SDN Hakkında Eleştiriler

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Abi ne olur mail yollamayın, bak ne olursunuz.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
uploadfromtaptalk1456942775890.png

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tema kötü olmuş ama bunda alışır elbet yürek. :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ben bu forumu bırakmam. İyice bağlandım, bağlandık. İnşallah forum daha güzel bir hal alacak

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
Desteğinizle inşallah

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
mesaj yazma kısmı sıkıntılı. mesaj gidiyor fakat hiçbir hareketlilik olmayınca, tekrar cevaplaya basılıyor ve çift mesaj.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
Geliştiricimize bilgi verildi.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Emojilerin düzenlenmesi mümkün mü?

image.jpeg

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Ana sayfa ve forumlar kutusu aynı yerlere gidiyor, forum küçücük görünüyor genişlemeli, şahsen ben yan taraftaki menüye bakmıyorum direk foruma bakmak istiyorum.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
@pesimist @MustafaAydemir @Troy rütbe için ödül sistemini aktif edebilirsiniz. Konu ayrıntılı anlatılırsa hiç bir üyenin buna karşı çıkacağını sanmıyorum. Ödül sisteminde üye kendini vezir de edebilir rezil de :D

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Android mobil uygulamayi niye Sd karta taşıma özelliği verilmiyor telefon 15 mb yer kaplıyor verisi de hergün çoğalıyor

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
Gelen kutusuna girdiğimiz zaman Forumlar butonu açılır menüye dönüştüğü için o buton orada. Ayrıca yan taraftaki menüye bakan da pek çok üyemiz mevcut ;)

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
mandrillapp.com bu site ne confickerbalonu niye foruma bu site üzerinden giriyor? e-posta adresine sdn mailinden gelen linkle açıyor... blocklayacağım baktım site üyelik istiyor o ne ara üye olmuş? ne sitesi bu elin Fransız sitesinde ne arıyor? sdn bu site ilişkisi ne?

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
forumda istediğimiz zaman kullanıcı adımızı veya üyelik hesabımızı silebilmeliyiz böyle zorunlu sınırlamalar olmaması lazım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Söyle rahatla konusunun kapatılması ve benzerlerinin açılmasına izin verilmediği nedir? Hani her üye forum kuralları dahilinde istediği konuyu açıp ahlak ve kurallar çerçevesinde yorumlarını yapabiliyordu ? Biz nerede konuşacağız ? İlla her konuda teknik konular mı olacak?

@pesimist @Troy

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
O konu altinda ben sahsen cok ricada bulundum kimse takmadi.

Sizden kücük bir ricam olacak arkadaslar,

Oyun, telefon, bilgisayar, tablet artik akliniza ne geliyorsa; Bu tür konular hakkinda sorulariniz varsa alakali bölümleri kullanin arkadaslar. Her seyi buradan sorup halletmeye calisinca forumun bir amaci kalmiyor.

Forum kurallari der ki:

• Konular doğru bölümlere açılmalı ve gönderilen mesajlar da konu ile uyumlu olmalıdır. Eğer uyumlu değilse, uygun kategoriye, o konuyu anlatacak en iyi başlık seçilerek yazılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
O konu altinda ben sahsen cok ricada bulundum kimse takmadi.

Forum kurallari der ki:

• Konular doğru bölümlere açılmalı ve gönderilen mesajlar da konu ile uyumlu olmalıdır. Eğer uyumlu değilse, uygun kategoriye, o konuyu anlatacak en iyi başlık seçilerek yazılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.
Yasaksa gönderiyi yapan hakkında cezai işlem yapılsın o zaman biz orada teknik terimler kullanmıyoruz, anlık olarak konuşuyoruz.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Yasaksa gönderiyi yapan hakkında cezai işlem yapılsın o zaman biz orada teknik terimler kullanmıyoruz, anlık olarak konuşuyoruz.
Scorpion bu konuda haklı teknik konular konusulmamalı ama yöntem yanlış.Lazz'ın dediği gibi kişilere ceza verilsin.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Bazı kişiler kurallar çerçevesinde bile olsa çok fazla geyik yapıyor.Önce uyarı, yine devam ederse ceza verilirse forum için iyi olacağını düşünüyorum.Saygılarımla

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Forumun tek muhabbet konusunun kapatılma sebebini bir türlü mantık çerçevesine oturtamıyorum.

Konunun ismi "Söyle Rahatla" Bunun bir sınırlaması yok. Kullanıcı yardım talebinde bulunuyor. Yardım talebinde bulunan kişi, yardım istediğini söyleyerek rahatlıyor olabilir. Cevaplayan da cevabını söyleyerek rahatlıyordur. Kimisi de muhabbet ederek rahatlıyordur. Konunun amacı söyleyip rahatlamak değil mi? Forum kurallarıyla çakışmadığı müddetçe orada ne yazılırsa yazılsın, isim itibariyle amacına hizmet eder.

