviyeyi ayarlıyorsun sonra görüşlerini ifade ediyorsun. "olum" dediğin üye 30 yaşını geçmiş.

Neyse anlayana...

Ya cidden ben bir şey demiyorum. haklısınız siz kralsınız siz padişahsınız. Özür dilerim o arkadaştan yazarken öyle " olum" yazmışım. Büyük hakaret etmişim affedersin.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Ne diyosun olum sen beyni yıkanmış falan o ağzını topla bir kere. R.T.E. eğer en başta özür dileseydi hata yaptık deseydi o borsa düşmez artardı senin de cebine fazladan 300 lira girerdi. Sen sadece cebindekini düşünme tamam mı ? İnsan öldürüyolar dışarıda insan. Az insan olun ya az vicdanlı olun.

Olum mu?

1. Burada kimse birbirine hakaret edemez. Ederse bildiğim kadarıyla ceza veriliyor.
2. Benden sana baba olur da, olun olmaz abisi.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
...

...

Başbakan umrumda değil de, öyle olmasa bile bu eylemlere haklılık vermez.

Kaldı ki Orman işletme müdürlüğü, Orman köylüsüne mevsimlik iş verir. Nerede ise orman arazisi olan her yerde iş vardır.

Buna göre düşünürsek 10.000' in birkaç katı işçi de çıkabilir, sadece tahmin yürütüyorum.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
970723_591751930845134_1708628965_n.jpg

941850_591722647514729_608143367_n.jpg

970590_591711114182549_252504491_n.jpg

#direnantrikot
NTV'nin et restoranının önünde mangal var...
Nusr-et

992805_591677547519239_613813025_n.jpg

Ülkede milli gelir çok yükseldi, kişi başına 2 Toma düşüyor ...

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Olum mu?

1. Burada kimse birbirine hakaret edemez. Ederse bildiğim kadarıyla ceza veriliyor.
2. Benden sana baba olur da, olun olmaz abisi.

Tamam ceza versinler bana. "Olum" dediğim için ceza versinler bana. vallahi çoğu fıkradan komiksiniz ya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...