SDN Muhabbet Kafe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yanarım da arkadaşlarım ile oynayamadığıma yanarım, ama yarısı bitti sayılır az kaldı :D:D

ALBATROS84

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Bitcoin,litecoin madenciliği hakkında bilgisi olan var mı ? :)

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bitcoin,litecoin madenciliği hakkında bilgisi olan var mı ? :)

Türkçe kaynaklarda araştırmıştım. Detaylı bir bilgi yoktu. Ama minik bilgisayarlar yapılıyor sanırım. Rasberry pi gibi. Ama yazılımı falan nasıl ayarlıyorlar ben de hiç bilmiyorum.

ALBATROS84

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Türkçe kaynaklarda araştırmıştım. Detaylı bir bilgi yoktu. Ama minik bilgisayarlar yapılıyor sanırım. Rasberry pi gibi. Ama yazılımı falan nasıl ayarlıyorlar ben de hiç bilmiyorum.
Güzel türkçe kaynaklar varda sen kötülerine denk gelmişsin minik bilgisayarlarda yapılamaz aslında yapılırda hiç bir kazanç sağlamaz yıllarca yapsan anca sakız parası çıkartırsın
Eskiden ekran kartı ile yapılıyordu da zorluk derecesi arttı artık kimse evinde yapamıyor kazanç sağlamıyor al sat yaparak kazanmaya başladılar

Absolut Milk

Profesör
Reaksiyon puanı
46
@Elusive @Kör Cerrah @eSa vee @Absolud Milk
Sizlerin mesajlarını burada görünce gözlerim yaşardı . ( belki de griptendir [emoji1] )
Nerelerdesiniz ? Size rastlayınca Norveçte Türklere rastlamış gibin oldum [emoji4] Ben sizler ( ve nickini hatırlayamadıklarım.) varken alıştım bu foruma.

bu aralar salgın var dikkat et, Geçmiş olsun.
Valla arada bakıyorum dolaşıyorum ama yazcak bir şey bulamıyorum eski konulara bakıyorum çıkıyorum :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Günaydın, tapatalk bildirim yollamıyor konuları tek tek dolaşıyorum tam bir işkence.

bilgisayardayken(site) de gelmiyor bildirimler.
evet gerçekten sorun çıkarıyor.

aslında umut gençlikte, geleceğimiz sonuçta onlar.
çocuk parkı biraz ağır kaçmış.
Büyükler yada 20 yaş (-,+3) değişebilir yeri geliyor burada geyik yapılabiliyor, yaşa bakmamak lazım.
Uzun süreli bir saçmalama mı oldu bu konunun daha öncesi var mı bilmiyorum ama konu çok uzatılması gereken bir konu değil.
Bir an kendimi hayal ettim de bazen çok saçma şeyler yapıyordum arkadaşımla forumlarda :D:D

Gençler iyidir iyi.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Bu nick değiştirme olayı nasıl oluyordu?

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Bilgisayarı halledemedim, verdim ekran kartının bacaklarını söküp tekrar yapsın diye evde yapılacak is değil çünkü, baya iyi bir bilgisayarcı var adı namsalmış gittim anlatıyorum öyle böyle,diyor bunlar oyun bilgisayarı değil. Eyvallah, mc oynuyor kardeşim. Adam diyor ki hiçbirinde oyun oynanmaz, illa Asus rog Damgalı bilgisayarda oynanır demeye getiriyor. Ee o zaman neden adamlar nm (nanometre) azaltıyor ? Neden 4. 5. 6. Nesil deniyor ? Neden bilgisayara iyi sistem koyuyor ? Oyun oynanabilir bunlarda. Bu bilgisayarlar oyun içinde var. Bilgisayar ısınmadığı sürece, aylarca açık kalabilir!

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı halledemedim, verdim ekran kartının bacaklarını söküp tekrar yapsın diye evde yapılacak is değil çünkü, baya iyi bir bilgisayarcı var adı namsalmış gittim anlatıyorum öyle böyle,diyor bunlar oyun bilgisayarı değil. Eyvallah, mc oynuyor kardeşim. Adam diyor ki hiçbirinde oyun oynanmaz, illa Asus rog Damgalı bilgisayarda oynanır demeye getiriyor. Ee o zaman neden adamlar nm (nanometre) azaltıyor ? Neden 4. 5. 6. Nesil deniyor ? Neden bilgisayara iyi sistem koyuyor ? Oyun oynanabilir bunlarda. Bu bilgisayarlar oyun içinde var. Bilgisayar ısınmadığı sürece, aylarca açık kalabilir!
Aynen hocam haklısınız. Bilgisayarlardan fazla anlamıyorum ne yazık ki. Ama şimdi mantık yürüteyim. Alıyorlar telefonları ellerine. Saatlerce oyun oynuyorlar. Telefonda oyun oynanıyor da neden bilgisayarda oynanmasın ki? Sonuçta bilgisayarda yeterli donanım varsa oyun da oynanabilir.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
O arkadasin bilgisayarci oldugundan emin misin? Biraz sallamis cünkü.. hatta bayagi bir sallamis. Bizim ülkede bilgisayarci dedimi iki kere düsünüp hareket edeceksin, malum bunlarin cogu hobi üzerine is yapiyor. Bildikleri bir sey varsa o da bilgisayara format cekmek.