Şimdi gelelim asıl kapatılma nedenine: Hit kaygısı... Nasıl?
Arama motorları önce başlığa bakar. Arama sonuçlarında kullanıcıya başlıklar sunulur. Her problem için başlık açılırsa, arama sonuçlarından gelen kişi sayısı o kadar çok olur. Ama üyeler her problemini bir konu altından dile getirirse, arama motorları bu karman çorman konu altındaki hede bilgiye ulaşmakta zorlanır, aramalara yansıtamaz.

Geniş düşünürsek yönetim de haklıdır, kullanıcı da... İki ucu ..... değnek. Ama burada bir etken söz konusu ki yönetim her seferinde bunu es geçiyor: SDN Forum'u SDN Forum yapan samimi bir ortamının olmasıydı. Ve bu samimi ortam, bu gibi konularda üyelerin birbirleriyle olan muhabbetleriyle sağlanıyordu.

Tabi bu konuda yanılıyor da olabilirim. Düşüncelerim bu yönde...

Gel gelelim engellemek, kısıtlamak, daraltmak her zaman ters teper. Umarım o kilitlenen konunun, basit bir konu olmadığının, forumun ana damarlarından biri olduğunun farkında olarak akıbeti hakkında karar verilmiştir. Yoksa winter is coming...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Forumun tek muhabbet konusunun kapatılma sebebini bir türlü mantık çerçevesine oturtamıyorum.

Konunun ismi "Söyle Rahatla" Bunun bir sınırlaması yok. Kullanıcı yardım talebinde bulunuyor. Yardım talebinde bulunan kişi, yardım istediğini söyleyerek rahatlıyor olabilir. Cevaplayan da cevabını söyleyerek rahatlıyordur. Kimisi de muhabbet ederek rahatlıyordur. Konunun amacı söyleyip rahatlamak değil mi? Forum kurallarıyla çakışmadığı müddetçe orada ne yazılırsa yazılsın, isim itibariyle amacına hizmet eder.

Şimdi gelelim asıl kapatılma nedenine: Hit kaygısı... Nasıl?
Arama motorları önce başlığa bakar. Arama sonuçlarında kullanıcıya başlıklar sunulur. Her problem için başlık açılırsa, arama sonuçlarından gelen kişi sayısı o kadar çok olur. Ama üyeler her problemini bir konu altından dile getirirse, arama motorları bu karman çorman konu altındaki hede bilgiye ulaşmakta zorlanır, aramalara yansıtamaz.

Geniş düşünürsek yönetim de haklıdır, kullanıcı da... İki ucu ..... değnek. Ama burada bir etken söz konusu ki yönetim her seferinde bunu es geçiyor: SDN Forum'u SDN Forum yapan samimi bir ortamının olmasıydı. Ve bu samimi ortam, bu gibi konularda üyelerin birbirleriyle olan muhabbetleriyle sağlanıyordu.

Tabi bu konuda yanılıyor da olabilirim. Düşüncelerim bu yönde...

Gel gelelim engellemek, kısıtlamak, daraltmak her zaman ters teper. Umarım o kilitlenen konunun, basit bir konu olmadığının, forumun ana damarlarından biri olduğunun farkında olarak akıbeti hakkında karar verilmiştir. Yoksa winter is coming...
Noktasına kadar katılıyorum.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Söyle rahatla kapatıldı mı? [emoji33] SDN forumun en güzel tarafıydı be. Muhabbet ediyorduk. Bu olmadı SDN.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184
AÇIKÇA DİYORUM Kİ SÖYLE RAHATLA GİBİ BU FORUMUN GÖZÜ NURU KONUNUN KAPATILMASI KÖTÜ OLMUŞ! Eğer illa ki ceza verecekseniz, @Lazzz Hocamın da söylediği gibi kişiye yaptırım yapın. Bu konuda konunun tekrar aktifleştirilmesini istiyorum.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
AÇIKÇA DİYORUM Kİ SÖYLE RAHATLA GİBİ BU FORUMUN GÖZÜ NURU KONUNUN KAPATILMASI KÖTÜ OLMUŞ! Eğer illa ki ceza verecekseniz, @Lazzz Hocamın da söylediği gibi kişiye yaptırım yapın. Bu konuda konunun tekrar aktifleştirilmesini istiyorum.
+1. O konuyu gerçekten amacı dışında kullanmayan bir kitle vardı. [emoji106]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...