SDN Puan sistemi ve merak edilenler.

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
ZorhaK'a katılmamak elde değil. Özellikle şikayet ettiği konuların üzerinden durulması gerekir.
Troy bir açıklama yapmış. Teşekkürü borç bilirim. fakat bu sisteme diğer moderatörlerin, arkadaşların hiç mi fikri zikri yok? Yapıldığı kadarıyla iyi ve mükemmel mi? İşte densizin biri sizin puanlama sistemin kullanmış ve adamın profilinde 7/24 duran hakaret yazmış. bu sistemin zaafiyeti değil midir? Mod'lar asker gibi davranıp 'çok güzel Troy' diyeceklerine bu gibi durumlar hakkında ki düşüncelerini de belirtseler ya? hadi diyelim bu gibi değişiklikler hemen olmuyor. bir açıklama yapın. 'bu konudaki şikayetini aldık, bunu değerlendireceğiz arkadaşım. yakında sana döneriz' deyin. üyeleri sürü gibi algılamayın. aramızda çok değerli bireyler var. Ki ZorhaK'ta onlardan biridir ve kendisi öğretmendir. Gereken saygıyı ve alakayı göstermediğinizi düşünüyorum.

Troy'un verdiği örnekler güzel. Fakat buradanın içeriği farklı. Gittigidiyorda bir ürün hakkında yapılan yorumları genelin değerlendirip isnanlara doğru bilgiyi ileteceği şüphesizdir. fakat forum gibi güncel konuların işlendiği yerde bu sistem işlemez..

Saygılarımla...

Gökhan bu yorumun için teşekkür ederim ama inan okurken üzüldüm..

neden biliyor musun.Çünki öyle bir denk gelmiş ki..Troy okusa benim senden bu yazıyı yazmanı rica ettiğimi düşünecek..

Denk geldiği nokta ise şudur.Özel bir şey olmadığı için paylaşmakta sakınca görmüyorum.:

Troy ''top benim oynatmıyorum'' konusuna binayen öm ile bana mesaj yollamış ..Beni provakasyonla suçladı ve artık beni sildiğini söyledi''

Son derece saygılı bir üslupla görüş belirtmek provake sayılıyor demekki:)

Ben de kendisini tahammülsüzlük ile suçluyorum.

Bu konudaki mesajın altına da görüşleriniz için teşekkür ederiz demiş.Lakin beni provakasyonla suçladığı konuda görüş belirtmiştim.

Bana gelince teşekkür etmeyi değil silmeyi tercih ediyor.:)

Sağolsun kendi takdiridir.

Biz ,bize lazım olan gönüllerde silinmemecesine yerimizi aldık çok şükür.(gerçek hayatta da burada da)

Şimdi durum böyleyken bu mesajı görünce Troyun aklına bu mesajım sipariş üzerine yazıldığı gelebilir.

Saygılarımla.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Gökhan bu yorumun için teşekkür ederim ama inan okurken üzüldüm..

neden biliyor musun.Çünki öyle bir denk gelmiş ki..Troy okusa benim senden bu yazıyı yazmanı rica ettiğimi düşünecek..

Denk geldiği nokta ise şudur.Özel bir şey olmadığı için paylaşmakta sakınca görmüyorum.:

Troy ''top benim oynatmıyorum'' konusuna binayen öm ile bana mesaj yollamış ..Beni provakasyonla suçladı ve artık beni sildiğini söyledi''

Son derece saygılı bir üslupla görüş belirtmek provake sayılıyor demekki:)

Ben de kendisini tahammülsüzlük ile suçluyorum.

Bu konudaki mesajın altına da görüşleriniz için teşekkür ederiz demiş.Lakin beni provakasyonla suçladığı konuda görüş belirtmiştim.

Bana gelince teşekkür etmeyi değil silmeyi tercih ediyor.:)

Sağolsun kendi takdiridir.

Biz ,bize lazım olan gönüllerde silinmemecesine yerimizi aldık çok şükür.(gerçek hayatta da burada da)

Şimdi durum böyleyken bu mesajı görünce Troyun aklına bu mesajım sipariş üzerine yazıldığı gelebilir.

Saygılarımla.

Sipariş üzerine yazı yazmıyoruz Allah'a şükür :) o kadar zayıf olsak yönetimin yanında yer alan güzel bir yazı yazar "Padişahım çok yaşa!" derdik.. neyse, Troy'un önümüzdeki günlerde seni, arada da beni anlayacağını düşünüyorum. İşlerinin yoğunluğu ile olsa gerek yazdıklarına olumsuz yaklaştı diye düşünüyorum. Forum üzerinde değişiklikler derken kafasında çok plan vardır şu aralar.

bu arada bonuslardaki yorum yazma işini kaldırmışlar. Sevgili SDN yönetimine bizi dinledikleri için çok teşekkür ediyorum. Cevap vermesenizde bizi dinlediğinizi biliyorduk...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Son olarak.Mesajlarımda sık sık önerdğim ve bazı arkadaşların da destek olduğu önerilerimiz hayata geçmiş durumda.