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O arkadasin bilgisayarci oldugundan emin misin? Biraz sallamis cünkü.. hatta bayagi bir sallamis. Bizim ülkede bilgisayarci dedimi iki kere düsünüp hareket edeceksin, malum bunlarin cogu hobi üzerine is yapiyor. Bildikleri bir sey varsa o da bilgisayara format cekmek.
Zaten bunları para kazanmak için çıkarlarını düşündükleri için yapıyorlar öyle değil mi :)?

The Seagulls Fl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi geceler öncelikle. Bana ismini vermek istemediğim biri özel mesaj yollamış kendi sitesinin reklamını yapıyor. Ben bunun özel mesaj yollamasını yok etmek istiyorum nasıl yapabilirim? Bir de bu forumda reklam yapmak yasak değil mi?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Herkese iyi geceler öncelikle. Bana ismini vermek istemediğim biri özel mesaj yollamış kendi sitesinin reklamını yapıyor. Ben bunun özel mesaj yollamasını yok etmek istiyorum nasıl yapabilirim? Bir de bu forumda reklam yapmak yasak değil mi?
Mesajın altında raporlama butonu var, kullanırsan gereği yapılır :)

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Windows 10 beni bi kere daha pişman etti gayrı oyun desteği kesilmediği sürece Windows 7'deyim. Hayvan gibi disk kullanımı oluyor bazen. Oyun oynayamıyorsun. Telemetry zıkkımı yüzünden.

umut erdem

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tek yön almanı tavsiye ederim onlar daha ucuz.

Yok ya saka olsun diye soyledim bir fotografim var gorende ucuyo sanar

Windows 10 beni bi kere daha pişman etti gayrı oyun desteği kesilmediği sürece Windows 7'deyim. Hayvan gibi disk kullanımı oluyor bazen. Oyun oynayamıyorsun. Telemetry zıkkımı yüzünden.
Windows 10 agir bir yazilimdir

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Denem sınavında bir ingilizce sorusu vardı da. Telefona cevap verir misin diyordu. Ben will you answer dedim. Hoca would you answer diyordu. Benim bildiğim would bu tür kalıplarda kullanılmıyor

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Denem sınavında bir ingilizce sorusu vardı da. Telefona cevap verir misin diyordu. Ben will you answer dedim. Hoca would you answer diyordu. Benim bildiğim would bu tür kalıplarda kullanılmıyor

Will yerine Would mantıklı da.

Neden Could değil de Would onu anlamadım. Could daha güzel durmaz mıydı?

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
İş bilenin,kılıç kuşanan'ındır.
Bilgisayar'ı arçelik'den aldım pili şarj olmuyor diye servise gönderdim ayın 4'ünde 24'unde geri geldi. Hiçbir şey yapılmamış tı yenisini yada para iadesi vermemek için tamiri yapılmadan gönderdiler bu salı yine gönderdim birde şikayet ettim çok sallamadılar tabi,servis pili değiştirmiş falan dediler. Sonra servisten aradılar ana kart değişecek dediler yanisi bilgisayar ı işi bilgisayar yapmak olanlardan alın buzdolabı değil.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlar kart almayı düşünüyorum da innial mı paypal mı alsam diye tereddütde kaldım. Her yerde düzgün bilgi yok. Kullanlar hangi kartı önerirsiniz?

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Katılıyorum hocam. Adam gösterdi Asus rog pc tank gibi, içimden dedim ver abi 10000tl alayım. Bu bilgisayarlara neden o zaman yüksek donanım konuyor oyun için değilse bile? Uzatmadım bende He dedim geçtim.

Reaksiyon puanı
16,118
Yaşım problem olur mu? Bir de paypala her işlemde ücret kesiyor falan diyorlar. Sipariş etmeden teknosadan falan alabilir miyim? Biraz açıklarsanız sevinirim.

ptt,migros ve tansaş'tan alabilirsin paypal.com.tr/nakit'ten alınca kurye ile geliyor 5lira ilk yüklemede düşüyor.
https://www.paypal-nakit.com/tr/ucretlervelimitler
Ücretler
Kart Satın Alırken
PayPal Nakit Kart'ı Migros, D&R, Teknosa ve seçili PTT şubelerinden satın alırken ödenen kart satın alım ücretidir. İnternet üzerinden satın alınan kartlardan bu ücret tahsil edilmez. 5 TL
Websitesi üzerinden sipariş verilen kartların kurye ücretidir. Başvuru anında tahsil edilmez. Kartınıza yaptığınız ilk yüklemede otomatik olarak bakiyenizden düşülür 4 TL
Para Yüklerken
TEB ATM'lerinden para yükleme ücretsizdir. Ücretsiz
Migros satış noktalarında karta yapılan yüklemelerde Migros tarafından işlem başına tahsis edilen ücrettir. 2 TL
PTT satış noktalarında karta yapılan yüklemelerde PTT tarafından işlem başına tahsil edilen ücrettir. % 1
Para Çekerken
TEB ATM'lerinden kartınızda bulunan parayı çekmek ücretsizdir. Ücretsiz
Yurt içi ve yurt dışı diğer ATM'lerden para çektiğinizde işlem başına ödenen ücrettir. 5 TL
PayPal'dan Para Transfer Ederken
PayPal bakiyesinden karta yapılan ve işlem başı alınan para transfer bedelidir. 1 TL
Limitler
Para Çekerken
Günlük 300 TL
Aylık 1.000 TL
Yıllık 2.000 TL
Para Yüklerken
İşlem Başına 300 TL
Yıllık 5.000 TL
PayPal'dan Para Transfer Ederken
İşlem Başına 800 TL
Günlük 800 TL
Aylık 4.000 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...