Bunlardan biri, bonus puan verirken yorum yapma şansı tanınmıyor artık.

İkincisi ise Troy yeni bir bölüm açalım mı(uydu bölümü) diye anket açmış ve bizlere danışmış.

Troyun deyimiyle provakasyon(!)um işe yaramış.
Ki

ben buna provakasyon değil de öneri sunma ve şikayet diyorum.

Önerilerimizin dikkate alınması sevindirici.İnsanoğlu her şey için bedel ödüyor bu önerileri yapmanın bedeli de oldu.Üzülerek ödedim bu bedeli.

Teşekkür ediyorum iyi çalışmalar diliyorum.

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ben bi noktaya ilginizi çekmek istiyorum,
örnek;
sourtimes da şukela oghh ve çok kötü olarak 3 puan türü var ve bi yazı şukela(çok güzel) puan aldığında Şukela butonuna basıldığında bu puanı alan entry ler random olarak okunabiliyor yani güzel yazıları siz arayıp bulmak zorunda kalmıyorsunuz sizden önce okuyanların seçimleri size yardımcı oluyor.
Çözüme yönelik kolaylaştıran çok güzel bi sistem.
Sonuç;
SDN ye gelicek sistemin de bence bu şekilde sonuca yönelik olması gerekir diye düşünüyorum.
Kişisel düşünce;
Satış sitelerindeki gibi mesajın üstünde olumlu yorum %87 gibi bi durun olmamalı bence daha az görünen ama daha çok işlevsel bi sistem olmalı.

Not; önceden aldığım ve dile getirdiğim gibi artık bu konuda sonuca yönelik yorumlar yazcam ama bu demek değilki gördüğüm yanlışı söylemicem, hatayı kabul etmem yanlışı affetmem :)

hepinize kucak dolusu +sevgi :)

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Tecrübe Puanı ve SDN Puanı neye göre değerlendiriliyor. SDN Puanım 2 Aralıkta 110 idi, 3 Aralıkta 10 oldu, 4 Aralıkta 1 oldu, Yarın -10 mu olacak :blink:

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
Tecrübe Puanı ve SDN Puanı neye göre değerlendiriliyor. SDN Puanım 2 Aralıkta 110 idi, 3 Aralıkta 10 oldu, 4 Aralıkta 1 oldu, Yarın -10 mu olacak :blink:
Tecrübe puanı siteye aktif olma durumuna vs bağlı idi SDN Puanı iste başka üyelerin sana verdiği puandır. Herkes tecrübe puanı kadar SDN Puan verebilir.

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sistem nihai halini alana kadar böyle gidip gelmeler olacaktır, normal yani.

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bilgilendirme güzel olmuş.

Akıldaki soru işaretleri gitmiştir ve tartışma çıkmaz umarım...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Bazıları ne konuştuğunu bilmiyor anlaşılan, ya da takip etmiyorlar kim ne demiş diye.

Biz dediğiniz gibi sussaydık değişmezdi bazı şeyler.

Bu sistem herkese hayırlı olsun...

LAZER

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Açıklama yeterli ve açıklayıcı fakat kullanıcı için hiç bir şey getirmeyen fakat sdn yünetimi açısından üyelerin fişlenip sınıflanması daha doğrusu aktif ve benim gibi pasifleri birbirinden ayıracak ayırımcı ve kişilere esit yaklaşma ilkesinden biraz uzaklaşılacak bir uygulama gibi görüyorum
kendimi tanıtayım ben eski forumdan beri (lazer10) yanlış hatırlıyo olabilirim 2003 olması lazım siteye nerede ise hergün girer hemen hemen her konuyu okumaya çalışırım ha aktif olmam için çok ilgimi çeken bir konu olursada nadirde olsa katılımcı olurum yani işin doğrusu daha çok verici değil bilgi alıcıyım bu saydığım özellikler çerçevesinde az puanım olacağına göre kalitesiz üyemi oluyorum :huh::blink::crying:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Umarım Bundan Sonra Daha Bir Karışıklık Çıkmaz... :D

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Açıklama yeterli ve açıklayıcı fakat kullanıcı için hiç bir şey getirmeyen fakat sdn yünetimi açısından üyelerin fişlenip sınıflanması daha doğrusu aktif ve benim gibi pasifleri birbirinden ayıracak ayırımcı ve kişilere esit yaklaşma ilkesinden biraz uzaklaşılacak bir uygulama gibi görüyorum
kendimi tanıtayım ben eski forumdan beri (lazer10) yanlış hatırlıyo olabilirim 2003 olması lazım siteye nerede ise hergün girer hemen hemen her konuyu okumaya çalışırım ha aktif olmam için çok ilgimi çeken bir konu olursada nadirde olsa katılımcı olurum yani işin doğrusu daha çok verici değil bilgi alıcıyım bu saydığım özellikler çerçevesinde az puanım olacağına göre kalitesiz üyemi oluyorum :huh::blink::crying:

Haklısın veya haksızsın diyemeyeceğim ama güzel ifade etmişsin... :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bu konuda http://forum.shiftdelete.net/forum-hakkinda/118845-spybot-seni-soyle-alalim.html

Bu manzara

2afx277.jpg

Bonus uygulaması isminin ''Tatmin ol'' diye değiştirilmesini öneriyorum.

İnsanları birbirine düşman eden bu uygulamadan vazgeçilmesi ni de öneriyorum.Adam da ne kin var ki (-) vermek için Alakasız konular kullanıyor.

İlla puanlama olacak diye diretiyorsanız kendi verdiğiniz örnekteki gibi bir uygulama yapın.bence o da gereksiz ya

işte böyle

Hepsiburada.com'a bakalım.

88115799.gif

.

Sanal bir görüntümüz var.sol tafata gördüğünüz gibi.Ve bu sanal görüntüde bonus puanı da görüntüleniyor.

Bu puanı kim belirliyor üyeler.

Gerçek hayattta aldığınız takdirleri ya da cezaları yakanıza takarak mı geziyorsunuz?

Her ne kadar adı sanal da olsa burada yakamıza iliştirdiğiniz bonus puanları bir dayatmadır.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Valla bence hiç takma Zorhak abi. İsteyen eksi versin isteyen artı. Seni bilen biliyor diyeceğim ama seni bilmeyen yok zaten. :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bu noktada da şöyle bir soru soruyorum ..ani bu önemsiz bir şey takma diyenlere soruyorum..

Bu önemsiz bir şey ise uygulama da önemsiz bir yenilik.

Neden önemsiz işlerle vakit kaybediyor o halde bu işi yapanlar.

Biz yaptık güzel oldu..diyorlar.Açılan anketleri kilitliyorlar..

Kendileri şu bölüm açılsın m kapansın mı diye anket açıyolar ancak bu bonus ile ilgili anket açamya cesaret edemiyorlar.Üstelik açılmış anketi de kaale almıyorlar.

Bu konudaki en ufak memnuniyetlerini ya da pişmanlıklarını dile getirmiyorlar.Bunu yapmanın gururlarına dokunacağını sanıyorlar galiba.

Hadi kendileri demiyorlar.Varsa cesaretleri anket açsınlar memnun musunuz diye..

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu noktada da şöyle bir soru soruyorum ..ani bu önemsiz bir şey takma diyenlere soruyorum..

Kendileri şu bölüm açılsın m kapansın mı diye anket açıyolar ancak bu bonus ile ilgili anket açamya cesaret edemiyorlar.Üstelik açılmış anketi de kaale almıyorlar.

Bu konudaki en ufak memnuniyetlerini ya da pişmanlıklarını dile getirmiyorlar.Bunu yapmanın gururlarına dokunacağını sanıyorlar galiba.

Hadi kendileri demiyorlar.Varsa cesaretleri anket açsınlar memnun musunuz diye..

Açılacak anketin sonucu (önceki açılan anketin sonucundan) belli ki. %85 istemiyor... :dirol:

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

poverri

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu sitede demokrasi ile yönetiliyorsa ki öle olmalı, anket bencede iyi fikir.:thumbup1:

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bu sitede demokrasi ile yönetiliyorsa ki öle olmalı, anket bencede iyi fikir.:thumbup1:

Bizim site demokrasisi de ülke demokrasisi gibi. Mantıklı bir açılım bekliyoruz.

Dayatma tarzı uygulamalar SDN den soğutuyor. İnsanlar şimdiden afedersiniz

dilenmeye başladı, şakayla karışık ben de dahil...Seviyemizi düşürtmeyin:glare:

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Üyeyiz haklıyız eksi puanlara zorhak gibi düşmanız.

Zorhaka kim - verdi söylesin :D

Bende ona - vereyim :D

Zorhak hocam dersine çalışmıştı ben şahidim ona bir daha - vermeyiniz :)

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Zorhak'ın açtığı konuyu ben de okudum.Nesine - vermişler merak ettim.Hem de 3 tane vermişler.

Başka konuda sinirlendilerde burda mı veriyorlar?

Kendilerinin tatmin ettikleri belli.Söyleyecek sözü olmayanların yapacağı türden birşey bunlar.

Konuda bir öneri getirilmiş sadece.

Özel bir sorunları varsa özel mesaj atabilirler.

Konuşmaktan bile ya da yorum yazmaktan bile korkuyorlar.

Son mesajlar